Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 30 października 2017 r. godz. 20:20

14. kolejka Ekstraklasy. Lechia zdemolowana

Mishka, źródło: Legionisci.com

W meczu kończącym 14. kolejkę Ekstraklasy Lechia Gdańsk przegrała na własnym stadionie z Koroną Kielce aż 0-5. W niedzielnych spotkaniach Jagiellonia ograła Zagłębie 3-1, a Legia 2-0 Arkę. "Wojskowi" tracą już tylko punkt do lidera. W sobotę Piast wygrał z Wisłą Płock, Cracovia zremisowała z Termaliką, a Górnik pokonał Sandecję. W piątkowych meczach Śląsk bez problemów pokonał Pogoń 3-0, a Lech w ostatniej minucie wyszarpał punkt na własnym boisku w starciu z Wisłą Kraków.

14. kolejka:

Śląsk Wrocław 3-0 Pogoń Szczecin
Lech Poznań 1-1 Wisła Kraków
Piast Gliwice 2-1 Wisła Płock
Cracovia 1-1 Termalica Nieciecza
Sandecja Nowy Sącz 1-2 Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok 3-1 Zagłębie Lubin
Legia Warszawa 2-0 Arka Gdynia
Lechia Gdańsk 0-5 Korona Kielce

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców



Komentarze: (38)

Danny, 27.10.2017 09:12:32 - *.net-bis.eu

Śląsk - Pogoń 3-1
Lech - Wisła 1-2
Piast - Wisła 2-2
Cracovia - Termalica 2-1
Sandecja - Górnik. 1-1
Jagiellonia - Zagłębie 2-1
Legia - Arka 1-1
Lechia - Korona 3-1


Tak będzie w najbliższej kolejce...

Tr , 27.10.2017 09:49:40 - *.play-internet.pl

To już wiem, że będą inne wyniki niż powyżej

Bear, 27.10.2017 10:59:02 - *.30.ipv4.supernova.orange.pl

Jest szansa na lidera.
Lech, Zagłębie i Górnik muszą zgubić punkty a jest to możliwe.
Wszystko w nogach naszych piłkarzy.

Popo, 27.10.2017 14:03:10 - *.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Śląsk - Pogoń 4-0
Lech - Wisła 1-1
Piast - Wisła 1-1
Cracovia - Termalica 2-0
Sandecja - Górnik. 2-2
Jagiellonia - Zagłębie 0-0
Legia - Arka 3-0
Lechia - Korona 1-2

Olo, 27.10.2017 14:17:42 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Walka o to kto nie zdobędzie Mistrza Polski trwa... żałosna liga.

vip, 27.10.2017 14:47:44 - *.252

wisla za duzo w posen nie pohyca

Arek, 27.10.2017 16:38:40 - *.free.aero2.net.pl

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że łach jakiekolwiek punkty dziś straci. Przecież beznadziejna jest ta skisła i osłabiona w dodatku. Na nasze zwycięstwo jednak liczę, nawet takie 1-0 i dobrze będzie.

e(L)o, 27.10.2017 18:32:56 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Śląsk - Pogoń 2-0
Lech - Wisła 0-0
Piast - Płock 1-1
Cracovia - Termalica 3-0
Sandecja - zabrze 2-1
Jagiellonia - Zagłębie 0-1
Legia - Arka 1-2
Lechia - Korona 1-1

(L), 27.10.2017 22:38:42 - *.dhcp-ripwave.irishbroadband.ie

CHYBA amica URATOWAŁA REMIS,BYĆ POWINNO

@rek do Arek, 27.10.2017 22:58:22 - *.dynamic.chello.pl

Więcej wiary w to, iż łach pogubi punkty... O mały figiel (20 sekund) w ogóle by nic nie miał... A swoją drogą jak badziewna jest ta nasza liga... My moczymy z łachem, potem wygrywamy ze skisłą, a łach w ostatnich sekundach ledwo remisuje ze skisłą... Pozdro (L)

Olo, 27.10.2017 23:08:12 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Czy Mioduski zapłacił czołówce Ekstraklasy, żeby ciągle remisowała? Bo to jest aż niemożliwe jak wszyscy ciągle grają pod Legię! :-)

..., 27.10.2017 23:43:22 - *.echostar.pl

Problemem Lecha jest brak napastnika. Ilośc strzałów i akcji w meczu można by kilka spotkań obdarować. I to kolejny dobry mecz ale nieskuteczny.
Skandal, jak w 14.kolejce drużyna z 5 porażkami na szansę na lidera.
Zaorać i zakopać :)

Legionista, 28.10.2017 00:41:49 - *.226

Oby nasz Trenejro to wykorzystał.... Nasza Ekstraklasa jest tak słaba, że nie wiadomo kto z kim wygra... Może tak być że Pogoń się obudzi i wygra z Wisłą.K (Z Legią nie wygra!!!)

Do Olo, 28.10.2017 04:02:17 - *.dynamic.chello.pl

Nie, Mioduski nic nikomu nie będzie płacił (pewne info)

łysy, 28.10.2017 08:27:42 - *.adsl.inetia.pl

Olo pajacu! to może wypada dodać, że mimo to drużyna z największą ilością zwycięstw !!!!!!!!!!!!!!!!!

@rek do łysy, 28.10.2017 09:39:56 - *.dynamic.chello.pl

Nie obrażaj kolego "Ola", bo o tych przegranych to koleżka "trzy kropki" napisał... Czytaj uważniej posty, tak bez emocji... Pozdro (L)

Tomek Mokotów , 28.10.2017 11:45:58 - *.dynamic.chello.pl

W nosie mam poziom polskiej ligi, oglądam tylko Legię i martwi mnie poziom Legii a nie ligi. W 94 roku Legia jechała z ogórkami po 5:0 i nikt nie narzekał na poziom Ekstraklapy. Ach, zapomniałem, inne realia, inni kibice...
Jeśli pierwszy kryzys Legii od 5 lat miałby skończyć się mistrzostwa Polski to jestem za tym by wszystkie drużyny grały piach. Poza Legią oczywiście.

kibic emeryt , 28.10.2017 13:20:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nasza liga bardzo się wyrównuje ale niestety poziom idzie w dół . Legia mimo że gra zdecydowanie poniżej możliwe a straciła już 17 puntów może zostać liderem i wygrać rundę jesienną!!!!!!!!.Wydaje się że mimo dużych wcześniejszych obaw zatrudnienie tego trenera ja na razie było dobrym krokiem . Co będzie na wiosnę ? trudno powiedzieć . Na pewno zespół będzie dużo lepiej przygotowany pod względem motorycznym a to powinno gwarantować lepszą grę a przynajmniej możliwość wyboru różnych wariantów gry .

Arek, 28.10.2017 14:15:47 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@rek, no właśnie. Ja do tej pory nie wiem jak oni to stracili, ale w sumie to nie nasz problem. Jeśli będziemy wygrywać, nawet po te 1:0 przynajmniej do zimy to będzie dobrze. Najważniejsze teraz to trzymać się tej czołówki jak najściślej. No i ten Bjelica jakiś taki nerwowy hehehe. Do nowego trenera zaczynam się powoli przekonywać, zwłaszcza po przeczytaniu jego ostatnich wywiadów. Ten z Wilkowiczem całkiem fajny i całkiem do rzeczy gada nasz Pan Doktor. Jak ich będzie trzymał w ryzach, to powinno zatrybić.

@rek do Arek, 28.10.2017 15:07:48 - *.dynamic.chello.pl

No widzisz sam teraz, iż RJ to facet z sensem... Ma odpowiednią wiedzę, potrafi dostosować taktykę do możliwości personalnych a do tego ma charyzmę... Od samego początku pisałem na forum, iż wg. mnie to facet idealnie skrojony pod (L)egię, a jeśli do tego wszystkiego zimą dojdą odpowiednie transfery, to RJ zapewni nam kolejne MP 2017/2018... Boję się tylko tego, iż po sukcesie w polskiej lidze federacja Chorwacji szybko po niego wyciągnie swoje łapska... Ale nie martwy się tym na zapas... Teraz musi być wygrana z Arką i Pogonią, aby później spokojniej podejść do meczu z Górnikiem... Pozdro (L)

tomasz problem , 28.10.2017 15:24:21 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Tomek ,wtedy liga byla mocniejsza niz teraz .Oczywiscie moim zdaniem. Zobacz kto gral .A o akcji liść nawet jak by się zdarzyla to cos czuje byloby odwrotnie.

Toni , 28.10.2017 16:55:51 - *.0pools.vodafone-ip.de

Koledzy poruszyli dobry temat ze liga sie wyrownuje.To fakt.Miedzy 1 a 10 druzyna jest roznica 5 punktow.To sa dwa wygrane mecze.I uznal bym to za normalne ze liga sie wyrownuje gdyby nie jeden istotny szczegol.
Jak to mozliwe ze w tabeli jest taki scisk mimo ze jeden klub dysponuje budzetem 15 milionow zlotych,drugi klub ma budzet 50 milionow zlotych a trzeci klub ma budzet 120 milionow zlotych?A wszyscy sa na jednym takim samym gownianym poziomie.Jak to mozliwe?
Otoz poziom ligi spada.Ci co maja maly budzet sprowadzaja slabych pilkarzy i tu nie ma sie co dziwic ze tak jest.Natomiast ci co maja wiekszy budzet tez sprowadzaja marnej jakosci pilkarz tylko przeplacaja.Dlatego jest taki scisk w tabeli.A poziom polskiej ligi sie stacza co widac po europejskich pucharach.
Ale od czasu do czasu dwa slabe polskie kluby zagraja razem i wtedy wszyscy sie podniecaja ze obejrzelismy dobry mecz na dobrym poziomie.A jaki jest ten poziom to weryfikuja pozniej eliminacje do europejskich pucharow.
Zeby podniesc poziom polskiej pilki trzeba sprowadzac pilkarzy takich jak Vadis.Czy jakis klub w Polsce sprowadza takich pilkarzy?Nie.
Czolowe miejsca w lidze zajmuje sie po to by grac w europie.My zajmujemy czolowe miejsca w lidze po to by nie grac w europie.Bo najpierw trzeba po sezonie wyprzedac druzyne a nie wzmocnic.I dlatego jest jak jest.

Jerz z Potoku, 28.10.2017 19:28:09 - *.dynamic.chello.pl

@ Toni - Twój post, a szczególnie jego końcowa sekwencja oddaje istotę realiów obecnie panujących w naszej ESA.
Śledząc poczynania naszych ligowych "mocarzy" wielokrotnie nachodzi mnie smutna refleksja, iż faktyczne boje o tzw. pucharowe miejsca, to toczą przedstawiciele mediów, z oczywistych względów. A nasza ligowa czołówka w równym żółwim rytmie człapie dalej. Skromne budżety, mało kreatywni prezesi i przeciętni piłkarze - to aktualna wizytówka naszej ESA.
Wprawdzie przez 4 lata klub z Warszawy był tego chlubnym wyjątkiem, ale obecny prezes i właściciel Legii swoimi kontrowersyjnymi decyzjami szybciutko dorównał do czołówki peletonu...


Arek, 29.10.2017 00:42:55 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To na lidera trzeba będzie jeszcze poczekać.

2 : 57, 29.10.2017 02:58:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Powinniśmy punktować regularnie , bo Górnik sie podjarał i chociaż pogubili parę punktów to zaczęli świrować o powtórzeniu dawnych osiągnięć . Zaczęli marzyć , a to jest niebezpieczne . Trzeba zrobić lidera szybciej i lepiej grać , tak jak przed kryzysem . No to dzisiaj jazda ! Myślę , że bedzie 4 : 0 .

grzesiek, 29.10.2017 11:56:29 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Górnik moim zdaniem główny kandydat do tytułu MP. Jeśli sędziowie nie zaczną przekręcać im meczów to kto wie..

Do 2 : 57, 29.10.2017 16:22:44 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

4:0... buahahaha! Chłopie, módl się, żebyśmy w ogóle to wygrali, a nie takie bzdety piszesz. Ci przepowiadacie wyników z tej strony to jest komedia! :D

Stefan, 29.10.2017 21:04:24 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Do@grzesiek
To sp..laj do kurnika.
Wröżbito.
Tylko WIELKA LEGIAAAAAAAA

do @grzesiek , 29.10.2017 22:36:01 - *.83.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bredzisz, Legia ma znacznie lepszy skład, no i nas się boją , fakt Górnik się nas nie boi , ale tylko oni i Wisełka.. Reszta sraczkę ma przez tydzień. Dlatego będziemy mistrzem, choć przyjemnie go zdobyć ścigając się z fajnie grającym Górnikiem niż z nudnym słabym lechem lub chamską jagą .

2 : 58, 29.10.2017 23:20:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Komedia ? Tylko o dwie bramy sie pomyliłem .

Do e(L)o, 30.10.2017 22:18:39 - *.216.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po co ci ta Elka w nicku skoro ciągle krytykujesz Legie. Jak typujesz wyniki to zawsze że przegramy. 99 procent twoich pseudo komentarzy to krytyka klubu lub piłkarzy. Albo jesteś z nami albo wypad pajacu.

Arek, 30.10.2017 23:36:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

To Lechia dała czadu, hehehe.

Cch, 31.10.2017 03:50:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Lechia pocisnela

Afro, 31.10.2017 08:01:56 - *.static.nsti.pl

do do@grzesiek nawet policja górnika nas się boi!

mG, 31.10.2017 13:23:56 - *.2

Mistrzem będzie Legia i Puchar też zdobędzie ! :)

Bamber gold, 31.10.2017 14:56:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Lechia jeszcze jest w szoku po rundzie finałowej poprzedniego sezonu . Nie otrząsnęli się . To świadczy o tym , że są słabi organizacyjnie i nie potrafią pójść za ciosem . Też Nowak nie dał rady , a i Walijczyk nie ogarnia tematu . Ich piłkarze to chyba poświrowali gorzej niż nasi , nagle przestali grać . Naszych ludzi tam szkoda . Powinni grać u nas albo w Realu czy w Juwentusie ( szczególnie Wawrzyn - jak ja za nim tęsknię . Za wszystkimi zresztą .)

Biała Łapa, 31.10.2017 19:33:55 - *.dynamic.chello.pl

@ Bamber gold - Wawrzyn w Juwentusie?! Ja również go lubię, a także pozostałych b. naszych. Jednak uważam, że aktualnie ich docelowe miejsce to maksymalnie rezerwy Legii. Nie inaczej.

Bamber gold, 31.10.2017 20:28:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No nie wiem , może już tak nie chodzą jak wcześniej . Z Realem i Juwe to trochę żartowałem . Chociaż - Wawrzyn i Wolak ciągle trzymają poziom . Duszan i Daniel Łukasik też są nieźli . Duszan natomiast jakieś dziwne teksty rzuca w wywiadzie , o nas . I to mnie zastanawia . Arka Malarza mamy teraz i jeszcze kilku bramkarzy . Pozdro .

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.