CLJ U-17: Legia - Stomil Olsztyn: Patryk Konik, Gabor Grabowski i Łukasz Łakomy, fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze sobotnie

Juniorzy młodsi obronili prowadzenie w tabeli wygrywając pod dramatycznej końcówce 2-1 ze Stomilem. Z kolei w CLJ-15, po meczu który nie obfitował w dogodne okazje Legia poniosła z Jagiellonią porażkę 0-1. Podobny przebieg miało zresztą spotkanie w lidze U-13 między Legią a STF Champion 2005. W lidze U-16 legioniści pokonali aż 5-0 Broń Radom. Juniorzy młodsi CWKS ulegli w sparingu 2-3 Legionowi Warszawa, a orliki CWKS uległy 4-5 Drukarzowi.

CLJ U-17: Legia 2-1 (0-1) Stomil Olsztyn 01
0-1 22 min. Szymon Jajkowski (po rozegraniu rzutu wolnego)
1-1 59 min. Bartłomiej Ciepiela (rzut karny po faulu na Macieju Rosołku)
2-1 77 min. Maciej Rosołek (as. Bartłomiej Ciepiela z rzutu wolnego)

Strzały (celne): Legia 18 (9) - Stomil 5 (2)

Legia: Cezary Miszta - Maksymilian Tkocz (kont., 41' Mateusz Lisowski), Jan Goliński, Patryk Peda, Patryk Konik - Nikodem Niski [02] (55' Mateusz Szyszkowski), Łukasz Łakomy, Gabor Grabowski (41' Kacper Grzela), Bartłomiej Ciepiela Ż, Wiktor Preuss, Maciej Rosołek. Rezerwa: Kacper Czajkowski
Trener: Tomasz Sokołowski II, II trener: Rafał Gębarski

Legioniści od pierwszych minut próbowali przedostać się pod pole karne gości, ale w toczonym momentami w szybkim tempie spotkaniu , przebicie się przez blok obronny OKS nie było łatwe. Olsztynianie dwukrotnie w tej części gry poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Misztę, a druga z tych akcji - po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym - przyniosła im gola. Po przerwie przewaga Legii była bardzie widoczna, choć pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie piłkarze Stomilu, po stałym fragmencie gry i niebezpiecznej główce. Gdy w polu karnym popchnięty został Maciej Rosołek, arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Bartłomiej Ciepiela. Gol zmobilizował legionistów do jeszcze większych, acz konsekwentnych wysiłków w ostatnich 20 minutach. Po doskonałym rajdzie Macieja Rosołka piłkę zdołał w 67. minucie obronić golkiper OKS, ale 10 minut później był bezbronny po uderzeniu głową tego samego zawodnika. Dzięki wygranej Legia pozostaje samodzielnym liderem grupy I CLJ z 14 punktami (2 "oczka" przed Jagiellonią).

Legia U-16 5-0 (2-0) Broń Radom 02
1-0 15 min. Michał Sparwasser (rzut karny po faulu na nim samym)
2-0 25 min. Michał Sparwasser (as. Franek Majewski)
3-0 48 min. Michał Sparwasser (as. Radosław Cielemęcki)
4-0 56 min. Dawid Barnowski (as. Michał Sparwasser)
5-0 79 min. Michał Kochanowski (z dystansu, as. Radosław Cielemęcki)

Strzały (celne) Legia 27 (11) - Broń 3 (2)

Legia: Tomasz Woźniak (Jakub Mielcarz [04] ng) - Jakub Michor, Adam Katnaji (Kpt), Kamil Rokosz, Oliwier Olszewski [03] - Dawid Barnowski, Michał Kochanowski, Kacper Gościniarek (41' Radosław Cielemęcki [03]), Franciszek Majewski, Grzegorz Glapka (54' Joel Mpika [04]) - Michał Sparwasser
Trener: Tomasz Kycko

W sierpniu legioniści (acz w nieco bardziej odmłodzonym składzie) mieli ogromne problemy z obronieniem choćby remisu na boisku w Radomiu. Tym razem spotkanie należało zdecydowanie do podopiecznych Tomasza Kycki, którzy grali z bardzo dużym zaangażowaniem, i już po kwadransie objęli prowadzenie po rzucie karnym egzekwowanym przez Michała Sparwassera. Zawodnik Legii po niespełna 50 minutach skompletował hat-tricka, a przy kolejnym golu asystował. Trafienia Dawida Barnowskiego i Michała Kochanowskiego (przepiękny strzał z dystansu po koronkowej, zespołowej akcji) przypieczętowały efektowną wygraną z radomianami.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

CLJ U-15: Legia 0-1 (0-0) Jagiellonia Białystok 03
Gol:
0-1 48 min.

Strzały (celne): Legia 12 (3) - Jagiellonia 8 (4)

Legia: Jakub Ojrzyński, Jakub Kowynia - Hubert Derlatka (Kpt), Filip Szewczyk, Sebastian Szczytniewski, Arkadiusz Ziarko, Jakub Kwiatkowski, Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid, Patryk Pierzak, Kacper Imiołek, Szymon Włodarczyk, Adrian Troć, Dominik Krajewski
Trener: Dariusz Rolak, II trener: Jakub Zapaśnik

Legia U-13 - STF Champion Warszawa 05

Strzały: Legia 7 (5) - Champion 9(3)

Legia: Michał Malinowski [06] (31' Kacper Sitnik) - Sebastian Wysocki, Szymon Gaj, Michał Wojciechowski, Rafał Boczoń [06], Karol Haber, Piotr Kuc, Filip Zwoliński, Milan Bazler, Kacper Michalski, Jakub Szewczak
Trener: Jakub Zapaśnik

Sparing: Legion Warszawa 02 3-2 CWKS Legia 02/3/4
Gole dla CWKS:
0-1 Mateusz Zalega b.a.
0-2 Mateusz Zalega (as. Jakub Wąchocki)

Sobotni sparing przeznaczony był przede wszystkim dla zawodników z rocznika 2002 oraz tych graczy, którzy nie wyjdą raczej w podstawowym składzie w niedzielnym meczu ligowym na Ursusie.Mimo początkowego prowadzenia "Wojskowych" to gospodarze cieszyli się ostatecznie z wygranej.

Liga U-11: Drukarz III Warszawa (Drukarz 2008) 5-4 (2-3) CWKS Legia 07/8