Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Anwil Włocławek - Legia Warszawa - fot. Bodziach / Legionisci.com
Anwil Włocławek - Legia Warszawa - fot. Bodziach / Legionisci.com
Niedziela, 5 listopada 2017 r. godz. 19:43

Koszykówka: Anwil Włocławek 107-66 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 7. kolejki PLK koszykarze Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z zespołem Anwilu Włocławek 66-107. Wyniki poszczególnych kwart: 29-15, 32-15, 22-11, 24-25. Była to siódma porażka "Wojskowych" w tym sezonie. Za tydzień w niedzielę o godzinie 18 na Bemowie Legia zagra z drużyną Polski Cukier Toruń. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com
fot. Bodziach / Legionisci.com



Komentarze: (39)

os, 05.11.2017 19:53:32 - *.dynamic.chello.pl

-40 pkt..DRAMAT

bamph, 05.11.2017 19:59:10 - *.play-internet.pl

To sparing nie mecz. Miazga ...

Kibic (L), 05.11.2017 20:07:55 - *.static.ip.netia.com.pl

Po tym meczu nasi będą teraz na fali WZNOSZĄCEJ. A ten mecz z Anwilem na pewno ich przekonał, że PLK nie jest taka straszna i niewiele różni się od I Ligi.

Echhh, 05.11.2017 20:11:20 - *.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Najwazniejsza jest stabilna forma i konsekwencja. A tego nam nie brakuje. Stabilnie i konsekwentnie dostajemy w d.......

????????????, 05.11.2017 20:13:30 - *.static.ip.netia.com.pl

"Wojskowi". I tak proszę zawsze pisać. W cudzysłowiu.

Ewelina, 05.11.2017 20:35:12 - *.play-internet.pl

Patrząc na wyniki zastanawiam się w jakim celu weszliśmy do koszykarskiej ekstraklasy. Nie mamy zawodników ani możliwości organizacyjnych aby konkurować z innymi. Niestety nie pasujemy do reszty towarzystwa, wynik meczu z Anwilem kompromituje nasz klub i powoduje, że stajemy się obiektem drwin. Wygląda na to, że przyszliśmy na ekskluzywne przyjęcie w dresie i zabłoconych kaloszach.

do : ??????????, 05.11.2017 22:10:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

P....ol się . My jesteśmy Wojskowi (L) . A Ty nie ?????????? Do Eweliny : Siostro , ale dresy są fajne . A co się tyczy kwestii ewentualnej kompromitacji , to w lidze gdzie za przegrany mecz dostaje się punkt za friko nie można się skompromitować , no chyba że wysoką przegraną ... O kurcze , przegraliśmy wysoko . Walczyć trenować ! (L)

do Eweliny Kibic (L), 05.11.2017 22:11:10 - *.static.ip.netia.com.pl

No tak. Najlepiej byłoby, aby nasi od razu zaczęli z wielkiego "Bum". Sekcja Koszykówki to nie Sekcja Kopaczy. To jest biedna siostra tej drugiej. Na razie nasi nie grają nawet na poziomie z grania w I Lidze. No cóż. Anwil nie był dobrym/gościnnym gospodarzem, bo sport nie jest dla słabeuszy.

a gdzie.............., 05.11.2017 22:15:19 - *.static.ip.netia.com.pl

Gdzie STATYSTYKI z tego meczu ? Czyżby przegrana była szokiem dla naszych mediów ? -41 pkt. to nie koniec świata.

Kpina, 05.11.2017 23:24:24 - *.centertel.pl

Smiech na sali.. i po to awansowali zeby taka popeline odstawiac ??? PLK to za wysokie progi jak widac dla trenera i zawodnikow z obecnego skladu.. sad but true

beniu, 05.11.2017 23:56:00 - *.dynamic.mm.pl

Dobrze,ze ten mecz mial tylko trzy kwarty, tzn.tercje

Trenejros, 06.11.2017 08:15:29 - *.centertel.pl

Jak sie totalnie nie trafia z transferami i nie ma solidnego tozgrywajacego w skladzie to z czym do ludzi.. do konca roku same wtopy przewiduje a pozniej zmiana trenera i skladu no i zobaczymy.. spadek po takim sezonie to bedzie blamaz dla L ,no i zal kibicow

Kibic (L), 06.11.2017 10:45:38 - *.static.ip.netia.com.pl

A co Wam Panowie Sulima, Wilczek i Linowski RZUCAĆ zakazano ? A może tak jak w "Reducie Ordona", Wam strzelać/rzucać nie nakazano tylko zakazano ? Gracie kiepsko w PLK. Lepiej Wam szło w I Lidze.

I STAŁO się........., 06.11.2017 10:55:23 - *.static.ip.netia.com.pl

Jest Tharpe (2pkt), nie ma Wilkersona. Czyli ZAMIENIŁ stryjek siekierkę na kijek. Trenerze Bakun. Przywdziać spodenki, koszulkę i na boisko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

do "I STAŁO się...", 06.11.2017 13:17:06 - *.dynamic.chello.pl

Sytuacja kadrowa zespołu jest wynikiem "polityki transferowej" właściciela klubu (JJ). Trener dostał zawodników takich na jakich stać było klub a nie takich jacy byli na jego liście życzeń, a którzy gwarantowaliby jakość wymaganą na poziomie PLK. Dlatego też zespół prezentuje poziom I ligowy. Jeżeli brakuj kasy - kupuje się słabych zawodników za małe pieniądze. To zaś prowadzi do wyników jakie właśnie obserwujemy. Jeżeli natomiast to nie trener a działacze bez fachowej wiedzy budują zespół z kandydatów podsyłanych im przez tzw. managerów i innych "znawców" - to mamy takie efekty. Jak to mówią: "z piasku bicza nie ukręcisz". Teraz czas aby działacze np. Pan Widomski zajęli się swoją robotą a więc pozyskaniem nowych sponsorów, chociaż wątpię w jego możliwości bo jako Prezes PLK cudów nie dokonał). Dopiero wtedy możemy myśleć o wzmocnieniach i lepszych wynikach oraz o stawianiu celów do wykonania sztabowi trenerskiemu i zespołowi. Mam jednak nadzieję, że karta się odwróci i będzie dobrze.

w temacie, 06.11.2017 13:43:55 - *.dynamic.chello.pl

Dlaczego mamy słabe wyniki? Może przydałoby się trochę obserwacji otoczenia ? Pamiętacie Stal Ostrów z poprzedniego sezonu. Rewelacja rozgrywek. Tak, ale ilu zawodników z zespołu, który awansował z I ligi grało w drużynie po awansie i obecnie? Odpowiedź: 1 - (słownie: jeden). Tam pomyśleli i doszli do wniosku, że sentymenty na bok i aby grać na poziomie PLK trzeba wzmocnień na tym właśnie poziomie. Do tego potrzebne były pieniążki a nie sama wiara w sukces. A kasę ma mieć albo pozyskać właściciel i zatrudnieni przez niego działacze. A więc do roboty !!! - każdy do swojej, takiej na jakiej się zna.

Można i trza, 06.11.2017 14:27:34 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

a ja się upieram , że po prostu brakuje agresywnej gry bo za bardzo się obawiają gwizdków sędziów i brakuje śmiałych akcji , rzutów ( też za trzy punkty ) . Trzeba brutalnie grać i wtedy będzie sporo miejsca do oddawania rzutów .Trzeba też zagadywać przeciwników podczas rozgrywania , np : Ej , opowiem ci kawał ... i rzut ! Trzeba gryźć parkiet i kombinować jak się da .

no chyba ty!, 06.11.2017 15:43:50 - *.dynamic.chello.pl

zagadywać przeciwników, to możesz sobie na podwórku.

look, 06.11.2017 16:40:32 - *.static.chello.pl

Presja, zjadła im głowy.Trener musi pomyslec jak ich odbudować, a dla trenera walczaka to moze byc za trudne,bo uwaza ze powinni walczyc a to trzeba myslec i walczyć,wiec stare chłopy musza podjac jakies rozwiazania tylko jakie?.I to szybko bo robi sie po mału wstyd no i dumna Legia na kolanach ale napewno sie podniesie i bedzie potegą.Cos działacze słabo mysla ale za JJ zawsze jest troche opoznienienia i zabierania sie do budowania skladu o dupy strony- cigla nauka niestety.Zycze powodzenia w szybkich decyzjach a przed ewszystkim trafnych.

odpowiada I STAŁO się ........, 06.11.2017 21:15:34 - *.static.ip.netia.com.pl

Skoro jak twierdzisz trener nie dostał tego co (zakładając) chciał, to powinien zrezygnować. Na pewno z pracą w innym klubie, by nie miał żadnych kłopotów.

do look...., 06.11.2017 21:26:43 - *.static.ip.netia.com.pl

Cytuję: "Presja zjadła im głowy". A czy oni w ogóle mają głowy ? Mieć mają, ale w głowach pustka. Przecież to STARE WYGI , a nie nowicjusze. Oni sami powinni umieć swoją grą dostosować się do sytuacji na parkiecie. Chłopy duże, silne, a w grze nie ma agresywności.

Ku POKRZEPIENIU serc......., 06.11.2017 21:34:04 - *.static.ip.netia.com.pl

A JEDNAK 4QT była nasza --;((( I od niej z następnymi zespołami pójdzie lepiej, bo po tej QT na pewno uwierzyli, że i z tuzem mozna wygrać. Choćby JEDNĄ QT.

Do "I stało się...", 06.11.2017 21:45:41 - *.centertel.pl

Problemem nie jest trener ale finanse klubu. Rozmawiamy o Legii i to o Nią się troszczę. A trener pewnie, że poradziłby sobie w innym klubie. Ale czy stać nas na to by pozbyć się młodego, ambitnego i zdolnego trenera, który nie boi się podejmować trudnych wyzwań. Niech dostanie narzędzia a da sobie radę i Legiakosz zacznie wygrywać

Victoria w 4 QT..., 06.11.2017 22:09:14 - *.static.ip.netia.com.pl

24:25 w IV QT dla Legii to ............. sukces. Może następny mecz we wszystkich QT będzie korzystny dla naszych koszykarzy.

Victoria w 4 QT..., 06.11.2017 22:13:38 - *.static.ip.netia.com.pl

24:25 w IV QT dla Legii to ............. sukces. Może następny mecz we wszystkich QT będzie korzystny dla naszych koszykarzy.

D o *.centertel.pl ...I STAŁO się, 07.11.2017 17:48:36 - *.static.ip.netia.com.pl

NIE MA problemu z finansami, kiedy się ma takich sponsorów jacy widnieją na ich "mundurkach". Willkerson out, nowy nabytek mały czarny lata po parkiecie nieefektywnie, Hiszpan kaleka, a podstawowi gracze z ub. sezonu bez formy. To co tu wymagać. Z gówna bicza nie ukręci.

Mały Johny, 08.11.2017 03:46:05 - *.dynamic.chello.pl

Obecną sytuacja Legii to jakiś dramat. Zacząć należało by od tego, jaki cyrk się robi już w samej organizacji. Przykład ? Najpierw wywali Linowskiego po sezonie w którym awansowali do ekstraklasy, a potem podpisali z nim umowę. Z całym szacunkiem, ale co poniektórzy zawodnicy z pierwszej ligi robią jeszcze w Legii ? Bo na pewno nie grają w koszykówkę. Błędem było zostawienie tak dużej liczby graczy z pierwszej ligi. W moim mniemaniu powinni zostać tylko Andrzejewski, Robak, Kukiełka, Pacocha, Jarmakowicz. Reszta, no sorry gregory, ale to nie ten poziom, i wyciskanie ludziom kitku w jednym z artykułów, że zostało tak dużo graczy, żeby kibice mogli się z nimi identyfikować- na sentymenty się wam zebrało i teraz ponosicie tego konsekwencje. W ogóle późniejsze decyzje transferowe, zatrudnia osób były strasznie nie trafione- kto wam w ogóle zasugerował tego Widomskiego na dyrektora generalnego ? Gość położył PLK na plecy i teraz jeszcze trafił do was. No barwa. Można by pisać tak dalej w nieskończoność.

Igor, 08.11.2017 13:07:25 - *.dynamic.chello.pl

Identyfikuję się z ostatnim wpisem w pełni.Akcja z Wilkersonem zupelnie niezrozumiała.Jest on napewno lepszym zawodnikim jak ten nowy niby "rozgrywający".
Pacocha mógłby być wykorzystany.
Mimo wszystko Jestem z Wami kibicuje i przeżywam te porażki,licząc na lepsze Wasze wystepy.
Do ternera nie ma co się czepiać.Gra tym co mu dostarczyli..

Kibic (L), 08.11.2017 14:43:48 - *.static.ip.netia.com.pl

Niedziela pokaże, czy porażka z Anwilem czegoś ich nauczyła.

Igor, 08.11.2017 14:57:21 - *.dynamic.chello.pl

.....i jeszcze jedno spostrzeżenie.Ł.Wilczek to solidny rozgrywający ale tylko do poziomu I ligi.Dalej to próg nie
do przeskoczenia.....dla Niego....z całym szacunkiem dla tego
zawodnika.

MENTALNOŚĆ...., 08.11.2017 15:10:53 - *.static.ip.netia.com.pl

Mentalność to warunek sukcesów. Przecież całe PLK to nie jest żaden super poziom. Przecież było to widać na Torwarze. To nie NBA.

do Igor....., 08.11.2017 15:35:53 - *.static.ip.netia.com.pl

Właśnie. Ł. Wilczek to nie ten sam co z I Ligi. Nie jest funkcyjnym to doszedł do wniosku(chyba), że i FUNKCJONALNYM nie będzie.

Mały Johny, 08.11.2017 18:52:24 - *.play-internet.pl

Igor, Wilkerson to typowa dwójka. Nie grał jako rozgrywający, ale mądrzy ludzie w legii na siłę chcieli zrobić z niego rozgrywającego i myśleli, że będzie sypal po 20 pkt, asyst 10. Śmiech na sali, że wyrzuca się graczy grających o dwa poziomy wyżej a na siłę trzyma się chłopaków z pierwszej ligi. A co do bakuna, to też już miał awansować sezon temu do plk. Dopiero po roku mu się udalo i to też... Może niech lepiej wrócić swoich korzeni z młodzieżą. Moim zdaniem legia rosnie na kamieniu i nic z tego nie wykiełkuje. Jest to zamknie kolo wynikające z wielu fatalnych decyzji. Wracając do obecnej sytuacji, to prawda jest bolesna. Mogli wygrać dwa mecze np. GŁOWICE, CZARNI, zespoły które były w ich zasięgu tak teraz poza najbliższym meczem, to raczej dostaną lanie i to równe. Przy obecnym składzie i ogólnej sytuacji, jak legia utrzyma się w PLK, to będzie można uznać to za sukces. Na razie wiszą nad nią czarne chmury. I nie jest to tylko moja subiektywna ocena, każdy kto zna się ciut na baskecie mówi to samo. Trzymam kciuki za Legie.

do naprawdę małego dżona, 08.11.2017 22:12:03 - *.20-2.cable.virginm.net

Kim jest ten zawodnik grajacy dwa poziomy wyżej ? oświeć nas proszę, co do Bakuna to pisze się z wielkiej litery nawet jeśli nie jesteś jego fanem! Jak to miał awansować "sezon temu" ? po pierwsze co to za chamska składnia , a po drugie to chyba nie śledziłeś poprzedniego sezonu jak tak bredzisz!
Nie jest to twoja subiektywna ocena ? reprezentujesz jekiesz szersze forum?
pozdro

J.M, 08.11.2017 22:15:56 - *.play-internet.pl

do Mały Johny -Legia i Bakun piszemy z dużej litery.

Mały Johny, 08.11.2017 23:33:08 - *.play-internet.pl

Projekt odrodzenia potęgi koszykarskiej Legii, czyli awansu do plk na 100lecie klubu miał być zrealizowany w 2016 r. Zadajmy sobie pytanie retoryczne, czy Legia awansowała do plk w 2016?! Wracając do osoby Pana Bakuna- świetny trener młodzieży i chapeau bas dla niego za to, co zrobił z młodzieżą na poziomie kadry i na tym zakończę swój komentarz.

J.M, 09.11.2017 07:02:26 - *.play-internet.pl

do Mały Johny -oby na zawsze . Dość krytyki.

Kibic (L), 09.11.2017 11:02:34 - *.static.ip.netia.com.pl

Powyżej widać, że zajmowanie się pierdołami weszło już w modę. "Mały John" coś WYPOCIŁ i się zaczęło.

TERAZ ............, 10.11.2017 17:51:44 - *.static.ip.netia.com.pl

Teraz Polski Cukier na tapecie. Wszyscy wiedzą, że "cukier szkodzi". Może nasi nie zapadną na cukrzycę typ 2.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.