Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Michał Kucharczyk podczas meczu z Jagiellonią Bialystok - fot. Hagi / Legionisci.com
Michał Kucharczyk podczas meczu z Jagiellonią Bialystok - fot. Hagi / Legionisci.com
Wtorek, 26 września 2017 r. godz. 08:00

Pod lupą LL! - Michał Kucharczyk

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

Od kilku lat Michał Kucharczyk jest jednym z najczęściej krytykowanych piłkarz Legii Warszawa. Od lat nie zmienia się także sytuacja, że "Kuchy" stanowi dość mocny punkt ofensywy "wojskowych". W Białymstoku Romeo Jozak posłał 26-letniego zawodnika na boisko od początku spotkania. Lupa LL! obserwowała, jak Kucharczyk radzi sobie w meczu z wicemistrzem Polski.

Podczas pojedynku z Jagiellonią "Kuchy" ustawiony został na lewej pomocy. W parze z Adamem Hlouskiem z ofensywnych zadań wywiązywał się zdecydowanie lepiej niż grający na prawym skrzydle Artur Jędrzejczyk i Dominik Nagy. To właśnie lewą flanką przeprowadzanych było większość akcji, po których groźnie robiło się pod bramką Damiana Węglarza. Kucharczyk wraz z Hlouskiem i graczami ze środka pomocy przeprowadzili kilka akcji, w których piłka krążyła od nogi do nogi. Szybkie zagrywanie bez przyjmowania było dobrym sposobem na rozerwanie defensywy gospodarzy. Sęk w tym, że te dość przyzwoite akcje nie doczekały się wykończenia.

Kucharczyk przed szansą na zdobycie gola w Białymstoku stawał dwa razy. W 11. minucie pomocnik "wojskowych" mocnym strzałem w dolny róg bramki usiłował pokonać Węglarza, ten jednak zdołał wybić piłkę i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Drugi raz "Kuchy" na strzał zdecydował się w 55. minucie. Tym razem sytuacja była jednak zdecydowanie trudniejsza. Po słabo rozegranym rzucie wolnym piłka trafiła do ustawionego na linii pola karnego Kucharczyka, ten musiał zdecydować się na tyle błyskawiczny, co sytuacyjny strzał. Tym razem bramkarz gospodarzy nie miał zbyt wielu problemów z wyłapaniem piłki.

W Białymstoku Kucharczyk pokazywał, że najlepiej czuje się, gdy ma nieco więcej miejsca i może wykorzystać swoją szybkość. Jednak i w tym elemencie nie zawsze legionista był górą. W 17. minucie Armando Sadiku uruchomił "Kuchego", ten pomknął za piłką, ale musiał uznać wyższość Gutiego, który był szybszy od gracza "wojskowych".

I właśnie duża liczba strat w akcjach ofensywnych to największy minus Kucharczyka w Białymstoku. Meczowe statystyki - dużo strat i przegranych pojedynków - pokazują, że w tym elemencie "Kuchy" ma cały czas co poprawiać. Dobre zamiary nie zawsze przekładały się na równie dobre wykonanie. Pocieszające jest, że mimo tych niedoskonałości, lewe skrzydło Legii zaprezentowało się dość przyzwoicie. Gdyby dobre dogrania Kucharczyka i Hlouska potrafili wykorzystać ich koledzy, "wojskowi" wcale nie musieliby wracać z Podlasia bez punktów.


Michał Kucharczyk
Czas gry: 75 minut
Strzały / celne: 2 / 2
Faule: 0
Faulowany: 1
Spalone: 0
Straty piłki: 10
Odbiory / udane: 0
Podania celne: 35 / 22 (63%)
Podania przyjęte: 34
Pojedynki / wygrane: 11 / 3 (27%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 4 / 1
Pojedynki na ziemi / wygrane: 7 / 2
Zwody / wygrane: 4 / 2



Komentarze: (13)

Rrrr, 26.09.2017 08:27:31 - *.centertel.pl

I chodź czasami strzelał bardzo ważne bramki, to poza szybkością jest cienki jak dupa węża, zresztą jak wszystkie gwiazdeczki, reprezentanci itp Naszej Legii.

powiślak, 26.09.2017 08:27:45 - *.centertel.pl

Tylko Kuchy potrafi żonglować piłką lekarską

@rek, 26.09.2017 08:33:04 - *.dynamic.chello.pl

No i te 2 kwestie są całym komentarzem w temacie wieloletniej bytności Kuchego w (L)egii i braku propozycji transferu..:

- "Od lat nie zmienia się także sytuacja, że "Kuchy" stanowi dość mocny punkt ofensywy "wojskowych"..."
- "I właśnie duża liczba strat w akcjach ofensywnych to największy minus Kucharczyka w Białymstoku. Meczowe statystyki - dużo strat i przegranych pojedynków - pokazują, że w tym elemencie "Kuchy" ma cały czas co poprawiać...'

Pozdro (L)

kaktus, 26.09.2017 08:36:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kucharczyk za każdym razem grał najlepiej jak go miano wywalić z zespołu.
Powiedzcie chłopakowi, że ma sobie zacząć szukać nowej drużyny to od razu zacznie strzelać gole :)

m4pierwszy, 26.09.2017 08:36:49 - *.eaw.com.pl

całkiem dobry mecz Kuchego, jakby wszyscy zagrali na tym poziomie to byłoby dobrze

Kuchy King, 26.09.2017 09:28:08 - *.centertel.pl

I tak jest the beściak!!!

tomek, 26.09.2017 10:24:02 - *.nsw.com.pl

poziom drużyny spadł, to i Kuchy nawet dobry jest w porównaniu do innych :)

ostet, 26.09.2017 10:57:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

prawda jest taka że Michał Fatalczyk to fatalny zawodnik na którego fatalną grę nie da się patrzeć i wie to każdy oprócz tych pacanów z Legii, że ich nie dziwi że za drewniaka nie wpływają żadne oferty ze strony innych klubów...

Juri, 26.09.2017 11:58:15 - *.centertel.pl

Po ostatniej wypowiedzi powinien sobie szukać nowego klubu.

oLaf, 26.09.2017 14:03:48 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

przez ostatnie lata krytykowałem Kuchego za jego brak techniki i ''ostatniego strzału" ALE teraz (po wyprzedażach i kontuzjach) to jest jeden z niewielu zawodników któremu się chce zasuwać!!!

Doczekaliśmy czasów, kiedy Kuchy to jeden z 3-ch najlepszych zawodników : O

Takze: Kuchy King! : )

pitbull1916, 26.09.2017 20:06:49 - *.know.cable.virginm.net

Kuchy to ciekawy przypadek. Najlepszy zawodnik Legii od wielu lat, ktorewmu ciagle wmawia sie, ze jest na Legie za slaby i musi odejsc. Gosc wyssal Legie z mlekiem matki, bo jest spod Warszawy i zawsze zostawia serducho na boisku. Napastnik, ktorego jakis debil postawil na skrzydle i tak biega po tym skrzydle dla kolejnych debili od lat zajebiscie podajac do drewniakow z ktorymi musi grac i ktorzy pie...dola jego dobre zagrywki. Jabky gral w napadzie naj...bal by tyle bramek, ze Niko od grzania lawy dostal by hemorojdow. Gosc musi miec zdrowe nerwy i bardzo kochac nasz klub, ze tyle lat znosi te wszystkie upokorzenia i hejt. Musi miec tez strasznie chu...owego menedzera, ze ciagle nie wyjechal na zachod. ODPIER..DOLCIE SIE WSZYSCY OD KUCHEGO!

Krzeszczu, 27.09.2017 09:48:26 - *.60

@ pitbull1916: Swietne podsumowanie i popieram w 100% !!!
Osobiscie zaswsze docenialem i doceniam Kuchego i jego zaangazowanie i wielkie serducho.

Kuchy to Kuchy a nie zaden Nejmar, Messi czy Bale. Zawsze to mowilem i zawsze bede powtarzal.
Gra jak potrafi, ale robi to jak najlepiej jak potrafi. Zawsze tez zostawia na boisku serducho.
A, jak pitbull1916 napisal, nie Kuchego wina ze koledzy na boisku albo sami sa niedorozwinieci pilkarsko (sadiku, pasquato, kopczynski), albo po prostu wszystko olewaja.
Jak dla mnie to Kuchy KING!

grzesiek, 28.09.2017 08:46:07 - *.centertel.pl

Ja sie nie zgodze bo kilka razy bylo tak ze kuchy przedluzal kontrakt i zaczynal grac bardzo slabo. A w meczach pucharowych jakos zawsze brylowal formą, jakby chcial zeby ktos go dostrzegl i opidolil za granice.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.