Armando Sadiku notuje asystę przy trafieniu Jarosława Niezgody - fot. Mishka / Legionisci.com

Polska kontra Albania, czyli ligowe porównanie Niezgody i Sadiku

W niedzielnym spotkaniu trzy punkty Legii zapewnił Jarosław Niezgoda, który dopiero po raz trzeci w tym sezonie zaczął ligowy mecz w wyjściowym składzie. Młody napastnik sprawił, że cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Armando Sadiku, który jak na razie nie może w Legii znaleźć się na odpowiednich torach. Zapraszamy do podsumowania występów obydwu zawodników w dotychczasowych meczach ligowych.

W tym sezonie Sadiku rozegrał ponad dwa razy więcej minut na ekstraklasowych boiskach niż Jarosław Niezgoda. Co ciekawe, pomimo tego więcej bramek na swoim koncie ma 22-letni Polak, który wpisał się na listę strzelców w meczach z Wisłą Płock, Śląskiem Wrocław oraz Lechią Gdańsk. W niedzielę zdobył swojego pierwszego gola na Łazienkowskiej w barwach Legii i od razu zapewnił gospodarzom zdobycie cennych trzech punktów. Sadiku z kolei pokonał do tej pory bramkarzy Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin.

Patrząc na poniższe statystyki, to nie trudno zauważyć, że Niezgoda może pochwalić się dużo lepszą celnością strzałów. Sadiku co prawda częściej próbował zaskoczyć golkiperów przeciwników, ale jego dokładność wypada na poziomie 28%. Największa różnica na korzyść Sadiku wygląda przy opisywaniu pojedynków powietrznych obydwu zawodników. Albańczyk pokonał Niezgodę aż o 11 punktów procentowych.

Ponadto Albańczyk mocno przyczynił się do strzelenia kilku goli dla "Wojskowych", notując trzy asysty w meczach ligowych (Piast, Sandecja, Śląsk).

- Mam nadzieję, że będę wychodził od pierwszej minuty jak najczęściej. Pokazałem się trenerowi i czas pokaże, co będzie dalej - powiedział po wygranym 1-0 spotkaniu z Lechią Gdańsk Jarosław Niezgoda. Jego dobry występ może sprawić, że Polak faktycznie na dużej zagości w podstawowej jedenastce.

Jarosław NiezgodaArmando Sadiku
Urodzeni:15 marca 1995 (22 lata)27 maja 1991 (26 lat)
Mecze:6 (3 razy w podstawowym składzie)10 (8 razy w podstawowym składzie)
Minuty:309723
Bramki:32
Statystycznie:0,5 bramki na mecz, gol co 103 minuty0,2 bramki na mecz, gol co 362 minuty