Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej

Wtorek, 8 sierpnia 2017 r. godz. 13:00

Fani Legii w 73. rocznicę Rzezi Woli

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii z warszawskiej Woli wzięli udział w obchodach rocznicowych rzezi, jakiej w pierwszych dniach sierpnia 1944 roku dopuścili się Niemcy, mordując w ciągu kilku dni od 30 do 65 tysięcy Polaków. Fani Legii wzięli udział w uroczystościach pod Pałacykiem Michla przy Górczewskiej 32, miejscu największej zbiorowej egzekucji oraz pod Pomnikiem Ofiar Rzezi Woli.


fot. Wolscy Kibice Legii

fot.
Warszawa.pl/Małgorzata Moryc

fot.
Warszawa.pl/Małgorzata Moryc

Więcej zdjęć z uroczystości na Warszawa.pl



Komentarze: (7)

Mario, 08.08.2017 13:36:09 - *.130

Wielkie Brawa dla kibiców Legii !!! Ogólnie dla mnie jest szokujące, że Polacy dopiero od niedawna zaczęli upamiętniać największą zbrodnię II wojny światowej. Każdy naród by o tym przypominał światu, a Żydzi to by o tym non stop mówili, a my Polacy nie szanujemy własnej historii. Świat musi wiedzieć o zbrodniach Niemców na polskim narodzie. W czasie wojny byliśmy takimi samymi ofiarami, jak Żydzi. Obecnie próbuje się z Polaków robić oprawców współwinnych zbrodni wymyślonych nazistów.
Jako historyk służę wsparciem na przyszłość. Pozdrawiam.

slov, 08.08.2017 14:01:43 - *.home.aster.pl

wspaniała sprawa brawo kibice !!!!!

Cześć i Chwała Bohaterom!

jl, 08.08.2017 17:58:47 - *.194

Pałacyk Michla stał przy Wolskiej 40, a przy Górczewskiej 32 była największa egzekucja
Albo zrobiliście pomyłkę, albo brakuje tam przecinka i może kogoś wprowadzić w błąd taka informacja

Wola, 08.08.2017 20:18:08 - *.dynamic.chello.pl

Pytanie bez napinki: dlaczego kibice mają wypixlowane twarze?

Sylas, 08.08.2017 21:20:29 - *.net024-g2.isko.net.pl

Cześć i Chwała pomordowanym na Woli.
Pamiętać należy o jeszcze jednym miejscu mordu wielkiej liczby Warszawiaków KL WARSCHAU.
Ten obóz koncentracyjny to miejsce kaźni 10-200 tysiecy ludzi,głównie Polaków.A znajdował się on niedaleko Dworca Zachodniego.Tunele przy Bema służyły jako komory gazowe.
Pamiętajmy o tym,aby ta zbrodnia nie została przemilczana.

Wo(L)anin, 08.08.2017 21:24:22 - *.opera-mini.net

Pałacyk Michla był przy ulicy Wolskiej 40. Pozdrawiam.

Tolo, 09.08.2017 04:24:23 - *.125.sta.wbroadband.net.au

Mario,
To jest bardzo wazne co napisales.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.