Mazur Karczew - Legia Warszawa. Daniel Chima Chukwu strzela na 5-0 - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Mazur Karczew 1-6 Legia Warszawa

Legia Warszawa pokonała aż 6-1 w sparingu Mazura Karczew. Do przerwy podopieczni Jacka Magiery prowadzili różnicą czterech goli, a dwa gole zdobył Jarosław Niezgoda. Po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Daniel Chima Chukwu oraz Mateusz Bondarenko. Honorowe trafienie dla gospodarzy strzelił Jakub Piekut.

Fotoreportaż z meczu - 42 zdjęcia Woytka

Nie można było oczekiwać, że Mazur będzie równorzędnym rywalem dla Legii. Remis utrzymywał się tylko przez sześć minut. Wtedy pierwszego gola zdobył Jarosław Niezgoda, który celnie przymierzył sprzed pola karnego. Za kilka chwil odpowiedzieli gospodarze, kiedy mocne uderzenie Trzaskowskiego obronił Radosław Cierzniak. W 20. minucie było już 2-0 dla mistrzów Polski. Z dystansu piłkę kopnął Tomasz Jodłowiec i zatrzepotała ona w siatce. Już za moment kolejne trafienie. Michał Kucharczyk pobiegł prawym skrzydłem, mocno strzelił w kierunku bramki i kompletnie zaskoczył bramkarza. Wydaje się jednak, że golkiper mógł zachować się nieco lepiej. Nie minęły kolejne dwie minuty i Mazur ponownie musiał rozpocząć grę od środka pola. Pasquato do Jarosława Niezgody, ten lobuje bramkarza i przy biernej postawie obrońcy po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic groźnego, chociaż w tuż przed gwizdkiem okazję miał Karczew, lecz świetnie na linii zachował się Radosław Cierzniak.

Tuż po zmianie stron bramkarz Mazura ponownie musiał wyjmować piłkę z siatki. Daniel Chima Chukwu dobrze odnalazł się w polu karnym Mazura i sprytną podcinką podwyższył prowadzenie mistrzów Polski. Potem gra uspokoiła się. Dopiero po godzinie gry z daleka mocno strzelił Thibault Moulin, ale Francuz był niedokładny. Niebawem Mateusz Bondarenko także wpisał się na listę strzelców, kiedy skutecznie główkował po wrzutce ze skrzydła. W 77. minucie honorowy gol dla Mazura autorstwa Jakuba Piekuta, który pokonał Radosława Cierzniaka.

Mazur Karczew 1-6 (0-4) Legia Warszawa
0-1 Niezgoda 6
0-2 Jodłowiec 20
0-3 Kucharczyk 24
0-4 Niezgoda 26
0-5 Chima Chukwu 48
0-6 Bondarenko 73
1-6 Piekut 77

Mazur: 1. Paweł Błesznowski (31, 12. Krzysztof Głasek; 64, 22. Maciej Rudzki) - 5. Jakub Pasik (50, 20. Patryk Dąbkowski), 13. Maciej Krawczyk (41, 4. Szymon Maruszewski), 21. Tomasz Głogowski (75, 19. Bartosz Jobda), 7. Arkadiusz Zalewski (41, 18. Maciej Bakuła) - 8. Michał Trzaskowski (41, 11. Mateusz Ruta), 3. Radosław Filipczak (41, 22. Jakub Piekut), 17. Piotr Celiński (67, 16. Dariusz Michalik), 10. Kamil Gałązka (41, 2. Patryk Gregorczuk), 15. Szymon Dąbrowski (50, 6. Mateusz Pielak) - 9. Marcin Raszka (41, 14. Paweł Bylak).

Legia: 33. Radosław Cierzniak - 18. Michał Kucharczyk (41, 40. Bartosz Olszewski), 42. Mateusz Bondarenko, 34. Iñaki Astiz, 28. Łukasz Broź - 3. Tomasz Jodłowiec, 15. Michał Kopczyński, 8. Cristian Pasquato, 75. Thibault Moulin - 11. Jarosław Niezgoda (52, 41. Eryk Więdłocha), 27. Daniel Chima Chukwu.