Legia II Warszawa - Warta Sieradz. W akcji Tshubasa Nishi - fot. Legionisci.com

III liga: Warta Sieradz 1-1 Legia II Warszawa

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki III ligi rezerwy Legii Warszawa zremisowały na wyjeździe z Wartą Sieradz 1-1. Do przerwy było 0-0, choć legioniści powinni prowadzić, bo w 36. minucie Vamara Sanogo trafił w poprzeczkę z rzutu karnego. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 53. minucie. Legioniści dużo atakowali, ale zmarnowali kilka dogodnych okazji. Dopiero w 82. minucie napór przyniósł efekt.

Łukasz Turzyniecki dograł z prawej strony boiska do wprowadzonego po przerwie Mateusza Majewskiego i ten strzelił z kilku metrów wyrównującą bramkę. W końcówce legioniści przeważali i stwarzali sobie okazje (dwukrotnie Bartczak, Praszelik czy Cichocki), ale i gospodarze groźnie kontratakowali, jednak dobrze dysponowany Jakub Szumski był bardzo czujny w bramce.

Spotkanie było dość wyrównane, sporo pracy między słupkami miał Jakub Szumski - spisywał się znakomicie.

III liga: Warta Sieradz 1-1 (0-0) Legia II Warszawa
1-0 - 53' Marcin Kacela (dobitka strzału Marcina Kobierskiego)
1-1 - 82' Mateusz Majewski (as. Łukasz Turzyniecki)

Warta: 1. Maciej Mielcarz - Bartoszewski, 47. Grzegorz Kowalski, 3. Klepacz, 19. Pawlak - 7. Mitek (73' 95. Łukasz Chodyga), 16. Składowski (53' 20. Szyc), 77. Marcin Kacela, Zawodziński (64' 9. Pluta), 17. Wiktor Płaneta - 11. Marcin Kobierski

Legia II : 1. Jakub Szumski - 24. Łukasz Turzyniecki, 5. Tomasz Wełnicki, 8. Michał Masłowski, 25. Bartosz Olszewski (71' 18. Piotr Cichocki) - 16. Robert Bartczak, 20. Miłosz Szczepański (87' 19. Michał Góral), 6. Aleksander Waniek (56' Mateusz Praszelik), 14. Tsubasa Nishi, 13. Łukasz Moneta - 22. Vamara Sanogo (46' 11. Mateusz Majewski)
Rezerwa: 12. Cezary Miszta, 17. Grzegorz Aftyka, 23. Kamil Orlik

żółte kartki: Pawlak, Płaneta (Warta)

Strzały (celne): 14 (7) - 14 (9)