Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Jacek Zieliński - fot. Legionisci.com
Jacek Zieliński - fot. Legionisci.com
Wtorek, 12 września 2017 r. godz. 12:02

Zieliński o zmianach w Akademii

Bodziach, źródło: Przegląd Sportowy

W Legii niedawno doszło do poważnych zmian w Akademii Piłkarskiej Legii, po tym jak z klubu odeszli Jacek Mazurek i Jarosław Wójcik. Jej szefem został Jacek Zieliński, któremu pomaga Radosław Mozyrko. W obszernej rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego, Zieliński mówi o zmianach jakie zaszły w młodzieżowych drużynach Legii.

- Zaczęliśmy częściej wyjeżdżać na zagraniczne turnieje, w sierpniu nasi piłkarze grali w dziesięciu krajach. Wychylamy się na zewnątrz w poszukiwaniu spotkań z najlepszymi" - mówi. To co Legia zamierza czerpać z Zachodu to zwiększanie intensywności treningów, a za przykład podaje Ajax. "My już wcześniej pod tym względem nawet się do nich nie zbliżyliśmy, a oni znowu odjechali. W Legii planujemy zwiększyć intensywność, już działamy w tym kierunku - mówi Zieliński.

Do tej pory regularnie zawodnicy pierwszego zespołu grali w rezerwach, gracze rezerw w CLJ i tak dalej. Teraz podejście w Legii będzie dokładnie odwrotne.
- Idzie lawina, który nie pozwala młodym się przebić. Potrzeba koncepcji i udrożnienia drogi, by to się zmieniło. (...) Dobrze byłoby mieć w jedynce 23 bardzo dobrych zawodników, do tego silne rezerwy, skąd Jacek Magiera mógłby dobierać piłkarzy. Ważne, by byli przygotowani, a on miał przekonanie, że się sprawdzą. Na ich miejsce w rezerwach wchodziliby wyróżniający się gracze z CLJ. Ten proces jest bardziej motywujący, niż spychanie, bo tworzy się masa niezadowolonych osób. Korzystniejsze jest zasysanie, ciągnięcie do góry - mówi dyrektor Akademii, dodając że w przerwie letniej było jeszcze za mało czasu, by dokonać wszystkich zmian.

Drugi zespół Legii, który występuje obecnie w trzeciej lidze, ma być miejscem, gdzie utalentowani młodzieżowcy z Łazienkowskiej, będą mogli po raz pierwszy zetknąć się z piłką seniorską. - Nastolatkowie przekonują się tam, co to siła, cwaniactwo, szybkość. Szanse na to, by chłopak z CLJ przebił się od razu w ekstraklasie są znikome - mówi Zieliński.

Najważniejsze zadanie Akademii to zdaniem Zielińskiego nie tylko bardzo dobre szkolenie piłkarzy, ale także umiejętne wprowadzanie ich do składu. "Przebiją się tylko ci wyjątkowi" - zaznacza. W klubie wszyscy czekają na powstanie ośrodka treningowego w Książenicach, koło Grodziska Mazowieckiego. - Jeśli już dostaniemy ośrodek treningowy w Książenicach, to będziemy mieli wszystko. Marzy mi się, by było tak jak w Holandii, gdzie nastolatkowie myślą o Ajaksie, a w Polsce podobnie podchodziliby do Legii i chcieli grać w Warszawie - mówi szef Akademii.

Całą rozmowę można przeczytać tutaj.



Komentarze: (24)

Urban, 12.09.2017 12:21:38 - *.62

Mam nadzieję, że Placek nie będzie miał okazji nigdy tego sprawdzić, niech spierd....

KUBA, 12.09.2017 12:25:10 - *.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wszyscy czekają aż powstanie ośrodek koło Grodziska. Ja jednak czekam na boiska koło stadionu od strony Czerniakowskiej. Mam nadzieję, że ta inwestycja nie zostanie odsunięta na drugi plan.

Klik, 12.09.2017 13:06:07 - *.centertel.pl

Tylko w Akademii nadzieja, bo na poważne zakupy w najbliższym czasie nie ma co liczyć!

J23, 12.09.2017 13:16:20 - *.14

O czym? U nas nie ma żadnego szkolenia, ostatnio przejeżdżam bardzo często koło Legii i nasze "boiska treningowe" świecą pustkami, a tu trening powinna mieć co półtorej godziny inna grupa wiekowa i tak przez cały dzień.

misiek o, 12.09.2017 13:31:04 - *.internetdsl.tpnet.pl

"boiska koło stadionu, od strony Czerniakowskiej" A kto to ma finansować?
Czy zdajecie sobie sprawę jakie to koszty? Projekt, uzgodnienia, roboty ziemne, instalacyjne, budowlane.
Przecież to mrzonka, i bzdura. Niczego takiego nie będzie.
Jaka akademia? Mioduski jest postawiony do wyciągania pieniędzy, a nie inwestowania, ma ktoś jeszcze złudzenia?

(L)uk, 12.09.2017 13:48:25 - *.dynamic.mm.pl

Najpierw zacznijcie szanowac tych dzieciakow co macie bo na razie to tylko kase wyciagacie od rodzicow

Kami(L), 12.09.2017 14:25:37 - *.ifsworld.com

Teren przy stadionie od czerniakowskiej nie należy do klubu, zaś teren w Książenicach jest zakupiony przez klub co znacznie ułatwia realizację inwestycji.

Gienek , 12.09.2017 14:38:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Oni powinni uczyć się od Lecha który odjechał nam w szkoleniu młodzieży o jakieś 5 lat !
Nasz akademia działa jak fan shop czyli przychodzi rodzic z dzieckiem i ono może pokopać w na boisku w koszulce Legii, oczywiście za wszystko trzeba zapłacić .
Zdolnych chłopaków niestać na treningi, to tylko jest dla bogatych zarozumiełych dzieciaków.

Legia⚽️News, 12.09.2017 14:39:50 - *.88

KUBA, 12.09.2017 12:25 - *.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl
Wszyscy czekają aż powstanie ośrodek koło Grodziska. Ja jednak czekam na boiska koło stadionu od strony Czerniakowskiej. Mam nadzieję, że ta inwestycja nie zostanie odsunięta na drugi plan.
Klik, 12.09.2017 13:06 - *.centertel.pl
Tylko w Akademii nadzieja, bo na poważne zakupy w najbliższym czasie nie ma co liczyć!
J23, 12.09.2017 13:16 - *.14
O czym? U nas nie ma żadnego szkolenia, ostatnio przejeżdżam bardzo często koło Legii i nasze "boiska treningowe" świecą pustkami, a tu trening powinna mieć co półtorej godziny inna grupa wiekowa i tak przez cały dzień.
misiek o, 12.09.2017 13:31 - *.internetdsl.tpnet.pl
"boiska koło stadionu, od strony Czerniakowskiej" A kto to ma finansować?
Czy zdajecie sobie sprawę jakie to koszty? Projekt, uzgodnienia, roboty ziemne, instalacyjne, budowlane.
Przecież to mrzonka, i bzdura. Niczego takiego nie będzie.
Jaka akademia? Mioduski jest postawiony do wyciągania pieniędzy, a nie inwestowania, ma ktoś jeszcze złudzenia?
(L)uk, 12.09.2017 13:48 - *.dynamic.mm.p

Piotr, 12.09.2017 15:21:14 - *.147.ipv4.supernova.orange.pl

Prawda o naszej Akademii jest taka, że jej piłkarze później gdzieś przepadają.
Nasza młodzież na pewno jest zdolna, może nie wszyscy, ale są na pewno młode chłopaki z wielkim potencjałem, problem leży w odpowiednim trenerze, niestety nasi szkoleniowcy czy to seniorów czy juniorów są po prostu słabi.

Coach , 12.09.2017 15:52:31 - *.net.lovo.pl

Jesli stawiamy na młodych perspektywicznych to dlaczego w sobotę zamiast Pasquato nie zagrał Szymański?
Co oprócz wysokiego kontraktu ma w sobie Włoch?

andreas, 12.09.2017 16:11:23 - *.dynamic.chello.pl

kolejne nauki pseudo trenerów czy działaczy - (szacun Zieliński za grę w Legii) ale nie lepiej wziąć 4-5 Czechów czy Słowaków na 4-5 lat i wprowadzą ich system szkolenia. Już miał być jakiś szef szkolenia młodzieży z Anglii i szybko dał spokój widząc co się tutaj wyrabia. 3 MP juniorów pod rząd i żadnego zawodnika nie wykreowaliśmy do 1 zespołu czy na porządny transfer.

Toni , 12.09.2017 16:15:53 - *.0pools.vodafone-ip.de

Pan Jacek ladnie mowi.Ale jego poprzednicy tez ladnie mowili i co z tego wyszlo wszyscy widzimy obecnie.Nie mamy zdolnych wychowankow bo nie mamy odpowiednich trenerow do tego.Kazdy tylko ladnie mowi a efektow tego gadania nie ma zadnych.Tylko trenera konta bankowe rosna.To jedyny pozytyw dla nich samych.
Rybus i Borysiuk mieli po 16 lat i juz zaczynali grac w pierwszym zespole Legii.A wirtuozami pilkarskim przeciez nie byli.Ale to pokazuje gdzie jest teraz akademia.Jak musi byc zle w akademii pokazuje przyklad Berto.Wola sprowadzic murzyna z nadwaga i dac mu grac niz wpuscic wychowanka.
Oby nie okazalo sie ze za trzy lata przyjda inni trenerzy bo ci obecni nie sprostali zadaniu jak ci poprzedni co niedawno odeszli.Byly by to kolejne trzy stracone lata.
Ogolnie jakos czarno to widze.W gadzce to kazdy jest dobry z naszym prezesem na czele.A zycie zawsze wszystko brutalnie weryfikuje.Bada wychowankowie grac w pierwszym skladzie Legii i beda realnym wzmocnieniem klubu a nie jak Kopczynski obecnie wtedy powiem ze jest dobrze.Do tego czasu minie pewnie dobrych kilka lat.
A nawet jak uda sie wychowac zdolnego pilkarza to klub pewnie zaraz go sprzeda za czapke gruszek wiec i tak nie ma sie z czego cieszyc.

do KUBA, 12.09.2017 16:30:02 - *.235

a na cholerę ci tak pilnie potrzebne to boczne boiska? docelowa ma je wykorzytsować legia soccer school, a więc pożytek dla pierwszej drużyny żaden...

Siwy, 12.09.2017 17:23:14 - *.centertel.pl

@toni

Napisales 100% tego co i ja uwazam

KUBA, 12.09.2017 17:43:34 - *.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No właśnie żeby dzieciaki z nich korzystały, żeby się na nich działo coś nonstop. Teraz stoi tylko puste pole, krzaki, jakiś domek sekcji, badziewie. To powinno być zagłębie piłkarskie, kuźnia talentów sportowych. Miasto stołeczne nie wykorzystuje szansy, by zrobić z tego miejsca i okolic przepięknego powiślańskiego centrum. Spacerowałem ostatnio po drugiej stronie ul. Czerniakowskiej - ulicą Zaruby - to jest niewykorzystany zakątek Warszawy. Przecież powinni odnowić ten port, wyciąć te chaszcze, otworzyć Warszawę na Wisłę.

Lutek, 12.09.2017 20:46:46 - *.dynamic.chello.pl

wreszcie popedzili tą sitwę z Mazurkiem na czele hahaha

do KUBA, 12.09.2017 20:54:45 - *.dynamic.chello.pl

W ratuszu nie mają czasu na takie pierdoły jak jakieś boiska czy chaszcze nad Wisłą, oni wolą się poświęcać działkom czy przedwojennym kamienicom

L, 12.09.2017 21:10:57 - *.dynamic.gprs.plus.pl

KUBA coś Ci się pomyszkowalo, Zaruby jest na Kabatach a nie Czerniakowie.. L!

KUBA, 12.09.2017 22:00:30 - *.45.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

No tak na gorąco pisałem... Oczywiście ulica nazywa się Zaruskiego. Szedłem sprawdzić tą nową kładkę pod mostem Łazienkowskim i buszowałem po okolicy.

Legia⚽️News, 12.09.2017 22:05:48 - *.196

CLJ Aktualnie najlepszy Sztab I Drużyna zawsze walczáca o Mistrza,dlaczego bezpośrednio najlepszych nie zasili Legii1?!aa no tak zaras MrTragic by ich wysłał any ograli sie w Legii2 hahaha I wkoło Macieju...I wszystko jasne liczy sie kasa a nie Legia1.

Legia⚽️News, 12.09.2017 22:07:23 - *.196

Toni , 12.09.2017 16:15 - *.0pools.vodafone-ip.de
Pan Jacek ladnie mowi.Ale jego poprzednicy tez ladnie mowili i co z tego wyszlo wszyscy widzimy obecnie.Nie mamy zdolnych wychowankow bo nie mamy odpowiednich trenerow do tego.Kazdy tylko ladnie mowi a efektow tego gadania nie ma zadnych.Tylko trenera konta bankowe rosna.To jedyny pozytyw dla nich samych.
Rybus i Borysiuk mieli po 16 lat i juz zaczynali grac w pierwszym zespole Legii.A wirtuozami pilkarskim przeciez nie byli.Ale to pokazuje gdzie jest teraz akademia.Jak musi byc zle w akademii pokazuje przyklad Berto.Wola sprowadzic murzyna z nadwaga i dac mu grac niz wpuscic wychowanka.
Oby nie okazalo sie ze za trzy lata przyjda inni trenerzy bo ci obecni nie sprostali zadaniu jak ci poprzedni co niedawno odeszli.Byly by to kolejne trzy stracone lata.
Ogolnie jakos czarno to widze.W gadzce to kazdy jest dobry z naszym prezesem na czele.A zycie zawsze wszystko brutalnie weryfikuje.Bada wychowankowie grac w pierwszym skladzie Legii i beda realnym wzmocnieniem klubu a nie jak Kopczynski obecnie wtedy powiem ze jest dobrze.Do tego czasu minie pewnie dobrych kilka lat.
A nawet jak uda sie wychowac zdolnego pilkarza to klub pewnie zaraz go sprzeda za czapke gruszek wiec i tak nie ma sie z czego cieszyc.

Artec, 13.09.2017 08:54:09 - *.100

Panie Jacku wszystko ładnie pięknie, mówi pan że wzorujecie się na Ajaksie i jego akademii tylko w Ajaksie akademia własnie z chodzi na dalszy plan i mówią to oficjalnie ludzie z władz Ajaksu. Oni dobrze wiedzą że h.j wielki w ostatnich latach zwojowali w Holandii a tym bardziej na arenie europejskiej i o ile 20 lat temu dostarczali do pierwszego składu sporą ilość wychowanków tak od kilku dobrych lat nie przynosi pożądanego efektu. Futbol skręcił w inną stronę. Akademia owszem niech będzie ale jeśli pan Mioduski i wy wszyscy wierzycie w to iż w Legii w niedalekiej lub (dalekiej przyszłości) wychowankowie będą stanowić o jej sile w Polsce i europie to raczej się to nie uda. Skupiłbym się raczej na szkoleniu przyszłych skautów żeby w przyszłości mieli dobry zmysł do wyszukiwania w innych ligach jak i również w naszej piłkarzy gotowych do gry

ŻYŁA, 13.09.2017 11:32:28 - *.static.ip.netia.com.pl

TUNEL CZASU poprosimy z ZIELINSKIM!!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.