Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Prawe ręce w górę i fani FK Astana szykują się do dopingu
Prawe ręce w górę i fani FK Astana szykują się do dopingu
Poniedziałek, 24 lipca 2017 r. godz. 12:00

FK Astana kibicowsko

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Nie tak dawno Legia grała w Kazachstanie z Aktobe, którego kibice od dobrych kilku lat działają na trybunach na wszystkich frontach. Niestety nie można tego powiedzieć o najbliższym rywalu Legii, czyli fanach FK Astana. Dość powiedzieć, że jedną z najbardziej okazałych prezentacji była kartoniada w barwach, którą w Polsce pewnie lepiej wykonaliby kibice z Niecieczy.

Wspomniana choreografia miała miejsce na meczu z Atletico Madryt, a kartoniki (zrobione z wachlarzy!) utworzyły pionowe pasy, które później posłużyły kibicom przy meksykańskiej fali, która kilka razy przeszła dookoła wszystkich trybun.



Pod względem ultras to jednak szczyt możliwości fanów z Astany. Mają co prawda w młynie megafon i bęben i prowadzą w miarę zorganizowany doping, ale uczestniczy w nim zazwyczaj niezbyt liczna grupa osób. Na ich meczach, dzięki dobrej frekwencji, dominują reakcje na sytuacje boiskowe, co najlepiej możecie zaobserwować na poniższych filmikach. Jeśli chodzi o oflagowanie, to pod tym względem również jest bieda.



Zdecydowanie lepiej prezentują się flagi na kiju oraz kilka modeli szalików. Fani z Astany podróżują na mecze wyjazdowe swojego klubu, ale na wyprawy rusza mocno piknikowa ekipa. Trudno, żeby było inaczej, bowiem tak prezentuje się cały stadion na ich meczach, łącznie z młynem.




















Komentarze: (42)

maaciekw, 24.07.2017 12:13:27 - *.18

jeden ultras nawet twarz zasłonił, było piro? :b

Turysta, 24.07.2017 12:14:34 - *.109

Takie Janusze trochę, ale kobietydają radę ;)

(L), 24.07.2017 12:15:07 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Komu wpadła w oko ta azjatka z pierwszego zdjęcia zwyrole? :)

Koneser, 24.07.2017 12:15:29 - *.109

Takie Janusze trochę, ale kobietydają radę ;)

Xd, 24.07.2017 12:16:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tylu "jednostrzałowców" w młynie jeszcze nie widziałem xD

@, 24.07.2017 12:25:39 - *.dynamic.chello.pl

Na Brozia i Kopczynskiego wystarczy...

ja, 24.07.2017 12:42:16 - *.centertel.pl

Kazachstan powinien grać w strefie azjatyckiej,widać po oczach

Legia, 24.07.2017 12:53:49 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Niektórzy kibice Legii wybierają się do Astany już dziś, wiadomo ilu można się ich spodziewać?
Szacun dla nich za wyjazd! (L)

Pico, 24.07.2017 13:03:03 - *.48

No to jazda z tymi mongołami !!!

Szymon , 24.07.2017 13:08:49 - *.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Hmmm....... Kolejna wiocha

luminar, 24.07.2017 13:30:16 - *.dynamic.chello.pl

Miasto istnieje jakies 15 lat więc trudno oczekiwać zorganizowanych hord kiboli.

do xd, 24.07.2017 13:30:31 - *.dynamic.gprs.plus.pl

pewnie polowa by cie pozamiatala

hsbs, 24.07.2017 13:38:33 - *.92.dynamic.wline.res.cust.swisscom.ch

A czemu Kazachstan jest w UEFA a nie w AFC? Kazachstan to nie jest Europa!

Szanuję, 24.07.2017 13:52:03 - *.centertel.pl

No i fajnie, pozytywna ekipa, weseli ludzie :)

Krytykant_Zaowdowiec, 24.07.2017 13:57:09 - *.static.ip.netia.com.pl

typowe kałmuki

Pio, 24.07.2017 13:58:32 - *.play-internet.pl

Borat będzie na trybunach ?

Cult⚽️Legia, 24.07.2017 14:16:12 - *.119

Wszyscy co wybierajá sie do Astany majá za zadanie tańczyć bawić sie I nawiázywać pozytywne kontakty,to dobry momént na znalezienie sojusznikòw na dalekim wschodzie I kulturowo sportowo i buznesowo✨

kuba, 24.07.2017 14:18:21 - *.dynamic.chello.pl

ale dziewczyny mają ładne :)

Sputnik 44, 24.07.2017 14:35:01 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@hsbs: 11% kraju leży w Europie, wiec mogli sobie wybrać tak jak np. Turcja.

Dsk, 24.07.2017 15:03:13 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jutro wylot! Przygoda, przygoda... :))

Oko_Saurona, 24.07.2017 15:21:12 - *.187

Brau bym te z autobusu :D

Marek, 24.07.2017 16:11:22 - *.229.ipv4.supernova.orange.pl

Dziwię się że kluby z Kazachstanu grają w europejskich pucharach.... przecież to już Azja...

do hsbs, 24.07.2017 16:29:16 - *.69

tak samo i turcja (częśc) i izrael

KUBA, 24.07.2017 16:44:45 - *.186.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A co powiecie o Izraelu, który nie leży w Europie a gra w europejskich rozgrywkach?

Sputnik 44, 24.07.2017 17:01:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@KUBA: i początkowo grał w Azji, ale wszystkie kraje arabskie bojkotowały mecze z nimi dlatego przenieśli się z powodów politycznych.

matus007, 24.07.2017 17:17:59 - *.play-internet.pl

żeby ich pozamiatać wystarczyłoby 7-8 chłopa powyżej 100 kg z ogarniętą stójką,a w ogóle co oni robią w Europie??

eth, 24.07.2017 18:00:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@KUBA: Wiele państw arabskich nienawidzi Izraela więc Izrael nie gra z nimi ze względów bezpieczeństwa. Po drugie niektóre z nich po prostu nie uznają państwowości Izraela więc trudno żeby grali z krajem którego nie uznają. Wiesz, gdyby Izrael został wylosowany w jednej grupie z Iranem, albo jeszcze gorzej, z Palestyną, to by się to skończyło jak dwumecz Hondurasu z Salwadorem w zeszłym wieku (polecam poczytać, ciekawa historia :)

, 24.07.2017 18:36:39 - *.205

Ani Turcja ani Izrael ani te Mongoly nie powinny grac w r

THORT, 24.07.2017 19:40:37 - *.awacom.net

eth- tak jak np to kosowo, tylko ue uznala, albo konflikt grekow z macedonia (FYROM)

Cult⚽️Legia, 24.07.2017 20:10:36 - *.35

Mongoł to ty jesteś,to pozytywni ludzie I piékne kobiety,gošcinny naròd przepiékny kraj,grzecznie a przywitajá chlebem I solá✨⚽️✨

marian, 24.07.2017 20:18:11 - *.centertel.pl

Wariaty!

do hbs, 24.07.2017 20:46:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kazachstan był kiedyś w AFC bodaj do 2002 roku a potem się przenieśli do UEFA dlaczego ? Nie mam pojęcia, Turcja bym w UEFA bo są od czasu jej założenia w 1955 r. ale takie Izreale Azerbejdżany czy inne Armernie odrazu bym wywalił tam gdzie ich miejsce czyli do AFC.

Boguslaw twitter, 24.07.2017 22:11:28 - *.dynamic.chello.pl

Kulturowo Izrael jest bliższy zachodniej cywilizacji. Poza tym sory ale Aktobe to już prawie Chiny :) co do kozakow, ktorzy by każdegi wytłukli, bo ma 160 cm i 60 kg powiem tylko Astana Arlans. W ogole na wschodzie prawie kazdy chlopak trenuje sztuki walki.

Voodoo, 25.07.2017 07:36:26 - *.play-internet.pl

W Mistrzostwach Azji w koszykówce gra dalej, bo wczoraj u buka śledziłem wynik, więc coś jest nie halo, albo powinien grać w każdych rozgrywkach w Europie, albo żadnych.

do Kuba, 25.07.2017 07:48:15 - *.242

No jeśli ich laski są ładne to ci gościu wiele do szczęścia nie potrzeba, dawniej chociaż więcej Słowian tam było, a teraz ruskie i Polaki pouciekały, reszta się wymieszała, to zostały same mongoły :D

K(L)AKIER, 25.07.2017 08:13:43 - *.adsl.inetia.pl

Śmieszy mnie to ,że astana gra w europie.po za tym powinni grać swoje mecze na prawdziwej murawie w CHL,czemu kluby mają się im dostosowywać?Wiadomo w eu tylko prawdziwa trawa a na sztucznej całkiem inaczej się gra dla mnie to trochę śmieszne.Oni są przyzwyczajeni a reszta musi się przestawiac.Po części to ich atut.

eldo, 25.07.2017 08:45:47 - *.242

Dzisiaj w Kazachstanie dominują islamscy mongołowie bo biali chrześcijanie z tego kraju emigrują na potęgę, a po drugie mają góra 2-3 dzieci, a nie jak islamiści po 8. Cult .... jak ci sie tak podoba step mongolski w Kazachstanie to tam wyjedź !!!

Kazio, 25.07.2017 08:48:56 - *.242

Kazachowie najczęściej nie znają nawet swojego języka, odbudowują dopiero swoją kulturę...

do K(L)AKIER, 25.07.2017 09:28:55 - *.dynamic.mm.pl

O ile mi wiadomo, to takie boiska przeważnie robią ze względu na warunki atmosferyczne w danym miejscu przez cały rok. Tak jest np w Rosji czy Skandynawii i w wielu innych miejscach. Utrzymaj murawe w dobrym stanie przez cały rok jak masz mroźne zimy a poźniej ciepłe lato. Zreszta to nawet u nas jest problem, patrz na takiego Lecha, oni na rok ze dwa razy wymieniają murawę bo się nie nadaje już do niczego.

MKK, 25.07.2017 10:22:14 - *.cws.sco.cisco.com

Toż to Mongolia prawie.

Wolfik, 25.07.2017 19:18:26 - *.dynamic.mm.pl

@MKK: Jak Amerykanin spojrzy na mapę, to dla niego Polska to (prawie) Rosja.

towar macany nie podlega reklamacji, 25.07.2017 19:48:31 - *.7

Kochani, czy to ważne jakich mają kibiców ? Co z tego , że są z innego świata (planety) ? Jeżeli Legia przegra na boisku to nawet nasza wygrana na trybunach nic nie da ...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.