Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 7 września 2017 r. godz. 12:19

Mioduski: W Legii gra się nie po to, żeby grać, tylko żeby wygrywać

Woytek, źródło: Polska Times / polskatimes.pl

Dariusz Mioduski udzielił wywiadu gazecie "Polska Times". Prezes Legii wyjaśnia w nim sprawę zamrożenia "wyjściówek" piłkarzom i twierdzi, że nie ma to nic wspólnego z finansami klubu. W czwartek spotka się z radą drużyny by omówić bieżące tematy.

- Ogólnie rzecz biorąc, te decyzje biorą się ze zmiany pewnej filozofii, którą zaczynamy wdrażać w Legii Warszawa. Ta zmiana polega na tym, że w Legii Warszawa gra się nie po to, żeby grać, tylko żeby wygrywać tytuły i awansować do europejskich pucharów. Czyli nie płacimy premii za granie, czy za wygrywanie pojedynczych meczów. Płacimy te same, albo większe premie za to, że zdobywamy mistrzostwo Polski, albo awansujemy do europejskich pucharów. Te wszystkie osoby, które są na boisku i poza boiskiem muszą myśleć w takich kategoriach. Nie przychodzi się do Legii do pracy, tylko żeby osiągać sukcesy. I to jest powód tych zmian, nie sytuacja finansowa. Piłkarze dostaną wszystkie pieniądze, które im się należą, tylko muszą wygrać mistrzostwo. Po prostu.

Całą rozmowę możecie przeczytać tutaj



Komentarze: (73)

Wronkie, 07.09.2017 12:29:25 - *.centertel.pl

Nie dość, że mają za mało urlopu i odpoczynku między sezonami to jeszcze premii nie dostaną i będą musieli biegać po boisku za "marną" podstwę:D Nie wiem jak to przeżyją nasze "gwiazdy". Chyba szykuje się seria kontuzji:p

Pan Jacek, 07.09.2017 12:30:50 - *.met.pl

"dostaną pieniądze, które im się należą"..... ???!
Tylko, że im się k...a nie na(L)eżą !!!!!!!!!!
LEGIA to MY !!!!!!!!

słabo to widzę , 07.09.2017 12:32:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Grajki na bank będą się fochować i dopiero zacznie się szopka na boisku...

A5, 07.09.2017 12:38:08 - *.itsa.net.pl

i bardzo dobrze Panie Loczek! niech dostają po 3000zł na rękę jak normalni ludzie i zobaczymy ile tatuaży zrobią ;-) jak nie będzie Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski 2018 to rozgonić patałachów, zostawić tyLko Magiere i Vuko!
(L)

gc, 07.09.2017 12:39:00 - *.dynamic.chello.pl

wreszcie wziął się za porządki. Powinny być tylko większe kary finansowe dla tych co im się nie chce (Pazdan, Chukwu) albo se grają dla rozrywki (Jędza)

Toni , 07.09.2017 12:39:31 - *.0pools.vodafone-ip.de

Bardzo sie ciesze z tego co powiedzial pan Mioduski.Bedzie mistrzostwo beda pieniadze.Teraz lenie wezma sie w koncu do pracy.

Byniu, 07.09.2017 12:40:32 - *.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mam nadzieję, że prezes zamroził sobie wypłatę za nietrafione transfery, osłabienie drużyny i brak awansu do LM i LE. Wypłata po zdobyciu mistrzostwa.

asd, 07.09.2017 12:42:44 - *.walbrzych.dialog.net.pl

ocenimy prezesa na koniec sezonu mistrzowskiego .

Łysy, 07.09.2017 12:48:45 - *.dynamic.gprs.plus.pl

"Piłkarze dostaną wszystkie pieniądze, które im się należą, tylko muszą wygrać mistrzostwo. Po prostu".
A to jak nie zdobędą to nie otrzymają? Chciałbym ja to zobaczyć. Wykonanie tego przez pana Mioduskiego będzie takie jak zawsze tj. słodkie słówka sobie, a rzeczywistość i rzeczywiste działania sobie. To jedno.

A drugie to... pacta sunt servanda (umów należy dotrzymywać) i co jak co, ale pan Mioduski powinien o tym wiedzieć najlepiej. Skoro się na coś z kimś umówiłem to potem muszę się z tego wywiązać. W przeciwnym razie moja wiarygodność na rynku spadnie. A piłkarze i ich managerowie będą brali to pod uwagę. Z pewnością takie działanie i puszczona w eter informacja bardzo "ułatwią" przyszłe negocjacje z nowymi piłkarzami. Widać Pan Mioduski wybrał drogę panów Filipiaka, czy też Wojechowskiego.

Ja rozumiem i zgadzam się, że piłkarz powinien mieć śmieszną podstawę. Resztę powinien sobie podnieść z murawy. Swoją drogą - czy przypadkiem piłkarze również nie stracili poważnych pieniędzy na tym, że nie awansowali do pucharów? Tyle tylko, że takie warunki to można stawiać i tak się umawiać z nowymi piłkarzami. Obecnie obowiązujące umowy należy respektować.

Mając to wszystko na uwadze, cały ten wywiad to słodki PR. Nie wiem tylko do kogo kierowany.

Proste , 07.09.2017 12:53:19 - *.internetia.net.pl

Panie Prezesie karty na stół - Trzeba powiedzieć - że do tego wszystkiego to jeszcze zależy kto gra w tej Legii - a kto gra to zależy w dużej mierze od Pana . Patrząc na skład to , może to być się włączenie o walkę o Mistrzostwo i nic poza tym . TRANSFERY słowo klucz . Jak nie zainwestuje się w naprawdę duże wzmocnienia Legii to możemy sobie tak grać do USR ... Śmierci ... I nie będzie kroku na przód . Rzeźniczak dopiero powiedział prawdę , że Legia z okna transferowego na okno się osłabia a nie wzmacnia . Wniosek chyba wiadomy .

oLaf, 07.09.2017 12:56:05 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Miodek ma rację: do Legii nie przychodzi się pobierać sowitą pensyjkę tylko przychodzi się aby zdobywać Mistrzostwo, PP etc. !!!!!

Won z nierobami i opier...aczami!!!!

Cała Legia trenować i wygrywać!!!

miron, 07.09.2017 12:57:40 - *.play-internet.pl

loczek mniej gadać więcej działać mistrza to może uda się tym składem osiągnąć choć mam wielkie obawy po tym co kopacze prezentują do tej pory ale zobaczmy a na puchary to już cienko to widzę jest takie przysłowie z gówna bata nie ukrecisz i bez wzmocnień to sobie możemy pomarzyć o LE o LM nawet nie wspominam (pewnie znowu za 20 lat )z tą polityką klubu na koniec sezonu znowu wyprzedaże i szukanie nowych wynalazków typu Sudoku czy Berto i czekania czy odpala a wtedy znów będzie za późno i puchary odjada jak w tym roku.amen.

javed, 07.09.2017 12:58:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No i dobrze, bo tym naszym gwiazorkom i innym, co lubią sobie wyskoczyć na "kepsa" w dupach się poprzewracało.

Janik, 07.09.2017 13:00:41 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

TVN i Legia = pralnia wiecie czego normalny klub zarabia i wydaję a Legia nie.

Cia, 07.09.2017 13:04:53 - *.centertel.pl

Wszytsko OK pod warunkiem że się gra prawdziwymi zawodnikami a nie sprowadza drewna typu Necid czy ten jak mu tam Chambałamba. Jak zatrudnisz cała drużynę Izolatora Boguchwała i dasz im miliard miliardów za zdobycie MP to i tak go joe zdobędą bo to nie ten poziom !!! Rzeźnik powiedział cała prawdę - ta drużyna jest systematycznie osłabiana więc cudów siebnie spodziewajcie.

e(L)o, 07.09.2017 13:06:18 - *.sieradz.vectranet.pl

W Legii nie po to się jest żeby tylko gadać, ale żeby działać!
Dlatego zwolnienie magiery powinno być natychmiastowe!

Bedzin, 07.09.2017 13:13:03 - *.cybergrota.com.pl

zrobi tak źle zrobi inaczej też źle to kup klub i prowadź jeden z drugim tylko narzekać jak bym tak narzekał to bym na Zagłębie ni jeździł ją wiem że puchary mistrz Ale bez kasy niema grania

Łysy, 07.09.2017 13:18:50 - *.dynamic.gprs.plus.pl

A teraz czytam komentarze i widzę do kogo ten wywiad jest kierowany.

Wolałbym usłyszeć dziś od pana Mioduskiego: "właśnie dokonałem przelewu na rachunek Legii kwoty X, która to stanowi deficyt. Zapewniłem spokojny byt klubowi. Dziękuję". I to powinien zrobić pan Mioduski jako właściciel, a nie wykonywać jakieś dziwne, emocjonalne i chaotyczne ruchy pod publiczkę.

A co do piłkarzy - panowie, nie oszukujmy się. Nasi piłkarze początek sezonu zagrali na swoim poziomie. Czego wy się spodziewaliście? Porównajcie to co jest teraz do tego co było rok temu: NIKO-PRIJO-RADO-OFOE-GUI-MULIN-.... I to jest właśnie ta różnica - LM i brak pucharów.

Przepaść. Pytanie kto odpowiada za ten stan rzeczy.

ja, 07.09.2017 13:29:52 - *.189

Panie Mioduski i panowie trenerzy chcę Wam tylko przypomnieć, że od początku sezonu marudziliście, że nie możecie spokojnie potrenować, bo gracie co trzy dni. Od ostatniego meczu minęło prawie 2 tygodnie i mieliście czas aby spokojnie potrenować więc oczekuję i wymagam, że na 30 pozostałych do rozegrania meczów, wygracie 80% spotkań, czyli co najmniej 24 mecze. Nie ma już żadnego usprawiedliwienia, że zmęczenie, że nie było kiedy trenować. Od meczu ze Śląskiem, Legia już będzie w odpowiedniej formie, bo tak to mówił Magiera, że wyniki przyjdą jak spokojnie popracujecie. Więc od soboty macie zapier.... i nie ma żadnych wymówek pajace

do łysy , 07.09.2017 13:34:43 - *.dynamic.chello.pl

Kolego , czy ty nie nazywasz się przypadkiem Wenzel albo Leśniodorski? Bo coś zbyt ostro walisz w Mioduskiego a wychwalasz to,co było !
Zastanów się , czyją winą są braki w kasie Legii - czy przypadkiem poprzedni zarząd nie przeinwestował ? Czy wiele transferów nie było idiotycznych ? Czy niektóre kontrakty przypadkiem nie "śmierdzą " podejrzanie ?

do A5, 07.09.2017 13:41:23 - *.play-internet.pl

Jeżeli nie będzie mistrza to w pierwszej kolejności Magiera won

Seba1980, 07.09.2017 13:55:00 - *.play-internet.pl

Łysy masz rację że umów trzeba dotrzymywac tylko zadajmy sobie pytanie czy piłkarze też dotrzymuje umów tzn czy wywiazuja się ze swoich obowiązków boiskowych bo według mnie jak jest spadek formy to powinna to zastąpić ich ambicja powinni grać na 130 procent niestety tego nie widać więc może zamrożenie jakichś bonusów coś pomoże jeśli nie to trzeba budować to os początku na skróty tego się nie obejdzie Trzymam kciuki za Legie i zdobycie mistrzostwa i pucharu ale jestem świadom że to w tym roku może nie wypalić a może też w 5 następnych latach jestem też za D Mioduskim dajmy mu szansę zobaczymy jak sobie poradzi bo nie jest w łatwej sytuacji nie głaskanie go ale nie je...y też tylko wspomagajmy Legie dopingiem PS Pan BL niech lepiej już nie wraca bo to nie jest nic dobrego pozdro tylko Legia

(L), 07.09.2017 13:57:27 - *.191

Weście już tego głupka z moich zbolałych oczu. Co on pieprzy za farmazony?

Łysy, 07.09.2017 14:16:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@do łysy

To co było nie było idealne, ale było lepsze od tego co jest. Że szaleli pieniędzmi na transfery i kontrakty (że wydawali nieodpowiedzialnie)? A nie robili tego za swoje? Chyba tak. Ryzykowali swoim majątkiem? No chyba tak. A kto ma rację przekonamy się.

Czy poprzedni zarząd przeinwestował? Zwróć uwagę, że poprzedni zarząd objął zarządzanie klubem z 50 mln zadłużeniem. Kiedy oddawał klub nie miał długu. Moim zdaniem nie przeinwestował tylko miał inny model zarządzania, czego efektem było wzrost wartości klubu, wartości sportowej drużyny, wzrost frekwencji i ilości tytułów oraz wzrost przychodów.

Wiele transferów nie było idiotycznych? Owszem... kilka było. Były jednak również te bardzo udane: Ofoe, Rado, Jodła, Niko, Prijo, Gui, Pazdan i inni. Minęło bardzo mało czasu i trudno ocenić, ale na tę chwilę obecny zarząd saldo ma: udanych transferów: 0.

Czy niektóre kontrakty przypadkiem nie "śmierdzą" podejrzanie? Może śmierdzą podejrzanie, a może nie. Ja osobiście wolałbym wiedzieć kto ich polecał i kto odpowiadał za ich sprowadzenie. Jeżeli jestem prezesem i mój człowiek mówi mi, że jest perełka tylko trzeba działać już, teraz to... działam. Wielokrotnie było podnoszone, że w tym biznesie liczy się szybkość (co było problemem skostniałej korpostruktury klubu za czasów ITI).

tomasz problem, 07.09.2017 14:37:19 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Ja wiem, ja wiem .Za stan obecny odpowiadają ,byli i obecny prezes.

@rek, 07.09.2017 14:50:18 - *.dynamic.chello.pl

Kolejna gadka korporacyjna, skierowana poprzrez dziennikarzy do nas, kibiców... A najgorsze w tym wszystkim jest to, że niektórzy kibice łykną te słowne gładkie wypociny Mioduskiego niczym pelikan łykający rybę... A fujjjjj...

Od lat wiadomo, iż (L)egia zawsze gra o najwyższe cele... W każdym swoim pierwszym wywiadzie, tuż po podpisaniu swego kontraktu, wszyscy nowi zawodnicy podkreślają, iż wiedzą z różnych źródeł, iż (L)egia zawsze gra o najwyższe cele... I co..? Nagle ci wszyscy gracze gremialnie olali te najwyższe cele i specjalnie przegrali z Astaną (LM) i Sheriffem (LE)..? Nagle olali obietnice bardzo wysokich dodatkowych premii za awans do LM lub LE..? Ja tego pitu-pitu nie kupuję................!!!!!!!!!!!!

Całą winę za brak awansu w europejskich pucharach i obecny stan rzeczy ponosi sztab trenerski z Magierą na czele... I swego zdania nie zmienię... Nawet ew. mistrzostwo Polski za ten rok nie zmieni mego zdania na temat tegorocznych porażek w pucharach i odpowiedzialności Magiery za brak dodatkowych wpływów od UEFA za uczestnictwo w tychże pucharach... Hogwh...

A te całe spotkanie czwartkowe, to będzie w pierwszej części korporacyjna pogadanka typu "jedziemy na jednym wózku", "razem możemy wiele", "weźmy się i zróbmy", "zaufajmy trenerowi", itp. W drugiej części spotkania zapewne Mioduski postawi karkołomne ultimatum i dodatkowo zakaże piłkarzom kłapać dziobami do prasy (vide: przecieki)... Buhahaaaaa...

Takie jest moje skromne zdanie w tym temacie... DM daje przed drużyną swe poparcie JM... JM okazuje przed drużyną swe oddanie i posłuszeństwo DM... Piłkarzyki z tzw. "rady drużyny" kiwają posłusznie głowami, a przy okazji głupieją do końca, a karawana jedzie dalej... Pozdro (L)

alex uk, 07.09.2017 14:52:40 - *.spitfireuk.net

debil nie prezes nie widzi ze sam ta zenade firmuje wlasnym nazwiskiem, to za jego rzadow na razie nie ma sukcesow, bo za Lesnego byly wiec niech udowodni ze potrafi do tego nawiazac do na razie to jest smieszny

az, 07.09.2017 14:55:50 - *.25

Za bardzo sobie obiecujecie jak to będzie łatwiej bo brak gry co 3 dni. Wiosną 2015 za Berga było łatwiej? Za Czerwczesowa wiosną 2016 było łatwiej? Teraz wiosną też było łatwiej?
Wymówki i nic więcej. Będzie tak łatwiej jak to Legia odjechała lidze po LM. Dalej będzie wyścig ślimaków i walka łeb w łeb z klubami o dużo niższym budżecie, wpie...ole od Niecieczy, wygrane u siebie z Piastami po kontrach, ogólne męczenie buły i zwycięstwa po bardzo wyrównanych meczach itd. Żadnej dominacji nie zobaczycie

Wojtek86, 07.09.2017 15:12:00 - *.itsa.net.pl

W Legii gra się nie po to, żeby grać, tylko żeby wygrywać -> To najwyższy czas zacząć sprowadzać piłkarzy na miarę tego planu.

PROF., MIODEK, 07.09.2017 15:13:26 - *.70

BRAWO PANIE MIODEK!! TAKA PRAWDA. 90 % MYSLI TYLKO KIEDY KASA WPŁYNIE!!! KARAĆ ICH !! LAĆ!!

misiek o, 07.09.2017 15:17:19 - *.internetdsl.tpnet.pl

Mioduski żadnego przelewu nie dokonał, i nie dokona, bo niby skąd?
Żadnych własnych pieniędzy on tam nie zainwestował. To wszystko bajki.
On jest w klubie od wymiatania pieniędzy, a nie od inwestowania.
To zwykły słup ITI, zainstalowany celem wyciągnięcia stamtąd pieniędzy.

Marcelino, 07.09.2017 15:31:37 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Kudłaty w Legii nie kupuje się szrotu z zagranicy zdolnego do gry za rok i płacić kolosalną kasę za siedzenie na ławie tylko należy sprowadzać piłkarzy na miarę Mistrza Polski. Sprowadzasz szrot i masz pretensje do wszystkich tylko nie do siebie.

Patrykiewicz, 07.09.2017 15:41:51 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Legia "to nie jest jakiś albańczyk" (cytat z filmu) abyś prezesie kupował kota w worku i oczekiwał pochwał i pretensje wyrażał pod adresem innych a sam ok

Legia1965, 07.09.2017 15:47:40 - *.static.ip.hexaoperator.pl

Do asd piszesz kolego ,że ocenimy prezesa po zakończeniu sezonu ,a ja mam wrażenie ,ze sezon już sie dla Legii skończył .Teraz tylko zostało wypełnienie elementarnych obowiązków !!!!!

do łysy, 07.09.2017 15:59:47 - *.dynamic.chello.pl

Nie przekonałeś mnie .
Po pierwsze - zarząd /poprzedni/ NICZEGO nie ryzykował ,bo zgodnie z prawem nie ponosi odpowiedzialnośći,chyba,że działa ewidentnie na szkodę spółki.Nawet właściciele odpowiadają tylko do wysokości wkładów !!!!
Po drugie - obaj panowie -L+W - byli ubodzy w porównaniu z Mioduskim,który przez lata był wysoko postawionym członkiem zarządu spółek KULCZYKA !
Po trzecie - to właśnie ci dwaj panowie "nachapali się " pracując w Legii.
Po czwarte - prawdopodobnie masz rację,że ITI zostało spłacone za pieniądze Legii ale to ,niestety,jest zgodne z prawem .
A na koniec - moim zdaniem trzeba dać czas p.Mioduskiemu na opanowanie sytuacji.Przecież on ryzykuje swoją kasę oraz reputację , bo w przypadku upadku klubu straci swoje udziały i narobi sobie "tyłów" w biznesie w przyszłości !!!

Q7, 07.09.2017 16:22:15 - *.play-internet.pl

To dopiero zaczná grać. Ze ślunskiem w plecy.Może tak zarzád dał by przykład.

kibic emeryt, 07.09.2017 16:44:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie mam zwyczaju komentować wypowiedzi kolegów kibiców ale nieraz są takie bzdury że aż trudno zrozumieć że to piszą prawdziwi kibice Legii dla których dobro klubu jest najważniejsze .@misiek ! skąd ty masz takie informację ? Rozumiem że za sprzedasz akcji byłym dwóm właścicielom ( około 40 milionów według doniesień medialnych) pieniądze przelali krasnoludki albo ponowie oddali Mioduskiemu za darmo !!albo to ITI przelało tą kasę w ramach miłości do naszego klubu !Kolego z całym szacunkiem nie wypisuj takich bzdur jak nie znasz prawdy bo jest to po prostu śmieszne .

Egon, 07.09.2017 17:17:50 - *.hsi13.unitymediagroup.de

Skoro tworzy się jakiś projekt, to szuka się wykonawców gwarantujących jego realizację, jeżeli Legia ma stale wygrywać według odgórnie ustalonych załozeń, to niezbędni są tacy kolesie którzy wiedzą jak do tego dojść ze sztabem szkoleniwyn włącznie, a nie jakaś partyzantka na chybił trafił i pobożne zyczenia, że może się jakoś uda.
Zawodnicy są jacy są i żadnymi dekretami, ani specjalnymi ustawami nie podniesiemy ich na wyższy poziom, z trenerem podobnie, on ma wiedzieć czego chce, a nie dopiero się uczyć.
Dlatego wymuszanie wyników poprzez presję finansową już w trakcie sezonu i zmienianie zasad wynagrodzenia ustalonego w obowiązujących umowach może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego i zniechecić do pracy na pełnym zaangażowaniu.
Dla piłlarza najważniejszy ma być następny mecz i na tym ma się w pierwszej kolejności koncentrowć, zamiast z góry zamartwiać sie "kto tego ostatniego pochowie" a dobry sezon zakończony sukcesem, jest wypadkową takiego podejścia. Piłka ma cieszyć, a nie wywoływać niepotrzebne frustracje i napięcia.

Kris , 07.09.2017 17:33:51 - *.static.ip.netia.com.pl

Dobrze Panie Mioduski! Niech mają motywację! A prawnicy Pana Mioduskiego dobrze wiedzą, że to jest dozwolone.

Łysy, 07.09.2017 17:38:43 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@Do łysy
Wbrew temu co twierdzisz poprzedni Zarząd (a dokładnie prezes) ryzykował własnym majątkiem.Wszak BYŁ WSPÓŁWŁAŚCICIELEM. No chyba, że twierdzisz, że dzisiaj pan Mioduski nie ryzykuje. To jednak byłoby błędnym myśleniem. Nawiasem - Zarząd odpowiada za długi zarządzanej spółki szerzej aniżeli tylko w przypadku ewidentnego działania na szkodę spółki.

Dobrze, że dostrzegłeś skąd wziął się majątek pana Mioduskiego. Dobrze dostrzegłeś, że jest/był zapewne bogatszy od pozostałych. Z tego tytułu włożył więcej wkładu początkowego, z tego powodu miał większe udziały (udział w zyskach/stratach). Nie zmienia to jednak faktu, że Leśnodorski podejmował decyzje, które ważyły na jego majątku. Gdyby na skutek jego działań powstał dług w kwocie powiedzmy 100mln zł to połowa z tego byłaby długiem pana Mioduskiego (i ten by to przeżył), ale jednocześnie kilkadziesiąt (25% - 25mln) byłoby jego długiem i tu mam poważne wątpliwości czy ten by to przeżył. W życiu jest tak, że biedniejszy zazwyczaj ma więcej do stracenia i więcej traci.

Nachapali się? Ci dwaj panowie chcieli przejąc ten klub (co potwierdza, że byli przekonani o tym, że klub idzie w dobrą stronę, że obrali słuszną drogę). Nachapali się? A ITI na zarządzie Leśnego nie nachapało się? A pan Mioduski nie "nachapał się"?? Cena jaką zażyczyło sobie ITI od trzech (L+M+W) to było 60mln - taki był koszt. Pan Mioduski kupił natomiast klub za 39mln. I teraz kto na tym zarobił najwięcej? Wszyscy się nachapali - ale zwróć uwagę, że było to możliwe wobec takiego a nie innego prowadzenia klubu. Tylko LEGIA nic na tym nie zyskała - JESTEŚMY DOKŁADNIE W TYM SAMYM MIEJSCU KIEDY ITI PRZEJMOWAŁO LEGIĘ. TYM RAZEM JEDNAK INWESTOR (pan Mioduski) JEST DUŻO BIEDNIEJSZY.

LW, 07.09.2017 17:38:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zobaczymy jaka bedzie gra ! LEGIA !!!

grzesiek, 07.09.2017 18:08:10 - *.centertel.pl

Popieram Łysego.
Lesny sie nachapal hehe a to dobre. A kto przepraszam zostal nowym wlascicielem Legii i przejal ok minimum 20mln euro za udzial w LM?


Ja juz dawno miodka skreslilem. I moim zdaniem szykuje sie najgorszy sezon od wielu lat. Oczywiscie odpukac w niemalowane.

2222, 07.09.2017 18:16:04 - *.static.ip.netia.com.pl

Pan mówi brakuje nam 1 punkt do lidera trener bardzo dobry to gdzie są puchary jak wszystko jest tak idealnie

do łysy, 07.09.2017 19:46:03 - *.dynamic.chello.pl

Myślę ,że nie przekonamy się .Chcę tylko przypomnieć,że wyrażnie napisałem,że właściciele odpowiadają DO WYSOKOŚCI SWOICH UDZIAŁÓW - a nie całym swoim majątkiem !!!! Leśny z Wenzelem mieli udziały warte kilka mln,stanowiło to tylko niewielką część wartości klubu !!! Na sprzedaży sporo zarobili !!!Teraz Mioduski ryzykuje więcej - ale widocznie mu się to opłaca .
Na koniec przypomnę ,że ITI przejmowało Legię będącą w stanie prawie agonalnym,bez pieniędzy na działalność !
Mam nadzieję,że obecnie jest lepiej. Osobiście nie należę do wrogów pana Waltera,bo -moim zdaniem - dzięki ITI Legia się rozwinęła a przede wszystkim potrafili załatwić budowę stadionu !!!

Obcy, 07.09.2017 20:12:07 - *.61.tvksmp.pl

Brawo misiek o cała prawda,żałosne,że 99% forumowiczów tego nie pojmuje,żałosne...

Łysy, 07.09.2017 20:43:10 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@do łysy
Coś mi się wydaje, że mieszasz różne systemy walutowe.
1. Skąd się Tobie wzięło, że wspólnicy (a może akcjonariusze?) ponoszą odpowiedzialność do wysokości wkładu (który to art. ksh)?
2. Pan Leśnodorski (obecnie Mioduski) był członkiem zarządu (a konkretnie prezesem) co powoduje, że odpowiada całym swoim majątkiem - oczywiście w określonych sytuacjach.
3. powiedz proszę ile panowie Leśnodorski i Wandzel zakupili udziałów za kwotę 3,2mln zł i jaka była wartość tych udziałów, a ile za kwotę 4,8mln (TAK! za 4,8mln) udziałów zakupił pan Mioduski i jakiej wartości były jego udziały?
4. ITI przejmowało Legię w stanie agonalnym, bez pieniędzy na działalność. Czy masz świadomość ile wynosi obecnie dziura budżecie Legii?

Mrok do , 07.09.2017 20:43:46 - *.play-internet.pl

Nie jaraj się medialnym piarem bo robisz dokładnie to na co ten przygotowany specjalnie dla Ciebie marketing liczy.To, że Mioduski był prawa ręka Kulczyka to fajny temat ale czy słyszałeś aby cokolwiek o jego pracy kiedykolwiek powiedział sam Kulczyk? Już nie powie ale okazje miał i tego nie zrobił wiec oceniaj prezesa tylko po tym co dotychczas zrobił a nie po tym co ci obiecał.
Przypomnę Ci, że Berga jako trenera miał polecać Ferguson, pomysł zbliżony? udało się? Piarowo na pewno!

Mioduski w mojej ocenie na razie:
- obiecał Akademię, to miała być jego kluczowa działka - nie ma tam wg mnie żadnych zmian, nadal nie mamy nic poza zepsutymi stosunkami z Sulejówkiem i podpisanym listem intencyjnym z kolejną gminą, żadna łopata nigdzie nie została wbita. Fiasko!
- obiecał wyższy poziom Legii - nie ma co komentować. Fiasko!
- obiecał lepszy wizerunek klubu na arenie międzynarodowej - do niedawna Mioduski był ECA już w 2015 r(teraz jest wielkie halo bo został wiceprzewodniczącym). W 2015 miał przybliżać Legie do Europy i tworzyć trzeci poziom rozgrywek pucharowych. Podaj JEDEN przykład jaki z tego tytułu korzyść dla Legii (dla Legii nie dla Mioduskiego)- Ja oceniam ten jego udział jako żaden, dla mnie fiasko.

Nie chce się znęcać nad nim ale czas reprezentacji Legii poprzez jedzenia homarów, ośmiorniczek i popijania szampana na spotkaniach w klubach biznesowych już minął. Prezes opowiedział nam właśnie powiedzonko "W Legii gra się nie po to, żeby grać, tylko żeby wygrywać" a ja je poprawię i powiem, że nie dotyczy tylko drużyny ale WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW i przypomnę hasło , które kibice wywiesili kiedyś na płocie: TU JEST LEGIA, TU NIE WYSTARCZY SIĘ STARAĆ, TUTAJ TRZEBA ZAPIE...LAĆ ....panie Mioduski!

Legionista, 07.09.2017 20:48:32 - *.226

Był Leśny, Było ITI, a teraz jest Miodek... Jedynie nazwy właścicieli się zmieniały - A konkretów brak... Żaden właściciel nie zainwestował "Normalnych" pieniędzy do Legii (normalne jak na świat, a nie na Polskie warunki...) Transfery były i są dokonywane na zasadzie: Może odpali, a może nie... Ogólnie zarząd w Legii cały czas się uczy.... Prezes Piotr Zygo się uczył... Prezes Leśny się uczył... Prezes Miodek się uczy i jak może być normalnie w klubie? Kto się nie uczy w Legii.... Kontrakty dla Piłkarzy są wysokie i są śmieszne bo pod względem jakości nie zachwycają... Trener Berg się uczył... Trener Urban się uczył (dopiero po powrocie zdobył mistrza..) Trener Czerczesow się uczył (W rundzie wiosennej coraz gorzej grali...) A teraz Trener Magiera się uczy (Co to trenerów to praktycznie każdy nasz trener się uczył w Legii - K.Górski itp... Jak kiedyś pisałem do nas nie przyjdzie trener z doświadczeniem...) Najgorsze jest że w Największym klubie w Polsce nie ma osoby która miała jakieś doświadczenie - np: Dyrektor sportowy.... Może coś by zmieniło jakby inwestor przyszedł :I Myślę że nie przyjdzie ponieważ kto chce inwestować klub który za chwile dostanie kare od Uefy (nie piszę że to co zrobili kibice jest złe, a nawet według mnie było ważne i potrzebne!) np:Chińczyki inwestują w to co może im się opłacać, a te kary nie zachęcają ich do inwestowania :(

@rek do Legionista, 07.09.2017 21:15:33 - *.dynamic.chello.pl

No nareszcie napisałeś coś z sensem, bez tej Magierowej bufonady... Pozdro (L)

Tutti Frutti, 07.09.2017 21:33:57 - *.103.tvksmp.pl

Dokładnie tak Alex_uk. Loczek jako prezes Legii nie dorasta Leśnemu do pięt.
Łysy świetnie napisałeś, pełna zgoda.

Przyszłość pokaże kto się mylił. Na razie widzę ciemność.

k(L)eo, 07.09.2017 21:43:39 - *.centertel.pl

Już Rzeźnik w ostatnim wywiadzie dał nam wszystkim jasno do zrozumienia, jak klub z roku na rok traci potencjał. Wyobraźmy sobie, że od trzech lat nie było oslabień (Niko, Duda, Prijo, Bereś, Kuciak, Wolski czy też Ojia)

, 07.09.2017 22:01:36 - *.centertel.pl

No to atmosfera prysła na dobre

Hugon, 07.09.2017 22:28:13 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Czy ten łysy nie nazywa się Pazdan.

NZW, 07.09.2017 22:43:16 - *.dynamic.chello.pl

Ode mnie tylko kilka wkrętów do komentujących. Życzliwych na szczęście.

@ @rek - pelikany lubią ryby! właśnie łatwo, szybko i dużo połykają

@ Łysy i @ do łysy - myślę, prawda leży po środku moi łysi

@ alex uk - więcej takich Dziewczyn na Legii, please - serio jesteś super !

do łysy, 07.09.2017 22:50:45 - *.dynamic.chello.pl

Drogi kolego-
widzę,że niewiele wiesz o Kodeksie spółek Handlowych. Podpowiem - art. 151 $4 ustawy z 15 września 2000 r wyrażnie reguluje odpowiedzialność wspólników.
- nie wiem ,ile obecnie wynosi "dziura budżetowa " Legii,wiem natomiast,że za tę dziurę odpowiada głównie poprzedni zarząd.
- zarząd odpowiada za niespłacone zobowiązania całym swoim majątkiem , pod warunkiem,że nie były to przyczyny niezawinione itd.

Jerz z Potoku, 07.09.2017 23:10:47 - *.dynamic.chello.pl

Tak na dobrą sprawę to większość udzielających się na tym forum nie ma bladego pojęcia o meandrach finansowo - organizacyjnych klubu. Z całym szacunkiem dla dociekliwych poszukiwaczy prawdy absolutnej, ale to co piszecie przypomina: pospolitą zgadywankę, koncert kibicowskich życzeń, a także ambicjonalne żale o niespełnieniu. Ja osobiście serdecznie Wam współczuję takiego podejścia do tematu. Dla poprawy nastroju doradzam uświadomienie sobie następujących faktów: właścicielem i prezesem Legii jest pan Mioduski (może i będzie postępować według własnych zasad); pieniądze lubią ciszę (nawet oponenci obecnego prezesa tę zasadę przestrzegają); ten sezon na pewno będzie zdecydowanie "chudszy" od minionych czterech "tłustych" lat (ile można jechać na farcie i ignorować rachunek ekonomiczny?!).

Ale jaja , 07.09.2017 23:49:38 - *.skranetcan.pl

Dobry ruch panie prezesie oni muszą załapać ze w legiGTA się o mistrzostwo i puchary

Mario, 08.09.2017 07:35:17 - *.130

Najbardziej mnie śmieszą komentarze typu, jak jesteś taki mądry, to sam zainwestuj swoje pieniądze, jak Leśnodorski czy Mioduski. Oni mają prawo, bo za swoje kupili, to mogą decydować. W takiej sytuacji pragnę przypomnieć, że Ci wszyscy Panowie, to ze swoich wyłożyli drobne. Legię z tego co pamiętam, to kupili za pieniądze klubu. Początkowo nikt się nie chciał przyznać, dopiero w ostatnich latach zaczęli głośno o tym mówić, że spłacają, ale niestety nie ze swoich, a z kasy klubowej. Złoty interes. Pewno niejedna osoba by zaryzykowała, włożyła troszkę swoich, a po kilku latach wyciągnęła dziesięć razy więcej.

Łysy, 08.09.2017 07:41:26 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@do Łysy
No nie wiem kto wie mniej o ksh, bo:

Przytoczony przez Ciebie artykuł ksh DOTYCZY SPÓŁKI Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Czy Legia Twoim zdaniem jest sp. z o.o. ??

Przytoczony przez Ciebie artykuł ksh stanowi: "wspólnicy NIE ODPOWIADAJĄ za zobowiązania spółki". Gdzie zatem masz zapis o odpowiedzialności DO WYSOKOŚCI UDZIAŁÓW, o którym pisałeś??

Nie wiesz ile wynosi dziura budżetowa. Piszesz, że odpowiada za nią natomiast poprzedni Zarząd. Może, może... a może powstała na skutek BRAKU JAKICHKOLWIEK PUCHARÓW w tym roku?

Zarząd odpowiada za zobowiązania spółki: "pod warunkiem,że nie były to przyczyny niezawinione itd"? A który to art. ksh masz na myśli? No i czy zarządzanie, o które robisz zarzut panu Leśnodorskiemu (ta niby rozrzutność) to jest... świadome działanie pana Leśnodorskiego (zawinione) czy nieświadome (niezawinione)?

@do Łysy, 08.09.2017 08:21:52 - *.187.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Hej. Nie miałem czasu śledzić tego zamieszania w zeszłym roku więc może jestem w błędzie ale wydaje mi się że winnym dziury w budżecie jest zamieszanie z przejmowaniem klubu za pieniądze z kasy klubu. Śmiem twierdzić że gdyby nie to przejęcie to i kasa by się zgadzała.
Nie byłem wielkim fanem Leśnego ale Miodka osobiście nie lubię. Nie dlatego że mu nie idzie bo to się miało prawo zdarzyć. Nie lubię dlatego że z jego wypowiedzi w wywiadach czy jego oświadczeń czuć niekompetencję. Facet nie przewiduję, nie podejmuje trafnych decyzji, gada głupoty (leje wodę byle gadka brzmiała mądrze) pod publiczkę a później robi zupełbie coś innego.
Mi się wydaje że on myślał że na spokojnie zajmie się budowabiem tej szkółki a tu się okazało że bieżących klubowych spraw nie trzyma na wodzy. Że to ciężki kawałek chleba jest. Zwalanie wszelkiego zła na poprzedników to wg mnie zasłona dymna dla jego niepowodzeń i błędów. To zamrożenie wypłat zawodników to zwykły ruch PR pod publiczkę.
Mam nadzeję że się mylę...

FOREVER LEGIA, 08.09.2017 08:53:47 - *.play-internet.pl

Ani iti,ani B.L.i D.M.nie pojawili sie w Legii po to,zeby nasz klub zaczal piac sie w gore i powoli isukcesywnie,tylko po to,zeby za naprawde male (dla nich oczywiscie) pieniadze, zarobic szybko calkiem pokazna sumke,a potem zniknac i podstawic nastepnego "slupa,ktorego trzeba bedzie splacac przez dlugie lata".Przeciez pieniadze tak z transferow,jak i z L.M. kraza wsrod tych samych ludzi-obecni wlasciciele oddaja je poprzednikom,a ksiegowa juz dobrze wie,jak z takich transakcji przynoszacych oficjalne straty,zrobic nieoficjalny zysk.Nie zastanawialiscie sie np,czemu iti nie ma w Legii-(taki zarcik) od kilku lat,a nasi"dobrodzieje"wciaz ich "splacaja"?.Przeciez wa.ter i spolka dostali stadion na uzytkowanie za tzw symboliczna zlotowke(co wymsknelo sie w tv Anicie Wlodarczyk podczas wywiadu nt stadionu Skry),a i sami nie inwestowali w Legie na tyle pokaznych sum,zeby ich dozywotnio splacac.Zreszta zobaczycie,ze jak tylko zlodziejka H.G.W pojdzie siedziec,to po otwarciu szuflad w urzedzie miasta takie papiery sie wysypia w temacie przekazania stadionu koncernowi iti,ze lysemu wlosy deba stana na glowie.Sam fakt,ze wa.ter to iti(tvn),a h,g.w to P.O.juz powinien budzic podejrzenia o niejasne powiazania finansowe.Tak czy inaczej Legia to maszynka do zarabiania pieniedzy i sposob na dostatnie zycie dla bylych i obecnych wlascicieli,bo za "pare groszy"zainwestowanych(i to nawet nie wiadomo tak naprawde,czy to ich pieniadze byly),ustawieni sa do konca zycia.A opinie,ze Legia stracila xxxx mln zlotych,poniewaz nie awansowala do pucharow,jest twierdzeniem nieprawdziwym,poniewaz Legia NIE ZAROBILA XXXX mln,co ze strata nie ma nic wspolnego,bo przeciez nie wydala pieniedzy na transfery,wiec strat nie poniesli.

Kibic emeryt , 08.09.2017 09:38:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Według doniesień prasowych zadłużenie klubu w stosunku do ITI wynosiło ponad 100 milionów . Mioduski kupując 80% akcji zapłacił chyba około 7 milionów ,Leśniodorski za 2O % około1,5 miliona . Cześć została umorzona ( nigdy nie podano kwoty) reszta miał być spłacana w rocznych ratach .Prezes i media donosiły że z pieniędzy z LM spłacono ostatnią ratę w wysokości 20 milionów i długu już nie ma i nie ma kasy .Logicznie rzecz biorąc pozostałe 60 milionów zostało wydane na pokrycie istniejących kosztów ( CZYLI ZADŁUŻENIA W WYSOKOŚCI 60 MILIONÓW) Lub podzielone pomiędzy właścicieli . Tak czy owak brak awansu rok temu do LM oznaczałoby że legia miałaby potężny dług już rok temu .Może ja się nie znam na biznesie bo i się nie znam ale czy działania Leśniodorskiego i brak reakcji Mioduskiego nie było na granicy przepaści . Rok temu się udało teraz już nie i mamy to co mamy . Wnioski nasuwają się same .

AlexN, 08.09.2017 11:37:42 - *.rdns.ukservers.com

Zgadzam sie w zupełności z FOREVER LEGIA. Przecież tu wały czuć na kilometr i trzeba być niepełnosprawnym umysłowo, żeby tego nie widzieć. Żadnego z tych słupów nie obchodzi rozwój klubu. Byle nachapać się jak najszybciej i jak najwięcej. Od lat spłacamy wyimaginowane długi i końca nie widać. Za chwilę pewnie pojawią się kolejne długi i ich spłacanie będzie usprawiedliwieniem dla braku inwestycji w transfery. Rozgonić to towarzystwo na cztery wiatry. Cała Polska, byle nakraść, przekręcić po cichu.

Łysy, 08.09.2017 11:41:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Zwróćcie proszę uwagę, że właśnie o to mi chodzi.

Legia awansowała do Ligi Mistrzów i pojawiała się spora górka pieniędzy - przyznacie, prawda? Co z tego ma Legia? NIC! Jako jedyny podmiot nie ma z tego NIC! I to jest kolejny wpis, w którym piszę, że LEGIA JAKO JEDYNA NIE ZYSKAŁA NA OSTATNICH TŁUSTYCH LATACH.

Zyskało ITI, zyskali panowie Leśnodorski i Wandzel, ale zyskał też pan Mioduski (co nie wszyscy mogą do siebie przyjąć). Sam mam wiele zastrzeżeń do sposobu zarządzania pana Leśnodorskiego, ale trzeba mieć tez na uwadze dzięki komu te tłuste ostatnie lata były. Część mówi, że na farcie... tyle lat na farcie? Ja dostrzegam taką dziwną zależność: "im więcej ćwiczę, tym więcej potem mam szczęścia na boisku". Może coś w tym jest?

Piszecie tu, że już rok temu groziła zapaść. Tak! Co roku od kilku lat (jak nie kilkunastu) Legii groziła zapaść. Jednakże pan Leśnodorski ryzykował (czego też nie wszyscy chcą przyjąć do siebie), bo zarząd wiąże się z odpowiedzialnością karną (patrz sytuacja z Borusią) i cywilną/majątkową (za szkodę). I mimo to podejmował ryzyko. Teraz mamy stabilizację i odejście od ryzyka - mamy efekty w postaci braku pucharów.

Mamy tu też różne podejścia. Pan Leśnodorski twierdził, że Legia potrzebuje poważnego inwestora. I ja się z tym zgadzam. Chciał też rozwijać projekt socios. A z drugiej strony mamy koncepcję pana Mioduskiego. W jednym z ostatnich wywiadów wprost stwierdził, że nie Legia nie potrzebuje wsparcia i wystarczy on sam.

Pan Mioduski jest członkiem ECA, teraz ostatnio został wiceprezesem ECA. Przeczytałem cały wywiad z załącznika. Cytat: "Ja mam też przyjemność być w RADZIE NADZORCZEJ WSPÓLNEJ SPÓŁKI, która została powołana do tego z ramienia zarządu ECA". Czy zajmowałby te stanowiska gdyby nie Legia?

flesz, 08.09.2017 12:02:29 - *.knc.pl

Jak on mnie wkurza. Najpierw wyprzedaje najlepszych zawodników a teraz sie dziwi ze nigdzie nie awansowali. Niech puknie się w głowe PRezes

olew, 08.09.2017 13:21:51 - *.warszawa.vectranet.pl

Ja wiem co Legia straciła w tych tłustych ( niewątpliwie !) latach. Straciła mecz z Ajaxem i straciła mecz z Realem . Ja wiem, dzięki komu straciła. Ale nie napiszę .

do kibic emeryt, 08.09.2017 13:50:31 - *.internetdsl.tpnet.pl

Czyli jest tak, że Mioduski- trader Kulczyka, prezes z ITI, Lesnodorski- radca prawny z własnej kieszeni wyjęli pieniądze na zakup Legii, a resztę kredytował ITI?
dostali klub na krechę? A, co było zabezpieczeniem tej "transakcji"?

van basten, 08.09.2017 14:46:02 - *.play-internet.pl

Łysy,popieram.Myślę,że nie ma co dyskutować z niektórymi powyżej.Powiem banalnie - pieniądze misiu,pieniądze...

Wolfik, 08.09.2017 15:42:04 - *.dynamic.mm.pl

Praktycznie zgadzam się z tym co napisał Kolega Forever Legia oraz AlexN (może z wyjątkiem wątków politycznych, gdyż z obserwacji własnym wiem, że jeśli chodzi o pieniądze to różne opcje potrafią się szybko dogadać i nie stanowi to żadnej różnicy). O milionach zebranych przez Legię z boiska pisałem nie raz i nie będę się powtarzał. Po mojemu wszyscy trzej panowie na tym skorzystali. Pozostaje pytanie co i kiedy ich poróżniło. Ostatni sezon to wyciąganie czego się da a skoro trafiła się dodatkowa kasa z LM....

Marzeniem jest przyjście strategicznego sponsora, który będzie chciał zbudować drużynę walczącą co roku o LM. Są przykłady, że nawet w Polsce da się to zrobić - vide prezes Servaas i jego Vive Kielce (piłka ręczna).

Legionista, 08.09.2017 16:52:08 - *.226

@rek Praktycznie cały czas o tym mówię :) Ja szanuję Magiere za 20 lat ale także za to co osiągnął w poprzednim sezonie jako I Trener drużyny. Tak samo szanuję Czerczesowa który miał o wiele wiele większe ograniczenia niż np:teraz Magiera.

gazza, 08.09.2017 18:45:17 - *.wroclaw.dialog.net.pl

Panie Mioduski - Skoro nie wyciągnął pan konsekwencji od piłkarzy którzy zawalili mecz z Kazachami i z Mołdawią ( hahahaha) to ja nie zdziwię się jak za miesiąc na fotel prezesa wrócu Leśnodorski !
Ten przynajmniej nigdy w życiu nie dałby zrobić z siebie balona jak z pana zrobili piłkarze !

Lutek , 08.09.2017 21:20:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Rysiek Staniek zwykł mawiać będzie sianko będzie granko pozdrawiam

wwwojtecky (L), 09.09.2017 20:44:35 - *.play-internet.pl

No, No - rozmowa pomogła we Wrocławiu , gratki

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.