Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Dariusz Mioduski - fot. Mishka / Legionisci.com
Dariusz Mioduski - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 29 sierpnia 2017 r. godz. 08:35

Mioduski: Zasłużyliśmy na krytykę

Woytek, źródło: Rzeczpospolita / rp.pl

- Kibice maja prawo być wkurzeni i wyrażać to. Zasłużyliśmy na krytykę. Ja też ją przyjmuję. Przecież sam jestem wściekły na to co się stało. Kibice domagają się pucharów bo mają świadomość, że miejsce Legii jest w Europie i tu w pełni się zgadzamy. Jedyna drogą do tego celu jest wygrywanie i zdobycie Mistrzostwa Polski - mówi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej prezes Legii Dariusz Mioduski.

Prezes Legii przyznał, że w związku z powstałą dziurą budżetową, która wynosi ponad 8 mlm euro (zgadza się to z naszymi wyliczeniami, których dokonaliśmy kilka dni temu), pewne wydatki będą musiały poczekać. Mioduski nie zamierza jednak odpuszczać tematu ośrodka treningowego w Grodzisku Mazowieckim.

Legia będzie chciała odmłodzić kadrę i zdjąć z listy płac tych, którzy zarabiają bardzo dużo, a nie wnoszą nic do pierwszej drużyny.

Wojenka na górze

Szambo znowu wylało. Od objęcia 100 procent udziałów przez Mioduskiego w Legii minęło już kilka miesięcy, ale wygląda na to, że po spektakularnej klęsce sportowej, od razu wróci medialna wojna na górze. Obecny właściciel zarzuca byłym wspólnikom prowadzenie kampanii destabilizującej klub.

- Z początku może było to bardziej szeptane działanie. Ale ostatnio wkroczyło na wyższy poziom. Czuję to na każdym kroku. Przy transferach, na co dzień w klubie wśród pracowników, czuje w kontaktach z piłkarzami, gdy wchodzę do szatni (...) Przecieki medialne o pensjach, transferach, podburzenie zawodników i wszystko to w wykonaniu ludzi, którzy mówią o miłości do klubu (...) Wypłynęły na światło dzienne pensje zawodników, co się przełożyło na perturbacje w szatni. Upubliczniane są wewnętrzne sprawy firmy. Dziś osoby, które przez lata żyły z Legii, niby z dobrego serca, z całej siły walą w ten klub. (...) Kampania destabilizacyjna to może kilka procent całości. Ale może tych kilku procent zabrakło byśmy zagrali w pucharach. Bo i z Astaną i z Sheriffem brakowało niewiele. Cała reszta – 90-95 procent to oczywiście nasza wina, nasze błędy i musimy sobie z tym poradzić - mówi Mioduski.

Jednocześnie Dariusz Mioduski zdementował możliwość sprzedaży klubu duetowi Leśnodorski-Wandzel.

Cały wywiad możecie przeczytać na stronach Rzeczpospolitej.


przeczytaj więcej o:, ,


Komentarze: (73)

kibic, 29.08.2017 08:43:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jak to powiadał mój szef: "Skończ pier***ić zacznij robić". Obyśmy powrócili na należne nam miejsce.

urban, 29.08.2017 08:51:16 - *.cluster-j.forcepoint.net

Taki wsciekly, a ci ponosza najwieksza wine za brak pucharow, dalej maja sie dobrze. Caly ten dramatyczny dzial skautingu z jakims Kucharskim i oczywiscie bracmi Zewlakow; trener, ktory po letnich przygotowaniach i ponad miesiacu tragicznej gry, zorientowal sie, ze Legia nie umie grac ataku pozycyjnego czy np Pazdan - nie dosc ze drewno to ciagle oslabia zespol. Ten czlowiek naprawde mysli, ze pojdzie do jakiegos przyzwoitego klubu?

(L), 29.08.2017 08:51:51 - *.191

Trzeba było, Kudłaty nie spłacać Bogusia i Wandzia z pieniędzy klubu. Wtedy kasa by ci się zgadzała...

Ksiegowy, 29.08.2017 08:54:48 - *.centertel.pl

A no przeciekły info ... Chukfu 220 tysięcy miesięcznie !!! Kto sie pytam kto podpisał !!!

Wypad loczek! , 29.08.2017 08:55:48 - *.212.threembb.co.uk

Wal sie! Idz sobie robic pralnie pieniedzy robic gdzie indziej! Rozlicz sie tylko z Legijnych pieniedzy! To co wyprawia loczek i lesny przypomina mi dzialanie kulczyka i WSI.. Wielkie zyski dzieki ukladom i wyprowadzanie kasy bocznymi drzwiami!

Oczko, 29.08.2017 08:57:16 - *.centertel.pl

Zasłużyliście na liścia ! Albo dwa !!

ja, 29.08.2017 09:01:34 - *.centertel.pl

Najlepsze jest to, ze i tak znajdą się osoby które będą twierdzic , ze Lesniodorski powinien wrócić. Populizm zawsze kończy się w jeden sposób - prędzej czy później - spektakularną klapą. Mówienie o tym, ze Mioduski jest słabym prezesem jest śmieszne. Wyprowadzenie na prosta tego główną owinietego w papierek po cukierku które w klubie zostawili panowie L i W zajmie długie lata.

mietek, 29.08.2017 09:01:54 - *.emea.ibm.com

Niestety z tego wywiadu bije bardzo niepokojący przekaz: winni są "oni", a nie my. A to może oznaczać, że nowa władza w klubie przez pół roku nie była w stanie wymyślić, jak się pozbyć śmierdzącej kupy z szafy pozostawionej przez poprzednika. O ile ta kupa jest prawdziwa, a nie stworzona na potrzeby ładnie wyglądającego wywiadu.

Juri, 29.08.2017 09:02:14 - *.adsl.inetia.pl

Ciekawe ilu kopaczy gra przeciwko Darkowi,dla Leśnego,kosztem Legii?
Żewłakow to nie czlowiek Leśnego,za Ebenenge żalu nie ma?
Ilu ludzi w klubie jest za Mioduskim, a kto przeciwko?

keny, 29.08.2017 09:03:44 - *.191

To się robi coraz bardziej żałosne. Wszystko co dobre to ja Dariusz miałem w tym udział. Wszystko co złe to robili oni ja nie miałem pojęcia. Odkupiłem akcje bo ten cały audyt to pewnie Leśny podrobił hehe. Takie głupie tłumaczenia. Miał być wyższy poziom to jest ale nie sportowy tylko absurdu.
To będzie ciężki sezon. Tylko Legia (L)

Pan Jacek, 29.08.2017 09:03:45 - *.met.pl

- Mioduski !
- co ?!
- Już ty wiesz co.... !!!

LEGIA to MY !!!!!!

Konrad, 29.08.2017 09:08:49 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Cały artykuł dobrze opisuje sytuację w klubie. Wiem, że wyjdziemy z kryzysu.

kibo(L), 29.08.2017 09:12:37 - *.acuarius.pl

Jakis link do tych rpzeciekow? Cos mnie ominelo.

Kami(L)a, 29.08.2017 09:19:49 - *.pl

do mietek

Jeden ciekawy FAKT z tego wywiadu. Jakim cudem wyciekły do prasy zarobki piłkarzy?? To ewidentne działanie kogoś z wewnątrz na szkodę klubu. I to głównie daje do myślenia, że coś jest jednak na rzeczy i nie są to tylko puste gadki Mioduskiego. Bo te zarobki wyciekły...

Mario, 29.08.2017 09:21:07 - *.130

Jak się czyta co robili i robią byli udziałowcy, to aż się włos na głowie jeży. Zresztą ja od początku miałem takie podejrzenia, że będą mącić i szkodzić. Już w pierwszym wywiadzie, zaraz po wszystkim, były prezes B.L. mówił, że Ofoe i Pazdan muszą odejść do lepszych i lig i grać za dużo większe pieniądze. Już o tym wielokrotnie pisałem, że to było robione z premedytacją, na szkodę klubu.
Co oczywiście nie oznacza, że Mioduski nie zawalił wielu spraw.

do ( L ) , 29.08.2017 09:23:00 - *.adsl.inetia.pl

a z czego miał ich spłacić ? Zarząd jedzie z kasy klubu taki jest system rynkowy - ehhh dzieciaki jak kiedyś założycie swoją działalność gospodarczą to nieco załapiecie na czym gospodarka rynkowa polega a tak jak się siedzi na etacie i ciągłe pretensje za mało zarabiam ,szef mnie nie docenia itp itd ...

Roma, 29.08.2017 09:35:39 - *.dynamic.gprs.plus.pl

No niestety, ale Prezes jest mało wiarygodny. To samo mówił na wiosnę po przejęciu klubu, a efekty jakie są każdy widzi. Znamienne jest też to, że za prezesury BL o pieniądzach się nie mówiło, a pieniądze były. Teraz odwrotnie - dużo mówi się o pieniądzach, a pieniędzy nie ma.

ostet, 29.08.2017 09:40:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szopen pacanie ty materialisto zostaw ten klub w spokoju i oddaj go Leśnemy!!! i zabieraj ze sobą drewniaka Kucharczyka na którego fatalną grę nie da się patrzeć...

@ do (L), 29.08.2017 10:01:14 - *.191

Co ty pieprzysz, dzieciaku za farmazony? Wielki internetowy z ciebie biznesmen, a zero pojęcia w temacie.

LLLLLL, 29.08.2017 10:44:15 - *.191

Ale skoro podpisałeś, bo to był warunek kupna, to po co się teraz żalisz. dramat.
Skoro widziały gały co brały (nie mówiąc, że były współodpow.), to dziś czynienie z tego zarzutu wygląda na strzelanie ślepakami.

olew, 29.08.2017 10:50:46 - *.warszawa.vectranet.pl

Facet na razie sobie nie daje rady, ale może ogarnie Legię , choć to nie jest łatwe.Z pewnością nie pomagają mu kibice, ale to akurat jego wina, zbyt nam pobłażał. Ważne, żeby zrozumiał , że ryba psuje się od głowy.Nas łatwo spacyfikować dobra , a jak się nie da to chociaż uczciwa grą . I On i my byliśmy zbyt chełpliwi, to niestety wina byłego prezesa. Trzeba spokornieć ale i znormalnieć.

Przecieki, 29.08.2017 10:51:20 - *.acuarius.pl

Ktos moze poratowac wiecej info dot przeciekow?

KKK, 29.08.2017 11:17:00 - *.dynamic.chello.pl

Przypomnę tylko:
Leśnodorski po Celticu " zawiodłem, przepraszam"
Mioduski po Sherifie "oni jątrzą"

Ageon, 29.08.2017 11:18:06 - *.play-internet.pl

To po co brałeś ten klub skoro nie masz pieniędzy!!!! My chcemy prezesa z prawdziwego zdarzenia!!!

ted, 29.08.2017 11:30:35 - *.dynamic.chello.pl

tu nawet nie chodzi o to ze odpadlismy z pucharów tylko o to na jakim etapie odpadlismy jako druzyna rozstawiona i przede wszystkim z kim.... najpierw w LM a potem LE.

Wa(L)di, 29.08.2017 11:33:05 - *.dynamic.chello.pl

Ludzie czy Wy nie rozumiecie, że to w jakiej jesteśmy sytuacji to zasługa duetu Leśny&Wandzel? To ich styl zarządzania i późniejsze jątrzenie doprowadziło nas do takiego kryzysu? Ile można żyć z dnia na dzień, bez myślenia długofalowego? Rozwalili kasę i do tego nastawiają ludzi przeciwko DM. Leśny sam się kreuje na wielkiego prezesa, a to przecież on doprowadził do takiej dziury w budżecie. Przez tyle lat przejadał pieniądze na bieżąco, bez plany i pomysłu na to jak sobie poradzić z ewentualnymi problemami. Na odchodne jeszcze wyciągnął z Klubu ile się da. Przecież naprawienie takiej sytuacji zajmie DM kupę czasu. Tego nie da się ogarnąć z dnia na dzień, ani z miesiąca na miesiąc. Tym bardziej jeśli ludzie pracujący w Klubie nadal mu szkodzą swoją postawą (vide: ostatnie przecieki). Jeśli źle to rozumiem to niech mi ktoś wytłumaczy, gdzie się pomyliłem.

kolega kolegi, 29.08.2017 11:35:00 - *.hsd1.ga.comcast.net

Przecież od razu można było się spodziewać, że chętnie znajdą sie tacy, którzy dla Leśnego i Pędzla będą robić krecią robotę, bo cinkciarze nigdy nie pogodzą się z utratą władzy w swojej strefie wpływów. Efekt spalonej ziemi i robienie smrodu dookoła, to wypróbowana metoda, a deklaracja o dozgonnej wiernosci i lojalności jest wygodnym alibi odciągającym wszelkie podejrzenia. Liczą się osobiste interesy, a reszta to papka dla plebsu w celu zdobycia poparcia i zaufania.
Jakoś dziwnym przypadkiem obaj panowie wycofali się z negosjacji z Zagłębiem Sosnowiecw celu wykupienia klubu, które były już na zaawansowanym poziomie, akurat w momencie gdy Legia odpadła z LM.
Wraz z likwidacją dawnych układów wymiana kadr jest niezbędna, jednak my za bardzo kochamy okrągłe stoły i szkodliwe kompromisy, a potem budzimy się z ręką w nocniku. Niemożliwe jest, aby jednym ruchem wymienić całą drużynę piłkarską i stworzyć z niej od razu zgraną ekipę gotową natychmiast z marszu do walki o postawione cele, w sporcie zespołowym niezbędne jest wprowadzanie powolnych i stopniowych zmian, aby nie zachwiać naturalnej równowagi i jednocześnie zanotować progres, ale reszta kadr klubowych jest jak najbardziej do zastąpienia już na jutro, aby przewietrzyć stare bździny i oczyścić atmosferę.

aarti, 29.08.2017 11:40:28 - *.internetdsl.tpnet.pl

Ten człowiek jest nie do podrobienia. Kupił drużynę, która zagrała najlepszy sezon w europejskich pucharach od wielu.lat. Sprzedał za grosze najlepszego zawodnika, nasprowadzał w jego miejsce jakiś zagraniczny szrot z demobilu i w konsekwencji umoczył w pucharach z jakimiś egotycznymi drużynami, co nie zdarzyło się w tym klubie już od wielu lat. Zamiast posypać głowę popiołem i przyznać się do błędów, to ten jak zwykle szuka winnych wśród byłych współwłaścicieli. Jak na razie to, Panie Mioduski, możesz Pan co najwyżej dążyć do tego, żeby chociaż zbliżyć się do osiągnięć tego duetu. A czytając Pana wypowiedzi, już dziś mam pewność, że nigdy Pan się do osiągnięć Leśnodorskiego nawet nie zbliży. Jak długo swoje błędy będzie Pan zwalał na swoich poprzedników? Piłkarze za starzy i mają za wysokie pensje? A myślałeś Pan, że piłkarze grający w Lidze Mistrzów będą mieć pensje na poziomie graczy Podbeskidzia? Kupując akcje klubu nie wiedziałeś Pan ile zarabiają jego pracownicy? Kogo Pan chce nabrać na te dyrdymały? Z każdą wypowiedzią Pan się coraz bardziej błaźni. Aż Pan przebierał nóżkami, żeby tylko przejąć władzę i zacząć rządzić w Legii. I teraz, jak to się Panu udało, to niech Pan działa, a nie narzeka. Nikt Panu pistoletu do głowy nie przystawiał i nie kazał Legii kupować. Nie mógł Pan przeżyć, że to na Leśnodorskiego spływają wszystkie pochwały, skądinąd słusznie, bo za jego rządów wciągaliśmy tę ligę nosem, a i w Europie nie wstyd było się pokazać. Chciał Pan być na świeczniku, to teraz zbieraj Pan razy z każdej strony. To jest Legia, tu są wymagania. Jak ktoś odstawia fuszerkę, to jest krytykowany i będzie tak zawsze. Zwalanie winy na innych i te pijarowe gierki już przestały działać na większość kibiców. Liczą się konkrety, a te przemawiają za wspomnianą dwójką, a nie Panem. Jak mawiał klasyk: "chciałeś Pan rower, to teraz pedałuj".

Balde, 29.08.2017 11:42:20 - *.toya.net.pl

Dużo racji w jego słowach (wysokie kontrakty do 30 latków, brak działań i inwestycji długofalowych). Pytanie jak sprawdzą się jego pomysły. Na pewno brak pucharów nie pomaga w działaniu.

Pożyjom, uwidzim.

D, 29.08.2017 11:52:54 - *.centertel.pl

Trochę mnie dziwią takie teksty, że wypłynęły zarobki piłkarzy i zaczęły się kwasy z tego powodu w szatni. Nie wierzę, że nie rozmawiają między sobą o hajsie i że jeden nie wie ile drugi zarabia. I tak nagle zazdrosny jest jeden o hajsy drugiego?

Szpilordzik, 29.08.2017 12:06:13 - *.dynamic.chello.pl

Do aarti. W pelni popieram twoja wypowiedz. Czarowac moze ale nie kibicow

mandeb, 29.08.2017 12:10:18 - *.play-internet.pl

Apeluję do wszystkich o spokój. Prowadzenie każdego biznesu nie jest proste. Prowadzenie klubu piłkarskiego tym bardziej. W kwestii kontraktu Chukwu podpisywał jeszcze BL a co do budowania składu na teraz to też prawda. Tak działał BL i osiągnął wielkie sukcesy. Tylko że były oparte również na szczęściu i w tym DM ma rację. Dajmy człowiekowi czas. Przypominam że między 1996 a 2012 Legia zdobyła 2 mistrzostwa Polski. Bardzo łatwo przyzwyczajamy się do dobrego. Dajmy DM czas. Odrobine wiary w ludzi.

Lucas36, 29.08.2017 12:11:17 - *.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do KKK
A różnicy nie widzisz między tymi wynikami?z Celtikiem piłkarze wygrali na boisku a zawalili działacze,to co miał Leśny powiedzieć?te obecne porażki to już nie są takie oczywiste..Sheriffa powinni w 9 opędzlować..a Mioduski na boisko nie wychodzi..

Cziko, 29.08.2017 12:11:17 - *.play-internet.pl

Mioduski płaczku nie zwalaj na innych . Ty rządzisz klubem i wybierasz ludzi do pracy .
To co sie dzieje w klubie to twoja wina bo nadzwyczajniej nie ogarniasz kuwety.
Robisz z siebie bidulka żeby przykryć niepowodzenia. Nie masz Pan jaj do prowadzenia L

Greg O8, 29.08.2017 12:19:00 - *.centertel.pl

Czyli winni to Leśnodorski i Wandzel!! Kudłaty weź się ogarnij chłopie bo nie dajesz rady i szukasz usprawiedliwienia jak chłopczyk w piaskownicy!!!

Lucas36, 29.08.2017 12:21:26 - *.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do aarti
Z tym wciaganiem ligi nosem to trochę pojechaleś chłopie,ostatnie dwa lata biliśmy się o mistrza do ostatniej kolejki,pamiętasz chyba?dla twojej uwagi - nie będąc obrońca Mioduskiego - chcę ci przypomnieć,że sytuacja w jakiej się znaleźliśmy jest w dużej mierze efektem działalności Leśnego i Wandzla..dzisiaj wychodzą kwiatki typu Chukwu czy Sulley,zobacz ile kasy na nich Legia straciła..chcesz krytykować to pokrytykuj też swojego idola Leśnego i jego przybocznego..sukcesy bez podparcia,bez zbudowanych odpowiednich struktur wiesz dokąd prowadzą?przypatrz się co się dzieje od kilku lat z Wisłą,Cupiał zakręcił kurek z kasą i Wisła poleciała na mordę z dnia na dzień..Leśny to oczywiście sukcesy ale powiedz mi co on przez te lata zbudował trwałego?zawsze to była jazda z dnia na dzień..

Krzysztop, 29.08.2017 12:48:46 - *.unknown.vectranet.pl

Do panów krytyków - dajcie szansę ludziom, niech coś pokażą, a potem krytykujcie (jeśli będzie za co).
Pan Mioduski odkupił klub z "dobrodziejstwem inwentarza" (przepłacany Chukwu - napastnik, który piłki w polu karnym przyjąć nie umie; przepłacani zawodnicy po 30-ce - których od miesięcy nie widać w składzie na mecz; wystarczy popatrzeć na stronę L w zakładce "Kadra" jest tam 30 zawodników); facet wziął to na klatę, i nie marudzi, nie wydziwia. Zrobił bilans otwarcia, wskazał "chore miejsca", i daj Boże, żeby udało Mu się to uzdrowić - bo budować "na krechę" się nie da. Co do trenera Magiery. Jak przyszedł na jesieni, i "poustawiał" Legię, to wszyscy mu tyłek miodem smarowali. Trzeba przypomnieć krytykom, że to Leśniodorski/Wenzel sprzedali 6 zawodników w zimie - w tym dwóch podstawowych napastników. Tylko dzięki temu, że Pan Magiera prowadził zespół, "L" zdobyła MP w 2017. Na koniec o aktualnej sytuacji klubu. Jesteśmy na 3 miejscu w tabeli (w zeszłym roku 12 pozycja), więc tragedii nie ma. Fakt, że nie gramy w pucharach, w których "L" powinna grać - ale tu jest wg mnie "drugie dno" (to, że niektórzy zawodnicy się nie starają może być efektem tego, że ktoś z zewnątrz robi drużynie "koło pióra"). Ja nie jestem od wskazywania kto, ale mam nadzieję że Pan Mioduski jest na tyle doświadczonym graczem, że sobie z tym poradzi. A co do piłkarzy którym grać się nie chce - jest drużyna rezerw (Panie Trenerze - zawsze można przesunąć zawodnika do II-giej drużyny, żeby przemyślał swoje postępowanie, i się określił, czy gra, czy che odejść)
Pozdrawiam kibiców "L"

Konar-ski, 29.08.2017 12:54:17 - *.22

To jeszcze gorsza wersja I.T.I. , tu uwidziała się w .upie fabryka "talentów" z opcją natychmiastowej sprzedaży zagranicę. Legia tu się nie liczy jako klub z tradycjami, tu ma być każdym kosztem choćby blamażu na całą jEwropę sprzedaż młodzieży dla zysku, i jeszcze raz sprzedaż młodzieży dla zysku!
A wyniki?
Jakie wyniki? Przecież nikt chcący dobra Legii Warszawa nie trzymałby na stanowisku Żewłakowa który do spółki z Pudlem jest winny wyrzucenia Czerczesowa na którego przygotowaniu fizyczno-siłowym bazowała Legia rok temu że nawet hasni i Magiera nie dali rady tego spieprzyć do reszty, bo drużyna miała siłę tura.

olew, 29.08.2017 13:01:52 - *.warszawa.vectranet.pl

Przeczytałem ten wywiad w gazecie , całość jest lepsza niż tu oferowane wyrywki. Albo facet ma genialnego doradcę prasowego, albo mówi prawdę . W tym pierwszym wypadku byłbym zniesmaczony, w drugim trzeba by się wkurzyć , bo jest źle bardzo źle ! w państwie duńskim. Mioduski lepiej włada polszczyzną niż Leśnodorski (Wandzel to nie włada niczym....) . Ale tak naprawdę to gra drużyny będzie zwiastunem poprawy. Legia potrzebuje spokoju i co najmniej czuba tabeli ligowej. Może wiosną będzie jako-taka paka. Legia przetrwa , ale smutny czas obecnie. Apeluję o powściągliwość i pracę .

CHV, 29.08.2017 13:13:32 - *.jmdi.pl

Co się dziwić piłkarzom, że narzekają że z dużo grają, skoro prezes tez narzeka, że go nikt nie lubi. Bo przejmując klub w atmosferze wojny cały świat nagle będzie mu nadskakiwał? To jest Legia - cała polska jej zazdrości i cała nienawidzi - to nie jest zabawa dla Pudli.

eld, 29.08.2017 13:19:11 - *.ms.ensono.com

przeczytaliscie wywiad? kupiliscie ten bełkot typu po 10 dniach odpoczynku przyszly mecze o stawke? po takich wywiadach widac z kim mamy do czynienia...lepiej juz bylo....

Krzeszczu, 29.08.2017 13:37:25 - *.60

@ D, : Uwierz mi, profesjonalisci nigdy nie rozmawiaja o kasie czy innych zarobkach. Nigdy.
Bo wlasnie takie gadki maca.
Jedyne co w szatni sie porusza to ew bonusy za mecze czy puchary itp. Oczywiscie jesli nie sa to bonusy indywidualne.

mietek, 29.08.2017 13:46:37 - *.ssp.dialog.net.pl

@Kami(L)a: Wiesz, co oznacza słowo "fakt"? Że jak wysuwasz pewną tezę, to jesteś w stanie ją udowodnić. Tutaj mamy tylko słowa Szopena, że "niezidentyfikowany" ktoś ujawnił listę płac zawodników. I oczywiście trzeba dodać, że to ktoś z otoczenia Leśnego, no bo jakby to wyglądało, że taki prezes - nowoczesny, amerykański, a pracownicy go kiwają jak chcą.

@KKK: Złote słowa, kolego. Od kilku dobrych tygodni słyszymy tylko, jacy wszyscy są wściekli, że przyjmują krytykę i nie uciekają od odpowiedzialności. Ale wyjść przed szereg, walnąć się w pierś i powiedzieć wprost: zap*eprzyłem, przepraszam, poniosę tego konsekwencje - do tego to już nikt nie ma jaj.

Cult⚽️Legia, 29.08.2017 13:47:02 - *.205

(L), 29.08.2017 08:51 - *.191
Trzeba było, Kudłaty nie spłacać Bogusia i Wandzia z pieniędzy klubu. Wtedy kasa by ci się zgadzała...
Ksiegowy, 29.08.2017 08:54 - *.centertel.pl
A no przeciekły info ... Chukfu 220 tysięcy miesięcznie !!! Kto sie pytam kto podpisał !!!
Wypad loczek! , 29.08.2017 08:55 - *.212.threembb.co.uk
Wal sie! Idz sobie robic pralnie pieniedzy robic gdzie indziej! Rozlicz sie tylko z Legijnych pieniedzy! To co wyprawia loczek i lesny przypomina mi dzialanie kulczyka i WSI.. Wielkie zyski dzieki ukladom i wyprowadzanie kasy bocznymi drzwiami!
Oczko, 29.08.2017 08:57 - *.centertel.pl
Zasłużyliście na liścia ! Albo dwa !!

To ja, 29.08.2017 14:06:19 - *.143

Ponizszy fragment wywiadu mowi wszystko o wlascicielu Legii:


Na najważniejsze wydatki wyciągnę pieniądze z własnej kieszeni.

W formie pożyczki do klubu?

Forma finansowania przez właściciela nie ma większego znaczenia.

Legionista, 29.08.2017 14:32:53 - *.226

Może i nie jestem zwolennikiem Miodka, ale uważam że "obecna" sytuacja w Legii jest przez "Właścicieli" czyli mi chodzi o Wandzla (czy jak on miał....) Leśnego oraz Miodka.. To za Leśnego kupiliśmy "Gorszy sort" zawodników: Zaciąg Brazylijski, Masło (kto normalny by go kupił za 800 tyś.euro...) Langil, Czukwu, Necid.... Przypominam że przez Leśnego mamy "wysoki" kontrakt u Jędzy oraz Hamy.... I jeszcze są wielu piłkarzy.... Leśny nadal stara się niszczyć Legie.... Miodek jak "posprząta" w Legii to będzie miał u mnie szacunek.... Jak na tą chwile widzę tylko "obietnice".....

bubba, 29.08.2017 14:42:49 - *.net.hawetelekom.pl

Przede wszystkim potrzebny trener a może trenerzy bo powtórzę jeszcze raz oprócz Vadisa żaden ale to żaden piłkarz się u nas nie rozwinął, nikt ani z młodzieżowców ani z tych w których pokładano nadzieje czyt. Moneta Wieteska Czukwu Necid Vako Langil, teraz Niezgoda Sonogo, cała czwórka Sullej Kulenovic Matic Sulejmani. Jednego czy dwóch że nie wypalili można zrozumieć ale cały zastęp?? Po Magierze widać że nie ma pomysłu na żadnego z nich, rozumie rotację w składzie ale np. Niezgoda w Płocku, ława z Zagłębiem, Czukwu z Płocku , brak w kadrze z Zagłebiem, Nagy, Szymański podobnie, Hamalainen raz na szkrzydle, raz na 10 raz na 9 a później się dziwimy że gra słabo

aarti, 29.08.2017 14:50:09 - *.internetdsl.tpnet.pl

Lucas 36,
No jeśli dla Ciebie 4 mistrzostwa w 5 lat (o pucharach polski już nie wspomnę), to nie jest absolutna dominacja, to znaczy, że retoryka Mioduskiego i jego świty już Ci całkiem przysłoniła świat. To był najbardziej obfity w trofea okres w ponad 100 letniej historii tego klubu i to są fakty, a z faktami się nie dyskutuje. Oczywiści, że się biliśmy do ostatniej kolejki, ale nie zapominaj, że graliśmy dużo więcej meczów od pozostałych drużyn dzięki występom w pucharach (w tym roku powinno być łatwiej i tu należy podziękować Twojemu idolowi Mioduskiemu i jego świcie). Chukwiu i Sulley Cie bolą. A Vadis, Nico, Prijo, Duda, Bereś i inni, to co? O nich nie wspominasz. Przyszli tu za darmo albo za grosze, wygrali wiele trofeów i odeszli za kupę kasy. Ciekawe ile takich transakcji dopnie Mioduski. Znajdź mi klub, który ma 100 % trafnych transferów. Na Chukwu i Sulleyu straciła Legia mniej niż zarobiła np. na samym Dudzie. Ty się martw lepiej ile stracimy na ogórku Pasqato. Gość w żadnym klubie nie umiał zagrzać dłużej miejsca, więc i u nas nie wróżę mu świetlanej przyszłości. O napastniku, co piłki przyjąć nie potrafi z litości nie będę wspominał. O budowaniu jakich struktur mówisz? Za budowę akademii odpowiedzialny był chyba Mioduski i przez parę lat już buduje i końca nie widać. Jest tak samo skuteczny, jak z budową silnej drużyny. Dobrze, że wspomniałeś o Cupiale. Gość miał kupę kasy, więcej niż Leśny, Wandzel i Mioduski razem, kilkanaście lat próbował wejść do LM i mu się nie udało. A taki goły Leśnodorski w 5 lat potrafił to zrobić. Widzisz więc, ze to nie takie proste. Co zbudował Leśny? Wziął klub, który miał problemy od lat ze zdobywaniem trofeów, nie istniejący praktycznie na arenie międzynarodowej i w parę lat zbudował najlepszy klub w Polsce, co roku grający w grupie rozgrywek europejskich. To mało? To nie była jazda z dnia na dzień, bo już po dwóch latach by się to posypało. Jak ma się sypać to szybko, masz dobry przykład Mioduskiego, któremu wystarczyło kilka miesięcy, żeby zrobić z nas europejskiego kopciuszka. O wartości prezesury Leśnego, poza sukcesami sportowymi oczywiście, do których się moim zdaniem Mioduski nigdy nawet nie zbliży, świadczy chociażby cena akcji za jaką sprzedał je Mioduskiemu. Porównaj cenę zakupu akcji przez Lesnego i Wandzla z cenę ich sprzedaży po paru latach i wtedy zrozumiesz, co zbudował Leśny. Po prosu podniósł kilkakrotnie wartość marki "Legia". Daj Boże, żeby obecny prezes mógł się pochwalić takimi wynikami jak będzie odchodził.

Nikki, 29.08.2017 15:48:53 - *.dynamic.chello.pl

Wandzel i Leśnodorski to aktualnie piąta kolumna dla Legii; jak tylko Wandzel nastał wiadomym było, że jego dokooptowanie źle się dla Legii skończy; każdemu kto racjonalnie myśli na "widok" tego faceta włącza się czerwona lampka .... a Leśnodorski? wstyd ... nie miał instynktu samozachowawczego i dal się Wandzlowi podprowadzić a teraz ewidentnie wspólnie i w porozumieniu działa na szkodę Legii;

True, 29.08.2017 16:19:48 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Trzeba posprzątać stajnię Augiasza i jedziemy dalej. Leśny pokazał jak kocha Legię. Darek cofam słowa o tobie prezesie, dyrektorze, naczelniku. Nie daj się podpuścić Leśnemu , to niezły cwaniak . Strata jest trudno, ale trzeba zacząć to porządkować co pomału ma to miejsce . 100% Legia.

Lucas36, 29.08.2017 16:20:33 - *.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do aarti
Pisałeś chłopie o wciąganiu ligi nosem a nie o dominacji a to różnica bo Legia powinna wciągać ligę nosem a tego od dawna nie robi..wiem kto ściągał Niko,Prijo i resztę - wiem też kto ich sprzedał nie zapewniając odpowiednich wzmocnień..a poza tym piszesz kilku okienkach transferowych w ciągu których przychodzili ci zawodnicy i nie każdy odpalał od razu - to może dasz też czas Mioduskiemu żeby się wykazał?czy tylko plucie dobrze ci wychodzi?sypało to się właśnie od dawna a jeśli posypało się dopiero teraz jak twierdzisz tzn.że twój idol Leśny zbudował kolosa ale na glinianych nogach który nie przetrwał dwóch nieudanych okienek transferowych..Duda mówisz?doczytaj się kto spieniężył przedwcześnie raty za Dudę ze stratą finansową bo brakowało kasy w klubie..gdzie się podziały pieniądze zarabiane przez klub w ostatnich 5 latach w pucharach i na transferach?to były grube mln euro i co mamy z tego dziś?myślisz,że pieniędze inwestuje się tylko w transfery?na krawędzi Legia była już rok temu tyle,że fartem Legia się wczołgała do LM i 20 mln euro uratowało klub..tyle,że tych pieniędzy już nie ma a to dla mnie szok - gdzie one się podziały?gdyby dzisiaj prezesem był Leśny to byłby ten sam burdel bo fart zawsze się kończy - nie piałbyś teraz nad prezesem 100-lecia..obecna kadra to też wina tylko Mioduskiego?on do niej kupił 5 zawodników a prawda jest taka,że tylko Nagy i Szymański rokują na duży transfer w przyszłości..a reszta?naprawdę wierzysz,że całe zło to tylko ostatnie tygodnie?nie chłopie,to ostatnie lata tylko nikt tego nie zauważył bo były sukcesy które przesłoniły nam,kibicom,świat..a teraz jak się wszyscy obudzili to mówią,ze to wina Mioduskiego..jego też ale Leśnego i Wandzla też..
PS.jedziesz po Pasquato,ok..to spójrz na CV Prijo przed przyjściem do Legii,podróżnik większy od Włocha..on też nie odpalił od razu a teraz dajesz go za przykład świetnej polityki transferowej Leśnego..więc daj czas jaki miał Leśny..

Cziko do aarti, 29.08.2017 16:38:44 - *.play-internet.pl

Aarti i ty dobrze i rzeczowo piszesz.
Czym jak na razie Mioduski może sie pochwalić ? No niczym . A ile już zawalił wraz ze swoją świtą ? Wszystko .
A tym co wierzą w takie wypuszczane artykuły przez kudłatego radze isc po rozum.


A, 29.08.2017 16:55:32 - *.dg-net.pl

Miliony zysku z ligi mistrzow ,miliony ze sprzedazy zawodnikow , po roku kryzys , placcie barany z zylety za bilety .i wieszajcie dalej te szmaty na trybunie za ktore UEFA dobija wasz niby ukochany klub.. PARODIA .

Wolfik, 29.08.2017 17:03:32 - *.dynamic.mm.pl

@To ja: Oczywiście, że forma nie ma znaczenia. Właściciel bowiem dokłada swoje pieniądze do swojego interesu. Jeśli te pieniądze pożyczy, to pożyczy je podmiotowi, który jego jest własnością, znaczy pożyczy sam sobie. Nie wiem, gdzie tutaj sensacja....

@KrzysztofP: Pełna zgoda (mówię o sytuacji w klubie). Koledzy nie porównujmy wczesnego Lesniodorskiego do duetu Leśniodorski&Wandzel. To zupełnie inne osoby.

(L)evy, 29.08.2017 17:25:38 - *.181.internetia.net.pl

Mioduski zniszczyłeś Legię ! Tak ty Mioduski ! Moze znasz się na podawaniu frytek ale na piłce i zarządzaniu klubem juz nie !

grzesiek, 29.08.2017 17:34:42 - *.centertel.pl

Cos czuje ze zamiast z lyzki bedziemy jesc z lyzeczki, badz nawet bedziemy jesc okruchy spod stolu ...

Lucas36, 29.08.2017 18:09:47 - *.134.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do Cziko
Naprawdę porównujesz półroczne rządy Mioduskiego do 5-letnich Leśnego?śmieszny jesteś,może poczekaj jeszcze 4,5 roku i wtedy dokonaj uczciwego i miarodajnego porównania,na razie jesteś tendencyjny..poza tym wszystkiego DM nie zepsuł - bo ostatni tytuł idzie nie tylko na konto BL ale i na jego konto..poza tym widzę,że podobnie jak kolega aarti jesteś zapatrzony w Leśnego jak w hinduskie bóstwo i kompletnie nie dostrzegasz jego błędów których następstwem jest,po błędach Mioduskiego,dzisiejszy bałagan..to letnie okienko było fatalne ale czy zimowe było lepsze?tak naprawdę zespół jest od roku sukcesywnie osłabiany i jest to kamyczek do ogródka obu prezesów..tyle,że Leśny wyszedł z tego kilkoma mln zł do przodu po sprzedaży udziałów..w zasadzie tylko on wyszedł na tym z zyskiem i to ogromnym..

olew, 29.08.2017 18:10:25 - *.warszawa.vectranet.pl

Polemicznie do "aarti". Legia w przeszłości (naocznie przeze mnie oglądanej) miała lepsze drużyny i większe osiągnięcia . Złota Legia z 1969-1971 , Legia Romanowskiego lały dobre europejskie drużyny. Tej pierwszej naprawdę się bali, a grajki to była klasa światowa, nie europejska. Wiem , że inne czasy inne możliwości, ale trzeba pamiętać , że w stuletniej historii były lepsze drużyny LEGII niż ta z ostatnich lat. Doceniam wkład ITI i wybranego przez nich P.Leśnodorskiego w sukcesy Legii ostatnich lat. Są bezsporne i P.Leśnodorskiemu należy się szacunek i podzięki. Ja mam Go we wdzięcznej pamięci , bo plusy przeważały i to plusy dodatnie ! Ale nie było wszystko cacy, Celtic to kompromitacja prezesa. Transfery robione na złość Lechowi to dziecinada, Lech jest zbyt słaby by tak się nim przejmować. No i przeznaczenie dużej kasy na spłatę dla ITI trójki właścicieli, zamiast po trochu z korzyścią dla klubui. Nie wiem czy to była wyłącznie decyzja P.Leśnodorskiego, ale Jego dramatycznych sprzeciwów nie notowałem. Co do transferów , to moim zdaniem rację ma Vuko, odsyłam do wywiadu w Rzepie.Co do istnienia P.Wandzela ( Wandzla ?) - wina P.Leśnodorskiego pełna. Trzeba pamiętać tez , że sukcesy i klęski Legii były tworzone wespół z P.Mioduskim, choć wiem , że decydującym był P.Leśnodorski. P.Mioduski istotnie jako prezes na razie słabuje , ale ma mniej pychy, mniej ustawianych gryzipiórów, mniej dość kiepskiego lansu. Na razie ma jeden tytuł ( wspólnie z P.Leśnodorskim). Wizerunkowo jest zdecydowanie lepszy od P.Leśnodorskiego, mimo oczywistej nieporadności. Pozwólmy Mu na jeden sezon pokierować. Legia przetrwa tak czy siak. Obecny bajzel jest jakby sterowany przez właściciela lub przez byłych współwłaścicieli. To wyjdzie w końcu przez kogo jest aranżowana ta mała katastrofa. Wtedy nie dość , że przeklniemy autora ( autorów ?), to będą w Warszawce spaleni. Bo Legia to świętość dla Warszawiaków. Pozdrawiam.

Toni , 29.08.2017 18:10:35 - *.pools.vodafone-ip.de

Pozbycie sie niepotrzebnych pilkarzy zajmie kilka okienek.Takie ogory jak Maslowski czy Chukwu nie rozwiaza przeciez kontraktu z Legia.Beda ja doic do ostatniego dnia.Kto odpowiada za takie kontrakty tych pseudo kopaczy?
Mioduski mowi o odmlodzeniu kadry ale jednoczenie o sprzedaniu tych zawodnikow.Taki Berto jak odpali to powinien zostac z Legia na lata.A znajac zycie to odejdzie za 1,5 miliona euro.Czyli jaki wniosek.Prezes chce kupowac mlodych ale zeby ich sprzedawac a nie zeby stanowili o sile Legii przez kolejne kilka lat.To przerabiamy teraz.Najlepsi odchodza a przychodza gamonie z nadwaga.Czy nie mozna do klubu sprowadzac pilkarzy bez nadwagi i rocznego okresu aklimatyzacji?Jak to jest w ogole w Legii?Zewlakow sprowadza gosci z nadwaga i wszyscy przyklaskuja ze chca tego transferu?Bo moze gosc odpali za 4 miesiace.I testy w klubie to na jakiej zasadzie ci kopacze przechodza?Przeciez widac golym okiem ze kolo spasiony jak chomik a oni mowia ze testy przeszedl pozytywnie.
Teraz zasranym obowiazkiem tych przeplacanych grajkow jest wygrywac kazdy mecz.Graja raz na tydzien z przerwa na kadre to nie mi tylko ktorys powie ze nie ma sily to bedzie szczyt wszystkiego.
Ciekaw jestem tych zimowych wzmocnien o ktorych mowi prezes.Mlodzi z mniejszymi kontraktami i gotowi do gry od pierwszej rundy eliminacyjnej do europejskich pucharow.Zanajac zycie to ten wywiad sobie a zycie sobie.

Klimek , 29.08.2017 19:15:34 - *.supermedia.pl

Leśny. Miał wiele szczęścia ale szczęściu trzeba dopomóc. To fakt. Ale teraz pewnie psuje pr obecnemu prezesowi bo większość ludzi była zatrudniana pod jego rzadami. W każdym bądź razie nie budząc zAufania do obecnego prezesa zejdźcie z tego Magiery Biedaka. Z tym co ma i miał i będzie miałsir ferguson nie zrobi zrobi nic. Po przerwie zobaczycie. Ze nasza Legiunia wróci na właściwe tory fakt jeden. Mnie wkurwiaze obsralismy puchary przez transfery nie na juz i teraz tylko przyszłościowe.. A przyszłość nasza. Pozostaje w pucharze lidze i wszystko zdobędziemy. Kosztem pucharow i pieniędzy. Dla mnie skauting do wymiany od szefa po ludzi pozdro Bracia

mietek, 29.08.2017 19:49:22 - *.ssp.dialog.net.pl

@aarti: Ale wiesz o tym, że jakby się Marciniak nie pomylił w jesiennym meczu z kuchenkorzem, to by nam do mistrzostwa zabrakło tego jednego punktu (licząc już po podziale). Więc gdzie tu dominacja i wciąganie ligi nosem, skoro przy tym mistrzostwie to więcej było farta niż rozumu.

Greg61, 29.08.2017 20:46:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Byl czas ,że z przyjemnością jeździło się na legię. To były piękne chwilę. To czasy Topolskiego ,Kubickiego Wdowczyka Janusza Barana czy Pisza i jego kompanii to była złota drużyna. Teraz widzę męczarnie brak radości z gry. Braki w wyszkoleniu technicznym gdzie zawodnik potyka się o piłkę. Zasada dla MNie powinna być czytelna Grają zawodnicy z Polski najzdolniejszy jeżeli nie mamy na pozycji takiego gościa bierzemy z zagranicy. Brakuję nam Kazia Deyny , Ćmikiewicza Stachurskiego Żmijewskiego. Byl taki mecz Legia Panatinaikos 2-1 w pucharze uefa to był mecz to była walka i wiele wiele innych meczów choćby puchar Polski w Częstochowie z Lechem 5-0 nie istnieli lechici.
A teraz poszedł jeden zdolny i co i nie ma gry chociaż były mecze i z nim gdzie był piach cała wiosna na dużym szczęściu. Już wtedy nie było gry takiej jak za Staśka czy nawet Berga nie było jakości akcję rozgrywane nerwowo i tak naprawdę wyszedł jeden mecz 2-0 z lechem. Weście się chlopy do gry i zacznijcie grać bo jest naprawdę źle

zp, 29.08.2017 21:40:01 - *.centertel.pl

Czego byście nie napisali to właścicielem Legii jest Dariusz. Uważam ze zarządzanie klubem piłkarskim to nie jest łatwa i prosta sprawa, bo wtedy każdy kto ma trochę mamony by to robił. Uważam ze do oceny potrzebna jest dłuższa perspektywa i dopóki nie będzie nam robił pod górkę, trzeba dać Dariuszowi czas by to uporządkował, bo może sie za rok, dwa okazać ze najlepszym prezesem Legii nie był jednak Bogusław.

FOREVER LEGIA, 30.08.2017 08:04:54 - *.play-internet.pl

Do tych,co tesknia za B.L.Przypomnijcie sobie ogromne meczarnie w meczach eliminacyjnych do L.M.Poziom gry z Trencinem,czy Dundalkiem byl dokladnie taki sam,jak obecnie z Astana,czy Sheriffem.Wtedy jednak UDALO SIE przslizgnac,poniekad na nasze nieszczescie,poniewaz juz wtedy potrzebny byl tzw kubel zimnej wody na leb wlascicieli Legii,a po awansie do L.M.plusy przeslonily minusy i nie przeprowadzono zadnych zmian,pomimo,ze gra Legii byla beznadziejnie slaba.Dlatego,wbrew pozorom wole,jak Legia gra dobrze,ale przegrywa,niz wygrywa po beznadziejnej grze,poniewaz na bylejakosci daleko sie nie zajedzie.Mioduski zas pomimo,ze jak tlumaczy,taka Legie ma,jaka przejal od poprzednikow,nie zrobil do tej pory nic,zeby to zmienic na lepsze i pewnie nie zrobi,bo pomimo fatalnych wynikow w lidze,ze o pucharach nie wspomne,to i tak jest na plusie,bo chociaz koszta utrzymania "zawodnikow"sa ogromne,to i tak te koszta pewnie zostaly wrzucone w tzw inwestycje,a ksiegowa juz wie,jak to rozpisac,zeby hajsy w kielni zostaly,bo "najwieksze pieniadze zarabia sie na slomianych inwestycjach".No i pieniadze z europucharow,ktore przeciez sie nie rozplynely,tylko zasilily prywatne konta.Konczac,uwazam ze kazdy z wlascicieli,czy to iti,czy B.L,czy tez .D.M.sa/byli nastawieni na szybki zysk,a nie budowanie druzyny,ktora ma w przyszlosci osiagnac poziom chociazby sredniaka europejskiego.I dopoki mozna zarobic,to ta karuzela wlascicieli bedzie sie krecic.

Artec, 30.08.2017 08:33:41 - *.100

Ojej jaki biedny ten nasz prezes pan akademia. Wszędzie ma pod górkę zewsząd w niego walą. Jak się nie ma miedzi to sie w domu siedzi a nie porywasz się z motyką na słońce. Zapamiętaj, klub piłkarski nigdy ale to nigdy nie będzie funkcjonował jak korporacje. Dopóki tego nie zrozumiesz będziesz ponosił same wtopy jak ITI. Poprzednicy jakoś nie narzekali a i teraz jestem przekonany gdyby tak samo Legii się powiodło w pucharach nie skarżyli by się i nie płakali w rękaw jak im żle i niedobrze.

aarti, 30.08.2017 10:40:22 - *.internetdsl.tpnet.pl

Lucas36
Wciąganie nosem, czy absolutna dominacja to dla mnie żadna różnica. Zdobycie 80% tytułów mistrza (choć czasami z problemami) w ciagu 5 lat, to jest jednak wciągniecie konkurencji nosem. przerzucie i wyplucie. Szczególnie, że w każdym sezonie graliśmy dzięki europejskim pucharom dużo więcej meczów od konkurencji. Mioduski dostał ode mnie czas na wykazanie się. Dostał klub dużo lepiej zorganizowany i na zdecydowanie wyższym pułapie niż Leśny parę lat temu (dowodem tego jest cena akcji klubu). I teraz porównanie. Leśny wziął sie od razu do roboty i szybko były tego efekty. Mioduski natomiast bywa tylko w klubie od wielkiego dzwonu. O ciężkiej pracy nie możne być tu mowy. I od razu widać efekty jego działań. A do tego facet pokazuje, że najzwyczajniej w świecie nie ma odwagi, żeby przyznać się do błędu. Zawalił nam europuchary i od razu zwala winę na swoich poprzedników. Jest to najzwyczajniej nieeleganckie, szczególnie jeśli jak na razie nie ma się żadnych osiągnięć w tym klubie, bo nawet powstanie akademii, której temat nadzorował jakoś dziwnie się dłuży. Typowy Mioduski - duzo gadki, mało efektów, jak sukces to ja, ale jak porażka, to oni. Jeśli następne swoje porażki w tym klubie ma zamiar także zwalać na poprzedników, to ja to będę punktował, bo nie lubię obłudy. Jak na razie to widzę, że Ty znalazłeś sobie nowego idola w postaci Pana Mioduskiego. Czym tak Cię oczarował? Nie widzisz, ze poza piękna gadką i zwalaniem winy na wszystkich dookoła, ten Pan jeszcze dla tego klubu niczego dobrego nie zrobił, a przynajmniej niczego, czego efekty byłyby widoczne. Od dawna się sypało? a to ciekawe? To czemu Mioduski zapłacił tyle za akcje "kolosa na glinianych nogach"? Nie Kolego, posypało się akurat wtedy jak pojawił się Mioduski. Przypadek? Nie sądzę.
Nie wiem co się stało z kasa za Dudę. Ale wiesz co, jestem przekonany, ze Ty tez tego nie wiesz. Ty wiesz tylko tyle, co wyczytałeś w wywiadach z Mioduskim i przyjąłeś to za pewnik. I kto tu ma idola, któremu ślepo wierzy?
Gdzie jest kasa z L? Część pewnie została wydana, część poszła na spłatę ITI (poczytaj czemu wtedy się na to zdecydowano, uważam, że to było bardzo dobre rozwiązanie, bo później cena byłaby zdecydowanie wyższa). Nie wiem ile mamy tego dziś, ale Ty tego tez nie wiesz. Znowu wiesz tylko tyle, co wyczytałeś w wywiadzie z Mioduskim, czyli to co on chce żebyś wiedział.
Kasty nie inwestuje się tylko w transfery, ja to wiem. Podejrzewam, że władze Legii od dawna chciały zbudować akademię, ale temat pilotował podobno od lat Mioduski i nie potrafił go przez tyle czasu doprowadzić do końca. A skąd wiesz, że już rok temu byliśmy na krawędzi? Bo tak mówi Mioduski? Jak by tak było, to by się pisało jakie to mamy zaległości płacowe itd. Media lubią takie tematy, a piłkarze szukają w takich sytuacjach ich pomocy. Nie było żadnej krawędzi, to tylko słowa Mioduskiego i nie ma na to żadnych dowodów. Fartem się wczołgała do LM? Nie fartem, tylko wszyscy w tym klubie solidnie pracowali 5 lat na rozstawienie w ostatniej rundzie eliminacji. To jest właśnie dowód na to,że w ostatnich latach ten klub działał w przemyslany sposób. W sumie ten dorobek już zaczęła trwonić ekipa Mioduskiego w zatrważający sposób, a to z kolei jest dowód, że mamy do czynienia z dyletanctwem i fuszerką.
A skąd wiesz co by było, gdyby dziś był dalej Leśny? Prorokiem jesteś? Ja uważam, ze dalej byśmy grali w Europie? I tę wiarę opieram na doświadczeniach z poprzednich lat, a nie wróżeniu z fusów i zaklinaniu rzeczywistości przez Mioduskiego, jak Ty. Co do obecnej kadry, to popatrz na transfery Mioduskiego i popatrz, który z nich rokuje na przyszłość Moźe Astiz z Mączyńskim?
Obecna kadra nie jest zła, ale w ostatnim oknie jej nie wzmocniono
Jadę po Pasqato? Nie, ja jadę po tych co go tu sprowadzali. Moim zdaniem po odejściu Vadisa i kontuzji Rado koniecznością było sprowadzenie rozgrywającego na odpowiednim poziomie. Takiego który wskoczy od razu do składu i pociągnie grę. A sprowadzono kogo? Jeśli Magiera w kluczowych momentach meczów z Astaną i Sheriffem wprowadza nieopierzonego młokosa, a nie Włocha to chyba o czymś świadczy, prawda? Gość nie ma umiejętności/charakteru, żeby zmienić sytuację na boisku i nawet trener w niego nie wierzył. I taki ktoś ma zastąpić Vadisa, najlepszego piłkarza tej ligi? Wole żarty.

Olew
Na pewno byli w Legii lepsi niż ci z ostatnich lat i były okresowo lepsze drużyny, ale to właśnie ostatnie pięciolecie było najbardziej obfite w
tytuły i takie są fakty.
Pan Mioduski dostanie ode mnie szansę na spokojna pracę pod warunkiem, że nie będzie w każdym wywiadzie zwalał winy na poprzedników. Niech weźmie za ten klub odpowiedzialność na swoje barki i przyjmie krytykę kibiców i mediów z godnością. Bo jak na razie to zachowuje się wg mnie śmiesznie i tak jak napisał wczoraj Stanowski, powoli zaczyna to zahaczać o paranoję, bo wszędzie wkoło widzi wrogów. Obecny bajzel jest głownie jego zasługą i niech się zabiera za jego sprzątanie, a nie popłakuje w mediach.

Zbyhoo, 30.08.2017 12:11:15 - *.144.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A miodek znów tylko zwala na poprzedników.

zibin55, 30.08.2017 12:29:21 - *.play-internet.pl

do aarti: jednooki wśród ślepców jest królem- to o tych 80% MP co oczywiście jest faktem ale nie wytrzymuje porównania z faktyczną siłą Legii za Vejvody i Janasa. Deyna i spółka rywalizowali o tytuły z Górnikiem Zabrze, Ruchem Chorzów itd , które były o niebo silniejsze niz dzisiejsi konkurenci Legii . Przecież wiesz ,że tak naprawdę w tych ostatnich 5-ciu latach zagraliśmy tylko KILKA b. dobrych meczów jak z Realem, Sportingiem czy Spartakiem.Czy ostanie MP zdobyte w męczarniach (zeszły rok też w ostatniej kolejce) tak Cię usatysfakcjonowało?? Bo mnie nie- chodzimy czy oglądamy mecze by mieć z tego frajdę. Żal jest bo przez chwilę zobaczyliśmy Legie jakiej pragniemy a tu zonk...
Co do transferów to mimo wszystko letnie Mioduskiego bardziej się bronią niż zimowe Leśnego bo to on jeszcze odpowiadał za nie. Necid, Chukwu i Sanogo-100% wtopy- nie mówiąc o tym ,że po odejściu Nikolica i Prijo a w perspektywie Vadisa może należało zatrzymać Vako. Sadiku gorszy od nich przecież nie jest, Berto kupiony w fazie tak jak Vadis- z perspektywą jak schudnie, a Pasquato kupowany raczej do gry pozycyjnej ,której nie ma bo i kto ma z kim grac. Szymański? Mąka sie jakoś broni też.
Ogólnie jesienna wyprzedaż sreber była pod rozliczenia finansowe miedzy partnerami- im większa kasa w klubie tym większe kwoty spłat dla odchodzących. Więc to po prostu był sabotaż!!! Oczywiście szkoda ,że Mioduski nie próbował (nic o tym nie mówił) zagrywki by Vadis za % od awansu został na 2 miesiące i pomógł drużynie a potem odszedł. Tyle,że być może wszyscy byli tak pewni awansu...
jechałem na Magiere ale teraz po zastanowieniu i tych wywiadach sądzę,że rozsądnym będzie jednak dać mu szansę przynajmniej do końca roku; jak nie to pożegnanie...może czasowe tylko. Popełnił masę błędów taktycznych , rotacji, złych ustawień, buńczucznych głupich wypowiedzi itd ale w tej sytuacji gdy i tak nie gramy w pucharach chyba powinno mu się dać szansę ; tyle ,że bez żadnych nowych długoterminowych umów.

Lucas36, 30.08.2017 14:06:15 - *.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do aarti
Dobra,to teraz usystematyzujmy - Legia zeszły sezon skończyła ze stratą 17 mln zł i nie jest to info tylko od Mioduskiego..oczywiście,że awans Legii do LM to zasługa m.in.rankingu,ale jeśli nie widzisz w tym fartu,że zespół będący w tragicznej formie losuje półamatorów z Dundalk to optymista jesteś..i kiepską pamięć - przypomnij sobie jak grała Legia rok temu o tej porze..o spieniężeniu rat za Dude też pisano parokrotnie,info potwierdził albo BL albo Wandzel,podobnie jak i to,że brali zimą kredyt - no to faktycznie potęga skoro mając ogromne wpływy dobierali jeszcze kasę z banku..posypało się teraz za Miodka?mylisz się,posypało się już zimą kiedy Leśny opchnął Niko i Prijo a wziął w to miejsce Chukwu i Necida..dwa ostatnie okienka to tragedia - ostatnie obciąża Mioduskiego ale zimowe to w pełni wina BL..na jakiej racjonalnej podstawie uważasz,że w tym roku Legia awansowałaby do LE jeśli prezesem byłby Leśny - po wcześniej się udawało?umówmy się - Sheriffa powinni przejść ci piłkarze którzy są bez względu na okoliczności,ciała dali tylko i wyłącznie piłkarze wraz ze sztabem,winy Miodka akurat ja tu nie widzę..transfery - przypomnij sobie jak jechano VOO tu na forum na początku jego gry,jak grał Langil..teraz byłoby lepiej?nie,byłoby identycznie bo odpowiadają za transfery ci sami ludzie z Żewłakiem na czele..nie przypisuj Leśnemu jakichś nadnaturalnych zdolności,że za niego byłoby inaczej bo tego nie wiesz - on sam wielokrotnie mówił,że jedzie na dużym ryzyku a to czasem przynosi efekty a czasem wręcz odwrotnie,wg Miodek zbiera teraz efekty życia na krawędzi choć zgadzam sie,że w tym wszystkim zachowuje się jak słoń w składzie porcelany..ilu zawodników jest w kadrze - ilu sprowadził BL a ilu DM?kadra jest źle skompletowana,źle zbilansowana ale to w dużej mierze robota BL..żeby to zmienić potrzeba kilku okienek a na ten moment to nawet nie za bardzo jest kogo sprzedać poza Nagy'em i Szymańskim..nie pisz,że to wszystko wina DM bo to nie prawda,sporo za uszami ma też niestety Leśny tyle,że on póki co ma sukcesy które pudrują jego porażki a Mioduski dopiero od niedawna pracuje na swój rachunek..

aarti, 30.08.2017 15:10:50 - *.internetdsl.tpnet.pl

Zibin55
To tylko nasze subiektywne odczucia i nigdy nie sprawdzimy, która z tych drużyn była najlepsza. Najwięcej na krajowym podwórku wygrała Legia z ostatnich lat i to jesteśmy w stanie sprawdzić w statystykach. Czy graliśmy cały czas pięknie, oczywiście, że nie. ale graliśmy zazwyczaj skutecznie i drużyna osiągała zazwyczaj cele, które przed nią stawiano. Ostatnie mistrzostwo chyba mnie najbardziej ucieszyło, bo była niepewność do samego końca.Co nie znaczy, ze chciałbym to przeżywać co roku.
Letnie transfery Mioduskiego w ogóle się nie bronią., bo jeszcze się sezon nie zaczął, a nas juz nie ma w Europie. I do tego odpadliśmy z totalnymi ogórkami, których w zeszłych latach goliliśmy nawet będąc w tragicznej formie. Żaden z tych transferów nie podniósł wartości drożyny. Dwóch wstyd było pokazać w Europie, Mączyński zawalił mecz w Astanie i moim zdaniem jest głównym winowajcom odpadnięcia z LM, a Albańczyk z kolei nie potrafi przyjąć piłki, co było widać w Tyraspolu. Liczby są niestety przeciwko nim. Vadisa i Berto nie ma co porównywać. Pierwszy już miał wyrobiona markę, a drugi nigdzie jak na razie nie oczarował.

Lucas.
Bardzo chętnie zapoznam się z dokumentami finansowymi Legii, jeśli mi je udostępnisz. Operujesz konkretna kwotą, wiec pewnie masz do nich dostęp. Podeślesz mi je, czy znowu opierasz się na danych z czyjejś niezweryfikowanej wypowiedzi?
Na ten fart trzeba było zasłużyć. I przejść np. Trenczyn. Obawiam się, że dla Legii Mioduskiego byłoby to zadanie nie do wykonania. Ci amatorzy ugrali chyba później 4 punkty w LE. Ciekawe ile ugrają zawodowcy z Tyraspola.
A co Ty myślałeś, ze Lesny kasę z transferu Dudy będzie trzymał w skarpecie? Klub miał swoje wydatki, wiec normalne, ze pieniądze z transferów były wydawane. normalna praktyka na całym świecie. Brali kredyt zeby spłacić ITI. Wysokość raty była uzależniona od wysokości budzeniu w roku poprzednim. Dzięki awansowi do LM wysokość tej raty by wzrosła, wiec trzeba było szybko ITI spłacić. Bardzo mądra decyzja Leśnego z Wandzlem. Tylko Mioduskiemu było nie w smak, bo on wg mnie był w Legii po to żeby pilnować interesów przednich właścicieli.
Co do ostatnich okienek, to pełna zgoda.
Leśnodorski ryzykował, ale w granicach rozsądku i zazwyczaj wygrywał. Mioduski nie zaryzykował i już przegrał, a teraz jęczy. Spotkały się dwie wizje prowadzenia klubu i jak na razie więcej efektów i trofeów przyniosła wizja Leśnego.
Tak, uważam, że Legia Leśnego przeszłaby i Astanę i Sherifa. Uważam tak, ponieważ przez 5 lat nigdy z takimi ogórkami z pucharów nie odpadliśmy. Nie twierdzę, że byśmy teraz się szykowali do gry w LM ale takie drużyny jak ww. ogrywaliśmy na luziku. Moi zdaniem wystarczyło sprowadzić porządnego rozgrywającego do gry od zaraz i to by spokojnie wystarczyło do przejścia Astany. Przecież mu niemal nie stwarzaliśmy w meczu rewanżowym sytuacji bramkowych, mimo ze cały czas posiadaliśmy piłkę To samo było zresztą w Tyraspolu.

Zibin55, 30.08.2017 15:54:33 - *.play-internet.pl

Do aarti: to nie transferami przegraliśmy puchary choć tez sie przyczyniły a powinny pomoc tu masz racje, ale głównie rozpirzeniem drużyny przez Leśnego bo Dundalk przeszliśmy dzieki bramce Nikolica którego teraz zabrakło. Vadis był jeszcze cienki jako playmaker czyli stan jak teraz w pomocy. Ale byłby tez Prijovic, który tak sie składało grał dobrze jak zaczynał słabiej Nikolic. Nie powiesz przecież ,ze z nimi Legia nawet w takiej beznadziejnej formie , porównywalnej do zeszłorocznej, nie przeszła by Sheryfa?. Poza tym to często decyduje lut szczęścia ..wtedy był teraz nie i tyle. I tak. Ul jego nadmiar ostatnimi Laty w losowaniach.

karo, 31.08.2017 10:37:25 - *.dynamic.chello.pl

przeczytałem cały wywiad na stronie rzepy i facet ma jakąś tam wizję, widzi potrzebę podnoszenia poziomu sportowego i długoterminowo jestem optymistą co do prezesury DM. Pomijam bezsensowne plucie na poprzedni zarząd, które biznesmen po Harvardzie mógłby sobie odpuścić. Reszta wywiadu naprawdę ciekawa.

mioduski... Co.... WYPIER JAK NAJDALEJ, 31.08.2017 17:32:03 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A Ja ZADAM . TO SAMO PYTANIE CO ZADAJE OD STYCZNIA MIODUSKI AMATORZE GDZIE SA TRANSFERY

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.