Legia Warszawa - GTK Gliwice - fot. Mishka / Legionisci.com

Koszykówka: Legia Warszawa 78-88 GTK Gliwice

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 5. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali na Torwarze z zespołem GTK Gliwice 78-88. Wyniki poszczególnych kwart: 18-19, 29-31, 15-25, 16-13. Była to szósta porażka "Wojskowych" w tym sezonie - legioniści są jedynym zespołem bez wygranej. Na Torwarze zgromadziło się około 1,5 tysiąca kibiców. Za tydzień Legia zagra na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 58 zdjęć Mishki

Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Hugollka

Fotoreportaż z meczu - 76 zdjęć Krzysztofa Białowąsa

Fotoreportaż z meczu - 63 zdjęcia Michała Wyszyńskiego

Już pierwsze minuty pierwszej kwarty pokazały, że mecz z gliwiczanami nie będzie łatwym zadaniem. W pewnym momencie goście osiągnęli 6 punktów przewagi, ale po dziesięciu minutach na tablicy widniał wynik 18-19 dla GTK. Druga część rozpoczęła się od mocnego uderzenia Legii, która szybko wysunęła się na 6-punktowe prowadzenie. Niestety nie udało się go długo utrzymać i wynik cały czas był na styku. Do przerwy goście prowadzili 3 punktami.

Prawdziwe rozczarowanie przeżyliśmy jednak w trzeciej odsłonie. Gdy wydawało się, że podopieczni Piotra Bakuna za moment dogonią GTK... nastąpiła katastrofalna końcówka i rywale odskoczyli na 13 punktów! W ostatniej kwarcie spokojnie utrzymywali wypracowaną przewagę, a w zespole ze stolicy szwankowała skuteczność. Na 3,5 minuty przed końcową syreną po trójce Grzegorza Kukiełki na wynik brzmiał 71-80 dla GTK i o czas poprosił szkoleniowiec z Gliwic. Niestety po chwili przerwy znowu do głosu doszli gracze w granatowych koszulkach i przewaga szybko urosła do 14 oczek. Ostatecznie mecz zakończył się dziesięciopunktowym zwycięstwem GTK.