Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Sandro Kulenović - fot. Woytek / Legionisci.com
Sandro Kulenović - fot. Woytek / Legionisci.com
Niedziela, 16 lipca 2017 r. godz. 23:58

Kulenović trenuje z juniorami Juventusu

Wiśnia, źródło: 90minut.pl / Legionisci.com

Sandro Kulenović trenował w niedzielę z juniorską drużyną Juventusu. Włoski zespół wznowił przygotowania do nowego sezonu Primavery pod okiem nowego szkoleniowca, który oprócz gracza Legii zaprosił na zajęcia Cendrima Kameraja z FC Luzern. Chorwat może trafić do Włoch jako część rozliczenia za Cristiana Pasquato.

Kulenović trafił do Legii rok temu ze szkółki Dinama Zagrzeb. Kosztował mistrzów Polski jedynie 70 tysięcy euro, ponieważ tyle wyniósł ekwiwalent za jego wyszkolenie. W poprzednim sezonie grał w rezerwach Legii. Wystąpił w 32 meczach i zdobył 10 bramek, jednak nie wyróżniał się na tyle, aby zadebiutować w ekstraklasie.


przeczytaj więcej o:,


Komentarze: (38)

Wojtek Karaś, 17.07.2017 00:02:21 - *.dynamic.chello.pl

A później Kulenović będzie wart 10 mln Euro i będzie płacz bo nie dano mu szansy zagrania w jedynce.

Mnur, 17.07.2017 00:44:26 - *.225

bardzo mnie ciekawi dlaczego tak często zmienia kluby ten Pasquato.

Cult⚽️Legia, 17.07.2017 00:45:41 - *.23

Juve⚽️Legia

Puscili, 17.07.2017 01:10:10 - *.dynamic.dsl.as9105.com

Latwa reka jak Lewego!!

On, 17.07.2017 01:15:48 - *.skybroadband.com

Zobaczycie że będzie z nim tak jak z Lewandowskim. Skoro Juventus się nim interesuje to znaczy że coś z niego będzie.

artur, 17.07.2017 02:50:12 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lewandowski też był za słaby na naszą Legię... ;-)

gregg, 17.07.2017 06:45:35 - *.uznam.net.pl

To ja już nie rozumiem co robić aby się wyróżnić i trafić do pierwszego zespołu?

Sebo(L), 17.07.2017 07:06:20 - *.slupsk.vectranet.pl

Czegóż to nie opowiadał o nim "król Twittera" BL. Jakie to podchody robiony pod tego piłkarza. Same ochy i achy. Miał to być talent jakiego w Polsce nigdy nie widziano...no i mamy.

chcemy kocura a nie ogora, 17.07.2017 07:44:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

To jest ogór przeciez

p(L)asil, 17.07.2017 07:47:06 - *.centertel.pl

Nie wyróżniał się a zaprosił go Juventus. Lewy też się nie wyróżniał... jeszcze będą sobie w brodę pluli.

grzesiek, 17.07.2017 07:55:17 - *.centertel.pl

W tej Kyrii Sowietow na 26 meczow strzelil 5 bramek. Wiec jesli ktos zna odpowiedz na co nam ten Pasquato to prosze o odpowiedz...

mietek, 17.07.2017 08:03:30 - *.emea.ibm.com

@Mnur: Bo go Juventus co chwila wypożyczał - proste.

@gregg: Jak to co? Zmienić nazwisko na Kopczynović, to szybko zadebiutuje :)

Wolfik, 17.07.2017 08:21:45 - *.dynamic.mm.pl

Z tym Kulenoviciem to historia jak z Yeti jest. Niby megatalent tak zachwalany rok temu przez BL a w 1-szym zespole nie zagrał ani sekundy. Z opisów Kolegów w 2-ce też nie błyszczał. Teraz trenuje z juniorami Juve. To ja już naprawdę niewiele z tego rozumiem.

Albo ma coś w sobie czego tutaj nie zauważono, albo ma zajebistego papuge.

wrt, 17.07.2017 08:34:34 - *.play-internet.pl

tak to jest z tym całym marnowaniem talentów , zauważył ktoś ,że Lewy będzie dobry ? Ja przyznaję nie. Za młodu był słabszy od rówieśników dlatego miał co nadrabiać i tak mu zostało , nieustanna praca i poprawianie mankamentów , ci najlepsi za młodu kończą dużo gorzej niż Janczyk , a taki Paulinho ? Łatwo powiedzieć ,że trener się na nim nie poznał, a przecież nikt w Polsce nie zauważył w nim nic więcej bo nic nie pokazał , ciekawe jak będzie z tym Kulenovicem , w juniorskiej piłce nawet nieźle sobie radził , w rezerwach tragedia pod każdym względem , nie wiem co w nim widzieli

wrt, 17.07.2017 08:37:21 - *.play-internet.pl

do Wojtek Karaś : dlaczego płacz ? on dostał wiele szans w rezerwach ale skoro żadnej nie wykorzystał to dlaczego miałby dostać w jedynce ?

qemp, 17.07.2017 08:38:00 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Wstyd mi, że niektórzy będąc kibicami Legii prezentują taki poziom umysłowy.Gdzie nie wejdę to czytam, że strzelił 5 bramek.Czy ktoś wie, że zaliczył też 8 asyst?Czy ktoś wie, że to nie jest środkowy napastnik?Wiecie ile Vadis strzelił bramek w ostatnim sezonie?Wiecie gdzie Vadis grał wcześniej?Poziom ligi rosyjskiej jest o niebo większy niż u nas a on tam na prawdę dawał radę.Poza tym macie mylne wyobrażenia o możliwościach Legii.To, że przychodzi do nas piłkarz po takim sezonie w lidze rosyjskiej powinno być powodem do radości a nie narzekań.Jesteście tacy biegli w tych statystykach to podajcie mi liczbę bramek Vadisa z trzech sezonów poprzedzających przyjście do Legii.Jedyne co zobaczycie to nędzę.Nie jest to wyznacznik umiejętności ale przecież oczekujecie bramek od ofensywnego pomocnika?

@wolfik, 17.07.2017 09:07:05 - *.centertel.pl

U nas w dwojce sie nie wyruznial bo mu sie nie chcialo a tam bedzie zapieprzal ze tylko dym bedzie szedl

Juri, 17.07.2017 09:21:35 - *.centertel.pl

Przecież ten chłopak to urodzony snajper,bez układu nerwowego. Wymieniamy mega talent młody, na stary nie spełniony niby talent.
Gdzie tu polityka Pana Dariusza to nie rozumiem.

kermit, 17.07.2017 09:35:53 - *.239

„Możesz sprzedawać ......., mamy Arruabarrenę”. Oddawać talent za przechodzonego gościa. Gratuluję pomysłu.

MJ, 17.07.2017 09:37:18 - *.static.ip.netia.com.pl

Kulenovic to podobno super talent.. i mamy mu dać odejść bez dania szansy za bezcen? BEZ SENSU!

andreas, 17.07.2017 10:13:33 - *.rev.snt.net.pl

Tutaj nie ma nic dziwnego. W Polsce nie szkoli się piłkarzy i przy transferach są analfabetami taktycznymi i technicznymi. Nawet Lewy czy Milik przez rok uczyli się poważnej piłki zanim pokazali swoją klasę. U nas Bielik też by się nie wybił. Uważam że jak młody pojedzie wcześniej na zachód to większe szanse (oczywiście jak ma charakter) na osiągnięcie czegoś w futbolu. Są wyjątki Pawłowski, Wolski, Furman, Łukasik, Stępiński którym psychika przeszkadza aby zaistnieć za zachodzie. .

Piotr, 17.07.2017 10:20:49 - *.194.ipv4.supernova.orange.pl

Po cichu liczyłem, że Kulenović dostanie nareszcie szansę, a tutaj lipa...

Gonzo, 17.07.2017 10:37:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Za 5 lat będzie wart 15 mln euro, brawo Panie Mioduski !!!

hen ryk, 17.07.2017 11:01:43 - *.rev.snt.net.pl

do Gonzo.
Tylko szkolony w Polsce za 5 lat wart byłby 2-3 mln €. Czesi szkolą taktycznie i technicznie o niebo lepiej niż to się robi u nas.

Leron, 17.07.2017 11:04:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

gość ma 17lat, nie wymagajcie, żeby karał 25latków ... wymienimy za gościa 10lat starszego, który wcale nie jest jakimś super grajkiem, a za 3-4lata Kulenovic zagra w pierwszym składzie Juve ... będzie Lewy 2.0

JANUSZ, 17.07.2017 11:10:23 - *.66

CIAGLE TYLKO SLYSZE KULENOVIC A CZEMU ON NIE DOSTAJE MOZLIWOSCI GRY? :/

NIGDY GO NIE WIDZIALEM

ja, 17.07.2017 11:34:13 - *.dynamic.chello.pl

Kulenovic lat 17 wali 10 bramek w rezerwach, a nie daje mu się szansy w 1.

Za to wmawia się, że młody jest Kopczyński czy Szwoch - 24 lata, którego nawet Arka nie wykupiła.
Do tego miejsce zajmuje Masłowski, którego Piast nie wykupił.

Mam nadzieję, że Szymańskiego tak łatwo nie puszczą.

Bartek, 17.07.2017 11:44:18 - *.158

Mieliśmy iść drogą Ajaxu, tam nie wymieniają 17 latków na 27 letnich wiecznie wypożyczanych, mało skutecznych "napastników". Oby to była plotka.
No chyba że dadzą tego Pasquato i z 5 mln euro ;]

Cult⚽️Legia, 17.07.2017 11:57:12 - *.28

To bédzie jak z Lewym,nie sprawdził sie I jusz trzeba go out?! 10 bramek?!strzelił oooo #żewłakowout!

do grzesiek, 17.07.2017 12:07:48 - *.siedlce.domtel.com.pl

znawco futbolu dla twojej wiadomości pasquato w tamtym sezonie rozegrał 26 meczów strzelił 5 goli i miał 8 asyst w spadkowiczu z ruskiej ekstraklasy. W drużynie, która strzeliła 31 goli w sezonie.

Krzeszczu, 17.07.2017 13:54:20 - *.cust.bredband2.com

Ale sie wszyscy jaraja tymi 5oma golami. I 8 asyst.
W ilu meczach?
Normalnie klekajcie narody.
Messi, Ronaldo, Bale i inni, F@ck you, tu mamy kozaka z 5oma golami!!!!! I 8 asyst!

Sebo(L), 17.07.2017 14:08:40 - *.slupsk.vectranet.pl

Ludzie,sęk w tym i cały pic polega na tym,że jeśli Kulenović zostanie w Legii to nie osiągnie wyższego poziomu niż Żyro,Kopczyński czy kilku innych piłkarzy. Taka jest prawda. W Juventusie jest inny świat. Zupełnie inne szkolenie,zupełnie inny poziom. Takie kluby jak Juve to są fabryki do produkcji piłkarzy. Jeśli Pasquato był w tej fabryce to oznacza,że ma papiery na grę. Jeśli nieźle prezentował się w lidze rosyjskiej to znaczy,że wart jest sprawdzenia. Nie oszukujmy się,nikt z wyższej półki póki co do Legii nie przyjdzie. Co prawda poprawiła się w Ekstraklasie infrastruktura bo są stadiony ale umówmy się,NIC poza tym!! Poziom ligi jest słaby,sponsorzy ubodzy,kluby odpadają w fazie wstępnej Ligi Europy i żaden poważny grajek tutaj nie przyjdzie jeszcze długo...Żaden piłkarz pokroju Sneijdera nawet nie spojrzy na klub Ekstraklasy,chyba,że w którymś z nich pojawi się...inwestor z Kataru lub Chin.Ale o tym można tylko sobie pomarzyć.

KIBIC, 17.07.2017 15:43:12 - *.152

Kulenović był bardzo słaby wiosną. Jak miałby dostać szansę w jedynce, kiedy był wolny, nieskuteczny i grał bez zaangażowania w dwójce?
Zrobiono mu po prostu bardzo dobry PR od początku i wielkie nadzieje kibicom. Dostał swoje szanse, trenował "na kredyt" z jedynką ale po prostu przestał się rozwijać.
Może odpali w Juve. Doradzam wypożyczenie, nie sprzedaż.

Januszfutbolu84, 17.07.2017 16:12:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

2 odpowiedzi na 2 pytania. Pasquato grał jako ofensywny pomocnik dlatego strzelił w Samarze mało, ale miał dużo asyst i był w czołówce klasyfikacji, jak również był chwalony za grę. Samara spadła dlatego tam nie zostanie. Dwa, zmieniał kluby tylko teoretycznie, faktycznie był tylko w Juve i Udinese, wszystko inne to wypożyczenia i specyfika rynku włoskiego gdzie często wypożycza się piłkarzy w ramach zapłaty za innych.

kholmer, 17.07.2017 16:27:41 - *.5.53.178

Legia Warszawa (pierwsza drużyna, trzecioligowe rezerwy i wszystkie młodzieżowe inkarnacje) ma do dyspozycji w tym momencie dwa boiska treningowe. Dwa. Wielokrotny Mistrz Polski, stolica 36 mln kraju. Tyle samo, co za czasów kariery pana Lucjana.
Zagłębie Lubin ma sześc (dwa sztuczne i cztery naturalne). Każda poważna zachodnia drużyna ma przynajmniej 6-8 boisk treningowych.
To tyle, jesli chodzi o szanse Kulenovicia w wielkiej piłce jeśli zostałby w Warszawie. Tak jak kocham Legię, to nie widzę racjonalnego powodu, dla którego wyróżniający się 16-18 latek miałby liczyć na karierę poprzez grę z (L) na piersi.
Pierwsza drużyna w bezustannej presji o wynik (i dobrze, choć to nie służy młodzieży), rezerwy kopią się z 30-latkami, a juniorzy mogą potrenować od czasu do czasu na wymienionych dwóch boiskach.
Zobaczcie, jaka dziura pokoleniowa powstała po likwidacji Młodej Ekstraklasy. Już nie promujemy piłkarzy zdolnych do wylotu za granicę, czy walki w Europie, mamy bardzo średnich Kopczyńskich, a taki Wieteska, czy Urbański ratują kariery wyjazdem.
W tej kwestii perspektywy są marne: pieniędzy na budowę akademii nie ma (poszły na spłatę "wspólników'), o dwa boiska na Czerniakowskiej będzie trzeba walczyć w ratuszu. Mam nadzieję, że pan Lucjan doczeka.
Co do meritum: Kulenovic ma dobrego agenta (Żewłaki uczyć się!), rok temu przyszedł w nie do końca jasnych okolicznościach do nas (pewnie umowa "na gębę" z Leśnodorskim). Na pewno rozwinie się tam bardziej, niż u nas.
Pasquato cały sezon w lidze rosyjskiej grał jako ofensywny pomocnik.

grzesiek, 17.07.2017 17:20:48 - *.centertel.pl

Z checia napisze ze sie mylilem ze ten napadzior jest kiepski. Pierwsze wrazenie czesto jest mylne. Ale statystyki odnosnie strzelonych goli to na prawde ma bardzo slabe. To ze w zadnym klubie dlugo nie zagrzal miejsca tez swiadczy na niekorzysc no i tez same kluby w jakich gral nie powalaja. Vadis praktycznie cala kariere spedzil w club brugge strzelil 22 gole w 180 paru meczach. No ale to pomocnik a nie napastnik...

Alex uk, 17.07.2017 17:35:39 - *.244

Nie rozumiem polityki transferowej Legii, podobno Pazdan juz sercem poza Warszawa, Rzezniczak kochal do lez ale kochanka jego juz nie, za to Vadis sie zakochal, ale tylko troche wiec sie szybk odkochal, co to kur.... jest portal randkowy, jakies ku... edarling? Czy najwieksza by klub w Polsce, ktory rzekomo ma byc prowadzony z glowa i planowaniem

oLaf, 18.07.2017 00:01:35 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Alex uk, rozbiłęś bank "co to kur.... jest portal randkowy, jakies ku... edarling? " ; )))))))))))

święte słowa, wszyscy spieprzają stąd jak tylko mają cień szansy, i Nikolic i Projo i Vadis.... no ręce opadają.

Chyba czują, że żadnych perspektyw (poza fartownym awansem do LE) tu nie ma... : ((((

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.