Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Legioniści po meczu z Termaliką - fot. Mishka / Legionisci.com
Legioniści po meczu z Termaliką - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 6 sierpnia 2017 r. godz. 15:47

Plusy i minusy po meczu z Termaliką

Woytek, źródło: Legionisci.com

Mecz z Niecieczą w sporym stopniu przypominał ten sprzed kilku dni. Legioniści długo utrzymywali się przy piłce, ale ich akcje kolejny raz były zdecydowanie za wolne i zbyt przewidywalne. W ten sposób trudno będzie zaskoczyć ligowych rywali. Różnica w stosunku do meczu z Astaną była taka, że Legia stworzyła więcej okazji do zdobycia goli, ale nie potrafiła ich wykorzystać.

Artur Jędrzejczyk - Na tle kolegów wyróżniał się na plus. Próbował zagrywać prostopadłe piłki, nie unikał udziału w akcjach ofensywnych i pojedynków. Oddał jeden celny strzał na bramkę Muchy. Niestety nie popisał się przy stracie bramki, ponieważ nie zdołał w pierwszej fazie ataku zatrzymać Jovanovicia i przewrócił się tuż przed polem karnym.

Arkadiusz Malarz - Poprawny mecz w wykonaniu bramkarza Legii. W pierwszej części spotkania nie miał zbyt wiele pracy, oprócz wymieniania piłki ze stoperami. Trudno go winić przy straconym golu, bo serię błędów w tej sytuacji popełnili obrońcy.

Jakub Czerwiński - Występ "Czerwo" można ocenić dwojako. Początek meczu miał bardzo elektryczny. Zdarzyły mu się niecelne podania, które powodowały zagrożenie pod bramką Legii, jednak potrafił wracać i zażegnywać niebezpieczeństwo. W drugiej części meczu popisał się przepięknym strzałem z 40 metrów, ale Mucha zdołał zbić piłkę na poprzeczkę. W doliczonym czasie gry mógł zostać małym bohaterem, ale nie trafił głową w piłkę po dośrodkowaniu Guilherme.

Krzysztof Mączyński - Od reprezentanta cały czas oczekujemy jeszcze więcej. Widać, że "Mąka" sporo widzi i potrafi zagrać ciekawą piłkę. W Niecieczy dwukrotnie popisał się kluczowym zagraniem, ale koledzy nie potrafili tego wykorzystać. Pracował zarówno w linii obrony oraz w linii ataku - kilka razy wbiegał w pole karne, zaskakując w ten sposób defensywę przeciwnika. Po jednej z takich akcji mógł mieć asystę, ale Szymański nie wykorzystał jego podania.

Sebastian Szymański - - Zaczął ze sporym impetem. Wszędzie było go pełno, ale nie przekładało się to jakość ofensywy Legii. Zanotował zdecydowanie za dużo nieudanych dryblingów i niecelnych podań. Na plus możemy zaliczyć kilka odbiorów, jednak to zdecydowanie za mało na pozytywną ocenę jego występu. W pierwszej połowie zmarnował dobre podanie od Mączyńskiego - nie zdołał oddać strzału na bramkę Muchy. Jako pierwszy został zmieniony przez Jacka Magierę.

Thibault Moulin - - W Niecieczy zagrał na pozycji ofensywnego pomocnika, co oznaczało, że to na jego barkach miało spoczywać kreowanie akcji. Niestety nie podołał temu zadaniu - wygrał zaledwie 5 z 13 pojedynków, nie posłał żadnego podania otwierającego kolegom drogę do bramki. Nieco lepiej szło mu w defensywie, gdzie potrafił kilka razy przerwać akcje gospodarzy. Na razie przypomina tego Moulina, którego oglądaliśmy w ubiegłe wakacje.

Michał Pazdan - - Stoper stołecznej drużyny dobrze wszedł w mecz. Pewnie blokował ataki gospodarzy. Grał agresywnie, za co obejrzał słuszną żółtą kartkę. Wygrał sporo pojedynków główkowych, ale cień na jego występ rzuciła nieudana interwencja podczas bramkowej akcji Termaliki. "Pazdek" zamiast wybić futbolówkę, odbił ją kolanem i Piątek bezlitośnie to wykorzystał.

Michał Kopczyński - - W zadaniach defensywnych, które miały przerywać akcje środkiem boiska radził sobie nieźle. Wygrał 7 na 9 pojedynków w powietrzu, ale to by było na tyle. Miał swój znaczący udział w straconej bramce - walczył bark w bark w polu karnym z Jovanoviciem, ale nie zdołał zablokować piłkarza Termaliki. 12 minut po straconej bramce zastąpił go Guilherme.

Adam Hlousek - - Lewe skrzydło Legii znów odstawało od prawej strony. Czech był całkowicie bezproduktywny w ofensywie. Wszystkie dośrodkowania były nieudane. Co ciekawe, nawet nieatakowany przy lekko toczącej się piłce, potrafił przekopać całe pole karne, zamiast dograć "na nos" koledze. W pierwszej połowie zażegnał niebezpieczeństwo po błędzie Czerwińskiego.

Kasper Hamalainen - - Fin w wyjściowym składzie na skrzydle i już wiadomo, że nie będzie to udany mecz. Nie ryzykował gry jeden na jeden, a gdy już spróbował, to przegrywał rywalizację z rywalami. "Hama" miał jednak jedną okazję do zdobycia gola, ale przestrzelił. Powinien mieć także asystę, ale Sadiku nie wykorzystał dobrego jego dośrodkowania.

Armando Sadiku - - Napastnika jak zwykle należy rozliczać z goli, a tych Albańczyk nie strzela, a to one decydują o dobrym lub złym wyniku meczu. W Niecieczy miał jedną okazję, gdy idealną piłkę zagrał mu Hamalainen, ale posłał piłkę "w kosmos". Nie potrafił wygrywać pojedynków z rywalami. Nie skreślamy, nadal czekamy, ale za ten mecz zdecydowanie minus.

Zmiennicy:

Michał Kucharczyk - "Kuchy" wszedł na boisko za Szymańskiego na skrzydło. Mógł mieć asystę po dobrym dośrodkowaniu w pole karne, ale Guilherme precyzji w strzale głową. Po 10 minutach został przesunięty na środek ataku, a na jego pozycję wszedł Pasquato. Raz niecelnie uderzał na bramkę Termaliki.

Guilherme - Brazylijczyk dał niezłą zmianę. Starał się przyspieszać grę, ale nie uniknął przez to błędów, które skutkowały kontrami gospodarzy. Mógł, a w zasadzie powinien, wpisać się na listę strzelców, ale zmarnował bardzo dobrą piłkę zagraną z boku boiska. W ostatniej akcji meczu posłał mocną dobrą piłkę w pole karne, ale żaden z legionistów nie potrafił skierować jej do siatki.

Cristian Pasquato - - Pojawienie się Włocha na boisku na ostatnie 20 minut nie zmieniło. Pasquato nie zagrał żadnej ciekawej piłki, czyli nie spełnił założeń szkoleniowca.



Komentarze: (30)

lob, 06.08.2017 16:03:38 - *.dynamic.chello.pl

czyli wielkkkkkkkkkkkkkkkkka kupaaaaaaaaaaa, a nie gra na mistrza............nie ma Vadisa i Rado to nie ma gry...trzech stałych reprezentantów Polski ( Pazdan,Jędrzejczyk i Mączyński ), jeden Albanii,jeden Finlandii, jeden (prawie) Czech, jeden były reprezentant Polski (Kuchy) i taka padaka, co oni robią na tych treningach i co po treningu ???
Po treningu trzeba by im przydzielić ochronę bo nie wiadomo gdzie oni tą formę i kondycję trwonią...kasa co niektórym w głowach poprzewracała......żyleta na najbliższym meczu powinna już zareagować !!!!!!!!!!!!!!

gizior, 06.08.2017 16:13:26 - *.128

Ta druzyna w tym składzie nie ruszy... Zero pomyslu na grę wszystko do skrzydel i wrzutki które sa albo bardzo nie dokładne albo blokowane ...

Kristof, 06.08.2017 16:22:11 - *.cm-12-1a.dynamic.ziggo.nl

Na meczu byli wyslannicy PSG.Obserwowali Kube Czerwinskiego.Byli pod ogromnym wrazeniem.Po meczu dzialacze PSG stwierdzili,ze biora Kube za 111 mln euro i dodatkowo oddadza Legii Neymara.Kuba sie jednak nie zgodzil,bo stwierdzil ze jezyka francuskiego sie nie bedzie uczyl.

ostet, 06.08.2017 16:25:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

fatalnie to wygląda...

Legionista, 06.08.2017 16:37:46 - *.226

Czerwiński minus.... Słabo zagrał, wiele razy się wywalał, nie umiał podać piłki itp.... Sadiku jeszcze przestrzelił do pustej bramki.... Jednak powinien być 2 karne - Faul na Czerwińskim i ręka... Jak by był ten system co sprawdza to byśmy mieli karne... Oglądałem powtórki!

Legionista, 06.08.2017 16:54:03 - *.226

@Kristof Raczej PSG oferował za Czerwińskiego 222 mln.euro + Neymar... Kuba i Legia się nie zgodzili, Kuba nie chciał spotkać "Francuza" który ma "bombowe" pomysły... A Legia chce kase, tylko bez Neymara (za wielkie Drewno XD)

Lysy_LBM, 06.08.2017 16:58:16 - *.44

Czy kumata ekipa może się przejść na najbliższy trening i wytłumaczyć tym leniom w jakim klubie grają? W ciągu miesiąca straciliśmy Superpuchar, Ligę Mistrzów i 8 z 12 pkt w lidze!!! Przecież to jest kompromitacja!!! Może jak zaliczą po liściu to się ogarną!!!

AJG stary kibic, 06.08.2017 16:59:10 - *.dynamic.chello.pl

Nie potrafię zrozumieć,że tak inteligentny człowiek,jak Jacek Magiera nie może zauważyć,że
- Hamalainen NIE POTRAFI grać na skrzydle,
-Hlousek jest absolutnie bez formy,lepiej żeby grał Moneta,
_ Sadiku jest bez formy albo nie nadaje się do gry w ataku,
-Kuchy jest zdecydowanie lepszym napastnikiem niż skrzydłowym,a Sadiku może mu buty czyścić w aktualnej formie,
-Gui chyba myśli o nowym klubie?
-Mączyński to niestety nie Vadis .
Moim zdaniem popełniono jakiś błąd w przygotowaniach lub panom piłkarzom NIE CHCE się grać !

miotla, 06.08.2017 17:16:02 - *.adsl.net.t-com.hr

Jacus ogarniaj bo narazie dramat, wygląda na to że Vadis byl bardziej potrzebny niż Ty. Trenujesz Legię Warszawa nie wronki czy jakiś hanysów.

ja, 06.08.2017 17:17:12 - *.dynamic.chello.pl

Ja tam plusów nie widziałem.
I mówię to całkiem poważnie.

Fan, 06.08.2017 17:18:42 - *.centertel.pl

Słyszałem za Tibu szaleje Barca, sprzedali Neymara i maja środki. BARCA daje 100 milionów i Suareza ale jacek i miodek nie chcą bo stawiają na młody. ŹRÓDŁO - Zewlak ekspres; ) pozdrawiam

Zajmon, 06.08.2017 17:33:53 - *.226.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ten cały Gui chce odejść to niech idzie. On już nic Legii nie daje oprócz robienia wiatru . współpracy zero a strzały blokowane albo ma wiwat. Michalaka mogli zostawić za GUI bo ten cały Hildebrrto to może na październik schudnie i zacznie grać dopiero.

żałosna ocena, 06.08.2017 17:50:29 - *.dynamic.mm.pl

Kim jest Pazdan? Człowiekiem, ciekawy jestem jak wy byscie wybili te pilke, zastanow sie troche pismaku zanim cos napiszesz, byl w dobrym miejscu w odpowiednim czasie, a pilka spadla mu na kolano niefortunnie, nie ma za co go winic, gdyby go tam nie bylo-rozumiem.

AAA, 06.08.2017 18:06:15 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jacuś ciągle ten sam bełkot...

maclity, 06.08.2017 19:20:26 - *.dynamic.mm.pl

kiedy Rado wraca do gry bo jak tak dalej będzie to i przegramy w eliminacjach pucharu europy

Andrzej, 06.08.2017 19:30:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Minus to za politykę transferowa, mamy brać przykład z Ajaxu i wypożyczamy mlodziez, a później Hamalanien gra na skrzydle.
Przymierzany pomoc do Legii Haris Duljevic zagra w 2 bundeslidze. I to jest kolejną porażka Legii, młody 23 letni, przypominający stylem Vadisa.
Bez rozgrywającego i szybkiego skrzydłowego z dryblingiem może dalej myśleć o kolejnych porażkach. Włoch nie będzie rozgrywającym, bardziej drugim napastnikiem.

tylko Legia, 06.08.2017 19:34:16 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

W porównaniu do poprzedniego sezonu brak jest 5 czołowych zawodników w pierwszym składzie. Za nich weszli zawodnicy rezerwowi, zatem logiczne i naturalne jest, że wyniki będą gorsze, a na pewno nie mogą być lepsze.

Napalm do łysy , 06.08.2017 19:42:44 - *.centertel.pl

Nie przyjda są mocni w gębie ...

zaba285, 06.08.2017 20:04:44 - *.lukman.pl

Moulin 50 meczów (teraz już nawet więcej) bez asysty i Kopczyński najbardziej perspektywiczny młody zawodnik w Polsce
jak z takimi wygrywać?
Mączyński reprezentant Polski który zagrywa na kontry dla rywali..

nie ma środka pola, nie ma gry. do tego są kompletnie bez formy

nie było plusów...

Legionista, 06.08.2017 22:08:11 - *.226

@Zaba285 Masz błąd! Moulin ma asyst... Dokładnie w Legii ma 7 asyst i 4 bramek... Moulin nie jest by rozgrywać akcje tylko jest jako def.pomocnik czyli typ:Jodły...
@AJG stary kibic
"- Hamalainen NIE POTRAFI grać na skrzydle," Skąd wiadomo że Magic nie wie :I Czasem trzeba dać trochę Nagiemu odpocząć, a innych skrzydłowych w Legii nie ma...
"-Hlousek jest absolutnie bez formy,lepiej żeby grał Moneta" Moneta jest na poziomie 2 Ligi więc lepiej od Hlouska nie będzie grał...
"_ Sadiku jest bez formy albo nie nadaje się do gry w ataku," Według mnie to drugie :I To pustej bramki nie umie strzelić...
"-Kuchy jest zdecydowanie lepszym napastnikiem niż skrzydłowym,a Sadiku może mu buty czyścić w aktualnej formie," Magic go od początku roku wystawia (Na astane też wystawił...) Jednak jak Sadiku by nie grał to znawcy futbolu zaczną mówić że drewno umie grać... Tak samo jest z Lagnilowskim i czukwowskim...... Zaraz będzie jak Magic nie szanuje piłkarzy i nie daje szans Masłowskim...
"-Gui chyba myśli o nowym klubie?" Prawdopodobnie tak..
"-Mączyński to niestety nie Vadis ." Bo inny typ piłkarza... Bardziej do jodły i moulina...

rdzenny, 06.08.2017 22:26:53 - *.cluster-e.forcepoint.net

niestety ale Piast przyjedzie do Warszawy jak po swoje 0-2

Arek, 06.08.2017 23:25:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No niestety, ale ja tam też plusów nie widziałem. @napalm, skoro jesteś taki mocny w necie, to spróbuj samemu się przejść.

., 06.08.2017 23:40:57 - *.centertel.pl

Słabi. Słabi słabi.

RealnyWiech, 07.08.2017 00:03:08 - *.dynamic.chello.pl

Akurat Pasquato jak wszedl to zaczely w miare konkretne pily isc w pole karne.

Daszka, 07.08.2017 01:03:27 - *.dynamic.chello.pl

"Nie było plusów" - to jedyna sensowna ocena ostatnich poczynań naszych orzełków. Czy ktoś ma pomysł na: co dalej z tą łajbą?!
Ps.: kol. Woytek, redagowanie tej "rubryki" to ciężki chleb...

Matwij , 07.08.2017 02:42:02 - *.dynamic.chello.pl

Jędrzejczyk bez minusa??? Sorry ale tak fatalnie jak On nie gra aktualnie nikt inny. Kompletnie bez formy, mimo to 1 skład w każdym meczu. Jedyny mecz, w którym wyszedł Broź, to akurat najlepszy mecz Legii w tym sezonie.

Snah, 07.08.2017 07:34:28 - *.cust.tele2.se

Grav trzeba tak jak buraki z Legia skoro atak pozycyjny całkowicie się nie klei czyli długa piłka do przodu na szybkiego kruchego i już. Przejęcie i odrazu piłka na wolne pole. Ile sprintów nieobslurzonych w tym sezonie widziałem to mnie już kur...a bierze, do przodu a nie w bok lub do tyli, to nie rugby!

mietek, 07.08.2017 13:21:50 - *.ssp.dialog.net.pl

@Legionista: Nie bawmy się w Jagiellonie, Lechy czy inne Wisły. To oni zawsze liczą, że się sędzia zlituje i da karnego, bo w normalny sposób nie potrafią strzelić bramki. A jak sędzia karnego nie da, to potem szukają spisku w całej galaktyce. Powinniśmy strzelić przynajmniej jedną bramkę z tych sytuacji, które mieliśmy, ale skoro tak zwany trener nie potrafi zawodników wystawiać na optymalnych pozycjach, to potem jest chaos pod polem karnym rywala.

@Matwij: No popatrz. A mnie się jednak wydawało, że w Zabrzu zagraliśmy najgorszy mecz w sezonie.

Niech się w końcu Magiera poda do dymisji, bo to już najwyższa pora, żeby zacząć myśleć o ratowaniu sezonu.

Matwij, 07.08.2017 18:55:35 - *.dynamic.chello.pl

Mietek mówię o meczu w el. LM. Najlepszy mecz Legii i solidny Broź. Co do meczu z Górnikiem, to tylko potwierdza jak fatalny jest Jędrzejczyk.

Legionista, 07.08.2017 23:46:12 - *.226

@mietek czy to wina Magica że Sadiku nie potrafi strzelić bramke... Według mnie Hama nie zagrał żle był wyróżniającą się postacią :I Skąd wiadomo że to nie był plan na ten mecz żeby Hama i Szymański wchodzili w środek... Tylko wykonanie było słabe :I

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.