Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Niedziela, 3 września 2017 r. godz. 10:04

Słowo na niedzielę: Futbol

Qbas, źródło: Legionisci.com

Legia odpadła w eliminacjach europejskich pucharów i w Warszawie zaczęły się zawody w najpopularniejszym sporcie w kraju nad Wisłą: szukaniu winnych. Bo oczywiście winny niepowodzenia być musi. Po dość gorącym okresie analiz i szukaniu przyczyn przyszło mi jednak do głowy, że może po prostu to najzwyczajniej słabszy czas po kilku wyśmienitych sezonach? Czy to możliwe?

Po rewanżu z Sheriffem zamieniłem parę zdań z jednym z byłych legionistów z czasów Ligi Mistrzów w 1995 r. o przyczynach pucharowej klęski. Powiedział: "Po prostu gorszy rok". Ludzie piłki patrzą na nią inaczej niż rzesza kibiców, czy nawet dziennikarzy. Mój rozmówca przeżył z Legią bardzo wiele, widział wszystko. Nie wiem, czy miał rację, ale z pewnością ma prawo tak sądzić i wbrew może pozorom nie jest to wcale spłycenie problemu. Patrząc globalnie przecież, to całej historii klubu ten rok i tak należy uznać za niezły, a może być jeszcze dobry. W końcu przez ponad 100 lat zdobywaliśmy mistrzostwo tylko 13 razy. Czyli średnio niemal raz na 8 lat. Od lat nie osiągnęliśmy niczego poważnego w europejskich pucharach, a reprezentujemy ligę co najwyżej z dolnych rejonów europejskiej drugiej ligi. Mimo więc pozycji Legii na piłkarskiej mapie Polski raczej z pokorą należy podchodzić do rywalizacji na każdym polu.

Barcelona nie wygrała ligi i od dwóch lat niczego w Europie. Fani obu ekip z Manchesteru mogą wyrzucić ostatnie dwa lata na śmietnik historii. PSG przegrało rywalizację w Ligue 1 i skompromitowało się w Lidze Mistrzów. Zenit przegrał mistrzostwo w Rosji. Swoje problemy mają tureckie potęgi, jak Fenehrbace i Galatarsaray. Ba, nawet środkowoeuropejskie tuzy, jak Red Bull Salzburg, FC Basel, czy ostatnio Slavia Praga mają problem, by awansować/zadomowić się w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Pieniądze bardzo w futbolu pomagają, ale nie są gwarantem sukcesu, a zwłaszcza jego powtarzalności.

Bawią mnie więc stwierdzenia, że Legia jest najbogatsza w Polsce i dlatego powinna (moje ulubione słowo) zdominować ligę i co roku grać w fazie grupowej europejskich pucharów. Jedyne jednak co powinna, to w każdym meczu dawać z siebie wszystko. Może reszta to tylko element rywalizacji sportowej, w której raz się wygrywa, a raz nie? Skoro więc nawet najlepiej zarządzane, a przecież Legii w tym względzie wiele można zarzucić, i jednocześnie niemal nieskończenie bogate kluby mają problemy, by realizować swe cele, to tym bardziej za wytłumaczalne można uznać kłopoty "Wojskowych"? Może jest on niejako naturalną koleją rzeczy, zwłaszcza po tym, co podziało się w klubie w zakresie organizacyjnym i sportowym?

Mam przy tym problem z ludźmi nieracjonalnie pewnymi swych osądów. Nieracjonalnie, bo bez żadnych albo li tylko ze znikomymi argumentami po stronie swych tez, bazującymi jedynie na wrażeniach, często przy tym podlewanych negatywnymi emocjami. Jeśli czytam słowa uznanego legijnego publicysty, że najbardziej winnym klęski w europucharach jest trener Magiera, to jestem równie zdziwiony, jak zdecydowanym obarczaniem odpowiedzialnością prezesa Mioduskiego albo Leśnodorskiego (nota bene: tak, jakby Mioduski urwał się z choinki i wylądował w klubie dopiero w marcu tego roku). Rozmawiam z wieloma ludźmi będącymi blisko Legii, jak również tymi z wewnątrz klubu. Nie spotkałem się jeszcze z uargumentowanymi stanowiskami, w których jednoznacznie wskazywano by jednego lub najbardziej winnego.

I ja też nie pokuszę się o jakieś populistyczne rankingi, czy też testy (nie)popularności. Nie ma też złego "Leśnego" i dobrego, biednego "Miodka" (albo odwrotnie). Tak na marginesie, warto też byśmy przy swoich ocenach pamiętali, że to są rzutcy biznesmeni i nie jest łatwo ich wyprowadzić w pole. Pewne są tylko dość może oczywiste, ale jednak warte powtórzenia kwestie: podczas "zmiany na górze" doszło do dużych roszad organizacyjnych. Odeszło wiele osób, w tym kilkoro w mojej ocenie kluczowych dla klubu, choć przecież nie nieomylnych. Na ich miejsce przyszli nowi, niekoniecznie gorsi, ale na pewno nie mają doświadczenia i muszą jeszcze uczyć się Legii. Ale ta nauka wymaga czasu, którego nie było, a robota poświęceń, o czym wszyscy, łącznie z "górą" powinni pamiętać.

Pojawiły się przy tym twierdzenia, że trener Magiera wziął po Hasim dobrze przygotowaną drużynę, w której trzeba było tylko przewietrzyć stęchłe po Albańczyku powietrze. Pomijając już fakt, jak ociężale grała Legia latem 2016 r., to warto byłoby postawić pytanie: ilu z mądrzących się w sieci wie, jak naprawdę wyglądały treningi po przyjściu Magiery? Jak pracowano, nad jakimi elementami i czy aby na pewno nie szlifowano motoryki? Skąd w ogóle wiadomo, że sztab Magiery nie musiał na szybko wyprostować błędów popełnionych przez poprzedników w tym zakresie? Spójrzmy ilu piłkarzy nie przepracowało okresu przygotowawczego z Hasim, że Nikolić, który właściwie bez urlopu wrócił do grania, zgodnie zresztą z założeniami, przygasł pod koniec sierpnia 2016 r. Czy było tak, jak napisałem? Nie wiem. Mogło tak być? Tak.

To jednak nie jest istotne dla tego tekstu. Chodzi mi jedynie o to, że uzasadniając swoje poglądy dostosowujemy do nich rzeczywistość. Zresztą we wszystkich dziedzinach życia. Podczas dyskursu o Legii zrobiło się to ostatnio bardzo widoczne. Powstają kompletnie nieweryfikowalne tezy, nawet wbrew faktom. Oczywiście w takiej sytuacji biada tym ostatnim. Najważniejsze, to jakoś uzasadnić swoje teorie, a najlepiej wskazać winnego lub winnych. Umiemy w tę grę, prawda?

A może wrzucić do jednego garnka Mioduskiego, Krzepotę, Kucharczyka, Dmowskiego, R. Kucharskiego, Leśnodorskiego, Czerczesowa, Ostrowską, Szumielewicza, Adamowicza, Magierę, Żewłakowa, Hasiego i jeszcze pewnie kilkanaście osób, ugotować na wolnym ogniu, regularnie mieszając, wsadzić potem do piekarnika, upiec i zobaczyć co nam z tego wyjdzie. Nie byłbym specjalnie zaskoczony, gdyby z tej masy uformowałby się napis: FUTBOL.

Autor: Jakub Majewski "Qbas"



Komentarze: (93)

Krzeszczu, 03.09.2017 10:21:05 - *.cust.bredband2.com

"warto byłoby postawić pytanie: ilu z mądrzących się w sieci wie, jak naprawdę wyglądały treningi po przyjściu Magiery? Jak pracowano, nad jakimi elementami i czy aby na pewno nie szlifowano motoryki?"

Serio?
Siatkonoga....?

Woytek (LL!): serio, serio. Jak chcesz się popisać, to się wysil. Tworzenie problemu z "siatkonogi" u któregokolwiek trenera jest żenujące i kompletnie pozbawione sensu.
Siatkonoga u Berga: http://legionisci.com/news/56846_Mijas_Taktyka_i_gierki.html
Siatkonoga u Czerczesowa: http://legionisci.com/news/66056_Malta_Sprinty_silownia_siatkonoga.html
Siatkonoga u Hasiego: http://legionisci.com/news/67678_Neustift_Siatkonoga_w_upale.html
Siatkonoga u Magiery: http://legionisci.com/news/69946_La_Manga_Plotki_siatkonoga_i_strzaly.html

Krzeszczu, 03.09.2017 10:42:16 - *.cust.bredband2.com

I wlasnie o to mi chodzilo Panie Woytek.
Siatkonoga u Lysego, u Urbana, u albanca i u Magiery.
Zapomniales dodac wiecznie wystraszonego "to bedzie trudny mecz" Urbana.
Wszyscy byli lub sa miernymi trenerami. Nie popisales sie zrozumieniem o co mo chodzilo, ale nie szkodzi, wybaczam.

A teraz poszukaj siatkonogi u powaznych trenerow, Sir Ferguson, Mourinho, Pochettino....
Uwaznie sledze Tottenham, kiedys kiedy Halmstad BK zdobywalo mistrzostwa i ogrywala wszystkich w lidze dobrze sie znalem z Tome Prahlem i kilkoma pilkarzami, za moich czsow w Portugalii z ciekawosci obserwowalem treningi Vitorii Guimaraes (moj wtedy klub) i dobrze sie znalem z Pedro Mendesem (pamietasz? gral nawet w Tottenhamie).
Nikt nigdzie nie prowadzil siatkonogi. Chyba ze na rozgrzewke PRZED treningiem.
A tutaj widac nasza mysl szkoleniowa. Ktora i ty ewidentnie propagujesz bo na innej sie nie znasz/znacie.
Ot takie cos z podrecznika WF.
Wiec sorry, ale to Ty sie nie popisales ani nie zablysnales.

Ps: Nie potrafie pisac tak skladnie i ladnie jak Ty, wiec tego "meczu" nigdy nie wygram i z gory uznaje porazke.

Woytek (LL!): nie zamierzam wdawać się z Tobą w głębszą polemikę. Piszesz o "naszej myśli szkoleniowej", a przecież pokazałem ci, że tego typu element treningu (bardzo rzadki) stosowali gracze pokroju światowego pochodzący z różnych kręgów kulturowych - Berg, Czerczesow, Hasi. Tego typu zarzuty są więc kompletnie bez sensu. Nie zamierzam szukać treningów Fergusona czy Guardioli ale nie wykluczam (w przeciwieństwie do ciebie), że takie elementy treningu, połączone z dokładną grą z pierwszej piłki i celnym kopnięciem w wyznaczone pole, u nich i wielu innych pojawiają się. Przecież siatkonoga w Legii nigdy nie była elementem głównego treningu a dodatkiem na koniec lub początek. Ewentualnie formą rozruchu w jakiś luźniejszy dzień na zgrupowaniach.

EDIT: Jednak zmarnuję te kilka minut życia:
Siatkonoga w Bayernie - https://youtu.be/Lc9ejC1yvQA
Siatkonoga w PSG - https://youtu.be/IvLS19RHAnM
Siatkonoga w Realu - https://youtu.be/8yX0GFpmcOM
Siatkonoga w Chelsea - https://youtu.be/PrDmSVgpTU0
Siatkonogs w Romie - https://youtu.be/mNIb8lg6tKU
Siatkonoga w Tottenhamie - https://youtu.be/W-uMMiUoGqE

Wystarczy by obalić Twoją tezę, choć mogę wkleić jeszcze dużo więcej.

Piter, 03.09.2017 10:48:36 - *.121.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ale przecież dla Was liczy się tylko mistrzostwo, podkreślacie to niemal w każdej kibicowskiej relacji z każdego meczu. To chyba zalatuje pewną niekonsekwencją, że teraz to po prostu futbol ?

Takie tam, 03.09.2017 10:50:12 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

Taki sobie tekst,a zakończenie slabe...
Tym razem po prostu słabszy dzień, choć zwykle fajnie się czyta

Pan Jacek, 03.09.2017 10:52:11 - *.met.pl

Moim zdaniem to raczej bełkot.
Wychodzi na to, że...."nic się nie stało !"
Czyżby ???
( L ) !!!!!

obserwator, 03.09.2017 10:57:30 - *.static.ip.netia.com.pl

To chyba był najlepszy artykuł z serii "Słowo na niedzielę".

zenek , 03.09.2017 11:01:52 - *.centertel.pl

Teza postawiona przez szanowanego przeze mnie autora, upraszczajac oczywiscie, sporwadza sie do nastepujacego uzasadnienia "nie jestesmy jedynym klubem z problemami, tak jest wszedzie, zatem jest to normalna kolej rzeczy, nie jestesmy wyjatkiem...". Odczytuje w tym miejscu wiare autora w determinizm sprowadzajacy sie do tego, ze po kazdym sukcesie musi nadejsc upadek. Niestety jest to czysta ideologia i myslenie zyczeniowe natomiast nie w zadnym wypadku nie odwoluje sie do rzeczywistosci. W tym zakresie nie rozni sie ona od tez stawianych przez innych internatow, czesto rownie blednych bo nie opartych na rzeczywistosci. Innymi slowy autor powyzszego artykulu, krytykujacy nieracjonalne podejscie wielu kibicow do tematu, stosuje te sama metode co oni. A to ze teza jest zgola inna od tej stawianej przez kibicow jest nie istotne. Wszystkie te tezy nie maja pokrycia w rzeczywistosci. Zgadzam sie z Qubasem, ze wiekszosc ludzi publikujacych posty, nie ma pojecia jak to wszystko wyglada od srodka dlatego ich opinie sa z reguly wyssane z palca. No ale dzieje sie tak dlatego poniewaz szeroko pojete srodowisko kibicowskie nie jest informowane o tym cos sie dzieje wiec skad mamy wiedziec??? Niestety ale jestesmy zdani tylko na domysly i interpretacje ale to juz nie nasza wina. Zatem zwracam sie do osbo ktore krytykuja ktorakolwiek z interpretacji przyczyn obecnych problemow aby krytykujac byly w stanie swoje tezy udowodnic a nie tylko wyrazic. Przedstawice nam fakty a sie do nich ustosunkujemy. W przeciwnym razie jestesmy skazani na roznego rodzaju domysly i wynikajacego z nich interpretacje. Na zawsze Legia!!! (sorry za brak polskich znakow)

Legionista lubuskie, 03.09.2017 11:04:09 - *.slubice.vectranet.pl

Wszyscy My Kibice Legii byśmy sobie życzyli by Legia grała ofensywnie ladnie dla oka i rok w rok awansowala do Europejskich Pucharów czy to do Ligi Mistrzów czy Ligi Europy. Autor tekstu pisze o wywiadzie z jednym z Legionistów i tenze człowiek ma racje niestety po prostu słabszy rok. Pokażcie mi drugi Polski klub który rok w rok na przestrzeni 5 lat grywa w Europie i to z takim powodzeniem jak w zeszłym roku. Kiedy inny polski klub ostatnio mial okazje grac w pucharach na wiosne??? Druga rzecz obwinianie Magiery za stan rzeczy jaki ma miejsce teraz... Bezsens. A kiedy JAcek Magiera dostal nowych graczy pomijam juz ich jakosc sadiku przyszedl dwa dni po meczu pucharowym pasqauato takze póŹniej. Ta kadra powinna byc skompletowana przed pierwszym meczem w Europie. Transferów brak a liczenie Pana Prezesa ile on to będzie musiał dolozyc jest troche nie na miejscu gdyz to jest tylko moje skromne zdanie Klub taki jak LEGIA Warszawa ma sie rozwijać a bez konretnych wzmocnień tak dlugo nie pociagniemy. Jesli sie realnie nie wzmocnimy zima obym sie mylil to o obronie Tytułu Mistrza Polski mozemy zapomniec. Tylko Legia!!!!

wrt, 03.09.2017 11:05:44 - *.play-internet.pl

wielu piłkarzy chwaliło jednak treningi Hasiego i przekonywało ,że wcześniej czy później musi to wypalić , np Kosa tak mówił mimo ,że Hasi go odstrzelił , powiedział dokładnie " jego koncepcja gry jest rewelacyjna" po prostu nie opanowano tego szybko ,ak samo jak krycia strefowego przez co masę bramek stracono po rogach i itp . Nie wiem jak wyglądały treningi Magiery ,ale chyba zadecydował efekt nowej miotły i przesunięcie Vadisa do przodu , zresztą każdy trener , piłkarz , klub ,ma dobre i złe sezony . Berg stworzył najlepiej grającą drużynę latem w eliminacjach do LM , a rok później było słabiutko i go wyrzucili , a było lepiej niż teraz , Magiera ma większe zaufanie bo swój i chyba by wystawił jednak wtedy Radovica z Ajaxem mimo ,że odchodził i nie robiłby szopki z Saganem na szpicy , chyba , to jednak były błędy , jakie popełnił Magiera to otwarty temat , bez tylu zawodników zrobiła się kaszana i chaos , myśle jednak ,że i tak spokojnie odpalą ,liga jest jak najbardziej do zdominowania w sytuacji bez pucharów ,a nie ma takiej straty jak rok czy 2 lata temu

PROSTE, 03.09.2017 11:16:24 - *.internetia.net.pl

Prawda jest taka , że jak niema się chajcu na transfery Legii a robi się tylko uzupełnienia kadry by miał ktokolwiek w niej grać to poziom musi być tylko jeden - poza LM , PE . Bez Super Pucharu Polski . I tylko , dlatego że nasza liga jest tak słaba jak jest to Legia ma jakieś szanse na jej wygranie .

BEZ WRZUCENIA WIĘKSZEJ KWOTY NA TRANSFERY I WZMOCNIENIE PIŁKARZAMI NA POZIOMIE OFOE TO BĘDZIEMY SIĘ KLEPAĆ PO TYŁKACH W TEJ NASZEJ EKSTRAKLAPIE I BIĆ Z KAŻDYM JAK RÓWNY Z RÓWNYM DO USR ,, ŚMIERCI , NIC PONADTO . LEGII POTRZEBA WIELKIEGO INWESTORA - TO CHYBA WIDZĄ NAWET W OŚRODKU DLA NIE WIDOMYCH .

KUBA, 03.09.2017 11:24:34 - *.232.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Przez Ostrowską to by było ciasto z zakalcem, fuj!
Siatkonoga to świetna gra, lubiłem tę zabawę. Z tym, że grało się przez ławkę a nie siatkę. Taka więc ławkonoga. Jeszcze kwadraty były niezłe.

Tomek Mokotów , 03.09.2017 11:27:37 - *.1

Treść skądinąd słuszna. Choć pisanie, że kluby z Manchesteru czy Barca nic nie wygrały to nadużycie bo miały godnych rywali. A Legia? Paru ubogich krewnych, kompromitujących się przy każdym występie w Europie.

Ale pytania czy Hasi miał tylko pecha bo nie doczekał formy grubaska Ofoe, czy Magiera potrafi nauczyć Legię taktyki i dlaczego za Czerczesowa Legia grała tak brzydko ale i skutecznie są nadal aktualne.

PS.siatkonoga? TAK, TAK, TAK! Legia wymieniająca 3 podania bez przyjęcia piłki to ewenement.

Grzegorz1922, 03.09.2017 11:34:57 - *.centertel.pl

Dobry tekst. Tak to już jest w piłce ( i nie tylko w niej) są czasy lepsze i gorsze. Były w Legii transery lepsze i gorsze. To chyba dobrze, że pieniądze nie gearantują wyniku ( pamiętajmy, działa to w obie strony)

MOKOTOW, 03.09.2017 11:36:03 - *.ds1-ynoe.adsl.cybercity.dk

O czym ta gadka....pilkarze Legii sa slabi,brak im podstawowych umiejetnosci pilkarskich,zenujace jest sciemnianie Magiery ze moga grac w pucharach,ze moga grac lepiej,otoz nie moga,oni juz graja na 120% swoich mozliwosci,na wiecej ich nie stac,i trener ktory tego nie widzi,i nie wie,to nie trener..to juz Czerczesow widzial,i jasno dawal do zrozumienia,co sadzi np o Kuchym,ktorym Magiera sie tak zachwyca...o akademii,i poziomie Legii.ale coz...dalej mydlenie oczu....w Legii jest potrzeba przynajmniej 10 nowych zawodnikow,a nie 2 czy 3...zenada..te sciemnianie Magiery,scautingu i prezesa

Jacek, 03.09.2017 11:45:44 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak naprawde to nie wiem czy Ty probujesz swoim tekstem kogos bronic? Nie trzeba byc wyjątkowym znawcą futbolu zeby stwierdzic, ze Legia gra co raz gorzej. Nie chodzi o to, ze odszedl lub dołączył ten czy inny zawodnik. Legia od początku rundy wiosennej wygląda fizycznie co raz slabiej. Wedlug Ciebie to czyją winą jest, ze akcje przeprowadzane są w zwolnionym tempie, ze pilkarze biegają wolniej, ze brakuje gry bez pilki przed i w polu karnym, itd.? Wniosek nasuwa sie sam. A skąd mamy wiedziec co pilkarze oprocz siatkonogi, ktora moim skromnym zdaniem tez jest potrzebna wykonują poza 15 minutą treningu skoro wszystko owiane jest tajemnicą? Zachowanie legionistow na boisku sugeruje, ze grają w dziadka lub wlasnie siatkonogę. Nie powiesz chyba, ze pilkarze są b.dobrze przygotowani do sezonu? Pewnie oglądales popis naszych kopaczy w Danii? Nie twierdze, ze tylko legionisci zagrali zle, ale oni zagrali wlasnie tak jak gra Legia. A za taki stan przygotowania fizycznego odpowiada trener klubowy ze swoim sztabem.

bobek, 03.09.2017 11:56:34 - *.dynamic.chello.pl

Po Hasim jechaliście, po Bergu jechaliście, za Magiery grają tak samo a go bronicie. Widzę że konsekwentnie podchodzicie do tematu.
Najśmieszniejsze jest to, że pokładacie wiarę w gościu, który doświadczenia w poważnej piłce ma tyle co nic i nic w sportowym życiu konkretnego nie osiągnął.

Filip Nowakowski , 03.09.2017 11:59:50 - *.warszawa.vectranet.pl

sami nie wiecie co piszecie tylko afery robicie więcej ciekawe czy wy umiecie na boisku to pokażcie a dopiero mówcie jeśli jesteście tacy dobrzy to sprubujcie być w scautingu i weżcie dobrych piłkarzy to wszyscy wyśmieją was na pewno

Krzeszczu, 03.09.2017 12:04:35 - *.cust.bredband2.com

@ Woytek: Dobrze, nie wchodzmy w polemike, ale sam sobie zaprzeczasz.
Piszesz "Nie zamierzam szukać treningów Fergusona czy Guardioli ale nie wykluczam..."
Nie zamierzasz ALE zakladzasz. Ja, w przeciwienstwie do Ciebie nie zakladam, ale obserwowalem. Tak jak mialem przy kilku okazjach obserwowac Tottenham (ktory prowadzil Santini nota bene Mistrz siwata?Moze Europy, nie pamietam dokladnie ale Mistrz), przez caly sezon Vitorie czy przez kilka sezonow HBK za Toma Prahla.
I dzieki mojej wieloletniej dobrej znajomosci z pilkarzami jak i trenerami, roznych nacji, moglem posmakowac troche co i jak i knowhow pilkarskiego kunsztu/trenerki

" gracze pokroju światowego pochodzący z różnych kręgów kulturowych - Berg, Czerczesow, Hasi."
Serio? Pokroju swiatowego? alban czy Berg pokroju swiatowego?
Zidane byl pokroju swiatowego.
Beckham.
Ale nie alban, czy nawet Berg, ktory byl bardzo dobrym obroncom, a trenerem? 3 tygodnie w Blackburn. U nas zdobyl mistra ale i Mistrza frajersko przegral. I nigdzie indziej nic nie osiagnal.
Jedynie Czerczesowa moge uznac jako pokroju swiatowego.

Sorry kolego ale bladzisz.
Obserwujesz Legie i nic wiecej (ale zakladasz) i to tak jabys juz wszystko wiedzial, wiec nie mozna od Ciebie wymagac zebys mial jakiekolwiek pojecie o "innej" mysli szkoleniowej.
To samo mozna powiedziec o Magierze, czy Urbanie, czy wielu innych polskich trenerach ktorzy wszystko wiedza i pozjadali wszystki rozumy. I stad ta nasza marna mysl szkoleniowa. Siatkonoga. Podreczniki WF. Wow....
A swiat sie rozwija.
Co nam pokazali Borat & Co czy inne Szeryfy.


Woytek (LL!): Daj sobie siana. To ostatni post z mojej strony:

Siatkonoga u Zidana w Realu - https://youtu.be/W2z2HVfqVxg
Siatkonoga w Barcelonie - https://youtu.be/9F4r6taYB28

Siatkonogę u Guardioli wkleiłem w poprzedniej odpowiedzi.

Tak więc coś słabo obserwowałeś i Twoje pojęcie o metodach treningowych jest żadne. Zmarnowałeś 15 minut mojego życia. EOT.

Www, 03.09.2017 12:13:31 - *.red-83-52-45.dynamicip.rima-tde.net

Piszesz ze najpopularniejszy sport to szukanie winnych.Sorry,ale wedlug Ciebie nic sie nie stalo! Przegrywamy z pastuchami tak to prawda i nie mowcie ze nie ma w europie slabych druzyn bo sa w tym roku np.jest nia Legia.wszystko jest zle od przygotowania fizycznego przez transfery az po zarobki w klubie i nie mowie tu tylko o pilkarzach bo wszyscy powinni zarobki miec uzaleznione id wyniku a nie wygorowane gwarantowane pensje.
Ostatno bylem na wakacjach w Benidormie tam gdzie sie przygotowywali nasi gwiazdorzy do sezonu,poszedlem na mecz 7 ligi serio 7 ligi!!! Moze dwoch bylo slabych reszta na spokoju znalazlaby miejsce w naszej ekstraklapie.rece mi opadly jak zobaczylem poziom gry,oni zabiegali by nas w 45 minut.wiec ktos musi byc winny,odpowiedzialny za wynik bo to ze wygramy lige to nic weryfikacja juz byla jestesmy za slabi na europe.nie z tym zarzadem nie z tym trenerem i nie z tymi pilkarzami.wielka szkoda.

Sawo, 03.09.2017 12:14:19 - *.100.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Autor pisze pod teze. Podaje przyklady potwierdzajace to ze slabszy okres jest elementem naturalnej kolei rzeczy a nie wynikiem zaniechan i bledow poszczegolnych osob.

Ja twierdze i od poczatku twierdzilem ze wcale nie musialo byc tak jak jest obecnie. Najlepszy uczen w klasie zwykle nim pozostaje. KIA to nigdy nie bedzie BMW a Aberdeen nigdy nie bedzie jak Celtic. Przyklady mozna mnozyc bo chocby Bayern lige zdominowal wlasnie ze wzgledu na prestiz marki historie tradycje i wlasnie pieniadze.

Ja jestem kibicem Legii a nie gornika leczna wiec sukces uznaje jako norme. Autor zaciera rzeczywistosc i dorabia żabie loki jednak fakty pozostaja faktami.

Najgorsi zawodnicy kadru z meczu z Dania to legionisci.

Krzeszczu, 03.09.2017 12:21:48 - *.cust.bredband2.com

Woytek, obserwowalem, studiowalem przez lata.
Nigdy nie twierdzilem ze jestem ekspertem, ale skoro wedlug Ciebie moje pojecie jest "zadne", to co to w takim razie mow o Tobie ktory tylko "zaklada"?

Okej, okej, obaliles mnie i moja wiedze filmikami z youtube.
Zeczywiscie 13 lat na najwyzszym sportowym poziomie, profesjonalnym i miedzynarodowym, nie maja sie jak rownac z youtube.
Sorry, my bad i mea culpa.

Bart, 03.09.2017 12:29:01 - *.dynamic.chello.pl

Oprocz slabych transferow podstawowym problemem jest beznadziejny trener. Bo spredaza Niko, Vadisa czy Prijo nie mozna usprawiedliwiac katastrofalnej gry zespolu. Bo to nie ich odejscie a sposob przygotowania do sezonu przez Magiete spowodowal ze Pazdan, Jedza, Kopczynski, Moulin, Hlousek, Gui nagle przestali pokazywac swoje umiejetnosci. Wszyscy Ci pilkarze nie przez brak Niko czy Prijo przestali grac a przez jakosc treningow Magiery. To jego treningi doprowadzily do wolnej gry w poprzek boiska, niedokladnosci, braku pressingu i walki. A nie oszukujmy sie bo treningi Magiery to poziom zachodniej 2 czy 3 ligi. Podrecznik do wf-u. Siatkonoga i przedpotopowa taktyka. Bo to czlowiek ktory nie uczyl sie przy dobrym trenerze, nie odbyl stazu w zachodnim klubie. Zwykly samouk, ktory nigdy dobrego wyniku nie osiagnie.
Tu potrzeba trenera z doswiadczeniem ale i z jajami aby naszych kopaczy postawic do pionu. Taki jak Okuka czy Stasiek tylko z bardziej zachodnim doswiadczeniem i europejska mysla trenerska, a wtedy nawet z obecnym skladem mozemy zdominowac lige i co roku grac w europie. Bo taki trener bedzie potrafil wyciagnac maxa z grajkow i ustalic taka taktyke ktora bedzie do nich pasowala.
Magiera niestety tego nie gwarantuje. I to ze byl legionista nie moze go usprawiedliwiac i nie mozna patrzec na jego nieudacznictwo przez palce.

dario, 03.09.2017 12:30:58 - *.dynamic.mm.pl

"słaby rok" - genialne, odkrywcze i jakie proste..... nieudolnie wyrzucone auty, kopanie się po czołach, koślawe podania na dwa metry, głupie straty, ręki w polu karnym, brak ambicji .....to wszystko.... przypływy i odpływy morza,....może jakieś leki ?

FOREVER LEGIA, 03.09.2017 12:42:16 - *.play-internet.pl

Kolego Qubas.Porownywanie sytuacji Legii do problemow Barcelony,P.S.G.czy M.U,(daj Boze w Legii takie problemy)jest zupelnie nietrafne,a analogia jest czysto teoretyczna.Po pierwsze poziom gry.Chociaz,jak dobrze napisales,ze zadna druzyna nie ma monopolu na wygrywanie zawsze i z kazdym,to jednak porazka np Barcelony z chociazby z Realem Sociedad to zupelnie inny kaliber niz porazka Legii z Nieciecza.Tak samo porazki w Europucharach moga sie przytrafic,ale nie sadze,zeby po takich wtopach,jak Legii z Astana,czy Sheriffem,w jakimkolwiekm klubie nie byly by wyciagniete wnioski i zwiazane z tymi wnioskami konsekwencje.Po drugie transfery.Nie sledze na biezaco zadnych transfermarketow itp,ale watpie,zeby w jakimkolwiek klubie,ktory chce cokolwiek znaczyc w Europie,kupuje(a raczej pozyskuje)sie "pilkarzy",ktorzy"moze w koncu odpala".To jest jakies absurdalne myslenie,ze sprowadzajac pilkarza typu Hildeberto,ze o Chukwu nie wspomne,oni nagle zaczna ciagnac ten zespol w gore.Po trzecie zarzadzanie klubem.Jesli klub nie ma swojego zaplecza,a Legia nie ma,bo Akademia Legii to kpina,a nie "kopalnia diamentow",to po pierwsze nie kupuje sie slabych zawodnikow,a po drugie nie sprzedaje dobrych.Po czwarte.Zdecydowana wiekszosc klubow Europie jest finansowana przez korporacje,lub inne instytucje finansowe,ktore to moga sobie pozwolic na "dlugofalowa polityke transferowa",a taki D.Mioduski jest tylko po to,zeby latwo i szybko chapnac "pare baniek"i zniknac z Legii,zostawiajac ja w oplakanym stanie,w mysl zasady,ze "PO nas chocby potop".A po piate,to dopoki trener bedzie dla pilkarzy,a nie pilkarze dla trenera,to na zadne sukcesy sportowe(bo akurat zdobycie M.P.raczej sukcesem w tej ogorkowej lidze nie jest) liczyc nie powinnismy.Podsumowujac kolego Qubas-jest zle i nie wiadomo,kiedy bedzie lepiej.

ab71, 03.09.2017 12:55:22 - *.bialapodlaska.vectranet.pl

Kto jest winny ? Prezes bo nie zna się na piłce .Trener bo żle prowadził drużyne . I piłkarze bo nie przygotowali się do rozgrywek .

Wolfik, 03.09.2017 12:57:46 - *.dynamic.mm.pl

Rozumiem, że wg autora tekstu w zasadzie to nic się złego nie stało. Porażki z tuzami światowej piłki czy ciągłe osłabianie zespołu mamy uznać za coś normalnego. Sprowadzanie zawodników leczących się pół roku czy inkasujących 400tys zł/rok za grę w rezerwach również? W takim razie nie mam nic więcej do powiedzenia....

@rek, 03.09.2017 13:05:05 - *.dynamic.chello.pl

@ Sawo
Masz rację koleżko... Autor, jak i część czytelników hołdują tezie, iż (L)egia ma po prostu słabszy sportowy okres... Ale to mylna teza, całkowicie zacierająca rzeczywistość, a mianowicie liczne błędy i zaniedbania Magiery oraz jego całego sztabu trenerskiego w okresie przygotowawczym... To także fuszerka i indolencja działu scoutingu przy transferach do/z klubu... To prawda, iż w sporcie wyczynowym istnieje sinusoida formy, tzn. bywają lepsze i gorsze okresy poszczególnych zawodników... Powtarzam: poszczególnych zawodników, a nie całej drużyny... Obecna (L)egia to zespół "zagubionych" ludzi bez formy, biegających po boisku bez ładu i składu (vide: Pazdan, Hlousek, Moulin, Jędza, Sadiku, Kucharczyk, Pasquato, Mąka, itd...) Przecież podczas każdego meczu gołym okiem widać, iż zawodnicy nie mają żadnej taktyki ani żadnego wypracowanego stylu gry... Czemu więc miało służyć te letnie zgrupowanie w Warce..?

do Krzeszczu
Co do tych gierek siatkonogi, to pal sześć... Jak dla mnie, to grajki mogą sobie pograć z kilka minutek w siatkonogę, tak dla urozmaicenia... Ale jak obserwuję na kanałach klubowych treningi czołowych klubów Europy, to widzę przede wszystkim gierki po kilku graczy na połowie boiska oraz do znudzenia gierki w tzw. "dziada", czyli do znudzenia ćwiczenie elementu gry z pierwszej piłki... Bo tak się teraz nowocześnie gra na całym świecie: gra z pierwszej piłki, a nie długie holowanie piłki i potem, albo strata albo hoojowe dośrodkowanie/podanie...

Pozdro (L)

Zibin55, 03.09.2017 13:05:39 - *.play-internet.pl

Weryfikacja tez opisanych przez autora był piątkowy mecz z Dania. Otóż najsłabszymi zawodnikami naszej drużynie było 100% powołanych legionistów. Czy wcześniej odstawali tak od drużyny? Przecież nie...

osa(L), 03.09.2017 13:08:55 - *.net-serwis.pl

...aaa co Wy na to , że nie ma wyników, bo nie ma "szatni"?
coś tam słyszałem, obserwuję (m. in. np. Vuko ostatnio) więc tylko "zakładam" -jak ktoś ładnie pisął wyżej, że chce się już tylko Malarzowi i tak na prawdę najlepsze przygotowanie, siatkonoga, inne techniko-taktyki nic nie pomogą, jak nie będzie atmosfery?

Mocno LEGIA !

Rychu, 03.09.2017 13:15:22 - *.centertel.pl

Magiera wont! Hasi wróć!

dejne3, 03.09.2017 13:18:02 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

Słowo na poniedziałek

Skoro ntło wiadomo po zakończeniu ligi że Vadi odchodzi / moze nie do końca / , to przy naszych realich nie trzeba byłoczekać az tak długo tylko po zakończeniu ligi szukac zastepców , dopóko transferami będzi zarządzał Pan Żewłakow i nie będziemy mieli KILKU skoutów to nic z tego nie będzie.

Legai nie jest na tyle bogata żeby zatrzynać jednego czy drugiegi piłkarza , tzreba mieć swoje zaplecze , Akademie jak na dzień dzisieszy nie daje takiej jakości piłkarzy którzy mogli by od razu wskoczyć do pierwszej jedenastki ., daleko nam do Ajaksów i inych, sory taki mamy klimat

Sprawiedliwy, 03.09.2017 13:18:48 - *.play-internet.pl

Krzeszczu to debil nie warto z nim polemizować..

kuballll, 03.09.2017 13:30:21 - *.47

co za bełkot.....

Zibin55, 03.09.2017 13:32:10 - *.play-internet.pl

Dobry sprzedawca potrafi umiejętnie związać ze sobą psychologicznie potencjalnego klienta ( zwłaszcza kupcy arabscy brylują w tym). Dobry komentator powinien umieć trzymać dystans od zawodników. To pewnie niełatwe jak sie chce mieć świeże info itd ale tylko tak można zaliczać sie do obiektywnych.

Krzeszczu, 03.09.2017 13:40:02 - *.cust.bredband2.com

@ @rek: tak, napewno tez tak jest i pewnie o to w tym chodzi z ta siatkonoga.
Ale moja kolejna na ten temat "prowokacja" odnosi sie do dwoch spraw:
1- mysl szkoleniowa w ktorej takj waznym elementem jest siatkonoga? I,
2- No to co w takim razie ci nasi pilkarze pod dowodztwem Magiery trenuja?
Woytek tego nie wyjasnil, ba, wedlug jego tezy wsio wpariadkie i nic sie nie stalo.
Wiec co takiego druzyna trenuje?
Serio. Nie pytam prowokujac czy szydzac, jestem po prostu serio zainteresowany.
Tak jak bylem zainteresowany treningami Tottenhamu, Vitorii Guimaraes czy Halmstad BK.

Motoryke? Przecierz oni potykaja sie o wlasne nogi a juz nawet Prom do Szwecji jest szybszy w zwrotach i obrotach.
Kondycje? Przecierz oni ledwo oddychaja po 45 minutach.
Szybkosc? No sorry ale nawet Stevie Wonder na wozku inwalidzkim wygralby testy sprinterskie z wiekszoscia naszych gwiazd.
Taktyke? Serio?
Taktyka Magiery to jak Pospolite Ruszenie: Kazdy sobie i jakos to bedzie (jak mawial Adam Mickiewicz w Panu Tadeuszu).
Technike? No chyba ta jak nie przyjmowac pilki. Albo moze jak pilke przyjac zeby ta odskoczyla na 3 lata swietlne.
O dokladnych podaniach nie wspomne, statystyka strat mowi sama za siebie.
Wiec co ta druzyna pod wodza Magiery trenuje?

Odpowiedzi prosze na kartkach pocztowych :-))))

Pozdro

Piotr, 03.09.2017 13:42:18 - *.dynamic.chello.pl

główny problem to to, że Miodus spłacił Leśnego i Wędzla za pieniądze, które Legia dostała z UFFA za LM.
Czyli 3 Panów zamiast inwestować te pieniądze w rozwój klubu to Leśny i Pędzel wyprowadzili je z klubu, a Miodus stał się właścicielem Legi.

oLaf, 03.09.2017 13:46:19 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

do Krzeszczu: Ty często masz rację ale to tej siatkonogi to się przyczepiłeś jak "rzep do psiego ogona" ; ))

Treningi piłkarskie - jak je robisz po raz 1000'ny to wydają się nudne i KAŻDE urozmaicenie jest dobre - stąd pojawia się ''siatkonoga" czy jakiekolwiek inne ''wynalazki'' typu "ile razy trafimy w poprzeczkę" (to akurat wg. mnie jest głupie bo potem jakiś pacjent może niechcący w meczu trafiać w poprzeczkę odruchowo, ale może się nie znam : )

Także wyluzujcie: Legia gra padakę totalną bo po prostu w ciągu pół roku odeszło (niektórzy chwilowo) 5-ciu NAJLEPSZYCH graczy (Rado, Gui, Niko, Priijo, VOO) a przyszły same łamagi na rehabilitację + grubasy.

I tyle. Nawet Guardiola nic by z tego nie zrobił (pewnie wiecej niż Magiera ale nie byłbym pewien).

Mariol, 03.09.2017 13:47:35 - *.w86-245.abo.wanadoo.fr

Najdziwniejsze jest to ze Legia od kilkunastu lat nie moze znaleść jakiegoś dobrego trenera.Od kilku lat gra naszych kopaczy wyglada nienajlepiej,czasami tylko jakieś przebłyski dobrej gry.Ostatnie mistrzostwa Polski były zdobyte na farcie,oraz dzięki słabości przeciwników.Nie były to zdobyte mistrzostwa przekonywująco np.z przewaga kilku punktów.A nasi kopacze nie powinni teraz trenować siatkonogi,tylko rozpocząć uczyć sie celnych podań.

Sir Alex, 03.09.2017 13:53:58 - *.centertel.pl

Ja się pytam kiedy mistrz Polski odważy się zagrać dwoma albo trzema napastnikami, ofensywnie, kiedy Magiera zmieni coś, zaskoczy przeciwnika? I czy trener jest w stanie zmotywować piłkarzy by walczyli na boisku? Bo wygląda na to, że nie. Skoro drużyna męczy bułę od początku sezonu to coś musi być nie tak, czy Magiera jest w stanie to ogarnąć??? Czy wytłumaczeniem tej żenady będzie po prostu słabszy rok?

AAA, 03.09.2017 14:05:50 - *.dynamic.chello.pl

do Rychu:jak się tak stęskniłeś za tym co lubi kozy to polecam All Inclusive w Grecji.
A możesz zabrać Magierę.

ed, 03.09.2017 14:36:04 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

ten artykuł to stek bzdur. nawet będąc w kryzysie z Astaną i Tiraspolem mieli obowiązek wygrać !!! Pogodzenie się z tymi porażkami i udowadnianie że nic się tak na prawdę nie stało, że każdy ma czasami taki słabszy okres to świadczy o braku ambicji.

Do Rychu, 03.09.2017 14:39:08 - *.play-internet.pl

Co to znaczy wont?

Krytykant_Zawodowiec, 03.09.2017 15:00:36 - *.dynamic.chello.pl

Pierdu pierdu w obronie Magiery, zenada tak samo jak gra druzyny.

stoLica, 03.09.2017 15:19:36 - *.play-internet.pl

Dobrze dobrze! Były sukcesy to i kibice sukcesu byli, teraz brak europucharów to i życiowi desperaci, piłkarscy eksperci, którzy Legie ogladaja od nowego stadionu sie odwracaja i wylewają swoje żale i frustracje w internecie, bo oczywiscie na mecze z Ternalica i Piastem Gliwice chodzi nie beda.Ludzi, ktorzy nagrali sie w Playstation i mysla, ze mozna wszystko łagwo wygrywać, ludzi, którzy jarają sie Barcelona, nie mając żadnego pojecia o piłce nie przyjmują do wiadomości, że klub, piłkarze mogą mieć gorszy sezon.Takich ludzi zegnamy bez żalu, nie bedzie Was brakować na Legii! Wylewajcie dalej swoje żale na internecie, do tego sie nadajecie! My przy Legii zostaniemy, czy bedzie LM, czy nie ma pucharów, czy byłaby nawet I liga! Papa pazie!
Amen!

Arek, 03.09.2017 15:25:11 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@krzeszczu, marnujesz się w tej Szwecji. Wracaj z powrotem.

dario, 03.09.2017 15:31:35 - *.dynamic.mm.pl

od lat w Legii, nikt nie potrafi bić silnych, płaskich, dokręconych lub odchodzących piłek z rożnych w wyznaczone strefy(to podnoszenie rąk ,jakby cokolwiek miało znaczyć, pusty śmiech), od lat ośmieszające zawód piłkarza dośrodkowania, od lat nikt nie potrafi strzelić, choćby w światło bramki z wolnego, nikt nie potrafi mocno, silnie uderzyć bezpańską piłkę na przedpolu bramki bez straszenia dzieci na koronie sektora rodzinnego. Karnych nikt nie potrafi pewnie uderzać, nawet coś tak prostackiego jak wyrzut z autu w połowie przypadków to strata
"gorszy okres" - oni nawet podstaw nie trenują.... abecadła

Legionista80, 03.09.2017 15:34:00 - *.play-internet.pl

Magiera w L.M jechal na przygotowaniu kondycyjnym i taktycznym Hasiego...i dlatego zrobil wynik...a w tej rundzie autorsko przygotowal L...i sa efekty...dramatyczne!!!!

@rek do Krzeszczu, 03.09.2017 16:08:41 - *.dynamic.chello.pl

W tym sezonie to chyba większość z nas będzie musiała podczepić się pod barek Probierza, bo na trzeźwo póki co nie da się oglądać gry Magic(z)nej (L)egii ani też czytać tych bałwochwalczych artykułów pod tytułem: "nic się nie stało"... Pozdro (L)

Drybler, 03.09.2017 16:35:57 - *.ip-point.pl

Bardzo słaby tekst Qbas, sorry, ale teza że gramy słabo, bo kiedyś musiał przyjść słabszy okres można porównać do twierdzenia "kto umarł, ten nie żyje". Właśnie chodzi o to by nie dopuścić do słabych momentów i nie obchodzi mnie Barcelona ani żaden inny klub. Winni są tylko i wyłącznie pracownicy klubu wraz z piłkarzami.

do Krzeszczu, 03.09.2017 17:15:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

złóż papiery do Legii. Gorszy od Magiery nie bedziesz

Xyz, 03.09.2017 17:16:18 - *.19-1.cable.virginm.net

Prawda jest taka ze stracilismy wiekszosc z naszej ofensywy na ktorej sie opierala niemal cala gra. Nikolic, Prijovic, Vadis i Rado. Zmiennicy niestety ale poki co nawet sie nie zblizyli do poziomu poprzednikow.
Dzieki wymienionej czworce i stwarzanego przez nich zagrozenia druzyny przeciwne nie mogly grac wyzej i angazowac wiekszej liczby zawodnikow w dzialania ofensywne. Przez co zagrozenie pod nasza bramka bylo mniejsze.
Dodatkowo kilku graczy zaliczylo ostry zjazd formy. Pazdan, Jedrzejczyk, Gui, Moulin.
Wiadomo ze kazdy by chcial zeby Legia ciagle wygrywala, ale patrzac realnie to druzyna zostala oslabiona w ostatnim okresie i potrzeba czasu na odbudowe.

Jerz z Potoku, 03.09.2017 18:03:32 - *.dynamic.chello.pl

Trzeba umieć docenić to, że kol. Jakub chciał i zmierzył się z trudnym, skomplikowanym i wielowątkowym tematem. Odważył się zaprezentować publicznie własną autorską diagnozę obecnego legijnego stanu rzeczy. I jak to w futbolu bywa, wszystkim zainteresowanym kibicom i sympatykom nie mógł dogodzić. Zresztą większość zaprezentowanych na tym forum uwag krytycznych "zafunkcjonowała" zgodnie ze starą zasadą: gdzie dwóch Polaków (czyt. kibiców) tam co najmniej dwa zdania.
Ja również wielokrotnie wypowiadałem się na temat przyczyn pucharowej katastrofy i jestem przekonany, że przynajmniej otarłem się o wiarygodne powody, ale cóż z tego skoro sportowa rzeczywistość naszego klubu w okresie eliminacji była taka a nie inna?!
Ps.: prześmiewczo podsumuję przedmiotowy temat; otóż gdyby którykolwiek z kolegów - udzielających się na tym forum - był w stanie trafnie i wyczerpująco zdiagnozować "co poszło nie tak w pucharowych eliminacjach" to przypuszczam, że już jutro prezes Mioduski próbowałby się z nim skontaktować...

Legionista80, 03.09.2017 18:17:48 - *.play-internet.pl

Ten artykuł to juz jest przesada...my tacy glupi nie jesteśmy żeby uwierzyć w tezy w nim zawarte;) Lesny nawet pijany po miesiecznej imprezie by lepsze wyniki niz Miodek osiagnal;)

Legionista, 03.09.2017 19:51:36 - *.226

Jak nie których czytam to nie wiem co napisać :I Wszyscy są "ekspertami" od wszystkiego... Siatkonoga nie jest zła, ale czy nie którzy myślą że Legioniści cały czas tak trenują.... Czy myślicie że pan trener Magiera który ukończył Licencje Uefa Pro, Trenował Rezerwy, zagłębie sosnowiec i uważam go za mądrą osobe by tak postępował.... Przecież jaki ma sens kopanie dołu pod siebie... Wszyscy zapominają jak Legia grała za Albańca... A jaką kadre miał.... Legia Albańca była słabo przygotowana do sezonu, a także psychicznie była zrujnowana ( A jak ktoś inaczej uważa to niech pokazuje dowody,a nie jakieś bajki opowiada....) .....Wszyscy "znawcy" piszą że źle Magiera przygotowuje drużyne.... Według Leśnego zgrupowanie w zimę było najintensywniej z pośród ostatnich lat.... I ten dla niektórych ukochany prezes zatrudnił Magiere... Za kadencji Czerczesowa też było źle bo jak mogli przegrywać.... (wystarczy wrócić do tych artykułów z przegranych meczach...) Berg też na początku był dobry, a później pisali że Mistrzostwo Berga zostało zdobyte przez Urbana.... To się nazywa kibice sukcesu.... Jak nie idzie to nie idzie... Każdy stara się być mądrzejszy od drugiego (nie piszę że nie mają racji...) np: taki Hajto który stara się zrobić z siebie tzw.Profesora piłki - Był trenerem Jagielloni i co osiągnął... Nic.... Polska myśl szkoleniowa nie jest aż tak zła... np: Kazimierz Górski - kim był?? Polakiem.... Jakby teraz trenował Legie i miał takie sukcesy jakie miał w Legii to też "znawcy" by go uczyli.... Jak ktoś uważa się za lepszego od Trenera Magiery to może składać CV do Miodka lub wykupić od Miodka Legie i zwolnić pana trenera Magiere - A później się zatrudnić.... Np:Krzeszczu który zachwycał się Krzepotą - Pewnie teraz myśli że jest zły itp....

Krzeszczu, 03.09.2017 20:01:27 - *.cust.bredband2.com

@ Legionista: no po****lo ciebie totalnie.
Podaj mi jeden, JEDEN przyklad, JEDEN wpis, w ktorym zachwycalem sie Krzepota?
Dlugo bedziesz szukal.
Po raz kolejny sie zblazniles, jak nie masz pojecia o czym sie wypowiadasz to lepiej zamknij jape.

andreas, 03.09.2017 20:26:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Sama zmiana 5 trenerów w 5 lat wiele mówi o cierpliwości i ciągłości szkolenia. To jest chore. Ale liczył się tytuł i kasa za grę w Europie.

Wolfik, 03.09.2017 20:35:23 - *.dynamic.mm.pl

@Legionista80: Ja naprawdę cenie opinię każdego Brata Legionisty, nawet jeśli się z nim nie zgadzam. Ale na miłość boską...nie zaginajmy rzeczywistości. O jakim przygotowaniu taktyczo-kondycyjnym ty opowiadasz??? Co Hasi przygotował??? Hasi miał Jednego wielkiego farta w pucharach a nazywał się on Nikolić - człowiek, który strzelał bramki z niczego. Nie wyjeżdżajcie już z tymi kawałkami o jego geniuszu, bo mnie diabli biorą. Hasi i przygotowanie, no litości.

Jerz z Potoku', 03.09.2017 21:03:20 - *.dynamic.chello.pl

@ Krzeszczu - nie daj się prowokować, szkoda zdrowia i dobrego samopoczucia!
Ps.: ale nam się tych "pseudo legionistów" na naszym forum narodziło. Był jeden, już jest dwóch, a poglądy na meritum - od Sasa do Lasa. To klasyczne "podstawki" zainteresowanych...
Pozdrawiam.

cik, 03.09.2017 21:25:01 - *.dynamic.chello.pl

cała liga ma problem. ostatnie 10 lat w pucharach to tragedia. Legia cos zagrała i może Lech w 1 sezonie. jak na potencjał 38 milionowego kraju to mało. PZPN powinien poważnie zastanowić się co z tym zrobić bo za 10 lat bedziemy się zastanawiać kto ma najwięcej kibiców w Polsce? Real, Barca czy Bayern.

Legia⚽️Legia, 03.09.2017 21:25:29 - *.44

W Legii brakuje kogoś co by trzymał wszystkich za ryje,I kròtka piłka a nie same dupy rzádzá klubem a to przechodzi na sztab I drużyne I wyni takie.

@Krzeszczu, 03.09.2017 21:40:35 - *.centertel.pl

Kmiocie .... Ty zamiast 13 lat grać w fife czy inne managery z najwyższa myślą szkoleniowa mogłeś się RZECZYWIŚCIE zająć nauką ojczystego języka . Kolega Woytek udowodnił Ci ze Twoje tezy które sam zakładasz i argumenty które wymyślasz na poparcie tych tez nijak maja się do rzeczywistości. A Ty jeszcze dodatkowo udowadniasz ze przez ten wirtualny świat w którym żyjesz stajesz się wtórnym analfabetą. Nie pisz już tu na forum Legii i wracaj na stronę dziewczyn z konwiktorskiej...
ps. Tak się chwalisz ta myślą szkoleniową - może jeszcze z Probierzem się kiedyś przytulałeś?

Do KrzeszczuMIOTA, 03.09.2017 21:48:57 - *.centertel.pl

Przecież matole - pisze się PRZECIEŻ a nie przecierz ...
Te słowo nie wymienia się wbrew temu co Ci się wydaje na PRZECIER

@Krzeszczu, 03.09.2017 22:01:04 - *.centertel.pl

Sprawdź alfabet lotniczy...
Jestem ekspertem od lotnictwa bo gadałem z kilkoma pilotami a kilku innych najlepszych widziałem na zdjęciach ( to takie żywcem w Twoim stylu apropos Victorii Guimares)
Sierra sierra india juliett

Zibin55, 03.09.2017 22:02:01 - *.play-internet.pl

Do @Krzeszczu: może trochę kultury; tu jest wymiana poglądów a nie inwektyw.

AAA, 03.09.2017 22:02:41 - *.dynamic.chello.pl

Do krzeszczu:no chyba przesadziłeś z tymi inwektywami pod adresem innych komentujących.
Popraw ortografię i szanuj mordę bo niby nie szklanka ale...

spasiony, 03.09.2017 22:20:23 - *.as13285.net

Z tezy artykulu wynika, ze futbolem rzadzi przypadek. Mozna dojsc do wniosku, ze nie wiadomo, co jest przyczyna porazek a co za tym idzie, nie sposob ocenic dzieki czemu druzyna zdobywa trofea.

To oczywiste, ze nikt nie ma przepisu gwarantujacego sukces sportowy. Ale z grubsza wiadomo, co nalezy zrobic, by sie do tego sukcesu maksymalnie zblizyc. Podpowiadam panu Jakubowi temat kolejnego Slowa na niedziele: grzech. Lista tegorocznych grzechow Legii nie powie nam, kto jest winien pucharowej porazki, ale pokaze czego nie zrobiono lub zrobiono zle. Stwierdzenie, ze jest jak jest bo tak byc musi przebija odwaga wczesniejsza teze autora, gloszaca mianowicie iz przyczyna slabej formy Legii jest kalendarz (czyli uplyw czasu, znow determinizm panie Jakubie!)

Swoja droga bardzo ciekawa dyskusja dzis!

stary kibic, 03.09.2017 22:47:05 - *.dynamic.chello.pl

Nie podoba mi się to,co od kilku dni czytam na tym forum ! Granice,szanowni panowie przekraczacie - coraz więcej wulgarności i zwykłego chamstwa !
Zapomnieliście o kulturze........
Może byście się zastanowili,zanim zaczniecie walić w klawiaturę?
Bo przemądrzałe pseudoteorie nikogo nie przekonają , budzą tylko nerwowe riposty !!!
Rozumiem potrzebę krytyki zespołu po ostatnich niepowodzeniach ale krytykanctwo jest olbrzymią przesadą !
Podobno "cała Legia zawsze razem " ????? Tak kiedyś było - czyżby młode pokolenia zdurniały?

1337, 03.09.2017 22:59:01 - *.play-internet.pl

Caly ból dupy kibiców wziął się stąd, że kibice Legii uwierzyli, że mamy szanse z najlepszymi w Europie. Niestety nie mamy. Poziom ekstraklasy jest niski, wynagrodzenia są niskie, ilość regularnych kibiców mała. Czym mamy zainteresować dobrych zawodników?
Zamiast próbować zachęcić kasą (której nie mamy) powinniśmy sami ich wychowywać.

Legia jest w dołku na każdej płaszczyźnie. Gorzej nie będzie. To jest dobry moment na restart. Na nowe poustawianie wszystkiego. Oczyszczenie środowiska, wyprostowanie procedur, poprawę gry i organizacji. Wymiana trenera? Po co? Przez rok się nie oduczył dobrej roboty. Potrzebujemy STABILIZACJI. I wychowanków.

Tomek Mokotów , 03.09.2017 23:23:02 - *.centertel.pl

Mamy od lat samych najgorszych trenerów...

Daj Boże tej dzieciarni która się powyżej wypowiada takie wyniki jak Legia w tej dekadzie...

A tym wiecznym malkontentom i znawcom trenerskiej roboty zadam pytanie:
Ile mistrzostw Polski Legia zdobyła przez dwadzieścia lat od końca PRL, ile przez poprzednie 55 a ile przez ostatnie 7.
I wyciagnijcie sobie średnią.

Bo dla was transfery od lat ch.jowe, trenerzy do bani, treningi dla dzieci, prezesi okropni a styl gry beznadziejny.

Papa pazie?

Zlb , 03.09.2017 23:42:18 - *.centertel.pl

Placzecie jakbyśmy na ostatnim miejscu byli!!!! Magiera zły? To jeden pajacyk z drugim składać cv i ogień do roboty za Pana Jacka!!! W czym problem? Wkoncu takie znafcy jesteście! Życzę powodzenia. LEGIA MISTRZ!

wild0zor., 04.09.2017 00:16:30 - *.dynamic.telkab.pl.pl

Naprawdę nie spodziewałem się takiego belkotu po tobie, a moze wlasnie ostatnio też widzę pod forma całe LL.

Polskimillwall, 04.09.2017 02:30:27 - *.rdns.100tb.com

Qubas -mam wrazenie ze mocno rozwadniasz temat ..Slabszy rok .Ciekawe pojecie ktore daję alibi tym marnym grajkom i trenerowi .Ironicznie bym to ujal tak -Ważne że we wrześniu grają raptem 3 ligowe i 1 mecz w PP .Sie panowie piłkarze ucieszą -odpoczną i no własnieco dalej ? Kompromitacji ciąg dalszy ?.Osobiście po tak fatalnym początku sezonu nie mam już zadnych oczekiwań co do Legii Wawa .Nie wierze w tą druzynę i tego trenera .Nie ufam obecnemu prezesowi ..Przegrali to co było wartościowe ..bo Puchar Polski to dodatek a mistrzostwo to obowiązek ..Pewnie i to zawalą wiec rok przerwy od Legii dobrze mi zrobi-to samo polecam innym .Była zbrodnia na pucharach -czas na karę .W zgodzie z tym co wisiało na transparencie "jaka gra -taki doping "Zastanawiam sie tylko czy brak dopingu na Legię na jednym meczu z Lubinem to wystarczająca kara za kompromitacje na lata (.jakimi na dlugą pozostaną Tyraspol i Astana )Gdyby to odemnie zalezalo to chlostał bym werbalnie te przepłacone "panienki " cała rundę Ale to moja subiektywna ocena.Pozdrawiam wszystkich kibicow Legii na całym swiecie ..

@do Wolfik od Legionista80, 04.09.2017 03:40:30 - *.play-internet.pl

Do tamtego sezonu przygotowal Nasze gwiazdy Hasi...a to ze ich wkur... bo nie poszli na wesele Rzeznika to go zwolnili...mecz z Zaglebiem gdzie Niko przrstrzelil, Pazdan wbil swojaka, Dortmund.....oni go zwolnili...
Przyszedl Magic, pogadal i zaczeli grac? Tak?- czarodziejska różdżka? Teraz jest dopiero egzamin Magiery, oboz przygotowawczy, taktyka, kondycja...ocena O; ( Lataja jak glupi, bez ladu i skladu, Padan, Jedza 0...Makabreska

kibic emeryt, 04.09.2017 08:21:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Oczywiście powodów może być wiele ale jeden jest decydujący a to zatrudnienie przez trójkę właścicieli Magiery i sztabu odpowiedzialnego za przygotowania motoryczne .Zacznę od tych drugich : młodzi ludzie uczący się zawodu o doświadczeniu w piłce żadnym ( podobno to ich pierwsza praca z piłkarzami ). Jaki był powód zatrudnienia w Legii która miał zdominować ligę i podbić Europę ?Jacek Magiera - piłkarzem był przeciętnym ,nigdy nie grał poza granicami kraju ( więc doświadczenie w prowadzenie dobrego zespołu zachodniego zero ).Praca trenerska to asystent u Zielińskiego ,Białasa, Skorży ,Urbana( autorytety trenerskie żadne) .Samodzielna praca z rezerwami skoczyła się zwolnienie z pracy ZA BRAK WYNIKÓW SPORTOWYCH.Nigdy nie był na stażu trenerskim w renomowanym klubie .Doświadczenie trenerskie w samodzielnym prowadzeniu zespołu prawie zerowe .Na jakiej podstawie został zatrudniony przez trzech właścicieli i okrzyknięty trenerem na lata!??Za to że znał Legie od środka a może na podstawie paru niezłych meczów w Sosnowcu które prowadził ! Trudno dzisiaj po czasie znaleźć racjonalne wytłumaczenie .Fakt jest taki że od zimy Legia jest bez formy ,gra źle ,bez myśli taktycznej a zawodnicy grają zdecydowanie poniżej swoich możliwości.Możemy zaklinać rzeczywistość ,zganiać że transfery za późno ,zespół nie ma czasu na treningi ,Mioduski zły itp ale na czele tego zła stoi Magiera i ludzie odpowiedzialni za przygotowanie motoryczne i dopóki oni będą w Legii nic się nie zmieni .
(

@rek do kibic emeryt, 04.09.2017 09:22:37 - *.dynamic.chello.pl

100% poparcia w kontekście Twej wypowiedzi... Pozdro (L)

Wolfik, 04.09.2017 09:39:44 - *.dynamic.mm.pl

@do Wolfik: Jeśli nie zauważyłeś, to była jeszcze przerwa świąteczno-zimowa w której sprzedano naszych napastników a mimo to Legia mistrzostwo zdobyła. Też zasługa Hasiego???

m4pierwszy, 04.09.2017 11:02:44 - *.242.atman.pl

To zjawisko nazywa się "słodkie cytryny". Zjawisko objawia się takimi hasłami:
1. nie poszedł nam mecz - nic się nie stało, skupiamy się na następnym
2. nie poszły nam 3 meczy - mamy X punktów straty do lidera, jest jeszcze Y kolejek, dogonimy
3. nie poszło nam LM - skupiamy się na LE
4. nie poszło nam LE - skupiamy sie na lidze
5. nie idzie w lidze, LE i LM - gorszy rok, czymże jest w kontekście historii
6. dwa lata bez MP/PP - mamy długoterminowy plan, za 2 lata będziemy w grupie w LM
i tak dalej - jakakolwiek wtopa znajdzie swoje wytłumaczenie,a jak spadniemy do B klasy to ktoś powie - Legia to przecież kibice a nie wyniki czy piłkarze.

Krzeszczu, 04.09.2017 11:50:03 - *.cust.tele2.se

@ kibic emeryt: 100% poparcia, super wpis!

@rek do m4pierwszy, 04.09.2017 13:07:40 - *.dynamic.chello.pl

Widzę, iż reprezentujesz "moje" spojrzenie na obecną sytuację w (L)egii... A zatem masz 100 % mego poparcia w kontekście Twego ostatniego wpisu... Pozdro (L)

Legionista, 04.09.2017 13:33:25 - *.226

@Krzeszczu, no to chyba zapomniałeś co napisałeś w http://legionisci.com/news/69837_Krzepota_Nie_da_sie_dolewac_do_wiadra_w_nieskonczonosc.html "Ciesze sie ze w koncu mamy porzadnego trenera od przygotowania fizycznego.
Kiedys byli spece od siatkonogi, pozniej od latania na lotniach czy innych sznurkach.
A pilkarze ledwo wytrzymywali 90 minut. I glupie kontuzje czworoglowca czy jak to tam, prawie kazdy taka kontuzje mial.
A teraz nareszcie mamy goscia ktory ewidentnie sie zna na fachu.
Druzyna bedzie swietnie przygotowana do rundy wiosennej, w to nie watpie.
A i mniej durnych kontuzji miesniowych tez.

Nareszcie jakas profesjonalka, wiec nie wszystko w czarnych barwach :-)"Oj nie którzy to zapominają co mówili przed rokiem ;) Trener Jacek Magiera do Legii przyszedł 24 września więc miał czas na przygotowanie zespołu do meczów z Sportingiem oraz Lechią i Pogonią - A jak dobrze pamiętam to jedynie mecz z Lechią wyszedł.. I chyba pierwszy raz VOO był ustawiony na ofensywnego pomocnika.... Jednak też było widać braki kondycyjne.... @Zibin55, nie dziwię się że nie którzy tak traktują Krzeszcza ponieważ sam nie potrafi kulturalnie napisać - tylko musi obrażać....Ośmiesza się swoimi tezami, a np:Woytek, ośmieszył jego tezy...Co nie oznacza że Żaden Legionista nie powinien obrażać drugiego Legionistę.... @Kibic emeryt, co ma umiejętności piłkarskie to umiejętności trenerskich? np: Berg grał w Manchesterze i był dobrym trenerem? Czerczesow grał w Rosji, ale czy coś osiągnął przed Legią... Nie, nie osiągnął... Każdy trener w Legii uczył się i będzie się uczył ponieważ nasza Liga nie jest "fajna" dla doświadczonych trenerów lub piłkarzy... Czemu mają wybrać np: trenować w Polsce, a nie np: Rosji.... Ja nadal uważam że wiosną nie graliśmy aż tak fatalnie jak nie którzy uważają (Największe zwycięstwo Legii od 13 lat z termaliką co oznaczało że pierwszy raz z nimi wygraliśmy, pokonywaliśmy Amice - Jakoś potrafili wytrzymać przez 90 min.... Graliśmy jak równy z Ajaksem - Może Ajaks też ma problemy z przygotowaniem do sezonu... Legia miała o wiele wiele gorsze rundy...) Ja nadal chciałbym zobaczyć jakieś dowody od "znawców" że to Alban tak dobrze przygotował drużynę.... Nie którzy pisali że Magiera nie zna języka Angielskiego :O To w którym języku Magiera mówił do Sadiku podczas meczu z Zagłębiem.... Jak napisałem: "Każdy stara się być mądrzejszy od drugiego (nie piszę że nie mają racji...) np: taki Hajto który stara się zrobić z siebie tzw.Profesora piłki - Był trenerem Jagielloni i co osiągnął... Nic.... "

Krzeszczu, 04.09.2017 14:23:07 - *.cust.bredband2.com

@Legionista: Ewidentnie to ja popelnilem kardynalny blad i nie moze byc moim usprawiedliwieniem ze pewnie byl to jedyny moj wpis na ten temat.
Nie mam usprawiedliwienia i przyznaje Tobie calkowita (w tym przypadku) racje.
No coz, nawet slonce ma zacmienia.....

@rek do Legionista, 04.09.2017 14:52:44 - *.dynamic.chello.pl

Nie galopuj tak z tym językiem angielskim u Magiery... Wydukanie kilku słów lub kilku jednego obiegowego zdanka nie jest znajomością języka obcego... Ja sam władam biegle kilkoma językami obcymi, a w kilku innych dodatkowych poruszam się dość swobodnie, a nie stroszę piórek i nie gram kozaka "na piłkarskich salonach"...

Osobiście sądzę, iż sobie teraz samemu zaprzeczasz... Bo skoro uważasz Magierę za dobrego trenera, to oznacza, iż zagraniczni piłkarze podczas treningów i odpraw kompletnie nie rozumieją jego poleceń w tym jego "języku angielskim"... Brak komunikacji na linii Magic - obcokrajowcy jest do przełknięcia... Ot lingwistyczne zacofanie...

Hmmmm, rodzi się jednak u mnie pytanie, czy zatem w języku polskim polscy piłkarze w ogóle rozumieją polecenia Magica..? Może język polski Magica jest także nie do strawienia przez polskich piłkarzy..? Jak wytłumaczysz zatem problem komunikacyjny na linii Magic - polscy piłkarze..? Czyżby nasi polscy piłkarze byli ćwierć-mózgami nie rozumiejącymi poleceń trenera w j.polskim..? A może to wina przekazu Magica i tego, iż nie potrafi dotrzeć do głów zawodników już od czasów zgrupowania w Warce..? Jestem ciekaw twej odpowiedzi "mecenasie Magica"...

Pozdro (L)

lemiesz, 04.09.2017 15:50:53 - *.static.chello.pl

Brawo Woytek (LL!) :)
W dobitny sposób pokazałeś jakie brednie wypisuje Krzeszczu. Wielkie dzięki :)))
Pozdro

Legionista, 04.09.2017 16:55:59 - *.226

@rek, "Nie którzy pisali że Magiera nie zna języka Angielskiego :O To w którym języku Magiera mówił do Sadiku podczas meczu z Zagłębiem.." Nie pisałem że zna idealnie, tylko że jednak coś mówi po Angielsku. Ciekawy artykuł na Legia.net jak zaczynał J.M ... "
- W dialogu z innymi graczami jego atutem będzie to, że dobrze mówi po angielsku, porozumiewa się też po hiszpańsku i nie będzie musiał rozmawiać z piłkarzami przez tłumacza. A to jest naprawdę fajna sprawa dla obu stron – bezpośrednia komunikacja. Gdy prowadził naszą drużynę miał trudne warunki – niby był rozliczany z wyników, a nie miał wpływu na skład jaki wybiegnie na murawę. Chodził i wykłócał się w gabinetach o nas, o to byśmy mogli się rozwijać i stawiać kolejne kroki w piłkarskiej karierze. Kilka razy pokłócił się o nas z Henningiem Bergiem, a pewnie też zaiskrzyło z prezesami. To kolejna świetna cecha, zawsze walczy o swoją drużynę i zawsze ją kryje, bierze wszystko na siebie - dodaje Kalinkowski." @Krzeszczu, Mniejsza z tym. Jak tam Szwoch?? (Coś o Szwochu też pisałeś - Chyba że Szwoch u nas nie grał, a w arce gra...) Ja Krzepoty nie jestem fanem, ale szanuję go za to że przez wiele lata pracował w Legii - Kolejny Pomysł Leśnego :I

Obserwator, 04.09.2017 17:02:23 - *.centertel.pl

Krzeszczu zwolnij Deschampsa...
zremisował z Luksemburgiem a mógł nawet przegrać ...
Ch... ze wygrał z Holandia 4:0 przecież tylko zremisował z Luksemburgiem...

Zibin55, 04.09.2017 18:19:40 - *.play-internet.pl

Do lemiesz: a co takiego dobitnie niby wykazał ? Ze siatkonoga to tez element treningu? Jasne ,ze tak tyle Krzeszczu niepotrzebnie to uwydatnia podczas gdy chodzi o całość związana ze szkoleniem . Najłatwiej czepić sie szczegółu by odwrócić uwagę od rzeczy zasadniczych. Bezdyskusyjne jest jednak małe doświadczenie szkoleniowe Magiery i tego żadne zaklęcia jego apologetów nie zmienią.

Arek, 04.09.2017 18:25:51 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Z Krzeszczem można się zgadzać, albo nie, ale k...wa mać nie wyzywać jeden z drugim.

@rek do Legionista, 04.09.2017 18:59:59 - *.dynamic.chello.pl

Lubię twe riposty... Niektóre są nawet "zabawne"... Ale czemu unikasz odpowiedzi na ten mój poniższy akapit..? Umknął ci jakoś..? Więc go powtarzam..:

Hmmmm, rodzi się jednak u mnie pytanie, czy zatem w języku polskim polscy piłkarze w ogóle rozumieją polecenia Magica..? Może język polski Magica jest także nie do strawienia przez polskich piłkarzy..? Jak wytłumaczysz zatem problem komunikacyjny na linii Magic - polscy piłkarze..? Czyżby nasi polscy piłkarze byli ćwierć-mózgami nie rozumiejącymi poleceń trenera w j.polskim..? A może to wina przekazu Magica i tego, iż nie potrafi dotrzeć do głów zawodników już od czasów zgrupowania w Warce..?

Pozdro (L)

@rek, 04.09.2017 20:35:58 - *.dynamic.chello.pl

A tak z innej beczki, to cała Warszawa trąbi już od kilku godz, iż Mioduski rewszcie finansowo zareagował... W jaki sposób..? Oto odpowiedź M.Kołodziejczyka...:

"...No, no. Doszły mnie słuchy ze w @LegiaWarszawa zawieszono piłkarzom wyjściówki. Specyficzny sposób na mobilizacje. Bedzie jeszcze trudniej..."

Tiaaaaaa, dzieje się finansowo... Pytanie tylko, czy to typowa kara za fatalną grę, czy dziura w budżecie po odpadnięciu z LM i LE... Pozdro (L)

Legionista, 04.09.2017 20:45:26 - *.226

@rek, nie umknął tylko po prostu mi było "Szkoda słów" na to, ale jak tak bardzo chcesz żebym napisał :) "A może to wina przekazu Magica i tego, iż nie potrafi dotrzeć do głów zawodników już od czasów zgrupowania w Warce..? " Ja nie jestem związany z klubem, jestem zwyczajnym kibicem Legii który będzie z Legią do końca! nie wiem czy Magierze udaje się dotrzeć do głów zawodników itp (jak wiesz coś to chciałbym się dowiedzieć :) ) , ale są osoby w klubie i mówią inaczej. Mam wrażenie że piłkarze kogoś chcą zwolnić lub wywalić z Legii (np:Miodka za to że ma inną wizje niż Leśny... A pozostawienie Magiery mogło uspokoić piłkarzy (sam Miodek w wywiadach mówi że piłkarze Magiere szanują...) .. A Miodek jak słyszałem to był na początku przeciwny do Magiery.... A teraz "podobno" zamroził piłkarzom "wyjściówki" i prędzej czy później będą buntowali się przez "nie korzystne" warunki (stworzą KOD Legijny....) A Może chcą zwolnić Magiere - Nie wiem... Jak wspomniałem jestem zwyczajnym kibicem Legii który z Legią będzie do końca - może nawet być w 3 lidze... Ja uważam Magiere za profesjonalistę i przede wszystkim za mądrą osobe. Jak wcześniej pisałem: "Przecież jaki ma sens kopanie dołu pod siebie..." Wracając do tematu... Magiera na wiosnę stracił Prawego obrońce i Napastników (myślicie że ruskie by Jędze sprzedali jakby był formie....) I dał sobie rade... Teraz stracił ofensywnego pomocnika, jeszcze nie odzyskał napastnika (oby sadiku odpalił...) i prawego obrońcę... Mi to przypomina Legie Janasa czyli sprzedali najlepszych, a później mieliśmy "problemy"....

Daszka, 04.09.2017 23:13:59 - *.dynamic.chello.pl

@rek i Legionista - Koledzy, macie zacięcie tak w nieskończoność ciągnąć już chyba wyeksploatowany wątek. Wasze ostatnie dialogi niewiele wnoszą do meritum. Skoro jednak lubicie długie polemiki to nie lepiej wymienić się nr tel. lub e-mailem.
Pozdrawiam i w najbliższej przyszłości spodziewam się po Was...piłkarskich konkretów.

czytacz, 05.09.2017 03:34:38 - *.centertel.pl

Najlepszy tekst tego autora. Dziękuję. Wreszcie nie mam ciśnienia na polemikę

Legionista, 05.09.2017 15:22:29 - *.226

@Daszka - W tym masz rację.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.