Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 5 listopada 2017 r. godz. 19:57

Pogoń Szczecin 1-3 Legia Warszawa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa ponownie z trzema punktami. W niedzielę mistrzowie Polski pokonali 3-1 na wyjeździe ostatnią w tabeli Pogoń Szczecin. Pierwszego gola dla graczy Romeo Jozaka zdobył Łukasz Broź, który wykorzystał rzut karny. Potem do siatki Pogoni trafili jeszcze Thibault Moulin oraz Lasza Dwali. Gruzin w ekwilibrystyczny sposób zaskoczył Łukasza Załuskę.

Od pierwszych minut spotkania widać było, że Pogoń podeszła do tego spotkania bardzo zmotywowana. Niedawno zarząd szczecińskiego klubu postanowił rozstać się z dotychczasowym pierwszym trenerem Maciejem Skorżą, więc każdy z zawodników miał teraz czystą kartę. W 11. minucie po raz pierwszy groźnie było w polu karnym mistrzów Polski, jednak w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem źle zachował się Jakub Piotrowski. Za moment odpowiedzieli legioniści, ale niedokładny był Jarosław Niezgoda. Z biegiem czasu gospodarze zaczęli coraz bardziej przeważać. Efektem tego była próba Adama Frączczaka, która nieznacznie minęła prawy słupek bramki Malarza. Gracze Romeo Jozaka ponownie postawili na kontry. Kiedy one nie przynosiły oczekiwanego rezultatu na uderzenie z daleka zdecydował się Krzysztof Mączyński. Na posterunku był jednak Łukasz Załuska. Pod koniec pierwszej odsłony sędzia podyktował rzut karny dla Legii za faul na Michale Kucharczyku. Jedenastkę na bramkę pewnym kopnięciem zamienił Łukasz Broź. Na przerwę obydwie jedenastki zeszły przy skromnym prowadzeniu gości.

Tuż po zmianie stron swoich kolegów ponownie uratował bramkarz Legii, który wybił piłkę po strzale głową jednego z rywali. Upór Pogoni przyniósł skutek po godzinie gry. Kamil Drygas wygrał walkę o górną piłkę i zaskoczył bezradnego Malarza. Kiedy wydawało się, że tego wieczoru padnie w Szczecinie remis, warszawskich kibiców uszczęśliwił Thibault Moulin. Francuz dokładnie przymierzył zza pola karnego i przy biernej postawie Łukasza Załuski wpakował piłkę do siatki. "Wojskowi" ruszyli za ciosem. Niebawem bramkarz gospodarzy ponownie został zmuszony do kapitulacji. Michał Kucharczyk płasko podał w pole karne Pogoni, a tam fatalną interwencję zanotował Lasza Dwali, niefortunnie pakując futbolówkę do własnej bramki. W samej końcówce swój zespół przed kolejną utratą gola uratował Jarosław Fojut. Defensor dwukrotnie wybił piłkę z linii.

Pogoń Szczecin 1-3 (0-1) Legia Warszawa
0-1 Broź 45+3 (k)
1-1 Drygas 62
1-2 Moulin 77
1-3 Dwali 83 (s)

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 2. Cornel Râpă, 23. Jarosław Fojut, 25. Lasza Dwali, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delew (81, 55. Sebastian Kowalczyk), 20. Tomasz Hołota, 14. Kamil Drygas, 4. Jakub Piotrowski (63, 6. Rafał Murawski), 7. Ádám Gyurcsó (86, 71. Dariusz Formella) - 9. Adam Frączczak.

Legia: 1. Arkadiusz Malarz - 28. Łukasz Broź (85, 55. Artur Jędrzejczyk), 34. Iñaki Astiz, 2. Michał Pazdan, 14. Adam Hloušek - 18. Michał Kucharczyk, 31. Krzysztof Mączyński, 3. Tomasz Jodłowiec (73, 15. Michał Kopczyński), 8. Cristian Pasquato (60, 75. Thibault Moulin), 22. Kasper Hämäläinen - 11. Jarosław Niezgoda.

żółte kartki: Frączczak, Fojut, Kowalczyk, Ricardo Nunes.

sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
widzów: 6192.



Komentarze: (25)

eth, 05.11.2017 20:00:10 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zwycięzców się nie rozlicza (choć aż prosi się aby napisać że Jozak musi coś zrobić z linią defensywną bo gdyby nie Malarz, i po części Pazdan w ostatnich meczach, bylibyśmy w tabeli na poziomie Piasta lub Sandecji).

Hehe, 05.11.2017 20:03:49 - *.dynamic.chello.pl

Kuponik wszedł Kursik był zacny..... :)

Sliwa, 05.11.2017 20:04:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No i git. Niezle dzis grali. Liscie i karczycha okazaly sie bardzo skuteczna terapia. Pozdro dla motywatorow. Gdyby nie ich wizyta to mogloby byc nieciekawie..

Legionista75, 05.11.2017 20:06:48 - *.centertel.pl

Wynik jest. Wygranych się nie krytykuje. Dlaczego nie daje szansy Szymańskiemu!!!.

Obcy, 05.11.2017 20:09:50 - *.212.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Brawo tak trzymac.

Legionista, 05.11.2017 20:11:12 - *.226

Jedno słowo: Szczęście :) Ważne 3 pkt i mecz do zapomnienia :) Teraz 2 tyg. przerwy i gramy z Górnikiem oraz Koroną (muszą być min.4 pkt!) Nie wiem jak to jest, że gramy piach, a tak i tak wygrywamy :I Mniejsza o styl bo styl się nie zmieni w tym sezonie!

Jubson, 05.11.2017 20:18:21 - *.as13285.net

Brawo LEGIA !!!!!!!

RMFC, 05.11.2017 20:25:29 - *.dynamic-zab-05.vectranet.pl

Cieszy zwycięstwo ale gdyby nie Pazdan i Malarz byłoby nieciekawie. Ogólnie obrona dzisiaj dno. Kucharczyk zrobił dwa skuteczne zrywy i dzięki temu padły dwa gole. Teraz ograć Górnika i będzie lider.

LW, 05.11.2017 20:38:31 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dobry wynik LEGII ! LEGIA !!!

Toni , 05.11.2017 20:46:10 - *.0pools.vodafone-ip.de

Kolejne zwyciestwo i to jest najwazniejsze.Kolejny mecz Legii wyglada tak samo.Przeciwnik atakuje od poczatku bo wiedza ze to jedyna okazja by strzelic Legii gola.Czym dluzej trwa mecz tym wieksza jest przewaga Legii.Przeciwnicy to wiedza i atakuja od poczatku bo to ich jedyna szansa by strzelic gola i sie zamurowac.Pogon zaatakowala od poczatku i trzeba przyznac ze miala okazje.Pierwszy strzal Legii dopiero w 35 minucie.Ale z kazda minuta Legia grala coraz lepiej.Ciekaw bylem jak Legia zareaguje jak stracila gola.I bylo dobrze.Zareagowali dobrze.Choc musze przyznac ze Moulin do momentu strzelenia gola byl malo widoczny.Po bramce na 1 do 3 Legia juz miala duzo miejsca.I kilka szans na kolejnego gola.Fajnie ze wygralismy.3 punkty ciesza i sa najwazniejsze.
Kolejny raz super Arek Malarz.Wybronil kilka akcji w pierwszej polowie.Przy straconym golu tez byl blisko obrony.Jarek Niezgoda nic nie strzelil ale oceniam go wysoko.Kuchy King slabo gral ale swoja robote znowu zrobil.Dla mnie jest Kuchy King.
Oczywiscie Pazdan tez na swoim poziomie.Robil co do niego nalezalo.Romeo chyba ogarnal co moze tymi zawodnikami i obral dobra taktyke.Legie nie odslania sie.Nie ma przewagi w posiadaniu pilki ale wcale nie musi tego miec.Legia musi wygrywac i to wlasnie robi.
Legia gra chyba teraz z tymi zawodnikami max to co moze.Ale trener wie na co stac obecna Legie i dobrze to wykorzystuje.Wole Legie co jest mniej czasu przy pilce ale wygrwa.Bo chodzi o to by wygrywac.
Oczywiscie w zime potrzeba wzmocnien. Bo obecny budzet i obecna gra nie ida ze soba w parze.Ale sa zwyciastwa i to cieszy najbardziej.

Brawo Legia.

barni, 05.11.2017 20:51:58 - *.internetdsl.tpnet.pl

Dobrą drużynę poznaje się po tym że nawet jak gra słabo to wygrywa .I tak jest z Legią,boję się pomyśleć co będzie się działo jak zacznie grac dobrze?!

Sir Alex, 05.11.2017 20:55:29 - *.centertel.pl

Gramy słabo a wygrywamy i to cieszy. Nie gubimy punktów z patałachami, to jest klucz do mistrzostwa. Jest szansa, że po jesieni nie będziemy musieli nikogo gonić na wiosnę. Bez zachwytów, ale jest ok. Oby tak dalej. Jeszcze jakby zimą udało się pozbyć kilku darmozjadów i kupić choć jednego grajka, który będzie realnym wzmocnieniem to było by git.

os, 05.11.2017 21:07:08 - *.dynamic.chello.pl

GRAMY SŁABO ALE BARDZO WYRACHOWANĄ PIŁKĘ!!
ZWYCIĘŻAMY I TO SIĘ LICZY!!

olew, 05.11.2017 21:11:21 - *.196.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Bardzo dobry Francuz dzisiaj , Napadziora mamy , Kucharczyk jak na polskie warunki to profesor, zaczynają drżeć przed nami , bo bać to się liga boi nas od dawna. Na razie tych atutów, nie za dużo, ale zbliża się wielki mecz Legia-Górnik, derby Polski, powinniśmy wygrać i będzie z górki.

d2b90, 05.11.2017 21:15:34 - *.centertel.pl

Cos mi przeczucie mowi że w w zimowym oknie ujrzymy Niko. Jego niedawna wizyta na Ł3 moglabyc nie bez powodu

Daszka, 05.11.2017 21:26:12 - *.dynamic.chello.pl

@Toni - treść Twojego postu można przyrównać do zbiorowego odczucia większości kibiców Legii. Wielu z nas - już od kilku meczów - tak właśnie postrzega obecnego MP, ale nie mówimy o tym, ani nie piszemy, bowiem jest to oczywiste.
Jak na razie "w tym szaleństwie jest metoda", ale nie sposób cały czas jechać na przysłowiowym farcie. Symboliczną metą szczęścia będzie z pewnością konfrontacja z Górnikiem w W-wie. Po nim będziemy o wiele bardziej mądrzejsi.

@rek, 05.11.2017 21:32:44 - *.dynamic.chello.pl

@ Legionista
Wszak sam pisałeś już kilka razy, iż styl nie jest ważny, lecz kolejne 3 punkty... Tak więc trener RJ wziął sobie do serca twe słowa i robi chłopisko, co może...;))) A tak poważniej, to obecnie ważniejsza jest żelazna dyscyplina na boisku, konsekwencja i pełna "motywacja" obecnego składu (L)egii... I póki co jest dobrze... Na lepszą jakość i jakiś nowy styl (L)egii przyjdzie czas po zimowych transferach i porządnych przygotowaniach do wiosennego sezonu... Pozdro (L)

kibol, 05.11.2017 22:04:40 - *.s126.sekocin.pl

Tak słabego zawodnika jak Pasquato nigdy nie było nawet w II Legii.

do kibol, 05.11.2017 22:20:38 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Pasek się starał , nie oceniałbym go zbyt surowo . Chociaż jeszcze nie chodzi tak jak by mógł .. . Przesaadzasz chyba .

oLaf, 05.11.2017 22:50:29 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

gramy piach z ostatnią drużyną tabeli i ... fartem wygrywamy! : )

No nic, trzeba mieć szczęście.

Aczkolwiek boję się, że na farcie nie zajedziemy dalej niż 3-4 mecze....

Chociaż gra się tak jakich zawodników się ma - mamy cienkich bo wyprzedaliśmy najlepszych - więc chyba dużo lepiej nie może być...

, 06.11.2017 05:57:14 - *.centertel.pl

Znowu wszyscy grają pod Legię. A liga taka, że hej, dwa zrywy Kucharczyka na cały mecz i efekt w postaci gola, niesamowite...
Generalnie takich beniaminkow jak Górnik to co roku prawie zawsze się znajdzie. Kiedyś Górnik, Ruch, potem Nieciecza itd początek sezonu znakomity, dziennikarzy sp.ma zalewa z zachwytów a w rundzie wiosennej parę porażek i zaczynają bronić się przed spadkiem.
Dobry wynik Górnik - Lech dla Legii, jeszcze sodówka uderzyłaby naszym kopaczom jakbyśmy wskoczyli na fotel lidera a Lech będzie sporo grozniejszy niż Górnik w kolejnej rundzie.

SEBO(L), 06.11.2017 08:49:20 - *.play-internet.pl

@ do kibol : czy sugerujesz,że on może chodzić jeszcze wolniej i mniej sensownie? ? Zawodnika,który gra ch.nową połówkę zdejmuje się w przerwie albo daje się 15 minut drugiej na "przebudzenie" . Nie było poprawy i w 60. minucie wszedł Moulin, który jakimś przesadnym kreatorem gry nie jest, a losy meczu odmienił.

kibic emeryt , 06.11.2017 09:34:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po rozegraniu 15meczów rundy jesiennej czołówkę ligi tworzą dwa zespoły świetnie przygotowane motorycznie i gra oparta jest o ten element przygotowania ( Górnik ,Korona ) i zespół który jest fatalnie przygotowany pod względem motorycznym a gra oparta jest na wyrachowaniu i taktyce dobranej pod aktualną formę zespołu ,trzeba dodać słabą .Dwa pierwsze zespoły przed rozgrywkami typowane były do walki o utrzymanie ,Legia walkę o obronę . Cała ta sytuacja dobitnie świadczy o wyrównaniu ligi z znaczną tendencją w obniżeniu poziomu .Osobiście sceptycznie nastawiony byłem do wyboru Jozaka na trenera przede wszystkim ze względu na całkowity brak doświadczenia w pracy trenerskiej .Powiem że jak na razie mile mnie zaskoczył . Dobrze rozpoznał formę a tak naprawdę jej brak niemal przez cały zespół i do tego dobrał taktykę być może mało efektowną ale jak na razie efektywną .Prawdziwe oblicze Jozaka poznamy tak naprawdę na wiosnę . Jedno jest pewne nawet bez wzmocnień mamy na tyle silny skład ( jak na ligę)że nie zdobycie mistrzostwa i pucharu Polski będzie porażką trenera i jego sztabu szkoleniowego .Ja na razie mnie osobiście zawodzą nowe nabytki Sadiku i Pasguato . Oczywiście trzeba dać im przepracować zimę ale jest duże prawdopodobieństwo że będą to niewypały .Niezgoda to nie ta klasa aby zastąpić Nikolicza a Fin pewnego poziomu nie przeskoczy i tu jest chyba największy kadrowo problem Legii ale biorąc pod uwagę sytuacje finansową klubu nie ma ma się co spodziewać poważnych wzmocnień .

Pask£ato out, 06.11.2017 10:19:23 - *.dynamic.chello.pl

Nie boje się
Gdy pada deszcz
Bo zawsze ze mną
CWKS!!

Legionista, 06.11.2017 15:40:32 - *.226

@rek, "Wszak sam pisałeś już kilka razy, iż styl nie jest ważny, lecz kolejne 3 punkty... Tak więc trener RJ wziął sobie do serca twe słowa i robi chłopisko, co może...;)))" Ja to już nie wiem jak to wytrzymam ;) Kolejny mecz z Górnikiem (łatwo będzie... Damy im piłke i nie będą wiedzieli co i jak ;D), ale z Koroną to już sobie nie poradzimy - Oni grają na tą chwile najpiękniejszą grę i mają trenera (Chciałbym żeby Legie trenował po Jozaku)
" A tak poważniej, to obecnie ważniejsza jest żelazna dyscyplina na boisku, konsekwencja i pełna "motywacja" obecnego składu (L)egii... I póki co jest dobrze... Na lepszą jakość i jakiś nowy styl (L)egii przyjdzie czas po zimowych transferach i porządnych przygotowaniach do wiosennego sezonu... Pozdro (L)" Rozmowa motywacyjna pomogła ;) Mam wrażenie, że Legia z poprzedniego sezonu już nie wróci :( Możemy mieć dobrą kadrę, ale nie taką jaką rok temu mieliśmy i chyba znowu będziemy czekali na LM... Najsmutniejsze jest to że 2/3 piłkarzy oraz trenera już nie ma... Teraz trzeba wygrać MP oraz PP i odbudować się! Jak wiele razy mówiłem, że wygranie MP oraz PP nie jest wielkim osiągnięciem - A w szczególności dla Legii!! RJ musi to zrobić bo jak nie to go trzeba zwolnić!!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.