Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Michał Pazdan - fot. Woytek / Legionisci.com
Michał Pazdan - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 30 września 2017 r. godz. 09:55

Pazdan: Nie jestem konfidentem

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl / Przegląd Sportowy

- Po meczu ze Śląskiem nie rozmawiałem z prezesem. Nie byłem, nie jestem i nigdy nie będę konfidentem. Po przeczytaniu tego tekstu byłem wściekły, ale potem zdałem sobie sprawę, że to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, więc szkoda tracić nerwów. Po ukazaniu się tekstu, rozmawiałem z trenerem Magierą. Nie musiałem się tłumaczyć, bo to inteligentny człowiek. On wie, że bardzo go cenię jako szkoleniowca - powiedział Michał Pazdan w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Skoro nie prezesowi, może narzekał pan komuś innemu?
- U nas, piłkarzy, jest tak, jak w każdej innej pracy. Po meczach rozmawiamy między sobą na różne tematy i po porażkach, i po zwycięstwach. To normalne. Jeśli nie jest dobrze, to siedząc przy stole, zastanawiasz się, dlaczego tak się dzieje. Przecież cały czas chcesz wygrywać. Myślisz: czy nie można było zagrać inaczej? Analizujesz. Dziwi to kogoś, że rozmawialiśmy między sobą o naszych problemach?

Jest pan odpowiednio przygotowany do sezonu?
- Kiedy drużynie nie idzie, całą winę zrzuca się na kwestie fizyczne. Jestem w ekstraklasie już 11 lat i za każdym razem tak to wygląda. Nawet my, zawodnicy, tak mamy, że kiedy wygrywamy, nie rozmawiamy o tym, jak się czuliśmy na boisku. Ale po porażce jeden podejdzie do drugiego, zapyta: „Jak tobie się grało, bo mi nie bardzo?”. Jeden drugiego nakręca, to jest zła mentalność, której trzeba się wyzbyć. Czasem sam tak robiłem, ale walczę z tym, bo wiem, że to błąd. Owszem, gdy rozgrywałem 6. czy 7. mecz z rzędu, nie czułem się komfortowo, byłem zmęczony. Ale to nie jest kwestia przygotowania do sezonu. Zresztą o jakim przygotowaniu mowa, skoro przyjechałem na dwa ostatnie dni obozu, po tygodniu rozegrałem już mecz o Superpuchar Polski? Brakuje solidnej pracy. I odpoczynku, ale nie tylko fizycznego, a psychicznego.

Całą rozmowę z obrońcą Legii możecie przeczytać tutaj.


przeczytaj więcej o:,


Komentarze: (44)

Pawciu, 30.09.2017 10:10:14 - *.dynamic.chello.pl

Tylko frajery nie lubia Jacka Magiery!!:) Pazdanowi akurat wierze ale Maczynski , Nagy i Jedza to jestem pewien ze dolki pod trenerem kopali...

seba(L), 30.09.2017 10:30:40 - *.v43.interkam.pl

czy nikt nie widzi że ktoś próbuje od środka rozwalić szatnię Legii co chwila wycieka coś do prasy , zarobki,zła atmosfera , zwolnienie magiery . Nie trudno sie domyśleć że to Pan Leśny podsyca i miesza w zespole Legii. obiektywnie

Juri, 30.09.2017 10:35:03 - *.centertel.pl

Dla Brata, Bratem,dla frajera kątem.
Magic bronił Pazdana po czerwonych kartkach,więc ta gazeta to bzdury.

Jacoo, 30.09.2017 11:15:33 - *.centertel.pl

Prawilny chłopaczyna z Huty.

antyk , 30.09.2017 11:41:48 - *.115.ipv4.supernova.orange.pl

Pazdan mówi prawde,nie potrzebnie się tłumaczy a że Leśny próbuje namieszać trochę Mioduskiemu to też to żadna tajemnica,ja tu widzę winę tych 3-4 grajków którzy powinni byś w trybie natychmiastowym spuszczeni do rezerw a docelowo wy.ebani z drużyny nieważne czy dobrze grają czy źle,jesteś ci.ą mącicielem to nara graj se w lechi albo innym płocku,a po drugie zaorać tych pazi pseudo piłkarzy i budować zespół od podstaw,won z "piłkarzami"

tattoo, 30.09.2017 11:41:49 - *.dynamic.mm.pl

"Pzadan ufam Tobie" :)

To, 30.09.2017 11:47:10 - *.74

Przeciez to oczywiste komu zalezy aby Mioduskiemu nie wyszlo i oddal Legie....nie wiecie jeszcze? To Ci dwaj ktorych splacil za udzialy w klubie.

Do seba, 30.09.2017 11:51:31 - *.play-internet.pl

Bardziej bym stawiał na poznańskiego dzyndzla

Larry , 30.09.2017 12:04:19 - *.adsl.inetia.pl

Dajcie spokój Kung-Fu Pandzie to charakterny chłopak z Nowej Huty-ma swoje zasady.

Bysior 140 kg, 30.09.2017 12:30:01 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Konfitury won na konwiktorska! Tylko frajery strzelaja z ucha do Jacka Magiery! Won z Legii konfidenci! Jendziejciak pierwszy do wywalenia!!!

DawidL, 30.09.2017 12:33:10 - *.dynamic.mm.pl

Średnio lubię Pazdana ale nie ma powodów żeby mu nie wierzyć.Poprostu ktoś próbuje co chwile mieszać i psuć atmosferę która i tak nie jest najlepsza (L)

Januszzpakistanu, 30.09.2017 12:47:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kto by Magiery nie zwolnił to zasługuje na słowa uznania bo to zwyczajnie słaby trener z jeszcze słabszym sztabem, który sam sobie wybrał. Natomiast takie przecieki to zwykle jatrzenie i próba psucia atmosfery w i wokół Legii. Te wszystkie przecieki, zarobki, skany, maile to niestety robota Leśnego, który dołki kopię pod Mioduskim żeby mu nie wyszło. Tyle zostało z rzekomego legionisty i prezesa stulecia.

Legia⚽️News, 30.09.2017 13:02:13 - *.dab.02.net

To pokaż!Kim!Jesteś!w!Niedziele!Pazdan!A Jèdza!to!Jèdza!

@ saba(L), 30.09.2017 13:08:26 - *.know.cable.virginm.net

Miodek zajmij się ważnymi sprawami a nie trolujesz na Legionistach

ZEUS, 30.09.2017 13:36:34 - *.home.otenet.gr

Od Leśnego to się odpier...lcie

grzesiek, 30.09.2017 15:04:35 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Tak tak, tylko czemu Miodkuski jakoś nie zgłasza spraw do sądu za zniesławienie ?:)

Leśny to był swój chłop. Kłamał obcym, ale swoim mówił prawdę.

Legiionista, 30.09.2017 15:51:06 - *.226

Mam wrażenie że ci piłkarze (o którym mówiono...) będą na sprzedaż...

Seba, 30.09.2017 15:59:17 - *.dynamic.gprs.plus.pl

KONFIDENTY WYJAZD Z LEGII!

Piotr, 30.09.2017 16:04:39 - *.customers.d1-online.com

Michau PDN i jego track "Je..c konfidentow" :D

?question?, 30.09.2017 16:09:28 - *.2-1.cable.virginm.net

nie jesteś, ale czy byłeś?

k., 30.09.2017 16:54:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kobietę ma mądrą (żadna celebrytka z parciem na szkło i myslaca o rodzinie) więc jestem w stanie Pazdanowi zaufać. Zawsze wydawał się "swój chłop". Poza tym go lubię, wbrew większości choć to najemnik.

Oczko, 30.09.2017 17:07:41 - *.centertel.pl

Jestes !!!

do Pazdana, 30.09.2017 17:13:42 - *.centertel.pl

tak, tak brakuje Ci odpoczynku.... taki biedny przemęczony... jest dopiero 30 września a morda już sił nie ma. Chyba zły zawód wybrałeś.

mietek, 30.09.2017 17:45:36 - *.158

Wszyscy wypowiadają się tylko w kontekście "jest konfidentem / nie jest", a nikt nie zwraca uwagi na sakramentalne zdanie, które padło pod koniec. Oni biedaki nie mają kiedy odpocząć. Jak można takie rzeczy publicznie wygadywać? Ludzie w normalnej pracy mają 26 dni urlopu, dniówka 8 godzin i nikt się ich nigdy nie pyta, czy sobie "odpoczęli", tylko każą robić. I to za takie pieniądze, na widok których pany piłkarzyki by się tylko obśmiały. A oni co? Przyjadą sobie chłopczyki na trening, ale przecież nie na siódmą, bo by się nie wyspali. Poruszają się trochę przez 2-3 godzinki i fajrant. W weekend 11-14 "pechowców" musi "znowu" biegać przez niespełna dwie godziny i nawet tego im się nie chce, co widać w ostatnich tygodniach. A na końcu za to leserstwo jeszcze ciężki hajs kasują. I oni mają tupet mówić o zmęczeniu.

jasio865, 30.09.2017 18:51:31 - *.play-internet.pl

Czy ktoś byl?czy w tym czy innym czasie?to juz nie jest ważne,juz Jacek zwolniony,ale...druzyny nie ma ,nie ma tzw kolektywu,jeden za drugim nie idzie,widać to w czasie meczu!wyniki mówią wyraźnie i juz nie mam wątpliwości ,nikt sie nie przyzna!!zatrudniono trenera bez charyzmy,bez doświadczenia,moim zdaniem to eksperyment a to akurat druzynie mistrza Polski nie przystoi !!tu musi byc ekstra trener a nie uczeń!!

grzesiek do mietek, 30.09.2017 18:55:30 - *.centertel.pl

Wystarczy poogladac na zdjeciach co oni robia. Rozciagania, sklony. Kiedys janusz wojcik by im kazal w temp -20 biegac maratony w zime a sam za nimi samochodem by jechal.
Ja w pracy w Warszawie mam znajomych ktorzy dojezdzaja spod warszawy 2 godziny. 2 godziny w jedna strone i 2 godziny w druga strone. Czyli 4 godziny jazdy + 8 godzin pracy. = 12 godzin pracy. A no i czasem jeszcze w sobote przyjda dorobic jak zachoruja czy cos.

maf20, 30.09.2017 19:19:01 - *.legionowodom.pl

Coś mi podpowiada, że macki BL mącą i mącić będą.

L, 30.09.2017 19:46:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zawsze można zmienić zawód Panie Pazdan.

Tagi, 30.09.2017 20:12:42 - *.dynamic.chello.pl

Pazdan , nie jest człowiekiem , który będzie "umierał" za klub. Ale był i jest solidnym zawodnikiem , dającym z siebie maxa , bez względu dla kogo gra.
W spisek przeciwko Magierze nie wierze . Wszyscy wiemy że są dziennikarze nie przychylni naszej Legii. Nie dajmy się wmanewrować w wewnętrzną grę/kłótnie.

Wolfik, 30.09.2017 20:22:53 - *.dynamic.mm.pl

Wszystko wyjaśni się w przerwie zimowej.

tomashi, 30.09.2017 21:10:45 - *.dynamic.chello.pl

Ktoś z zewnątrz chce zrobić kibel w szatni Legii!

fg, 30.09.2017 21:17:16 - *.dynamic.chello.pl

jeszcze powinien dodac hwdp!

gazza, 30.09.2017 21:28:34 - *.wroclaw.dialog.net.pl

A ja wywaliłbym wszystkich piłkarzy którzy celowo odpadli z LM i LE.
Chyba nikt nie wierzy że nie mogli przejść Mołdawi i Kazachstanu !!

(L)isek, 30.09.2017 22:07:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a jak w ps napiszą że jedza dyma czyjąś matke to uwierzycie ?? ogarnijcie sie ludzie

Tadziro, 30.09.2017 22:11:25 - *.play-internet.pl

Artykułów pojawiających się chwilę przed meczem i psujących atmosferę ciąg dalszy... Ciekawe jak długo wszyscy będą zasypywani takim g.wnem

syrenka, 30.09.2017 22:14:30 - *.centertel.pl

Trzymaj się Michał!!! Zawodnicy kopiący "dołki" pod trenerem...to jakaś kompletna bzdura!! Już kiedyś napisałem...należałoby Panu Magierze dać paru kibiców do ochrony...śmiechu warte!! Koniec świata!! Dobry trener, ale zawodnicy go nie chcieli i go z klubu wygonili...Jeszcze 3 tygodnie na tej stronie 90 komentarzy brzmiało "Magiera- won". Czy to jakiś koniec się zbliża? Wariactwo nawet tutaj...

Miodek OUT, 30.09.2017 22:34:11 - *.dynamic.chello.pl

Oj widze ze Miodek zatrudnił troli zeby disowali Leśnego...wypad pazie

on, 30.09.2017 22:50:12 - *.centertel.pl

Szkoda ze ludzie ktorzy sa reprezentantami Polski grajac w najlepszym polskim klubie maja na ten klub wywalone.A Jedrzejczyk dostal od Legii wszystko.Zaczal w niej profesjonalna kariere a teraz ma najwiekszy kontrakt w lidze.I nasza Legie ma za nic.Odwala panszyzne jak by w ogole laske robil ze ma grac.Od niego bym wymagal wiecej niz od Pazdana ktory tez odwala panszyzne z laski na ucieche.Takich ludzi tu nie potrzeba.Jedze trzeba sprzedac zima skoro sie tu meczy i ma wszystko gdzies.

Do grzesiek, 01.10.2017 00:51:48 - *.play-internet.pl

Tak tak a na jakiej podstawie miał by zgłaszać?

AAA, 01.10.2017 08:18:08 - *.dynamic.chello.pl

Dobrze że tego Magiery nie ma.Baaardzo słabiutki Wuefista.

grzesiek, 01.10.2017 08:55:17 - *.centertel.pl

Na podstawie nie prawdziwych informacji. Jesli to byly nieprawdziwe informacje to godziły w dobre imie zawodników i klubu. A tymbardziej publikacja zarobkow pilkarzy. Jesli to sa nieprawdziwe info to klub moze zarzadac odszkodowania i napisania sprostowania.

Tomek Mokotów , 01.10.2017 11:13:08 - *.dynamic.chello.pl

Leśny przy Mioduskim to fanatyk i kibol... Już prędzej uwierzylbym, że to sam Miodousty własne gniazdo kala by usprawiedliwić słabe zarządzanie.

DO ROBOLI co to po 12 godzin tyrają w robocie i cale dnie w dojazdach... A w piłkę to dwa razy w tygodniu na wuefie graliscie i to pewnie słabo.
Jeśli nie wiecie co to zmęczenie organizmu, prawidłowy CYKL TRENINGOWY, 'czucie' piłki, radość z gry to nic wam już nie pomoże. I żadna kasa na koncie nie zmieni faktu, że najlepsi piłkarze świata mają kryzysy a my nie mówimy tu o najlepszych pilkarzach świata.

FOREVER LEGIA, 01.10.2017 11:35:21 - *.play-internet.pl

E tam,teraz to zaden sie nie przyzna.Dopoki latwiej bedzie zwolnic trenera,niz zawodniika(ow),ktorzy swoja postawa na i poza boiskiem dzialaja na szkode firmy,bo przeciez celowa slaba gra,zeby osiagniac cel jakim jest zmiana trenera uderza w funcjonowanie klubu,dopoty nic,albo niewiele sie zmieni.Mysle,ze winne sa tu osoby,ktore akceptuja takie umowy,ktore uniemozliwiaja pociagniecie do odpowiedzialnosci zawodnikow za takie podejscie do swoich,zapisanych w kontrakcie obowiazkow.

grzesiek, 01.10.2017 13:52:26 - *.centertel.pl

Cykl treningowy nic nie pomoze jak sie w czasie meczu nie bedzie zapie***ć na 100%

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.