Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Iza Kruk i Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
Iza Kruk i Jacek Magiera - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 10 sierpnia 2017 r. godz. 18:10

Magiera: Potrzebujemy jeszcze wzmocnień

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Dla każdego jest ważne wsparcie prezesa, ale czy jestem nietykalny? Nie, ja takiego słowa nie uznaję. Najważniejsza jest wizja klubu, wizja właściciela. Jeżeli chce iść w kierunku, w którym podążamy - mamy wprowadzić w klubie pewne zmiany, które są konieczne jeżeli chodzi o drużynę i organizację pewnych kwestii - powiedział na konferencji prasowej Jacek Magiera.

- Jeżeli mam poparcie, to jestem jak najbardziej zadowolony, ale wiem, że trenera rozliczają przede wszystkim wyniki i to jest najważniejsze. To właściciel decyduje o tym, w jakim kierunku chce iść i kogo chce na trenera. Szkoleniowca można zmienić wtedy, kiedy jest na pierwszym miejscu i wtedy kiedy jest na ostatnim. My pracujemy i wiemy, że Legia jest teraz w sytuacji, w której trzeba na wiele spraw cierpliwości i czasu. Potrzeba jeszcze kilku wzmocnień. W ostatnich miesiącach Legia pozbyła się wielu zawodników podstawowych, którzy tę drużynę ciągnęli do przodu. Nie da się w pięć minut wkomponować do zespołu nowych piłkarzy - to jest niemożliwe. Każdy kto się zastanowi i przeanalizuje na spokojnie to, co wydarzyło się w ostatnich ośmiu miesiącach, a co jest dzisiaj, to sam sobie odpowie na pytanie, dlaczego nie kreujemy aż tylu sytuacji, ile byśmy chcieli - tak jak to miało miejsce w listopadzie i grudniu ubiegłego roku.

- Prezes i Michał Żewłakow wiedzą o moich zapotrzebowaniach na pozycję środkowego obrońcy i na pozycję ofensywnego pomocnika numer 10. To są dwie pozycje, które potrzebują wzmocnień.

Problemy kadrowe

- W środę Tomek Jodłowiec wziął udział w treningu wyrównawczym z zawodnikami, którzy nie grali w Puławach. Jest coraz bliżej gry, ale z tego co konsultujemy się z lekarzami, fizjoterapeutami i z nim samym, jeszcze nie jest tak, że w stu procentach czuje się pewnie.

- Tak jak już informowałem Miro Radović jest bliski zabiegu. To jest dla drużyny bardzo trudna sytuacja, bo wiemy, że to jest piłkarz, który robi różnice, gdy jest w formie. Dziś ciężar odpowiedzialności za drużynę muszą wziąć inni, ci którzy do tej pory u boku Vadisa i Radovicia uczyli się i wchodzili do zespołu. Oni mają wahania formy - to jest normalne. Czasami jedna runda, jeden miesiąc decyduje o tym, że ktoś robi taki postęp, iż staje się liderem. Natomiast liderem nie zrobi się każdego zawodnika w 5 minut.

O Piaście i Wdowczyku

- Nie ma dla mnie żadnego znaczenia to, że Piast jest na ostatnim miejscu w tabeli. To jest drużyna ekstraklasowa, która ma dobrych piłkarzy i w piątek na pewno będą walczyć. Gdyby Vassiliev strzelił karne, to Piast byłby na innym miejscu. Gdybyśmy my strzelili gola z Koroną i w Niecieczy, też byśmy byli w innej sytuacji. Piłka nożna to jest gra błędów - takie sytuacje w piłce się zdarzają. Za długo jestem w piłce, żeby nie przyjmować tego w sposób racjonalny. Wiele spraw jest związanych z tym, że drużyna nie wygrała ostatnich spotkań. Zapominamy o tym co było, bo w sporcie zawodowym liczy się to co przed nami i na co mamy wpływ. Ambitny sportowiec zawsze walczy.

- Dariusz Wdowczyk jest osobą, u której zdobyłem tytuł mistrza Polski, zakończyłem karierę zawodniczą i rozpocząłem karierę trenerską. Mogłem od niego uczyć się fachu trenerskiego i jest to osoba, która otworzyła mi na wiele spraw oczy. Darek miał bardzo dobry kontakt z drużyną, dużo się od niego nauczyłem. Nasze losy tak się potoczyły, że pracowaliśmy ze sobą tylko ok. 3-4 miesięcy. Jutro po raz drugi zagramy przeciwko sobie jako trenerzy. Pierwszy raz jako spotkaliśmy się, gdy byłem szkoleniowcem Zagłębia - w 1/16 finału Pucharu Polski przegraliśmy 3-4 z Wisłą Kraków.

O sytuacji w drużynie

- Lipiec i sierpień dla nas jest zawsze najtrudniejszy, bo to okres, w którym przygotowujemy się do sezonu. W Warce mieliśmy 28 osób, a już praktycznie 17 z nich z nami nie ma. Byli to młodzi piłkarze, którzy poszli na różnego rodzaju wypożyczenia, a my zaczęliśmy grać mecze o punkty.

- Jeden mecz cały czas chodzi mi po głowie i nie zapomnę go długo - ten z Astaną. Gdybyśmy odnieśli zwycięstwo w tym dwumeczu, to każdy inaczej by spojrzał na to, co się tutaj dzieje. Mielibyśmy już zagwarantowane miejsce w europejskich pucharach i walczyli o Ligę Mistrzów.

- Do drużyny trafili w międzyczasie zawodnicy z zewnątrz. Tacy jak na przykład Berto, który był zupełnie nieprzygotowany do sezonu i potrzebował miesiąca, żeby jako tako wyglądać. Armando Sadiku przyszedł dzień przed meczem z Górnikiem Zabrze. Trzeba go było wkomponować w zespół bardzo spokojnie, bo po rozmowach i badaniach, które przeprowadzamy, widać było, że od początku nie był gotów na to żeby grać przez 90 minut. To jest fizjologia i tego się nie da oszukać. Cristian Pasquato też przyszedł w bardzo trudnym momencie - dwa dni przed meczem w Astanie, gdzie tylko kamikadze wystawiłby nowego zawodnika do podstawowego składu. Oni potrzebują czasu. Na dziś każdy z tych piłkarzy jeszcze gra swoją piłkę, taką jakiej się uczył w innych ligach. To jest normalne.

- My dziś nadal nie trenujemy, tylko jeździmy, gramy i regenerujemy się. Wszystkiego nie da się zrobić, ale wygrywać trzeba. Są dwie drogi: jedna to narzekanie, a druga praca. Ja wybrałem tą drugą - pracujemy, bo narzekanie nic nie da. Wręcz przeciwnie, tylko nakręci negatywnie każdego dookoła. Jestem świadom tego w jakim miejscu jesteśmy i co potrzeba zrobić aby było lepiej. Jestem optymistą. Nie ma drużyny, która przez rok będzie grała na wysokim poziomie, w sytuacji gdy są zmiany i odchodzą zawodnicy ofensywni. Mówiłem jesienią, że przyjdą trudne momenty i nie będzie wysokich wygranych. Należy się cieszyć ze zwycięstw 1-0, a nie kręcić nosem. Potrzeba czasu dla piłkarzy, aby grali na pamięć. Często w piłce nożnej decydują detale, takie podania od kolegi, które piłkarz przewiduje. Jak ma przewidzieć takie zagranie zawodnik, który zna go od trzech dni? Nie da się. Praca, praca i jeszcze raz praca.



Komentarze: (74)

Cult⚽️Legia, 10.08.2017 18:19:16 - *.103

Przestań! Magiera!pierd..wystarczy codziennie grac miedxy sobá 2*15 Na wysokich obrotach,podwurkowá piłke wyedy zobaczys jak chłopaki lubiá piłke!

Kris, 10.08.2017 18:26:32 - *.dynamic.chello.pl

Jak Michał Żewłakow wie o potrzebie wzmocnień to kamień z serca. Pewnie już teraz ogląda YouTube 24/7. jodla się czuje prawie pewnie, ale jeszcze nie. rado prawie do zabiegu ale jeszcze nie. Berto z giga brzucha piwosza zrzucił do brzucha gościa po 50tce więc jeszcze pół roku i będzie git. Pasquato nie gotowy bo Jacek się nie może z nim dogadać przez translatora, to samo z Czukwu. Czasem nie wierze w to co czytam..

Witkacy, 10.08.2017 18:27:12 - *.centertel.pl

Niezmiennie od kilkunastu lat-dawaj Magic!!!!!!!

Legionista, 10.08.2017 18:27:40 - *.226

Brawo Magic!! Ja tu mówiłem wiele razy że trzeba "kupić" obrońce, ofensywnego pomocnika oraz napastnika!! Może sadiku odpali ;I Zobaczymy. Teraz trzeba się skupić na piaście i musimy zacząć wygrywać mecze w Lidze oraz ponownie gonić Lidera (Mam nadzieje i jestem przekonany że dogonimy...) Piast to nie słaby rywal (na pewno nie za kadencji ) "Mówiłem jesienią, że przyjdą trudne momenty i nie będzie wysokich wygranych. Należy się cieszyć ze zwycięstw 1-0, a nie kręcić nosem." Pełna zgoda!!!

ja, 10.08.2017 18:30:11 - *.dynamic.chello.pl

"- Prezes i Michał Żewłakow wiedzą o moich zapotrzebowaniach na pozycję środkowego obrońcy i na pozycję ofensywnego pomocnika numer 10. To są dwie pozycje, które potrzebują wzmocnień."

Jeszcze napastnik jest potrzebny. Czyli Cristian Pasquato się nie nadaje.. kolejny słaby transfer Michała Żewłakowa..

Proponuje kupić gracza sprawdzonego w lidze polskiej - Marco Paixão lub Igora Angulo.

Pan Jacek, 10.08.2017 18:31:33 - *.met.pl

A ten znów swoje....
Astana jeszcze długo prawdziwym Legionistom będzie się czkawką odbijać !
Szkoda, ze niektórzy pracownicy i pseudo grajki pana Mioduskiego mają to głęboko w d... Uwili sobie fajne gniazdka i kasa się z grubsza
zgadza. Czym więc mieliby się przejmować....
Powtórzę do znudzenia: LEGIA to MY !!!!

olek, 10.08.2017 18:34:11 - *.24.ipv4.supernova.orange.pl

kupic dobrego zawodnika do ataku

Jkp, 10.08.2017 18:34:56 - *.play-internet.pl

Magic wierzę w Ciebie. Tylko Legia!

ale jaja, 10.08.2017 18:38:05 - *.skranetcan.pl

i co szkoda rzeznika

Legiunia23, 10.08.2017 18:38:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Czyli można spodziewać sie transferu ŚO

J-62, 10.08.2017 18:46:20 - *.internetdsl.tpnet.pl

Szkoda tylko, że Pan o tym wszystkim wie a Prezes i Skauci śpią, nie myśleli o tym wszytkim przed ligą. Jak możana sprowadzić do klubu zawodnika który jest wogóle nieprzygotowany do gry w obliczu ubytków kadrowych, jaki to ma sens. Można by tak jeszcze długo, ale to nic nie zmieni - pracujcie może wam się uda.

matus007, 10.08.2017 18:55:40 - *.play-internet.pl

To nie winna Jacka..

mietek, 10.08.2017 19:05:20 - *.ssp.dialog.net.pl

Człowieku, oszczędź już nam tego "blablania" i podaj się do dymisji. Od grudnia nie potrafisz dopasować taktyki do posiadanych zawodników. Kadrę mamy silną jak na tę pokraczną ligę, ale zawodników trzeba umieć właściwie ustawić. A nie rzucać nimi po boisku jak kostką do gry. Dwa pierwsze przykłady z brzegu - Hama i Gui, co mecz, to grają gdzie indziej.

I to uporczywe trzymanie się nazwisk (pupilków). Michalak zaprezentował się na tle fińskich amatorów najkorzystniej z trójki "młodych" (Michalak, Moneta, Szymański) i w nagrodę poszedł na wypożyczenie. WTF? A może trzeba było wypożyczyć właśnie Szymańskiego, bo ostatnio zaczynam mieć wrażenie, że zaczyna łapać coraz więcej złych nawyków od Guilherme.

Balde, 10.08.2017 19:06:17 - *.centertel.pl

Po dwumeczu z Szeryfami z Nadnistrza będzie można powiedzieć jakiego mamy trenera. Życzę jak najlepiej i wierzę. Czy słusznie czas pokaże.

Pio, 10.08.2017 19:07:15 - *.play-internet.pl

Czytać się tego nie daje, jesteśmy w czarnej żopie.caly czas kogoś brakuje, cały czas kogoś te

julekkk08, 10.08.2017 19:08:21 - *.centertel.pl

Mam wrażenie że to p...... e o. Chopinie!!


@rek, 10.08.2017 19:10:41 - *.dynamic.chello.pl

No żesz ku.wa mać, tego bełkotu Magica nie da się już na trzeźwo czytać...

Teraz Magic powiada: "W ostatnich miesiącach Legia pozbyła się wielu zawodników podstawowych, którzy tę drużynę ciągnęli do przodu. Nie da się w pięć minut wkomponować do zespołu nowych piłkarzy..." I to mówi Pierwszy Trener największego klubu w Polsce (L)egii Warszawa, iż (L)egia się pozbyła... Czy Magic to nie (L)egia..? Czy Magic nie odpowiada za graczy, których oddaje gdzieś indziej..? Wszak to Pierwszy Trener opiniuje, kto jest potrzebny w zespole, a kto nie... Czyli teraz nie ma winnego i Magic umywa teraz ręce, bo to nie on-trener pozbywa się zawodników..?

Magicu, chwalisz się w mediach, iż: "Jeżeli mam poparcie prezesa, to jestem jak najbardziej zadowolony..." Szanowny Magicu, ja czytam twittera i tam DM wyraźnie napisał, iż masz "jego wsparcie" a nie "jego poparcie", a to diametralna różnica... Pamiętaj o tym...

Szanowny Magicu, za Rado także powinieneś beknąć... Bo znając stan fizyczny Rado już na jesieni powinieneś jako Pierwszy Trener wraz ze swoim lekarzem klubowym od razu wysłać niepełnosprawnego podstawowego gracza do kliniki na stosowny zabieg chirurgiczny, a nie wstrzykiwać mu blokady przeciwbólowe i czekać, aż "noga się sama zagoi"... Tym oto sposobem noga Rado jest "spaprana" i tym samym zapewne skończy swą karierę jak Ivica...

Bajzel w (L)egii na całego... Pozdro (L)

Fryzjer, 10.08.2017 19:21:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak chcecie mieć fundusze na drogich piłkarzy to zagrajcie dziś grubo u buka w Pucharze Polski przeciwko Arce(Slask wygra).

d2b90, 10.08.2017 19:23:31 - *.centertel.pl

Ibrahimović jest bez klubu. Na pewno chetnie by przyszedl.

Hebot, 10.08.2017 19:31:01 - *.14

No jasne wasza magiczność, to oczywiste, najlepiej jakichś drewnianych przeciętniaków, tak żeby pan trener nie czuł się przy nich zakompleksiony udajać wielkiego stratega

Cziko, 10.08.2017 19:32:23 - *.play-internet.pl

Panie Magiera sęk w tym że My nawet nie wygrywamy po te 1:0 i to z ogórkami.
Rozumiem kryzys formy itd. Ale jest początek sezonu a piłkarze nie przygotowani bez koncepcji na grę. Kazdy sobie gra że jakoś to bedzie .

axlrose, 10.08.2017 19:35:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja bym dodał jeszcze lewego obrońcę i napastnika,no bo teraz to jest faktycznie czarna dziura.
Pzdr

grzesiek, 10.08.2017 19:44:28 - *.centertel.pl

Pozycja numer 10 to chyba juz powinna byc dawno zalatwiona i kupiona . No chyba ze szykuje sie hit transferowy ale raczej kitu sie spodziewam a nie hitu..

Pawełnnn, 10.08.2017 19:53:41 - *.play-internet.pl

Jacek, ja rozumiem, że fachowcy z pionu odpowiedzialnego za obszar sportowy w klubie robią miejsce dla szrotu, który jest sprowadzany przez ich ziomali menadżerów ale widocznie nie protestowałeś jak oddawali Urbanskiego czy wypożyczali Michalaka. Skoro zawodnicy kupieni za razem jakies 900tys ojro - Dabrowski i Czerwinski sa lepsi niz Żyro to nie chcę myslec jak slabi byli w jego wieku. Kuchy jest gwarantem strzelenia paru bramek w tej slabej lidze, nie ma komu go sprzedac bo nie ma chętnego ale czy nie mozna by sprawdzic kogos kto ma przynajmniej poprawna technikę? Jacek, jezeli to czytasz to opamietaj sie i przestan zyc remisem z Realem... Vadis, Niko, Prijo nie wrócą, a Kopa, Kuchy, Dabrowski nie wejda na wyzszy poziom. Pora sie przebudzic.

Forest79, 10.08.2017 19:59:39 - *.167.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Potrebujemy wzmocnień.... szczególnie na pozycji trebara Panie Magiera

gregoryyy, 10.08.2017 20:00:19 - *.adsl.inetia.pl

Wybieram to drugie - PRACA ! hahah a w każdym wywiadzie tylko lamenty i płacze ! Jeden zawodnik trenerku ci ubył ze składu mistrzowskiego to Vadis więc nie pier..... jak mistrza wygrywali to mowiles że kadra jest oki a teraz wzmocnień trzeba ! ogarnij się i podaj do dymisji!!! ta sama hipokryzja !!!

Abc, 10.08.2017 20:05:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co on pier...li hahaha Bożesz Ty moj Jeremiaszku...

K, 10.08.2017 20:11:16 - *.44.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ja w Pan Jacka wierze. Jest trudny moment i to właśnie ta chwila, w której musimy ich wesprzeć w trakcie meczu i jak nie będą jeździć na dupach to opier...c. Zobaczycie, ze drużyna odpali i rozniesie ekstraklasę w pył! I to My ich poniesiemy do boju ;). Legia albo smierć !

Bartosz83, 10.08.2017 20:12:45 - *.lukman.pl

Jestem przeciwny kolejnym transferom. Trzeba dać szanse tym którzy są w kadrze. A na transfery przyjdzie czas w zimę. Niech gra Szymański , nawet słabszy mecz w jego wykonaniu nie powinien zniechęcać trenera do dawania mu szans, ten chłopak może odpalić a wtedy Legia dużo na nim zarobi.

Najsmutniejsze kibic, 10.08.2017 20:18:03 - *.play-internet.pl

Daje im kredyt zaufania do dwumeczu LE. Jeśli odpadną robię przerwę w kibicowaniu do następnego sezonu. Za dużo nerwów już straciłem.

Czy ta sytuacja jest winą trenera? Może. Chociaż osobiście uważam, że prezes wcisnął go na minę. Jak się zastanowić ilu zawodników odeszło, ilu jest kontuzjowanych, ilu było na zgrupowaniach, a ilu przyszło i w jakim momencie- to niezła padają wychodzi. Wystarczy przypomnieć sobie pierwszą 18 z pierwszych meczów. Same rezerwy praktycznie. Ja wierzę, że ci nowi zawodnicy nie nadawali się do gry. I to nie jest wina trenera. Tylko Ż i prezesa.

Co do krytyki na trenera. Owszem należy się na pewno zwłaszcza za Astanę. Ale niech to będzie konstruktywna krytyka.

Osoby typu Krzeszczu (który ogląda mecze tylko w tv), @rek i inni podobni powinni mieć bana na to forum. Jak można obrażać człowieka. A do tego piłkarzy, trenera klubu któremu się kibicuje?! Trzeba być chamem i szują. Zwłaszcza nie znając sytuacji jaka dzieje się wewnątrz w klubie, czy na treningach

Pozdrawiam wszystkich normalnych kibiców. Również tych krytykujących. Konstruktywna krytyka jest zawsze pożyteczna

Czy ktoś wie, 10.08.2017 20:20:52 - *.play-internet.pl

Gdzie mieszka Pan Jacek? Ostatnio go widziałem na basenie w Mińsku Mazowieckim

ojciec, 10.08.2017 20:22:46 - *.play-internet.pl

"Wszystkiego nie da się zrobić, ale wygrywać trzeba. Są dwie drogi: jedna to narzekanie, a druga praca. Ja wybrałem tą drugą',"

Amen!

Najsmutniejsze kibic, 10.08.2017 20:23:10 - *.play-internet.pl

Chciałbym jeszcze dodać, że nigdzie nie obraża się tak Legionistów jak na tym forum. Przemyślcie to koledzy Krzeszczu i @rek

Rychu, 10.08.2017 20:24:40 - *.warszawa.vectranet.pl

Po 4 kolejkach i decydujących meczach w LM obudził się, że potrzebuje wzmocnień... Masakra!

Juri, 10.08.2017 20:30:27 - *.adsl.inetia.pl

Bardzo dobry wywiad.
Pełne wsparcie i szacunek dla Jacka Magiery.
Legia to My

Hiszpan, 10.08.2017 20:30:49 - *.58.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Cała taktyka podać do VOO i niech coś wymyśli.

monter1916, 10.08.2017 20:34:52 - *.dynamic.chello.pl

Widzę ,że nikt nie chce już komentować tych bredni. Jedno ale to jedno konkretne pytanie powinien sobie zadać właściciel i trener - Jeśli po zakończeniu sezonu i zdobyciu mistrza Polski gramy w el.LM i "zbroimy się" na potęgę to dlaczego Ci nowi piłkarze muszą 3-4 miesiące się zgrywać z zespołem? Jeśli to ma być norma to dajmy sobie spokój z LE i LM.Ani w tym logiki ani taktyki.

Mac, 10.08.2017 20:38:33 - *.play-internet.pl

Hm.. Oprócz meczu z astaną, po którym odpadliśmy z LM, nie bylo wyniku 1-0, wiec i czym on mówi? Mo chyba, że mamy sie cieszyc z wyników 1-1 koroną i 0-1 z niecieczą. O to chodzi?

Wasy(L), 10.08.2017 20:44:22 - *.127

Brać Astiza!
Inaki to prawdziwy Legionista, za darmo i bez nadwagi. Lepszy transfer trudno będzie zrobić.

@rek do Najsmutniejsze kibic, 10.08.2017 20:52:26 - *.dynamic.chello.pl

W jakim to niby poście obrażam bądź wyzywam Magica..? Piszę jedynie prawdę o działaniach Magica w klubie, a pisanie brawdy nie jest obrażaniem kogokolwiek... Do tego słowo Magic zawsze piszę z dużej litery i jest to chyba dowodem mego szacunku i kultury osobistej... A inwektyw pod jego adresem nie używam... A zatem smutny kibicu: włącz w pokoju jaśniejsze światło przy swoim kompie, przetrzyj okulary albo wymień swe szkła kontaktowe na mocniejsze, to może wtedy w pełni doczytasz moje posty... Pozdro (L)

Krzeszczu, 10.08.2017 20:58:03 - *.cust.bredband2.com

@ @rek, mietek, grzesiek: Jeszcze macie sile panowie?
Zobaczcie ile tutaj zadowolonego teczowego "nic sie nie stalo, Tragic Helleluja".

Wyszedl tu taki jeden, nasmutnieszy, wymawia nam ze trzeba byc chamem i szuja ale nie stroni zeby nas tak wyzywac.
I gdzie tu logika? Kultura? Do ktorej sam tak ochoczo nawoluje?
Panowie, nie wiem co sie z tym Naszym klubem dzieje, ale doluje mnie totalnie teczowe zadowolenie pseudo-kibicow, kibicow nie-sukcesu, ktorzy tak sie ciesza ze my raz po raz dostajemy baty od takich poteg futbolu jak Astana, Gornik, Arka, Korona czy inne Termalicki.
Co tu sie porobilo?

Najfajniejsze jednak to, ze coraz wiecej wypowiedzi o tragicznym prowadzeniu druzyny przez Tragica, ale i tak nam sie tylko obrywa. W szczegolnosci mnie. Nie latwo byc popularnym, prawda Panowie?
:-)
pzdr.

andreas, 10.08.2017 20:59:06 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Czy w Legii istnieje skauting? Napastnika nie ma od grudnia rozgrywającego brak a wizji nie ma. Żyjemy przeszłością i wspomnieniami . Po co ściągaliśmy Sanogo Monetę to nie rozmiar Legii.

grzesiek, 10.08.2017 21:18:31 - *.centertel.pl

Ja tam kiedys chwalilem janka urbana ale niestety tak na prawde to i on byl taki sam jak reszta. Po prostu za jego czasow mielismy lepszych pilkarzy lub po prostu bardziej starajacych. Nie oszukujmy sie obecnie poziom naszej druzyny jest taki kiepski ze wprowadzenie jednego zawodnika potrafi zmienic cala gre. No bo chyba nikt nie ma watpliwosci ze z vadisem badz z rado w formie gra wyglqdalaby zupelnie inaczej. Wyniki moze i by nie bylo duzo lepsze ale chociaz gra wyglada jak niebo i ziemia. Ostatni raz taka zbieranine slabych pilkarzy widziqlem po strqceniu w glupi sposob mistrza polski jakos w sezonie 2012 czy jakos tak kiedy prowadzilismy dlugooo w tabeli i na koniec rozgrywek nie potrafilismy wygrac ani jednego z ostatnich 8 meczow. To bylo przed reforma rozgrywek. W ostatnij kolejce zlala nas lechia na wlasnym stadionie bodajze. Strasznie wtedy wygladalismy na boisku. Teraz wygladamy rownie tragicznie. Z tym ze wtedy bylo troche ambitnych pilkqrzy bo jednak w przyszlym sezonie sie podniesli i zdobyli MP. A obecnie jesli od poczatku sezonu skazujemy sie na pozarcie reszty ligi to widze to na prqwde w czarnych barwach. Prezes tez nie popisuje sie. Tymbardziej dyrektor ds transferow

@rek do Krzeszczu, 10.08.2017 21:21:06 - *.dynamic.chello.pl

Chłopaku, nie rozpaczaj... Jak tak poczytałem sobie te dzisiejsze komentarze po tym wywiadzie Magica, to przynajmniej połowa z tutaj obecnych ma już dość tego jego bezbarwnego pitolenia i zaklinania rzeczywistości... Prawdziwi kibice (L)egii to nie ślepcy i widzą te bezbarwne miotanie się JM... Wcale się nie zdziwię, jeśli po kilku kolejnych kiepskich wynikach i tragicznych meczach (L)egii na tym forum pojawi się zjednoczony okrzyk: Magic OUT...

Tylko co dalej wtdy...??? To mnie martwi najbardziej... Bo ja np. nie chcę już żadnych Urbanów, Skorż, Bartoszków, Probierzy, Ojrzyńskich i innych wirtuozów trenerskich z Polski... A na klasowego trenera z zagranicy nas chyba "jeszcze" nie stać (vide: skąpa kieszeń DM) Pozdro (L)

lol, 10.08.2017 21:32:29 - *.wroclaw.dialog.net.pl

Magiera nie ma problemu ju szukają szrotów bez kontraktu

Oldskull, 10.08.2017 21:51:14 - *.dynamic.chello.pl

Odpie*dolcie się od Pana Magiery, matoły bez szkoły.

, 10.08.2017 21:55:15 - *.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Więcej szacunku do człowieka który zdobył z Legią mistrzostwo Polski. w menadżera se pogracie napinacze

SŁAWEK(L), 10.08.2017 22:00:39 - *.play-internet.pl

No właśnie trenerze to kogo się przygotowuje na obozie? Tak się trzeba zastanowić nad sensem obozów w połowie czerwca w Warce, połowy już nie ma w Legii. Podobnie było rok temu. Kadrowicze mają wolne, Ci których sprowadzamy do L pojawiają się w lipcu i są nieprzygotowani.

dyzio, 10.08.2017 22:01:13 - *.eaw.com.pl

sciągnąc stilicia stoper jest tylko ze to pan dyrektor żewlakow hahaha atak poważnie to jest żyro

Legia Wlkp, 10.08.2017 22:02:23 - *.9

A Wieteske barany oddaliście do Górnika !!!!!

Luka, 10.08.2017 22:06:21 - *.dynamic.chello.pl

Panie trenerze z całym szacunkiem, ale kogo Pan jeszcze potrzebuje??? Obrońce, no zgodzę się, ale środkowy pomocnik, to już chyba było grane przed transferem włocha z Juve:) Ma Pan bardzo szeroką kadrę, kadra, która jest najlepiej opłacana w całej lidze. Piłkarze zarabiają majątek jak na polskie realia, a ciągle szuka tłumaczeń.
A tak dla przypomnienia kadra Legii:

1 Malarz
2 Cierzniak
3 Szumski
4 Jałocha

5 Dąbrowski
6 Jędrzejczyk
7 Czerwiński
8 Pazdan
9 Broź
10 Hlousek
11 Moneta
12 Żyro

13 Gui
14 Moulin
15 Hamalainen
16 Nagy
17 Mączyński
18 Michalak
19 Szymański
20 Chukwu
21 Berto:)
22 Kopczyński
23 Makowski
24 Pasquato
25 Masłowski-podejmijcie w końcu męskie decyzje odnośnie tego osobnika.
26 Jodłowiec
27 Radovic

28 Niezgoda
29 Sadiku
30 Sanogo
Do tego kilku już wypożyczonych.
Jeżeli nie potrafi Pan sobie poradzić z tymi piłkarzami, którymi Pan ma to oni jeszcze robią w tym klubie??? Po co oni tu przyszli??
Co z Masłowskim??? Sanogo za słaby na Legię? to rozwiązać z nim kontrakt!
To co wy wyrabiacie z tym klubem, to jest skandal. Dysponujecie kadrą ponad 30 piłkarze, bo pewnie o kilku zapomniałem, a Pan mówi o wzmocnieniach. To jest przykre, co Pan wypowiada.
Szanuję Pana, doceniam i liczę na poprawę gry, ale gubi się Pan i widzę to. Oby wkrótce nie było za późno.

Legionista, 10.08.2017 22:11:12 - *.226

@Najsmutniejsze kibic, Brawo ty! W końcu ktoś powiedział prawdę... @rek może i ty nie, ale taki @Krzeszczu to tak... nazywając go Tragicem... @Krzeszczu jak sam mówiłeś że ja dostaje pieniądze od zarządu... To jest już hipokryzja.. Mówisz sobie że Amica, Jaga i Lechia odpadły specjalnie z PP... Ehh szkoda słów to co że Amica była zadowolona że zdobędzie MP, PP oraz wejdzie do fazy grupowej LE... Według ciebie jak dostajemy od Arki,Górnika, KOrony i inne termaliki to żle ... Przypominam ci że gdyby nie Magic to byśmy w ogóle z Termaliką nie wygrali (6:0) i nadal termalika by się nazywała "Jedyną" drużyną która nie przegrała z Legią - czyli w ostatnich latach w Legii trenowali amatorzy... Mówisz: "totalnie teczowe zadowolenie pseudo-kibicow, kibicow nie-sukcesu," czyli według ciebie "kibic" jest z drużyną gdy wygrywa... A gdy przegrywa to "zmiana" klubu itp... Tragedią Legii było zatrudnienie Ruska... Pewnie byłeś zadowolony gdy dostawaliśmy od termaliki 3:0 :I Wtedy pewnie mówiłeś że Termalika to silna drużyna :I Astana nie jest słabą drużyną... Zobacz sobie ile warta jest Astana, a ile jest warta Amica... Pewnie teraz @mietek @grzesiek @rek będą mnie hejtowali że powiedziałem prawde... Jak chcecie zmiany trenera to idźcie do Miodka i powiedzcie mu że trzeba zmienić trenera... Najlepiej byłoby gdybyście to wy byli trenerami... Mnie zdenerwowaliście i dlatego "ostro" piszę.. A @krzeszczu może trochę mniej dzielenia kibiców Legii!! Na gorszych i Lepszych!! Ehhh Jak ktoś ma inne zdanie to pewnie według ciebie jest "gorszy"... @Wasy(L) zgadzam się z tobą! Jakby tak wrócił Astiz to bym był szczęśliwy! Najsmutniejszy kibic ma też racje o obrażaniu Legionistów... Magic 2/3 kibiców stoi za panem murem! Stoi za panem Zarząd oraz piłkarze! Żaden trener nie miał takich wpływu na zespół jak pan trener! Mam nadzieje że odzyskamy formę i powalczymy o ważne Cele!! Jutro gramy z Piastem, póżniej będziemy grali LE!! Cel: awansować do Fazy grupowej LE, 1-8 w Lidze oraz zdobycie PP!! Jak to osiągniesz z taką kadrą to jesteś "Wielkim" trenerem!! OUT Miodek oraz Poloniści za transfery!!

nikt, 10.08.2017 22:15:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magiera zmienia retorykę wypowiedzi ! Najpierw było wszystko ok ,wiemy co robić ,zespół musi wypalić itp Teraz zaczyna się tłumaczyć . Chyba to pokłosie wizyty na rozmowie u prezesa . Sielanka się skończyła Mioduski może się dopiero uczy piłki ale widzi że zespół bez formy ,gra bez myśli taktycznej ,zawodnicy źle przygotowani motoryczne . Trener picuje ,udaje że wszystko jest pod kontrolą a kasa ucieka . Występ Czukwu w poniedziałek to chyba po tej rozmowie ,bo faktem jest że wszyscy chcą wzmocnień a tym co są i płaci się im krocie nie daje się szans .Prezes mówi kurtuazyjnie że trener ma całkowite poparcie u niego ,ale on TYLKO TAK MÓWI .

Legionista, 10.08.2017 22:22:16 - *.226

@kris, po pierwsze: Magic zna Angielski tylko nie potrafi rozmawiać z nimi o normalnych sprawach... Vuković umie Angielski więc translator nie jest potrzebny...

Bloom, 10.08.2017 22:27:32 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Potrzebujemy jeszcze wzmocnień ? A czy już jakieś były, czy mi coś umknęło ?
Bo kupowanie zawodników totalnie nie przygotowanych do gry to jest po prosty żenada a nie wzmocnienia. Żaden szanujący się klub nie kupuje grubasów i niemot które potrzebują nie wiadomo ile czasu żeby grać 90 min. Amatorszczyzna pełną gębą. Myślałem że naprawdę się rozwijamy a tymczasem zarząd nawet nie potrafi wyciągać wniosków z poprzednich lat.

AAA, 10.08.2017 22:28:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Magiera a Ty nie umiesz przekwalifikować zawodnika na innà pozycję?
Idź w piz....i nie bełkocz bo jak Cię wywalą to przez najnliższe 10 lat nie będziesz nikogo trenował w Ekstraklasie.

Hugon, 10.08.2017 22:38:41 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Jak wróci Jodła to będziesz grał 8-oma defensywnymi marny trenejro.

Kipkorir, 10.08.2017 22:48:26 - *.dynamic.chello.pl

"tylko kamikadze wystawiłby nowego zawodnika do podstawowego składu" - no tak, lepiej wystawić Kopczyńskiego. Druga sprawa, to nadal nie ma ofensywnego pomocnika? Przecież ich najwięcej sprowadzają do klubu!

Legionista, 10.08.2017 22:52:22 - *.226

@aaa umie i zrobił tak z Odjidją... Teraz robi z gui..

BIE(L)ANY, 10.08.2017 23:50:39 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Ja wierzę, że Chukwu odpali... tylko potrzeba mu rytmu meczowego. Będzie lepszy i pożyteczniejszy niż Sadiku. Berto też pokaże na co go stać. Ale na to potrzeba ze 2 miesięcy, pytanie czy Magiera dostanie tyle czasu? Wierzę w to, że tak i wiosna będzie nasza. Niestety, ale po takiej przebudowie drużynę trzeba zgrać i potrzeba na to kilku miesięcy. Wszyscy chcieliby od razu wygranych, ja też. Lecz tak się nie da. Dajmy czas trenerowi, a znowu ci co tak psioczą będą się spuszczać nad grą drużyny.

Arek, 11.08.2017 00:01:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek, to chyba musisz jednak wytrzeźwieć przed pisaniem. No bo chyba nie powiesz, że Magiera pozbył się Vadisa, Nikolicza, Prijovicia, Bereszyńskiego, czy nawet teraz Rzeźniczaka. Pozbyli się ich działacze, z prezesami Leśnodorskim i Mioduskim na czele. Co do Radovicia w sumie może i masz rację, ale z drugiej strony było mówione, że sam chciał grać, żeby pomóc w obronie tytułu. Przecież my nie wiemy co się dzieje w środku. Może Magiera chciał uniknąć jakichś kwasów w drużynie, może były jakieś inne przyczyny, o których opinia publiczna nie została po informowana. @najsmutniejsze kibic, trafiłeś w punkt, bo to jest to, o czym ja cały czas piszę. Można krytykować, ale wyzywać, bo coś tam nie poszło to gruba przesada. Zwłaszcza, że jesteśmy cały czas na początku sezonu. Ktoś pisał o Astizie, ja byłbym za, bo pewnie nikogo lepszego na tą chwilę nie znajdą, a coś transfer do Pogoni jakoś ucichł.

rdzenny, 11.08.2017 00:03:06 - *.cluster-e.forcepoint.net

magic już się usprawiedliwia jakby co haha prawda jest taka ze czeka was wpi... i z piastem i z szeryfami !!!

Toni, 11.08.2017 00:31:54 - *.pools.vodafone-ip.de

Nie wiem kto odpowiada za sprowadzanie do druzyny nieprzygotowanych pilkarzy.Trener?Skautind?Czy sam wlasciciel?Moze czas najwyzszy zaczac sprowadzac pilkarzy gotowych do gry a nie do treningu z rezerwami.
Odszedl Nikolic i Prjiovic.Bylo pol roku na to by sprowadzic dobrego napastnika i co ? I jajco.Od pol roku bylo wiadomo ze Vadis odejdzie i kogo za niego sprowadzono?Nikogo.Mowie teraz o pilkarzu klasy Vadisa a Maczynskiego duzo slabszego nie licze.Bo rownie dobrze mozna powiedziec ze mamy Kopczynskiego.Od kiedy wiadomo ze Hlousek nie ma zmiennika?Od roku? I kogo sprowadzono przez ten czas na lewa pomoc? Nikogo.
Oby jutro trener Magiera po meczu nie powiedzial ze wie gdzie druzyna popelnila dzisiaj bledy.Ze wie co maja poprawic i nad czym cwiczyc .Ze ten mecz to juz historia i czasu sie nie cofnie.Co mecz to samo a punkty uciekaja.
Najwiekszy budzet i druzyna skladajaca sie z otylych pilkarzy bedaca posmiewiskiem ligi.Ledwo co wygral z beniaminkiem u siebie grajac w przewadze jednego pilkarza.Reszta to kpina a graja juz ponad miesiac.

Toni, 11.08.2017 00:57:19 - *.pools.vodafone-ip.de

Ciekawi mnie tez czy jak przyjdzie do Legii srodkowy obronca i ofensywny pomocnik to tez beda grubi i nie gotowi do gry?

KONAR-ski, 11.08.2017 02:21:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl

a Niezgoda się trenerowi nie podoba i nie gra, bo widocznie mu jego menadżer miejsca w pierwszym składzie jak co nie którym drewniakom nie umie wywalczyć.

Najsmutniejszy kibic, 11.08.2017 05:11:59 - *.play-internet.pl

@krzeszczu Naucz się czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że trzeba być chamem i szują, żeby tak robić, a nie że jesteś. To jest wielka różnica. Ty nazywasz innych kibiców od tęczowych tylko dlatego, że mają inne zdanie niż Ty. Tu też widać wielką różnicę. Przypomnij sobie jak chwaliłeś trenera w zeszłym sezonie. Do Berga pisałeś też kiedyś komentarze po norwesku...

@rek nie pisałem tylko o tym artykule, ale również o poprzednich. Poza tym, tak jak Ty, też uważam, że jest bardzo źle teraz w klubie. I nie ma co zakłamywać. Chodzi mi o to, że w mojej ocenie największą winę(nie jedyną) ponosi prezes i nasz pseudoskauting. Były obietnice o wielu wzmocnieniach, a tak realnie to póki co to nie są nawet uzupełnienia. I tu akurat wierzę trenerowi, że się nie nadają. My nie widzimy co się dzieje na treningach. I do tego doszło wiele kontuzji, zgrupowania i odejścia.
Reasumując. 1. Wg mnie trener nie jest jedyną (i myślę że najmniej) winną osobą w klubie.
2. Krytykujmy, ale nie obrażajmy piłkarzy, trenerów i innych kibiców

Pzdr

Kibic L z Łodzi, 11.08.2017 06:54:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

KTO ODPOWIE ZA TRANSFERY.REALNE WZMOCNIENIA W WALCE O LM A TU ZAWODNICY Z TAKIMI ZALEGŁOSCIAMI.TO BYŁO WZMOCNIENIE NA LM. PANIE PREZESIE ZADAJE PANU PYTANIE KTO ODPOWIE ZA TE TRANSFERY. KLUB PŁACI IM PENSJE A GRY BRAK. A PAN PREZES PRZECIEŻ POWINIEN DBAĆ O KASE.

zaba285, 11.08.2017 07:07:12 - *.lukman.pl

Magiera ma "wsparcie", to oznacza, że dostał ultimatum
już wie, że się raczej nie uda i mówi o potrzebach wzmocnień (ile już ich było? Sanogo, Chukwu, Sadiku, Pascuato, Mączyński, Berto itd no i co z nimi?) żeby później mógł zwalać winę na złych właścicieli

nie jest tam wesoło, panowie chcą mydlić oczy mediom, że super ale nie ma tam chemii, dni Tragica są policzone

tomiacab, 11.08.2017 07:21:43 - *.18-2.cable.virginm.net

"Potrzebujemy więcej wzmocnień" - a to były już jakieś? Miodek won z Legii. Nikolić, Prijović, VOO. W zamian Sadiku, Pasquato i gruba berta. Brawo i to takie transfery po sukcesie jakim była LM.

word!up, 11.08.2017 07:35:48 - *.adsl.inetia.pl

Taktyka trenera Magiery oparta jest na taktyce gry podwórkowej. Czyli wszyscy do przodu a strzela ten co najbliżej.

@rek do Arek, 11.08.2017 07:54:19 - *.dynamic.chello.pl

Spoko... Ja zawsze piszę na trzeźwo, i to zarówno w przenośni, jak i w dosłownym tego słowa znaczeniu...

Ty zaś teraz piszesz: "...Pozbyli się ich działacze, z prezesami Leśnodorskim i Mioduskim na czele..." To teraz wychodzi na to, iż to wszystko, co mamy obecnie, to wg. ciebie wina min. BL... Hmmm.., a nie byłeś ostatnimi czasy w gronie osób piszących na portalu "BL wróć"...

A swoją drogą w jednej kwestii wielu z nas jest zgodnych i wie, iż cały ten skauting (L)egijny o kant doopy potłuc... Nie trawiłem i nie trawię obecności w Moim K(L) Żewłak Blues Brothers... Zastanawiam się od wielu m-cy jaką to tajemną wiedzę o (L)egii posiadają i jakie to kwity na (L)egię mają ŻBB, iż nadal są "nie do ruszenia"... I ta kwestia najbardziej nie daje mi spokoju... Ktoś jątrzy w k(L)ubie, a to z kolei potem uderza obuchem w nas, kibiców (L)egii Warszawa... Pozdro (L)

R, 11.08.2017 08:43:14 - *.static.ip.netia.com.pl

Guilherme, Moulin, Kuchy, Kopczyński, Hlousek, Broź. Oni już potrafią ze sobą grać, znają sie jak łyse konie a mimo to współpracy między nimi i składnych akcji nie widać. Po prostu jak to u nas co roku - po sezonie reset umiejętności

Prze, 11.08.2017 11:55:10 - *.play-internet.pl

Potrzebny ŚO na już, mysle ze niezlym wyborem by bylo postarać sie o Salomona wiecznie grajacego w serie B z dobrym wzrostem i polak, ewentualnie Cionek tez "polak" a ograny w duzo lepszej lidze niz nasza, ktoryzy byli by gotowi do gry na juz. Nie zapominajac oczywiscie o klasycznej 10 ktory by te pilki rozprowadzal i napedzal akcje bo narazie to wszystko o dwa tempa za wolno. chociaz z drugiej strony po co byl sprowadzony Pasquato, skoro nie dostaje szansy..? pozdro L

Wolfik, 11.08.2017 19:06:31 - *.dynamic.mm.pl

Gdzieś od czerwca poruszany był temat młodego Denisa Vavro z MSK Żilina. Temat ucichł. A jak się okazuje, przydałby się nam.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.