Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Środa, 19 lipca 2017 r. godz. 22:35

Legia Warszawa 6-0 IFK Mariehamn

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa rozgromiła na własnym stadionie IFK Mariehamn aż 6-0. Do przerwy mistrzowie Polski prowadzili po bramkach Michał Kucharczyka, samobójczym trafieniu Kojoli oraz golu Guilherme. Po zmianie stron dzieła zniszczenia dopełnił Kucharczyk oraz młodzi - Sebastian Szymański i Konrad Michalak. W kolejnej rundzie eliminacyjnej Legia zmierzy się z FK Astaną.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie zawodnicy z Mariehamn. Brian Span główkował po dośrodkowaniu ze skrzydła i piłka nieznacznie przeleciała ponad poprzeczką. Chwilę potem legioniści wyszli już na prowadzenie. Guilherme poprowadził piłkę środkiem pola, huknął sprzed pola karnego w samo okienko, nie dając żadnych szans Marcowi Nordqvistowi. Dopiero w 24. minucie obejrzeliśmy kolejną dobrą akcję w wykonaniu graczy Jacka Magiery. Łukasz Moneta starał się zaskoczyć bramkarza rywali, lecz kopnął piłkę zdecydowanie zbyt słabo. Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku szczęścia spróbował z kolei Krzysztof Mączyński. Jemu zabrakło z kolei precyzji. Niebawem mistrzowie Polski podwyższyli prowadzenie. Sebastian Szymański płasko dośrodkował z prawej strony i niefortunną interwencją piłkę do własnej siatki skierował Kristian Kojola. Chwilę potem obejrzeliśmy kolejne trafienie. Krzysztof Mączyński do wybiegającego Michała Kucharczyka, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Nordqvista.

Cztery minuty po przerwie kolejną dobrą interwencją popisał się Radosław Cierzniak. Za moment swojego gola powinien strzelić Łukasz Moneta, lecz z kilku metrów trafił wprost w bramkarza mistrza Finlandii. Można powiedzieć, że co się odwlecze, to nie uciecze, bo wkrótce sfaulowany w polu karnym został Łukasz Moneta i sędzia słusznie wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Michał Kucharczyk i pewnie po raz drugi pokonał Marca Nordqvista. Potem tempo meczu nieco spadło, ale nic dziwnego, ponieważ sprawy awansu zostały już rozstrzygnięte. W 71. minucie znów bliski szczęścia był Łukasz Moneta. Pomocnik nie trafił jednak z bliska do pustej bramki, chociaż trzeba powiedzieć, że naciskał go rozpaczliwie interweniujący obrońca. Za moment z dystansu przymierzył Sebastian Szymański, ale minimalnie obok słupka. Ten sam piłkarz w 79. minucie mógł zdobyć pięknego gola. Młody pomocnik przerzucił piłkę nad jednym z defensorów i będąc w czystej pozycji kopnął piłkę ponad celem. Chwilę później dopiął jednak swego. Szymański wykorzystał dośrodkowanie od Kaspera Hamalainena i głową wpakował piłkę do pustej bramki. Finowie nie zdążyli jeszcze otrząsnąć się z kolejnego ciosu i znów musieli zaczynać grę od środka. Tym razem błąd popełnił środkowy obrońca, który stracił piłkę na rzecz Konrada Michalaka. Ten w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i zmusił do kapitulacji bramkarza Mariehamn.

Legia Warszawa 6-0 (3-0) IFK Mariehman
1-0 Guilherme 6
2-0 Kojola 38 (s)
3-0 Kucharczyk 40
4-0 Kucharczyk 54
5-0 Szymański 80
6-0 Michalak 81

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 55. Artur Jędrzejczyk, 5. Maciej Dąbrowski, 2. Michał Pazdan (57, 15. Michał Kopczyński), 14. Adam Hloušek - 53. Sebastian Szymański, 31. Krzysztof Mączyński, 19. Rafał Makowski, 6. Guilherme (46, 17. Konrad Michalak), 13. Łukasz Moneta - 18. Michał Kucharczyk (65, 22. Kasper Hämäläinen).

IFK 30. Marc Nordqvist - 55. Bobbie Friberg da Cruz, 3. Kristian Kojola (67, 2. Albin Granlund), 8. Jani Lyyski, 16. Aapo Mäenpää - 9. Brian Span, 14. Gabriel Petrović, 15. Amos Ekhalie, 17. Robin Sid, 11. Robbin Sellin (75, 26. Joel Mattsson) - 33. Aleksei Kangaskolkka (86, 5. Rezgar Amani).

sędziował: Tiago Bruno Lopes Martins (Portugalia).
widzów: 15 829.



Komentarze: (32)

pytanie, 19.07.2017 22:38:03 - *.dab.02.net

to my tacy silni, czy przeciwnik taki słaby? chyba to drugie...

Yyyy, 19.07.2017 22:38:29 - *.dynamic.chello.pl

Mlodzi na +

Woker, 19.07.2017 22:39:46 - *.adsl.inetia.pl

Przeciwnik slaby to i wynik taki jaki jest :) szkoda ze Żaboli tak nie rozjechali

lolek, 19.07.2017 22:40:38 - *.centertel.pl

I CO KUR..Y? Gdzie teraz jestescie? Ze niby wpier...l tym mlodym skladem dostaniemy? Zamknijcie te swoje mordy jeb...
6:0

BielsoN, 19.07.2017 22:41:34 - *.range86-181.btcentralplus.com

Kuchy 8/1 za dwie bramki, dzieki stary. :) Mimo czasami zalosnej gry obronnej wynik jak i strzelczy goli (mlodziez) cieszy.

Baja, 19.07.2017 22:42:18 - *.223.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Największe wzmocnienie 70 minut bez Kopy brawa dla młodych fajnie rokują

Jwl, 19.07.2017 22:45:46 - *.dynamic.chello.pl

Michalak i Szymanski bardzo miłe zaskoczenie.

...L..., 19.07.2017 22:49:17 - *.dynamic.chello.pl

Szymańskiemu trzeba dać kontrakt na 15 lat z sumą odstępnego 20 mln jurkow albo za rok już go nie będzie a za 5 lat ktoś zarobi na Nim krocie .Ogólnie cała młodzież dziś na plus Gui parę sztuczek szczęka opada a Hlousek faktycznie przestaje walczyć dopiero w autokarze . Mimo tła bardzo słabego przeciwnika jest iskierka nadziei na ten sezon.Legia CWKS...

Legion, 19.07.2017 22:49:48 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Powie mi ktoś co to za piosenkę śpiewali pod koniec meczu ? Legia CWKS.... Jak to leci ?

Cult⚽️Legia, 19.07.2017 22:49:57 - *.197

To fajnie że Magic wzioł do serca koméntarze na wszystkich portalach mòwiâcych o Naszej Ukochanej Legii,Bravo wszyscy !bravo!Michalak!zostajesz!znami!✨⚽️⚽️⚽️✨⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️✨

Kristof, 19.07.2017 22:52:25 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Najlepsze bylo na koncu w studiu TVP Sport.Marek Saganowski rodowiy łodzianin w marynarce z emblematen Legii. DRAMAT!!!

int, 19.07.2017 22:58:53 - *.dynamic.chello.pl

Kuchy King!
A największy plus z młodziaków to Michalak. Brawo.

hhghhg, 19.07.2017 23:01:50 - *.hsd1.il.comcast.net

brawo Michalak pierwszy wychowanek Falubazu ktory zagral w pucharach haha

Arek, 19.07.2017 23:03:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@lolek, jeszcze trochę i Cię zjedzą szczekacze. Ogólnie to fajnie ci młodzi. Szymański i Michalak muszą zostać.

Pawel, 19.07.2017 23:03:08 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Do Kristof
Nie wiesz, że Marek Saganowski - wieloletni napastnik Legii jest nadal jej pracownikiem w sztabie szkoleniowym??

Lisekmk, 19.07.2017 23:05:36 - *.v26.interkam.pl

Coś wiadomo o transferze pasquato?

rado1916, 19.07.2017 23:06:32 - *.centertel.pl

Legia CWKS, Ciebie po życia kres, będziemy wspierać, a wrogów jebać, tylko CWKS

md, 19.07.2017 23:07:54 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wreszcie mlodzi dostali szanse ! LEGIA !!!

PGL, 19.07.2017 23:08:33 - *.121

Mączynski klasa podania. Nic dodać nic ująć

a, 19.07.2017 23:09:51 - *.play-internet.pl

Michalak i Makowski nie byli zgłoszeni początkowo, czy potem byli w jakimś "awaryjnym" trybie, np. w miejsce Rado i Chukwu?

a, 19.07.2017 23:11:51 - *.play-internet.pl

Redakcjo, jak to jest ze zgłoszeniem do rozgrywek Michalaka i Makowskiego?

Ruuud, 19.07.2017 23:27:54 - *.play-internet.pl

DO:Lisekmk, 19.07.2017 23:05:36 - *.v26.interkam.pl
Coś wiadomo o transferze pasquato?

Jesli wierzyć Szpakowskiemu który na antenie poinformował o zgłoszeniu 2 nowych zawodników na 3 rundę...to klepnięty transfer.

Kristof, 19.07.2017 23:30:25 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Do Pawel@
Mam pytanko do Ciebie.Czy Ty gdybys sie urodzil w Warszawie i mial serce Legii nagle gralbys w Lechu i na koniec kariery zostalbys powiedzmy dyrektorem w Lechu tez bys paradowal w koszulce Lecha?

max, 19.07.2017 23:33:40 - *.dynamic.chello.pl

do lat 21 nie trzeba chyba zglaszac wychowankow cos mi switta

(L)istek, 19.07.2017 23:44:07 - *.adsl.inetia.pl

Moneta to na duży-.Do pustej bramki nie trafić.Dwa razy?

MARiO, 20.07.2017 00:01:00 - *.dynamic.chello.pl

Świetnie, że Legia stawia na młodzież ;-)... Konrad Michalak i Sebastian Szymański to chyba najbardziej uzdolnieni juniorzy ;-)... Rafał Makowski też ma spory potencjał ;-) ... cała trójka ma kontrakty z Legią tylko jeszcze rok :/ :O ...

Szymańskiemu dać 5 letni kontrakt, a Michalak i Makowski niech parafują umowy 4 letnie, żeby <NIE> było nieprzyjemnych niespodzianek i <NIE> poszli w świat za czapkę czereśni :/...

Pepe2000, 20.07.2017 00:06:32 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Do Kristof
Jeśli jesteś wychowankiem np. Barcelony i masz ją w sercu, a potem grałeś do końca kariery w Realu i pełnisz jakąkolwiek funkcje w Realu, czyli reprezentujesz Real, jako miejsce pracy, to nie założysz niczego z emblematem Barcelony, to chyba logiczne. Chyba, że jesteś gdzieś tam prywatnie, to możesz i śmigać w koszulce Sevilli. W tym wypadku Saganowski był zaproszony do studia, jako przedstawiciel Legii.

Do kristof, 20.07.2017 00:08:42 - *.centertel.pl

A co ma zapier.... w koszulce łks-u jak jest pracownikiem Legii
Tylko Rooney bedac pilkarzem menchesteru spi w piżamie tottenhamu :)

Balde, 20.07.2017 00:17:11 - *.9

do Kristof
Ty zapewne będąc pracownikiem PEPSI paradowałbyś w koszulce Coca Coli. Co za durne rozumowanie. Sagan długo u nas grał, zawsze zostawiał serducho, obecnie pracuje z młodzieżą a Ty mu będziesz mówił jaki emblemat na marynarce mu wolno mieć?
Idąc dalej Twoim rozumowaniem duża cześć kibiców Legii powinna mieć zakaz noszenia koszulek z eLką, wszak nie są rodowici ze stolicy tylko z miast ościennych lub napływowi.

Tak na podsumowanie, Legię ma się w serduchu a nie w akcie urodzenia.

Leron, 20.07.2017 00:50:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

duży + dla Michalaka. Mam nadzieję, że dostanie w PP jakieś szanse, ew jakieś min w wygranych meczach. Mączyński znowu na + fajne piłeczki zapodaje, choć miał kilka niecelnych podań. Niestety Dąbek, Kopa i Jędza znowu jakoś nie porażali jakością...

k., 20.07.2017 05:45:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sagan mówił zawsze, że jest za ŁKS ale na drugim miejscu jest Legia (dodatkowo jest Jej pracownikiem). Za to szacunek. Kuchy King! Będzie młody Legionista? Gdzie są płaczki???

jtec, 20.07.2017 07:45:54 - *.centertel.pl

@Balde
"Legię ma się w serduchu a nie w akcie urodzenia."
Pięknie napisane.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.