Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 13 sierpnia 2017 r. godz. 11:10

Pod lupą LL! - Daniel Chukwu

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

Przy Łazienkowskiej kibice ciągle czekają na napastnika, który będzie godnym następcą Nemanji Nikolicia. W meczu z Piastem Gliwice pierwszy raz w podstawowym składzie "wojskowych" zagrał Daniel Chukwu. Nigeryjczyk trafił pod lupę LL!. Wyniki obserwacji nie są jednak budujące.

Złośliwie można by stwierdzić, że w piątkowy wieczór Chukwu najlepiej zachował się w 18. minucie. Wówczas to zostawił piłkę w polu karnym i nie przeszkadzał, gdy Dominik Nagy zdobywał gola na 1-0. W meczu z Piastem Gliwice kandydat do gry w ataku Legii porażał nieporadnością.

Piątkowe spotkanie zaczęło się jednak dla Chukwu całkiem nieźle. Choć początkowo miał problemy w walce z obrońcami, to już w 5. minucie ładnie wygrał pojedynek główkowy z defensorem gości i doszedł do piłki dośrodkowanej przez Kaspera Hamalainena. Strzał był co najmniej przyzwoity, ale Jakub Szmatuła nie dał się zaskoczyć.

Niestety były to miłe złego początki, bo na sytuacji z 5. minuty, kończą się momenty, za które można pochwalić Chukwu. Wspomnieć można jeszcze o 38. minucie, gdy będąc przed pustą bramką, nie zdołał sięgnąć piłki zagrywanej przez Michała Kucharczyka. Tu trudno mieć jednak pretensje do 26-letniego napastnika. "Kuchy" bardziej strzelał niż podawał i dobicie piłki było bardzo trudne.

W grze Chukwu niepokoił fakt, że piłka nie szukała Nigeryjczyka w polu karnym. Co więcej można było odnieść wrażenie, że sam gracz ustawia się tak, jakby piłki nie chciał dostać. Chyba najlepiej było to widoczne tuż przez zejściem Chukwu. W 57. minucie Kucharczyk z Chukwu ruszyli do dwójkowej kontry. Piłkę miał przy nodze "Kuchy". Jego kolega do kontry ruszył zaś w ten sposób, że cały czas był za plecami obrońcy. W takiej sytuacji dogranie było niemożliwe.

Chukwu do ułomków nie należy, ale w piątkowy wieczór trudno było dostrzec jego siłę na boisku. Od pierwszych minut meczu miał problem z grą z rywalem na plecach i często tracił wówczas piłkę. Dobrze obrazuje to sytuacja z 27. minuty. Dobrze zapowiadającą się kontrę rozpoczął wówczas Hamalainen. Akcja szybko została jednak zastopowana. Piłka trafiła bowiem do Chukwu, który błyskawicznie przegrał pojedynek z rywalem.

W piątkowy wieczór Chukwu nie przybliżył się do stałych występów w pierwszym składzie Legii. Jest to tym bardziej pewne, gdy pod uwagę weźmie się postawę na boisku zmiennika Nigeryjczyka, czyli Armando Sadiku. Ten na boisku przebywał dwa razy krócej niż Chukwu, ale zdążył zaliczyć asystę i pokazać się z dobrej strony. - Mecz na plus może zapisać sobie Sadiku. Rozruszał drużynę i miał bardzo dobrą asystę po dobrej indywidualnej akcji. Dobrze rozumiał się z kolegami - mówił o Albańczyku po meczu Jacek Magiera. O Chukwu nie powiedział ani słowa.

Daniel Chukwu
Czas gry: 57 minut
Strzały / celne: 1 / 1
Faule: 0
Faulowany: 0
Spalone: 0
Podania celne: 9 / 9
Podania przyjęte: 21
Pojedynki / wygrane: 13 / 5
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 3 / 2
Pojedynki na ziemi / wygrane: 7 / 1
Zwody / udane: 2 / 1
Odbiory: 0

fot. Mishka / Legionisci.com



Komentarze: (18)

Andrzej z Gdyni, 13.08.2017 11:23:05 - *.centertel.pl

Kto tego Chukvu sprowadzał w sumie ?
Kto jest odpowiedzialny za sprowadzenie tak nijakiego piłkarza ?

mahallo, 13.08.2017 11:28:43 - *.adsl.inetia.pl

idealnie sie nadaje do trzecioligowych rezerw, kontrakt podzielić przez cztery i niech gra

oLaf, 13.08.2017 12:36:59 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

to jakiś wałek był z jego kupieniem...

Chukwu jest (niestety) drewniany widzieliście jak przyjmuje piłkę? - odskakuje mu na 2 metry a jak odgrywa do partnera to gdzieś po bokach podaje.... zupełnie jakby miał kanciastą nogę - pewnie przez za małe buty... ; )))

matus007, 13.08.2017 12:42:45 - *.play-internet.pl

chukwu i sadiku muszą grać razem.. wiem że może być 2 z UE

grzesiek, 13.08.2017 12:43:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl

z tego co kiedys czytalem gdzies, to magik go chciał.

Mariano, 13.08.2017 12:45:56 - *.dynamic.chello.pl

Chukwu to raczej pomysł tego Prezesa co deklarował miłość do klubu a po pierwszych sukcesach finansowych odszedł z kieszeniami pełnymi złotówek.

r, 13.08.2017 12:56:36 - *.adsl.inetia.pl

a ja myślę , że jak dostanie więcej minut to będzie grał dobrze ...

Dylu, 13.08.2017 13:19:08 - *.dip0.t-ipconnect.de

To bedzie kiedys nasz Chiniama. Chimeryczny ale bramkostfzelny. Jak wiadomo krolem techniki nie jest ale bedzie jeszcze dobry

grzesiek, 13.08.2017 13:23:36 - *.dynamic.gprs.plus.pl

tez uwazam ze gralby dobrze jakby dostawal wiecej minut. a tak jak dostanie szanse 1 meczu na 50 to nic dziwnego ze nogi zaczynaja mu sie plątac.

wrt, 13.08.2017 13:25:50 - *.play-internet.pl

a co sie dzieje z Langilem ? Ostatni mecz na Gold.Cup rozegrał 15 lipca , czyli od 1 sierpnia powinien być w klubie

Zyga, 13.08.2017 13:52:28 - *.14.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Melanżil wydaje ciężko zarobioną na Łazienkowskiej kasę. Nie rozumiem dlaczego klub nie wystąpi do FIFA o dyskwalifikację jak to się robi w poważnych ligach.

Zico, 13.08.2017 14:25:43 - *.washdc.fios.verizon.net

Brakuje mu ogrania w rytmie meczowym, po 4-5 meczach z rzędu zwykle napastnik wchodzi na orbitę, a nie jak gra raz na rok, to jest tak jak reprezentacja kiedyś składała się z wiecznych rezerwowych a ludzie śpiewali po każdym meczu nic się nie stało.

Ale jaja, 13.08.2017 14:59:37 - *.skranetcan.pl

Nawet na rezerwy legii za słaby

xaxa, 13.08.2017 19:06:08 - *.adsl.inetia.pl

MAsłowski, Chuwku, Sanogu, Langil, Hamalianen. Piękne transfery Bogusia. Do dziś wypłacane mega sumy na ich uposażenie od 400 do 500 tys juro. Dzięki.

Legionista, 13.08.2017 20:06:52 - *.226

Chukwu może i być dobrym skrzydłowym... Jednak według mnie nie powinien nigdy przyjść do Legii... Ile mamy mu dawać szans... Pół roku gra w Legii i co chwile dostaje kontuzji... @Dylu, Chyniama był o wiele wiele lepszy niż Czukwu.. Langil znów ujawnił fajne zdjęcie... Nie wiadomo gdzie on jest... Nikt o tym nie wie, ale pewnie według niego jest mu dobrze i nie będzie widział tylu "Faszystów".... Czy już nie którzy nie pamiętają jak mówił o Faszyzmie w Legii? Powiedział też że w klubie nigdy tego nie spotkał... To gdzie spotkał? No jak ktoś patrzy się na niego... Jak słabo gra... To nie oznacza że rasizm jest :I

Cult⚽️Legia, 14.08.2017 01:51:09 - *.194

Legia1robi Akademie a akademia słabo bo brothers rzâdzi,icy ludzie to nie Legii dobra ,tylko jego ludzi #żewłakowouts

(L), 14.08.2017 17:17:31 - *.play-internet.pl

A ja jako jedyny stanę chyba w jego obronie. Mecz z Piastem miał być decydującym. Każdy na niego narzeka za ten mecz, ale powiedzcie mi. Jak DOKŁADNE były podania do niego? Hamalainena 2 metry do tyłu czy Kucharczyka 5 metrów do przodu (do bramkarza).
Teleportować się i latać żaden piłkarz nie potrafi.
Przynajmniej cofa się do tyłu i ściąga na siebie 1-2 obrońców, w porównaniu do Sadiku, który ręce ma skierowane na swoje "piękne oczojebne" buty na które każdy ma mu podać. Dodam jeszcze że Sadiku pressing ma porównywalny jak Iwański kiedyś.

Liczę że Magiera da DCC szansę jak dawał milion razy Kopczyńskiemu.

antek, 16.08.2017 16:17:18 - *.static.chello.pl

Sadiku 1 niema zadnych obiekcji

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.