Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
Czwartek, 5 października 2017 r. godz. 19:49

Armenia 1-6 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski rozgromiła na wyjeździe reprezentację Armenii 6-1. Trzy gole dla "biało-czerwonych" zdobył Robert Lewandowski, a po jednym trafieniu dołożyli Kamil Grosicki, Jakub Błaszczykowski oraz Rafał Wolski. 85 minut rozegrał Michał Pazdan, a w 59. minucie na boisku pojawił się Krzysztof Mączyński. Ostatni eliminacyjny pojedynek Polacy rozegrają w niedzielę o godzinie 18:00 z Czarnogórą na Stadionie Narodowym. Do awansu już tylko krok!

Polacy bardzo dobrze zaczęła czwartkowe spotkanie. Już w 2. minucie gry na listę strzelców wpisał się Kamil Grosicki. Potem "biało-czerwoni", zgodnie z planem, coraz mocniej naciskali przeciwników. Reprezentanci Armenii nie mieli żadnych argumentów, aby przeciwstawić się dobrze dysponowanym Polakom. W 18. minucie podopieczni Adama Nawałki podwyższyli prowadzenie. Z rzutu wolnego dokładnie przymierzył niezastąpiony Robert Lewandowski. Minęło zaledwie siedem minut a Meliksetjan znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Cała akcja bramkowa rozpoczęła się od fatalnego błędu defensywny gospodarzy. Jeden z obrońców podał piłkę do golkipera, który skompromitował się, łapiąc ją w ręce. Ostatecznie Polacy egzekwowali rzut wolny z zaledwie pięciu metrów. Kamil Grosicki dograł do Lewandowskiego, ten huknął z prawej nogi i futbolówka zatrzepotała w siatce. Tym samym snajper stał się najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji Polski w historii. Kiedy wydawało się, że Polacy zejdą na przerwą z zerowym dorobkiem straconym bramek, to niespodziewanie Ormianie trafili do siatki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej w szesnastce wyskoczył Hambartsumjan i głową nie dał najmniejszych szans Wojciechowi Szczęsnemu.

Na drugą połowę Polacy wyszli bardzo zmotywowani. Przez pierwszy kwadrans niewiele się jednak działo. Dopiero w 58. minucie gola strzelił Jakub Błaszczykowski. Pomocnik naszej reprezentacji popisał się indywidualnym rajdem, który zakończył mocnym płaskim uderzeniem, z którym nie poradził sobie bramkarz z Armenii. Strzał wydawał się łatwy do obrony, ale Meliksetjan po raz kolejny pokazał, że nie miał dzisiaj najlepszego dnia. W 65. minucie kolejny cios wyprowadzili Polacy. Na lewym skrzydle szarpnął Kamil Grosicki, płasko dośrodkował w pole karne, gdzie z najbliższej odległości hat-tricka skompletował Robert Lewandowski. Kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry gospodarze mogli zmniejszyć rozmiary porażki, lecz Wojciech Szczęsny bardzo dobrze zachował się w sytuacji sam na sam z jednym z przeciwników. W 79. minucie z dystansu huknął Krzysztof Mączyński, a za moment poprawił Piotr Zieliński - dwukrotnie golkiper rywali stanął na wysokości zadania. W samej końcówce wynik ustalił Rafał Wolski.

Armenia 1-6 (1-3) Polska
0-1 Grosicki 2
0-2 Lewandowski 18
0-3 Lewandowski 25
1-3 Hambartsumjan 39
1-4 Błaszczykowski 58
1-5 Lewandowski 65
1-6 Wolski 89

Armenia: 16. Grigor Meliksetjan - 13. Kamo Howhannisjan, 19. Howhannes Hambardzumjan, 4. Taron Woskanjan, 17. Artak Edigarjan - 10. Gegham Kadimjan (62, 7. Edgar Malakjan), 18. Henrich Mchitarjan, 6. Gor Malakjan, 9. Ruslan Korjan (66, 22. Edgar Manuczarjan), 23. Sargis Adamjan (73, 21. Dawit Manojan) - 11. Tigran Barseghjan.

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 20. Łukasz Piszczek, 15. Kamil Glik, 2. Michał Pazdan (85, 4. Thiago Cionek), 3. Bartosz Bereszyński - 16. Jakub Błaszczykowski, 10. Grzegorz Krychowiak, 8. Karol Linetty (59, 5. Krzysztof Mączyński), 19. Piotr Zieliński, 11. Kamil Grosicki (72, 13. Rafał Wolski) - 9. Robert Lewandowski.

żółta kartka: Manojan.

sędziował: Matej Jug (Słowenia).



Komentarze: (38)

Marcin, 05.10.2017 20:13:17 - *.242.wlantech.pl

Brawo Lewy!!! Przeszedłeś do historii. Krycha w kadrze = inna jakość!

Juri, 05.10.2017 20:14:56 - *.centertel.pl

Piękny wynik,brawo Pazdan i Mąka.

(L)eming, 05.10.2017 20:21:17 - *.jmdi.pl

Mąka dobry mecz.

Ader, 05.10.2017 20:29:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lewandowski zawsze marzył by grać w Legii...

van basten, 05.10.2017 20:29:11 - *.play-internet.pl

Cały ten mecz to poziom naszej III Ligi. Nie ujmując oczywiście naszym trzecioligowcom.

@rek, 05.10.2017 20:32:09 - *.dynamic.chello.pl

Ten Pazdan to pajac i tyle... W kadrze gra jak z nut, a u nas jak ostatni gamoń... Pozdro (L)

mle, 05.10.2017 20:36:06 - *.251.ipv4.supernova.orange.pl

Przynajmniej z tej strony dobre wieści. Brawo!

Rio, 05.10.2017 20:58:35 - *.ip.oxynet.pl

Lewy jaj zawsze najlepszy

Do @rek, 05.10.2017 21:05:23 - *.dynamic.chello.pl

Ale w kadrze ma innych kolegów a poza tym to w Legii też miał super mecze, pajacu

olo, 05.10.2017 21:22:13 - *.pl

W sumie to dobrze, że Lewy "był za słaby na Legię", bo jak nic by chłopak u nas przepadł...

Bear, 05.10.2017 21:34:28 - *.232.ipv4.supernova.orange.pl

Mówiąc obiektywnie, Lewandowski przebił już Bońka, Lubańskiego, Deyne również przebił.

@rek do Do @rek, 05.10.2017 21:47:44 - *.dynamic.chello.pl

Sam jesteś pajac... i do tego anonimowy pajac... Pozdro (L)

Miki, 05.10.2017 22:27:52 - *.centertel.pl

Przecież Lewy tylko z karnych i tylko w klubie strzela...

wrt, 05.10.2017 22:29:35 - *.play-internet.pl

do Do @rek który dokładnie mecz w tym sezonie Pazdan zagrał super ?

antek, 05.10.2017 22:44:34 - *.static.chello.pl

Hajto nie komentuj już meczy

ropa(L), 06.10.2017 00:14:21 - *.247

Hajto za Romeo! On nauczy nasze panienki "grać z kija" !

Siwy, 06.10.2017 00:23:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Spokojnie Panowie. My mamy Arrubarene

Do wrt, 06.10.2017 06:16:48 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Może nie zagrał super,ale w tym sezonie przy takiej formie Legii w paru meczach trzymał solidny poziom.Faktem jest że cała drużyna gra słabo.Dobrze że forma w drużynie nie przekłada sie źle na reprezentacje.To dobrze świadczy o zawodniku.Nie ma co się pastwić i płakać nad rozlanym mlekiem

FOREVER LEGIA, 06.10.2017 07:57:26 - *.play-internet.pl

Ale my mielismy Arrubene.

roben66, 06.10.2017 08:37:56 - *.adsl.inetia.pl

do Bear...
Lewy nigdy nie przebije Deyny , Kaziu potrafił sam wygrać mecz , technika dwa razy lepsza , zaś lewy ty tylko egzekutor....

grzesiek, 06.10.2017 09:54:18 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lewandowski to jest jednak Gość

fan, 06.10.2017 10:11:48 - *.acn.waw.pl

druga bramka to samobój ale widzę że temu dorobkiewiczowi już nawet samobóje dopisują

kaka, 06.10.2017 10:12:23 - *.dynamic.chello.pl

Problem Pazdana tkwi w tym że w reprezentacji ma z kim grać, zawsze może liczyć na asekurację grających u jego boku takich zawodników jak Glik, Piszczek, Krychowiak cofający się do pomocy stoperom, czy zawsze dobry i pewny bramkarz. A z kim przychodzi mu grać w Legii?, z Dąbrowskim, Broziem, cienkim w tym sezonie Jędrzejczykiem oraz nie zawsze pewnym Malarzem i cienkim Moulinem od którego nie może spodziewać się na asekurację defensywy. Nie można dlatego go obarczać za całą grę defensywną Legii, czego niektórzy tu nie rozumieją że jego gra wygląda na niepewną.

kowaL, 06.10.2017 10:30:19 - *.centertel.pl

Czym wy się podniecacie????? Z kim te ogórki grały? Ano z jeszcze większymi ogórami, a lewus? Większość bramek z karnych i farfocli, to żaden grajek, gdzie mu tam do Kazia Deyny...poza tym pazdek złapał kontuzję :-) czyli na uja mu ta kadra była

Alex uk, 06.10.2017 10:35:38 - *.34

Do bear, Deyny I Roberta nie mozna porownywac, inne pozycje, inne czasy, inne realia, Deyna wypic lubil cos mocniejszego , Robus pije sok z gumijagod

Lee, 06.10.2017 10:35:47 - *.110

Ten Lewandowski jest prawie tak dobry jak Arubarrena :D

zibin55, 06.10.2017 10:51:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

do roben66: Dodałbym jeszcze Lubańskiego, którego przeskoczył w liczbie goli w reprezentacji, ale licząc średnią za mecz to Lewandowskiemu wychodzi 0,56 bramki (50/90) a Lubańskiemu 0,64 (48/75) w jednym meczu. I tu będzie Lewemu niezbyt łatwo pokonać p. Włodzimierza; być może niemożliwe. Nie mówiąc o większej wszechstronności Lubańskiego.Kiedyś chciał go przecież Real.
Ale na podium się Lewy mieści :)

Trzeciak, 06.10.2017 11:55:22 - *.59.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

W dalszym ciagu uwazal ze Robert jest za slaby na Legie.

@robben66, 06.10.2017 12:06:02 - *.232.ipv4.supernova.orange.pl

Mam wielki szacunek do Kazia Deyny i uważam go za jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiej piłki.
Musimy jednak być obiektywni a nie odnosić się tylko do sympatii czy mówienia że był legendą naszego klubu, owszem Kazio Deyna był, jest i pozostanie legendą Legii.
Ale Lewandowski już go przebił, i bynajmniej nie chodzi tu tylko o statystyki. Lewandowski to piłkarz kompletny, świetna technika, szybkość, mocno stoi na nogach, potrafi grac tyłem do bramki, świetnie gra głową, a do tego cofa się również do zadań defensywnych kiedy trzeba. Dlatego moim zdaniem Lewandowski przebił Deyne i wielu innych piłkarzy, a jego kariera wciąż trwa.

asdfghjkl, 06.10.2017 13:21:58 - *.internetdsl.tpnet.pl

jak patrzyłem na grę Armenii, to myślałem, że naszych kopaczy poprzebierali w czerwone stroje - takie samo dno

Bear, 06.10.2017 15:44:36 - *.239.ipv4.supernova.orange.pl

Mam wiadomość do wszystkich troli i hejterów :
Nasza reprezentacja gra najlepiej od wielu wielu lat. Mamy skład optymalny, z dobrymi piłkarzami. Wygrywamy, strzelamy mnóstwo bramek, przestańcie gadać głupoty.
Co wy chcecie ? Żeby Polska grała jak Niemcy, Brazylia czy Hiszpania ?
Może kiedyś się uda, ale nie zapominajcie z jakiego poziomu zaczynał trener Nawałka. Reprezentacja zrobiła tak wielki progres, że dzisiaj na prawdę miło się ogląda ich mecze. Doceńcie to co jest. A jest na prawdę solidnie i dobrze.

hajdukL, 06.10.2017 16:08:06 - *.dynamic.chello.pl

@@rek Tobie wolno od pajaców wyzywać w necie Pazdana choć skoro chodzisz na Legię to mógłbyś powiedzieć to Michałowi w oczy. Jak już Ciebie ktoś śmie ruszyć to się gotujesz. Już lepiej zostań przy tych swoich nie do końca trafnych wypracowań odnośnie Legii tylko nie przesadzaj z inwektywami.

@rek do hajdukL, 06.10.2017 20:58:04 - *.dynamic.chello.pl

Peace brachu... Słowo pajac jest pewnego rodzaju grą słów... Podaję za słownikiem: "pajac" rzeczownik, rodzaj męskoosobowy

(1.1) komiczna postać w dawnej krotochwili
(1.2) przen. ktoś zachowujący się niepoważnie

Biorąc pod uwagę w ostatnich 3 miesiącach jego wszystkie wtopy boiskowe, rozliczne błędy, czerwone kartki i tzw. "skargi pozaboiskowe" mogłem z czystym sumieniem użyć słowa "pajac"... Pozdro (L)

Kamil, 06.10.2017 21:45:07 - *.play-internet.pl

Przypominam że Lewandowski był za słaby na grę w Legii.

hajdukL, 07.10.2017 12:12:26 - *.ar-network.pl

@rek, ładnie wytłumaczyłeś użycie słowa pajac w stosunku do Pazdana podpierając się o słownik i boiskowe zachowania. Doceniam. Tyle tylko, że nie do końca mi o to chodziło... Jednak teraz zostawmy to bo nie chcę mi się rozwijać. Tak czy siak szanujmy się choć trochę i trzymajmy poziom bo coraz gorzej z tym.
Pzdr!

łysy, 07.10.2017 20:28:53 - *.adsl.inetia.pl

kowal ! Z ciebie to dopiero jest mega padaka!

Lewy wróć, 07.10.2017 20:55:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lewy jest nasz (L) , jednak za rzadko wyraża tęsknotę za swoją ukochaną jedyną , wyjątkową Legiunią Warszawa . Ania też nasza , wiadomo . Mógłby pokazać Elkę jak by strzelił gola Borussi albo komuś . Ale jest wporzo , czego nie można powiedzieć o Sylwestrze Cz. , który gada jakieś głupoty o prokuraturze dla ,, przekrętu sportowego ''... Biedny nasz Czereś , a my go chcieliśmy na rękach nosić . Może się ogarnie i nie będzie udzielał wywiadów temu szmatławcowi . Pomyśleć , że kiedyś kupowałem tą gazetę . Może kiedyś była trochę lepsza , już nie pamiętam .

Kuba83 , 07.10.2017 22:58:10 - *.web.vodafone.de

Trzymam kciuki chopaki!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.