Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Tomasz Jodłowiec - fot. Woytek / Legionisci.com
Tomasz Jodłowiec - fot. Woytek / Legionisci.com
Niedziela, 10 września 2017 r. godz. 13:52

Pod lupą LL! - Tomasz Jodłowiec

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

W meczu ze Śląskiem Wrocław Jacek Magiera zdecydował się wystawić Tomasza Jodłowca na prawym skrzydle pomocy. Dotychczas "Jodła" grał najczęściej na środku pomocy i rola skrzydłowego była dla niego nowością. Po obserwacjach lupy LL! wyciągnąć można jednak wnioski, że w sobotnie popołudnie to wcale nie pozycja na boisku była największym problemem Jodłowca.

Tomasz Jodłowiec nie jest finezyjnym dryblerem. Nie jest też hasającym przy linii bocznej z prędkością wiatru sprinterem. Pomocnik "wojskowych" ma jednak atuty w postaci siły, waleczności i nieustępliwości. Pozwalają mu one zazwyczaj na boisku przykryć swoje braki i być jasną postacią. We Wrocławiu wspomnianych atutów Jodłowiec jednak nie zaprezentował.

Początkowo wydawało się jednak - niestety było tak tylko do 5. minuty - że w meczu ze Śląskiem zobaczymy twardego Jodłowca. Już w pierwszych akcjach o nieustępliwości pomocnika Legii przekonał się Djordje Cotra (odebrana piłka) oraz Michał Chrapek (faulowany przez Jodłowca). Były to jednak jedne z nielicznych sytuacji, w których można było pochwalić Jodłowca. W wielu sytuacjach trzeba było przecierać oczy ze zdziwienia. "Jodła" w niczym nie przypominał bowiem siebie samego. Można próbować tłumaczyć to faktem nowej roli skrzydłowego, ale pozycja na boisku nie miała wpływu na to, że piłkarz cofa nogę, biega w środku pola bez celu, nie angażuje się w konstruowanie akcji ofensywnych oraz twardą walkę w defensywie. Postawę Jodłowca we Wrocławiu można określić słowem - statyczny.

Jodłowiec słabo wywiązywał się z roli skrzydłowego i prawe skrzydło niemal nie stanowiło zagrożenia dla bramki Śląska. Dośrodkowania "Jodły" w pole karne nie trafiały do adresatów, a zamiast tego często lądowały poza linią końcową. "Na treningu wypadł nam nominalny skrzydłowy Michał Kucharczyk, który ma silne stłuczenie. Wcześniej straciliśmy dwóch skrzydłowych, musimy więc szukać innych rozwiązań" - tłumaczył postawienie na Jodłowaca trener Magiera. Sęk w tym, że można przypuszczać, że "Jodła" równie słabo zagrałby w sobotę i na skrzydle, i w środku. Zresztą gracz z numerem 3 częściej niż przy linii bocznej grał w środku pola (dobrze pokazuje to ta grafika). To nie pozycja na boisku, a brak aktywności i zagranie na bardzo niskim poziomie, powoduje, że po meczu ze Śląskiem trudno doszukać się w postawie Jodłowca plusów.

Tomasz Jodłowiec
Czas gry: 90 minut
Strzały / celne: 0
Faule: 4
Faulowany: 0
Spalone: 0
Straty piłki: 11
Odbiory / udane: 5 / 3
Podania celne: 40 / 24 (60%)
Podania kluczowe / celne: 1/0
Podania przyjęte: 40
Pojedynki / wygrane: 33 / 15 (45%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 19 / 9
Pojedynki na ziemi / wygrane: 14 / 6
Zwody / wygrane: 3 / 2



Komentarze: (18)

Legia⚽️News, 10.09.2017 14:09:54 - *.112

15 4 3 1 13-6
2. Lech Poznań 7 14 4 2 1 14-4
3. Jagiellonia Białystok 8 14 4 2 2 10-9
4. Legia Warszawa 8 13 4 1 3 11-9
5. Wisła Kraków 8 13 4 1 3 10-12
6. Górnik Zabrze 7 12 3 3 1 16-10
7. Śląsk Wrocław 8 12 3 3 2 10-10
8. Korona Kielce 8 11 3 2 3 10-10
9. Sandecja Nowy Sącz 8

urban, 10.09.2017 14:20:52 - *.7-1.cable.virginm.net

to on byl skrzydlowym? Myslalem, ze starzysta sedziowski, biegajacy i przygladajacy sie co sie dzieje na boisku. Magiera coraz lepsze plany obmysla - ciekawe czy cale 2 tygodnie szlifowali ten wariant?

Marek, 10.09.2017 14:57:10 - *.adsl.inetia.pl

Podziwiam Was, że chce się wam analizować grę tych nieudaczników.. Szacun za profesionalizm, ale nie oszukujmy się.. nie ma o czym gadać

sledziu, 10.09.2017 15:30:28 - *.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A przepraszam Moulin biegał po lewym skrzydle?... Tam nikt nie biegał, nie oszukujmy rzeczywistości...a artykuł uważam za tendencyjny...tylko czemu to ma służyć? ...rozumiem z treści, że przegraliśmy przez Jodłę. ....bravo qrwa....

Woytek (LL!): Coś słabo rozumiesz. Na początek proponuję abyś zrozumiał słowa tytułu: "Pod lupą LL! - Tomasz Jodłowiec".

Michał, 10.09.2017 15:47:33 - *.dynamic.chello.pl

Jodłowiec po Euro stracił totalnie formę i nie sądzę żeby kiedykolwiek zaczął grać na takim poziomie jak kiedyś, więc w Legii sie nie odbuduje.

Tadek, 10.09.2017 16:24:31 - *.dynamic.chello.pl

Jodłowiec w meczu ze Śląskiem był najgorszym zawodnikiem na boisku. Brakowało mi jego waleczności, walki i skutecznego odbioru, oraz celnych podań. Niestety zagrał baaaardzo słabo :(

Katastro fan, 10.09.2017 18:53:37 - *.play-internet.pl

Czy to znaczy ze mamy kozla ofiarnego? Nikomu z nich sie nie chce grac. Czy to tez wina magica?

Odp. do Woytek, 10.09.2017 19:02:33 - *.dynamic.chello.pl

Zapewniam cię, że nie mam problemu czytania ze zrozumieniem....rozklimianie "pod lupą" po tym meczu naszego wieloletniego zawodnika, reprezentanta do niedawna kraju który nie wąchał boiska od miesięcy uważam za bardzo słabe....chyba nie tędy droga...

Woytek (LL!): Tak się składa, że piłkarza, którego zamierzamy w danym meczu obserwować wybieramy przed meczem. Nie jesteśmy wróżkami, żeby wiedzieć, że nawali po całości. Zresztą... to nic nie zmienia. Możemy oceniać, którego piłakrza chcemy i nie ma w tym nic słabego. Twój wpis natomiast sugerował, że powinniśmy w tym newsie (gdy osoba go pisząca skupiała się na "Jodle") pisać o Moulinie - brak logiki. Na "plusy i minusy" dla każdego za ten mecz przyjdzie pora. Rubryka "pod lupą" od początku istnienia dedykowana jest jednemu wybranemu przez nas zawodnikowi w danym meczu.

http://legionisci.com/tag/pod lupą

Ponadto Jodłowiec wcale nie zagrał pierwszy raz od miesięcy. Ma za sobą 3 udane mecze w sierpniu.

MOKOTOW, 10.09.2017 21:25:01 - *.adsl.cybercity.dk

MAGIERA!!!..go tam wystawil,to kolejny swietny pomysl naszego mlodego i utalentowanego trenera,ktory tylko czeka,az wroci jego kolejny ulubieniec czyli Kuchy,i zacznie nam wygrywac mecz za meczem,bo oczywiscie wedlug Magiery to Kuchy jest wielkim talentem,jak on sam kiedy gral w pilke,i Magiera buduje nam zespol z takich pilkarzy,ktorzy za chwile odpala,tylko troche potrenujja,bo przez ostatnie 20 lat nie mieli czasu opnowac umiejetnosci pilkarskich

plcn002, 10.09.2017 21:45:33 - *.dynamic.chello.pl

Ktoś kto napisał, że Jodłowiec grał/miał za zadanie grać na skrzydle w tym meczu, już nigdy nie powinien przeprowadzać żadnej analizy... dramat

magoo, 10.09.2017 22:17:15 - *.dynamic.chello.pl

do @sledziu
jeśli już to ROZKMINIANIE od rozkminy, nie kimy :D

pln007, 11.09.2017 01:02:19 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Drogi Autorze Tekstu, jeśli naprawdę Pan sądzi, że Jodła grał lub miał za zadanie grać na skrzydle w tym meczu, radzę zająć się inną dyscypliną sportu...

word!up, 11.09.2017 07:29:42 - *.125

To że Jodłowiec jest jeszcze w Legii to jest kryminał. On też śmiga do knajpy na miasto jak inni ?

Janusz, 11.09.2017 07:33:26 - *.125

W drużynie Magiery skrzydłowymi są Holusek i Jędrzejczyk. Jaki tego jest efekt to widzi każdy.

Szajba, 11.09.2017 08:24:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

On nie grał na skrzydle kto pisze takie głupoty

misiek o, 11.09.2017 08:35:17 - *.internetdsl.tpnet.pl

z całym szacunkiem, ale branie "pod lupę" takiego Jodłowca, to jakby pasjonowanie się bójką meneli pod sklepem.

do misiek o, 11.09.2017 15:39:19 - *.1

A po takim meczu jest ktoś bardziej nadający się do omówienia? Żarty chyba...

misiek o, 12.09.2017 08:44:25 - *.internetdsl.tpnet.pl

Jodłowiec, przez przypadek może trochę lepiej kiedyś zagrać, ale to nic nie znaczy, i od niczego nie zależy. i nie można z tej przyczyny wyciągać żadnych wniosków, w rodzaju: że się odbudował, czy wrócił do formy.
On tylko (jak większość innych w klubie) chce się załapać, trochę zarobić.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.