Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
Wtorek, 11 lipca 2017 r. godz. 17:00

Magiera: Chcemy powtórzyć osiągnięcie z ubiegłej edycji Ligi Mistrzów

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Nie niepokoi mnie, że rywale są w trakcie sezonu. Wiedzieliśmy to tuż po losowaniu. Tak to jest w pierwszych rundach, że trzeba zagrać z drużynami, które są w trakcie krajowych rozgrywek. My jednak nie skończyliśmy sezonu dawno temu, więc zawodnicy nie powinni dużo stracić ze swojego przygotowania - mówi przed środowym starciem z IFK Mariehamn Jacek Magiera.

- Oczywiście, potrzeba trochę czasu, by lepiej poczuli piłkę i byli dokładniejsi. Jesteśmy gotowi, by jutro walczyć, a naszą rolą jest to, by zagrać na swoich najwyższych obrotach i odnieść w dwumeczu zwycięstwo.

- Zaczynamy eliminacje do Ligi Mistrzów, w której w tamtym roku graliśmy w fazie grupowej. Chcemy dobrze zaprezentować się jutro i zrobić wszystko, aby tamto nasze osiągniecie powtórzyć. Ze swojej strony zrobimy wszystko, by okazać się lepszym i awansować. Oczekuję dobrego meczu. Chciałbym, aby obie drużyny zagrały to, co najlepiej potrafią. Mamy wiedzę na temat tego, jak grają Finowie. Poświęciliśmy sporo czasu na analizę rywali, ale tak jak zawsze, będziemy koncentrowali się na sobie i będziemy chcieli grać w swoim stylu, takim jaki nakreślimy na odprawie - dodał trener Legii.


Szkoleniowiec zapytany o rolę Kaspera Hamalainena w drużynie odpowiedział:
- Mam nadzieję, że Kasper będzie gwiazdą jutrzejszego meczu, tak jak dzisiaj jest na konferencji. Hamalainen jest bardzo cenionym zawodnikiem w Polsce i w Legii, który dużo daje zespołowi w szatni, na treningu i w meczach. Miło z takim piłkarzem pracować. To przykład dla innych, by poszli w jego ślady - zawsze profesjonalny i przygotowany do pracy.



Komentarze: (32)

Juri, 11.07.2017 17:07:20 - *.adsl.inetia.pl

Walczyć,trenować,Warszawa musi Panować!
Puchar Panowie ligi mistrzów!

Bartez, 11.07.2017 17:09:34 - *.hypernet.biz.pl

Powtórzyć LM z poprzedniego sezonu, ależ owszem, czemu nie? Ale te porażki niech będą trochę niższe.

o., 11.07.2017 17:25:06 - *.centertel.pl

Były napastnik FC Zurich (obecnie wolny zawodnik) i reprezentant Albanii Armando Sadiku przejdzie testy medyczne w Legii.

wwwwwzzzz, 11.07.2017 17:44:53 - *.sieradz.vectranet.pl

Trenejro z takim składem to półfinał LM murowany - buahahahahahaha

Krzeszczu, 11.07.2017 18:11:16 - *.cust.bredband2.com

@ o.: mam nadzieje ze to jakis durny zart, bo jednego albana juz mielismy.
A teraz drugiego albana? Razem z serbem w szatni?

Tak jak mowie, durny zart, albo chyba kogos totalnie pogielo.

Cult⚽️Legia, 11.07.2017 18:12:01 - *.188

Magica niepokoi bo niepotrafi zgrać drużyny,boi sie tego meczu

krys008, 11.07.2017 18:17:10 - *.82

Panie Jacku z całym szacunkiem, ale nie ma co czarować rzeczywistości. Nie widzę możliwości powtórki z zeszłego sezonu. Nie mamy drużyny, niestety, nie na miarę zaistnienia w Europie. Mam nadzieję, że się mylę.

Sawo, 11.07.2017 18:19:50 - *.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

To niestety nie jest zart z tym albanem.

http://transfery.info/103062,media-napastnik-zjawi-sie-na-testach-w-legii

Cult⚽️Legia, 11.07.2017 18:24:36 - *.188

Serb

Krzeszczu, 11.07.2017 18:28:41 - *.cust.bredband2.com

@ Sawo: No to totalna masakra.

Koles spedzil ostatnie 3 lata na wypozyczniu w roznych klubach, zanim dostal kopa. Nikt go nie chcial, nikt go nie chce, no to my go przygarniemy.

Nikomu nie przyszlo do glowy dlaczego on tak zmienial kluby? Dlaczego nikt go nie chcial?
To jakas paskudna perwersja Zewlakow do albanow.
Jedni pija wodke, innizbieraja znaczki, a Band of Brothers kocha sie w albanach?
Chyba najwyzsza pora na jakas rewolucje zanim Konwiktorska Brothers (dzieki za pozyczenie ksywy) totalnie rozwala Legie Warszawa.

Do Krzeszczu, 11.07.2017 18:34:03 - *.centertel.pl

To nie żart, Alban jest nasz :-), Alban do nas należy!, nie damy nikomu.....

Balde, 11.07.2017 18:37:59 - *.9

Masłowski nie odpalił, to Polaków też nie kupujmy. Co za durne rozumowanie. Popatrzcie na jego statystyki i wiek. Nie byłby głupim rozwiązaniem. Na na ostatnim Euro całkiem nieźle grał i agresywnie.

(L)eo, 11.07.2017 18:39:10 - *.wmc-si.pl

Wy się śmiejcie,ale ten alban w 200 meczach strzelił 120 bramek,także nosa do goli mieć musi. Po filmikach na yt. Widać że umie grać i ma nosa do goli.

Legionista, 11.07.2017 18:42:54 - *.226

@Bartez Remis z Realem, wygranie z Sportingiem... Zajęcie 3 miejsca w bardzo silnej grupie.... To jest wielki sukces! Patrząc się na naszą słabą Lige...

Krzeszczu, 11.07.2017 18:46:39 - *.cust.bredband2.com

@ (L)eo i Balde: to dlaczego byl tak ochoczo wypozyczany i teraz dostal kopa i jest do wziecia za friko? I nikt sie o niego jakos nie bije?

Sawo, 11.07.2017 19:04:03 - *.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@ Krzeszczu

Ja nie moge tego pojac jak taka amica wronki moze sprzedac goscia ktory nazywa sie tak jak ten piosenkarzyna z dredami po jednym srednio udanym sezonie bijac rekord transferowy ligi polskiej! Cowiecej! Dostaja oferte za NoName 5 baniek euro i stac ich na to zeby powiedziec nie! Dzieki temi sprzedaja typa za 6,5 banki.

Nastepnie mowia: nie oddamy lali kownackiej za mniej niz 4 banki.
Wszyscy padaja ze smiechu widzac jak ta dziewczynka jest od lat gnebiona w lidze polskiej przez twardych chlopow takich jak Pazdan Celeban czy Fojut. Kownacka wychodzi w pierwszym skladzie na mecz z Legia i taki Pazdan wywala go z butow gnoji na kazdym kroku pokazujac miejsce w szeregu. Kownacka po takim meczu powinna miec wybita pilke nozna z glowy a amica z pocalowaniem reki powinna oddac go za milion euro. Tymczasem lala kownacka zostala dzis sprzedana za 4,5 banki plus 2 w bonusach! Swiat sie konczy! Co to ma byc???

Za Beresia dali 2mln czyli najlepszego prawego obronce ligi po super sezonie. Potem dostali 3 banki za najlepszego w dziejach ligi polskiej napastnika Niko. Jak mozna dopuscic do sytuacji ze taki Vadis odchodzi za 3 banki w takich okolicznosciach? To jest poprostu skandal!

I teraz jeszcze na dokladke zapraszaja na testy jakiegos owczarka ktorego od 3 lat nikt nie chce! Nie mozna kogos kupic za 700-800tys euro? Nie mowiac juz o wiekszych kwotach. Wszystko musi byc za darmo i moze sie uda? No ale jak sie sprzedane tanio to trzeba tanio kupowac.

Jestem tak zazenowany tym ze przyszedl do nas 30 letni krakus ktory jest ciagniety za uszy przez Nawalke i kazdy skacze do gory mowiac ze mamy reprezentanta poslki. Reprezentant Nawalki. Taki sam jak Cionek.

Dostajemy lomot 5 raz z rzedu w walce o superpuchar na swoim boisku z druzyna ktora ledwo sie utrzymala w lidze i ktorej najlepszy zawodnik zeszlego sezonu Szwoch gra juz u nas a Magiera dalej zaklina rzeczywistosc!
Wszyscy maja pozamykane kadry jutro pierwszy mecz a u nas odszedl Vadis Rado i Kuchy kontuzja nikt nie doszedl a ten co jako jedyny zwie sie napastnikiem zlapal kontuzje! Co tu sie dzieje? Jak po takim sezonie zarobionej kasie na transferach LM nie mistrzostwie itp nie mozna bylo pojsc za ciosem??? Co ten wyslannik z konwiktorskiej robi w tym klubie? Za co bierze kase ugubungu? Kreca wlasne lody i tyle a ten pazerny pudel zamiast dac najlepszemu zawodnikowi w dziejach Vadisowi 1,5mln za sezon to ten bedzie budowal akademie i gral Kopczynskim.

Kar, 11.07.2017 19:22:55 - *.113

Co do plotek na temat albana to wstrzymajcie się panowie z opiniami bo po pierwsze nie jest jeszcze naszym zawodnikiem, a po drugie przypomnijcie sobie opinie i sytuację Prijovica jak przychodził..

Krzeszczu, 11.07.2017 19:48:43 - *.cust.bredband2.com

@ Sawo: Swietny post. Serio. Bardzo dobrze napisales, zadajesz bardzo dobre pytania i poruszasz ciekawe sprawy.

Na dodatek piszesz z pewna doza humoru, co zawsze fajnie sie czyta.
Odpowiedz na kilka z Twoich pytan jest bardzo prosta: Strategia i plan.
To ma Lach (czy nam sie to podoba czy nie, nie zmienia to faktu). My tego nie mamy. My o tym do tej pory (od niedawna w wypowiedziach DM) nawet nie slyszelismy.

Czy pamietasz wywiad z jednym z braci Z i BL w Cafe Futbol? Kiedy to obaj tak pieknie opowiadali ze Legia W nie ma zadnej strategii ani planu tylko REAGUJE?

No wlasnie, reaguje, a pozniej takie o to sa efekty, jak u nas teraz. Panika i wszytsko na "udo". (albo sie udo albo nie udo).
Sam tez nie mam pojecia za co ugibungi z Band of Brothers pobieraja w klubie kase, i co oni wlasbciwie konkretnego robia? Przeciez to jest smiechu warte.
Ile razy powtarzalem ze nikt nas nigdy nie bedzie bral na powaznie.
Jak pilkarze pokroju Dzidzi maja u nas zostac? Czym ich motywowac, dlaczego chcieliby u nas a nie gdzie indziej grac?
Bo jak na razie wlasnie nie chca. Dzidzia, Prijo, Niko, przyjda na rok czy dwa i zmywka. My, z Band of Brothers i ugabunga przy sterach negocjatorskich, jestesmy po prostu smiesznym cyrkiem na kolkach.
Tak dlugo jak bedziemy dzialac bez zadnej strategii, zadnego planu (a plan trzeba miec, ten na krotsza mete i ten na dluzsza), tak dlugo bedziemy niestety sie w tym bajzlu tatlac.
Dzieki temu ze Legia jest tak wielkim klubem w Polsce, to zawsze jacys dobrzy grajkowie sie znajda, i zawsze jakos to jest/bedzie. Mistrzostwa, puchary.
Ale jest to po prostu kolosalne marnotractwo.
Smiem twierdzic ze gdyby klub byl zarzadzany jak Lach, czy nawet Korona Kielce (ogladalem wywiad z prezesem klubu, zrobil wrazenie), bylibysmy dzisiaj prawdziwa potenga w Polsce. Taka jak niegdys Rosenborg w Norwegii, IFK Göteborg w szwecji, czy FC Köpenhamn w Danii.
Twoje przyklady co do mlodych Lacha ktorzy odeszli za powazna kasae jest tylko potwierdzeniem.
A inaczej bylo z Kapustka z Craxy?
Mozna? Pewnie ze mozna. Ale trzeba miec jakis plan, jakas strategie, wlozyc w to troche serca i energii.
Swietnie sie czytalo Twoj post, oby wiecej takich.
Podobnie jak Ty, i wielu innych, jestem totalnie zazenowany ewidentnym marnotractwem i inkompetencja Braci Z.
Ktos powie "przeciez nie wiemy co oni na prawde robia". No wlasnie! NIe wiemy! A wyniki ich dzialania widzimy codziennie i wola to o pomste do nieba.

Pokladam ogromne nadzieje w DM, ze pozamiata, ze cos sie zmieni. Tylko ze ciagle slysze jak to chwali najlepszych w galaktyce Dyrektorow Sportowych Z i jaki to przeogromny potencjal oni/on maja. I wtedy sam juz nie wiem, smiac sie czy plakac....

Pozdro! I wiecej takich fajnych postow!

do @Sawo, 11.07.2017 20:30:24 - *.wtvk.pl

Ani Nikolic ani Pazdan nie są takim wyjadaczami jak Ci się wydaje. Bo mają już swoje lata. Pazdan gdyby nie grał w Legii to by czerwone kartki łapał co drugi mecz, a żółtą w każdym. Przecież to człowiek dogoń i wybij piłkę na oślep, byle mocniej i w kierunku innym niż bramka. Nikolic nastrzelał, ale do Lewego to mu brakuje, a z mocnymi już taki kozak nie był. Bednarek ma 21 lat, a na euro pokazał się bardzo dobrze. Kownacki i Kędziora to najlepsi zawodonicy ostatniego euro o kilka klas bijący resztę młodych. Lech akademię ma już z marką, która będzie tylko rozsnąć, Bereś, Linetty, Bednarek, Kędziora, Kownacki, Kamiński. To nie pozostaje bez uwagi jeśli zawodnika obserwuje zachodni i profesjonalny skaut. Taki Niezgoda przy Kownackim to z jego punktu widzenia ogór nad ogóry.

Avatar, 11.07.2017 20:31:49 - *.dynamic.mm.pl

Kolejny raz polonista umoczony w interesy z albanem!

Balde, 11.07.2017 21:03:19 - *.9

do Krzeszczu
Czemu był wypożyczany nie wiem, wiem jednak że na wypożyczeniach grał i sporo strzelał. W FC Zurich wiosną przed wypożyczeniem strzelił 9 goli w 16 meczach. Może popadł w konflikt z władzami klubu, nie wiem. Staty ma naprawdę niezłe.

do Sawo
Chyba lekko histeryzujesz i masz bardzo krótką pamięć. Zapomniałeś o Dudzie, Wolskim, Janczyku. Jak sobie jeszcze przypomnisz w jakim wieku od nas odchodzili, to od razu będziesz miał odpowiedź czemu jest taka różnica w kwocie za Nico i za Dudę, który nie oszukujmy się na koniec pobytu grał piach. O VOO nie piszę bo to specyficzny transfer zarówno przez "dżentelmeńskie" umowy Leśnego jak i szantaż samego zawodnika, bo tak to trzeba nazwać.

Sam sobie również zaprzeczasz bo najpierw piszesz o kasie za Kownackiego i Bednarka, czyli młodych wychowankach Lecha, a później zarzucasz Loczkowi chęć inwestowania w akademię.

Aby kwoty za piłkarzy z polskiej ligi były co raz większe potrzebne są 2 rzeczy. Po pierwsze kluby muszą grać w pucharach a nie odpadać w początkowych rundach eliminacji do nich. Po drugie zawodnicy wytransferowani muszą grać w nowych klubach a nie siedzieć na ławie. A wtedy i za Polaka Zachód zapłaci jak za Chorwata, bo do nich nam duuużo brakuje.

md, 11.07.2017 21:12:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

IFK Mariehamn 0 - 2 LEGIA ! LEGIA !!!

Bolek, 11.07.2017 21:35:41 - *.dynamic.chello.pl

Myślałem ze jak awansowalismy do LM to odskoczymy całej lidze. Bedą dobre transfery tzn trafi się jakaś gwiazdeczka jak na nasze warunki...
Okazuje się ze kasy nie ma, i jak dotej pory nie ma transferów. Liczę ze chukwu odpali... bo raczej tylko cud sie stanie jak polonosta znajdzie nam napadziora z wolna karta, ktory odrazu odpali.

Krzeszczu, 11.07.2017 21:37:36 - *.cust.bredband2.com

@ Balde: Dla mnie teoria jest tylko jedna. Koles ma problemy. I to spore.
Strzela bramki, okej, ale co poza tym? Co w szatni? Co poza boiskiem? Co poza treningiem?
Tyle zmian w tak krotkim czasie, teraz kopniak z druzyny i na free transfer, nikt sie o niego nie bije, kolego uwiez mi, to chodzaca bomba zegarowa.

Mietek, 11.07.2017 22:02:36 - *.centertel.pl

Szczególnie nasz atak daje nadzieje na awans do LM...

Arek, 11.07.2017 22:05:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak przeczytałem, że Bednarek dobrze się zaprezentował na euro, to czytać mi się odechciało. Co do tego Albańca nie wiem, czy to bomba zegarowa, atomowa, czy jakaś inna, ale wiem, że Prijović też zmieniał kluby jak rękawiczki. Ja znikąd go nie kojarzę, tylko z tego euro we Francji, a tam moim zdaniem całkiem nieźle wyglądał. A jedyne co mnie niepokoi to to, że jednego takiego już mieliśmy. Z jakim skutkiem przypominać nie muszę.

Legionista, 11.07.2017 23:56:42 - *.226

Mam takie pytanie co jest z Kulenoviciem? Miał być wielkim talentem i jakoś o nim nic się nie mówi?

tryw, 12.07.2017 00:47:25 - *.static.ip.netia.com.pl

IFK Mariehamn 1:0 LEGIA

krys008 , 12.07.2017 01:39:23 - *.serv-net.pl

Ciekawa dyskusja, rzeczowa. Dobrze się to czyta pomimo późnej pory. Bez niepotrzebnych emocji, wyzwisk. Brawo Wy!

kibic, 12.07.2017 07:46:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

A my kibice panie trenerze chcemy aby po meczu iść zadowoleni z gry i wyniku na piwo a nie jak bywało w rundzie wiosennej wściekli , źli i rozgoryczeni . TYLE I AŻ TYLE .

@rek do Krzeszczu, 12.07.2017 08:11:25 - *.dynamic.chello.pl

Siemka... Wiesz, iż w większości nasze poglądy w kwestii (L)egii są podobne lub nawet takie same... Ale w przypadku ew. przyjścia Armanda Sadiku nie mogę zgodzić się z Twymi osądami/poglądami...

Primo:
Mam gdzieś, iż mamy w szatni Serba a teraz ma przyjść Albańczyk... W szatni (L)egii nie powinno być miejsca na nacjonalizm, rasizm czy inne wywrotowe zachowania... (L)egia jest JEDNA i ma być w szatni sztama... A jak się to komuś nie podoba to wypad z pierwszego zespołu do rezerw lub na ławę (...i nie ważne, czy to będzie Rado czy ów Alban...)... Od tego jest trener Magiera, aby nie był "miękką fają" i nie dopuścił do nacjonalistycznych zachowań w zespole....;)))

Secundo:
Mam gdzieś, czy koleś grał w kilku zespołach w krótkim czasie... Wszak my samy jeszcze nie wiemy, czy w ogóle u nas będzie i nie wiemy czy u nas pogra pół roku czy rok... Ważne, aby zagrał na maksa dla dobra naszej drużyny i dał nam jakąś jakość (czytaj: bramki)... Wszak to tylko kolejny najemnik a nie wychowanek k(L)ubu...;)))

Pozdro (L)

Sawo, 12.07.2017 12:00:17 - *.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Balde

Ty pamietajac o Janczyku czy Wolskim wykazujesz sie za to niezwykle dobra pamiecia. Wspominanie transferu Janczyka jest niczym powracanie do pamietnego meczu na Wembley kiedy to jan tomaszewski zatrzymal anglikow. Jakie to ma znaczenie ze sprzedalismy kilka lat temu Janczyka? Tak to wlasnie jest jak sie nie ma zadnych osiagniec bo wtedy celem podbudowania ego wyciaga sie rzeczy z przeszlosci.

Kolejna kwestia to akademia. Nie wychwalam akademi lecha bo nie uwazam zeby chlopaki z CLJ byli slabsi niz Bednarek. Chodzilo mi o pijar i marketing lecha ktory potrafi gowno owiniete w papierek sprzedac za super kase. Cowiecej potrafi nie sprzedac wcale jesli oferta nie jest satysfakcjonujaca. Uwazasz ze taki Szymański nie ma umiejetnosci czy talentu na poziomoe Linettego? Oczywiscie ze ma a nawet jest lepszy. Problem w tym ze aby zostal sprzedany za dobra kase potrzebna jest regularna gra promocja i moze nawet taki Nawalka co powola do kadry w jakims meczu towarzyskim. Czy ta ciezarna lesbijka kownacka jest twoim zdaniem warta 4,5 banki plus bonusy? Co on takiego pokazal przez kilka lat w lidze? Nie zagral ani jednego bardzo dobrego sezonu a idzie za hajs za ktory nasz zarzad zrobilby loda w pakiecie. To ze kownacka poszla za taka kase to zasluga wlasnie super zarzadzania finansami i tego ze amica sie szanuje. Legia to nie jest targ z przeterminowana zywnoscia gdzie na promocji mozna kupic kogo sie chce a my wlasnie tak dzialamy od lat! Fama ze Legia oddaje za darmo pilkarzy poszla w swiat i taka pescara sklada oferte Legii za reprezentanta polski Pazdana na kwote milion euro! Za prawie milion to my go kupilismy. Pluja nam w morde takimi ofertami i mieszaja w glowach pilkarzom ktorym sie wydaje ze ich realna wartosc jest wlasnie taka. Dlugo by pisac a juz mi sie nie chce. Mam nadzieje ze zrozumiales.