Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Radość Guilherme - fot. Mishka / Legionisci.com
Radość Guilherme - fot. Mishka / Legionisci.com
Środa, 12 lipca 2017 r. godz. 21:47

IFK Mariehamn 0-3 Legia Warszawa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu 2. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Legia Warszawa pewnie 3-0 pokonała na wyjeździe IFK Mariehamn. Pierwszego gola dla "Wojskowych" w tegorocznych europejskich pucharach zdobył z rzutu karnego Guilherme. Potem do siatki trafili jeszcze Dominik Nagy oraz Kasper Hamalainen. Rewanż z mistrzem Finlandii odbędzie się za tydzień na Łazienkowskiej.

Już w pierwszej minucie gry okazję mieli legioniści, kiedy próba Thibaulta Moulina nieznacznie minęła lewy słupek bramki. Legioniści lepiej prezentowali się tego dnia na murawie i niebawem sfaulowany w polu karnym został Łukasz Broź. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a do wykonania rzutu karnego podszedł Guilherme i mocnym uderzeniem otworzył wynik meczu. Można chyba powiedzieć, że mistrzowie Polski nie mogli lepiej rozpocząć tego spotkania. Kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra znów dobra okazja dla gości. Guilherme wypuścił Moulina, ten zacentrował do Brazylijczyka, który był nieco niedokładny. Za moment w poprzeczkę po podaniu ze skrzydła huknął Kasper Hamalainen. Z biegiem czasu Finowie nieco opanowali stres i mieli dwie dobre szanse, jednak defensorzy Legii wyszli cało z opresji. Dopiero w 36. minucie zobaczyliśmy następny strzał na bramkę. Wówczas szczęścia spróbował Thibault Moulin, ale nie mógł zagrozić Andreasowi Vaikli. Chwilę później najlepsza dotychczas szansa dla gospodarzy. Brian Span zakręcił obrońcami rywala i tylko dobre ustawienie Arkadiusza Malarza uratowało podopiecznych Jacka Magiery.Pięć minut przed przerwą podwyższenie podwyższył Dominik Nagy. Węgier z bliska dobił strzał Kaspera Hamalainena, przy którym niepewnie zachował się golkiper Mariehamn. W 44. minucie dzieła zniszczenia w pierwszej połowie dopełnił już sam "Hama". Fin wybiegł do podania z głębi pola i w sytuacji sam na sam pewnie podciął futbolówkę nad Vaiklą.

Na drugą odsłonę obydwie jedenastki wyszły bez zmian. W 57. minucie bardzo dobrą okazję miała Legia. Z rzutu wolnego na głowę Macieja Dąbrowskiego dośrodkował Thibault Moulin, ale środkowy obrońca minął się z piłką.Po godzinie gry zespół gospodarzy zmuszony był grać w dziesiątkę, kiedy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Anthony Dafaa Clement. Za moment z dobrej strony znów pokazał się "Hama". Fin główkował po dobrej centrze od Brozia, ale bramkarz IFK stanął na wysokości zadania. W 70. minucie świetna akcja Mączyńskiego, Moulina oraz Szwocha, którą mocnym uderzeniem zakończył ten ostatni. Tym razem znów lepszy okazał się Vaikla. W drugiej połowie tempo gry nieco siadło. Piłkarze Legii mieli problemy z kończeniem akcji. Ponad poprzeczką uderzali Sebastian Szymański oraz Łukasz Moneta.

IFK Mariehamn 0-3 (0-3) Legia Warszawa
0-1 Guilherme 8
0-2 Nagy 40
0-3 Hamalainen 44

IFK: 1. Andreas Vaikla - 55. Bobbie Friberg da Cruz, 3. Kristian Kojola, 8. Jani Lyyski, 16. Aapo Maenpaa (72, 2. Albin Granlund) - 9. Brian Span, 20. Anthony Dafaa, 14. Gabriel Petrović (79, 17. Robin Sid), 15. Amos Ekhalie, 11. Robbin Sellin (87, 7. Tommy Wirtanen) - 33. Aleksei Kangaskolkka.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź, 5. Maciej Dąbrowski, 55. Artur Jędrzejczyk, 14. Adam Hloušek - 6. Guilherme (64, 53. Sebastian Szymański), 15. Michał Kopczyński (56, 20. Mateusz Szwoch), 31. Krzysztof Mączyński, 75. Thibault Moulin, 21. Dominik Nagy (63, 13. Łukasz Moneta) - 22. Kasper Hamalainen.

żółte kartki: Dafaa, Sid - Dąbrowski.

czerwona kartka: Dafaa (za drugą żółtą).

sędziował: Andrew Dallas (Szkocja).
widzów: 1637.



Komentarze: (26)

Kipkorir, 12.07.2017 21:48:54 - *.dynamic.chello.pl

Od momentu gdy w drugiej połowie weszło na boisko tych trzech asów, to oczy bolały. Doszukując się pozytywów - grając 8 na 10 zagraliśmy na "zero".

Zibin55, 12.07.2017 21:51:36 - *.play-internet.pl

Cieszy gra Monety bo z lewej Hlousek to schematyczne drewno który nie potrafi sensownie zacentrować...taki jeździec bez głowy.

krys008 , 12.07.2017 21:53:54 - *.serv-net.pl

Zaskakująco dobry mecz Brozia. Po raz kolejny powtarzam nie róbmy z Jędzy środkowego obrońcy! Przyzwoity debiut Mączyńskiego, ogólnie bez rewelacji, ale dobry wynik, brak kontuzji, zagrali zmiennicy. Jest dobrze. Pazdan - czyżby pożegnanie z Legią?

Radzik 72, 12.07.2017 21:55:10 - *.dynamic.chello.pl

dajmy sobie spokój ze Szwochami itp strata czasu

lukasz2634, 12.07.2017 21:59:19 - *.play-internet.pl

No i rewanż spokojny, bate remisuje u siebie a bulgarzy przegrali na wyjeździe. Jak oni odpadna mamy rozstawienie w IV rundzie oczywiście jak sami tam awansujemy.

Szymon , 12.07.2017 21:59:52 - *.dynamic.chello.pl

Strasznie dziwny mecz. Pełna kontrola a w drugiej połowie bezchołowie. Malarz albo zacznie myśleć albo niech wypie...ala za swoje siupy. Zmiennicy bez komentarza. Wynik ok gra słaba, strassnie słaba

m4pierwszy, 12.07.2017 22:01:24 - *.eaw.com.pl

Gui po 2 akcjach włączył syndrom boga i dalej już były same straty.

Cch, 12.07.2017 22:04:29 - *.dynamic.mm.pl

Moulin ponad pol meczu nie na swojej pozycji. Chociaz w parze z Maczynskim tez nie wiem czy beda sie uzupelniac (maja swietne podania, ale zaden z nich nie jest tym odbierajacym pilke). Zobaczymy co bedzie gral ten alban, bo hama na lm to smiech na sali.

T, 12.07.2017 22:07:51 - *.dynamic.dsl.as9105.com

W piatek losowanie

jankes, 12.07.2017 22:11:37 - *.dynamic-zab-06.vectranet.pl

Pewnie Celtic też po drodze gdzieś odpadnie. Z Linfield powinien wygrać. Ale w następnej rundzie jak trafi na taką Astane, Rosenborg czy Slavie Praga to raczej sobie nie poradzi. Wiec na rozstawienie w czwartej rundzie jest duża szansa.

Leron, 12.07.2017 22:12:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Robocze zwycięstwo tak jak być powinno. Niestety Szymański i Szwoch nie pasują do tego zespołu. Najlepiej ich wypożyczyć gdzieś, a w przypadku Szwocha nawet sprzedać. Cieszy natomiast postawa Mączyńskiego. Widać, że wnosi coś ciekawego do zespołu i gra nabiera nowego smaku. Moneta nie grął źle ale za mało by powiedzieć czy będzie wartościowym zmiennikiem na lewe skrzydło.

Swoją drogą odchodzi prawie na pewno Pazdan, a Jędza na środku trochę zagubiony. Licze, że ściągną tego Vavro z Ziliny.

CEKOMY Z NIECIERPLIWOŚCIĄ , 12.07.2017 22:15:25 - *.internetia.net.pl

CZEKAMY NA TRANSFERY JAK TO PREZES ZAPOWIADAŁ KAŻDY JEDEN PO MYLION YEURO

???, 12.07.2017 22:15:51 - *.2-1.cable.virginm.net

po co drugi mecz ?

Dickson Chotowski, 12.07.2017 22:42:04 - *.range109-145.btcentralplus.com

Broz = Polski Cafu. Maczynski = Klasa.

mg, 12.07.2017 22:42:12 - *.centertel.pl

Mecz na poziomie 3-4 ligi.

mG, 12.07.2017 22:43:48 - *.centertel.pl

Brawo Legia ! Jedziemy dalej! :)

Legionista, 12.07.2017 23:10:02 - *.226

@Leron co to Szymańskiego to się nie zgadzam! Szymański jest bardzo młody (ma 18 lat...) ale się czymś wyróżnia.... Stara się! Myślę że dzięki takim występom (Zwiększenie doświadczenia) może się bardzo rozwinąć! A co to Szwocha to się zgadzam ma bodajże 24 lat, a w takiej arce nic nie pokazywał.... Może będą chcieli go z powrotem... Np: sprzedaż z możliwością odkupienia...

eLka, 12.07.2017 23:11:50 - *.play-internet.pl

Nie podobają mi się te koszulki, na jednych zdjęciach szare, na innych grafit, a na innych wpadające w niebieski, co to ma być?

Zajmon, 12.07.2017 23:38:59 - *.8.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wychodzi na to ze naszym rozgrywającym będzie Thibo albo zdrowy Radko. tylko proszę Prezesa nie sprowadzajcie mi tu tej gwiazdy Wolskiego.

(L)odz, 13.07.2017 07:30:11 - *.toya.net.pl

W obronie gdy finowie zrobili kilka akcji, padaka z naszej strony,gdyby to by był ktoś z półki wyzej skonczyło by się to strata bramki,ogolnie wynik dajacy awans,były momenty dobrej gry,napawa optymizmem zwłaszcza że dojdą kontuzjowani i dwa zakupy.

do ???, 13.07.2017 09:34:52 - *.dynamic.mm.pl

Bo chlopaki chca sobie zrobic 80h wycieczke promami i autokarami w jedna. <3

no ja, 13.07.2017 10:19:55 - *.110

styl standardowo tragiczny, ale wygrali. obrona była dziurawa jak twarz nastolatka, jędza z dąbrowskim się nie rozumieli, dąbrowski to w ogóle dla mnie tragedia, Rzeźnik to przynajmniej zostawiał serce na boisku, hlousek - tragedia, gościu który całe życie biega po lewej stronie boiska nie potrafi wrzucić piłki, a z kolei po drugiej stronie Broź nie potrafi nawet przyjąc piłki, Gui troche bujał w ataku ale też za bardzo chciał pomaradonować, mączyński nawet ok, kopczyńskiego to zauważyłem w momencie gdy schodził z boiska w 2 połowie, hamalainen z kolei zagrał jakby nie miał kolegów w zespole, a nagy na siłę próbował się pokazać, aa zmiennicy to cytując komisarza Rybę z Kilera - POMYŁKA

Arek, 13.07.2017 10:26:02 - *.adsl.inetia.pl

Nie wyć! Jak na ten czas jest dobrze.

do redakcji , 13.07.2017 14:34:27 - *.static.chello.pl

dajcie info o biletach na rewanż .

md, 13.07.2017 17:09:05 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Latwa wygrana ! LEGIA !!!

md , 13.07.2017 17:13:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Rewanz wygrac ! LEGIA !!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.