Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Cristian Pasquato podczas meczu z Pogonią Szczecin - fot. Mishka / Legionisci.com
Cristian Pasquato podczas meczu z Pogonią Szczecin - fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 6 listopada 2017 r. godz. 10:07

Pod lupą LL! - Cristian Pasquato

Tomek Janus, źródło: Legionisci.com

Ostatni raz Cristian Pasquato rozpoczął ligowy mecz w pierwszym składzie Legii, gdy Romeo Jozak debiutował jako trener "wojskowych". W Szczecinie za żółte kartki musiał pauzować Guilherme, co okazało się szansą na grę dla Włocha. Problem w tym, że 28-latek przeciwko Pogoni nie pokazał się z dobrej strony. Potwierdzają to obserwacje lupy LL!.

W niedzielny wieczór Włoch spędził na murawie 60 minut. Był pierwszym graczem, którego szkoleniowiec zdjął z boiska. Za Pasquato do gry pojawił się Thibault Moulin i choć nie zagrał wielkiego spotkania, pokazał się z lepszej strony. Przede wszystkim Francuz zdobył gola, ale i w pozostałych elementach gry prezentował się lepiej niż Pasquato.

Zacznijmy jednak od plusów niedzielnego występu Włocha. Zauważyć trzeba, że to on dobrym podaniem rozpoczął akcję, po której Michał Kucharczyk wywalczył rzut karny. Biorąc pod uwagę, że najwięcej pracy wykonał w tej sytuacji sam "Kuchy", to Pasquato trzeba pochwalić za szybkie i dokładne uruchomienie kolegi.

Problem w tym, że w Szczecinie takich precyzyjnych podań 28-latek zapisał na swoim koncie niewiele. Wspomnieć można jeszcze o akcji z 5. minuty i dobrym dograniu do Jarosława Niezgody - ten zmarnował okazję. Na tym kończą się nieszablonowe zagrania Włocha. To zdecydowanie za mało.

Pasquato dwa razy próbował sam strzelać w kierunku bramki Łukasza Załuski. Zarówno w 16., jak i w 29. minucie został jednak zablokowany i bramkarz nie musiał interweniować. Wspomniane sytuacje były pochodną zbyt powolnego podejmowania decyzji przez legionistę. W jego grze raził brak kreatywności. Pasquato za długo rozważał, jaką decyzję podjąć. Często kończyło się to jak przy przywołanych strzałach - zablokowaniem, stratą lub niecelnym podaniem. Włoch okazał się więc słabym zastępcą Guilherme. Brazylijczyk jest zazwyczaj jednym z najaktywniejszych na boisku. W Szczecinie Pasquato rzadko zaś brał się za rozgrywanie czy konstruowanie akcji.

Zauważyć trzeba, że Pogoń zdominowała Legię i w niedzielę "wojskowi" długimi momentami musieli skupić się na obronie. Z jednej strony to pewne usprawiedliwienie dla Pasquato, który z lepszej strony pokazuje się w ofensywie. Z drugiej strony właśnie w takich momentach od graczy kreatywnych wymaga się wzięcia ciężaru gry na siebie i odciążenia defensywy. W grze Włocha niemal nie było tego widać. I choć w meczu z Pogonią Pasquato dostał szansę, to niewiele wskazuje, by mecz z Górnikiem Zabrze oglądał z innej perspektywy niż spoza linii bocznej. Romeo Jozak ma bowiem lepszych graczy do dyspozycji.

Cristian Pasquato
Czas gry: 60 minut
Strzały / celne: 2 / 0
Faule: 0
Faulowany: 0
Spalone: 0
Straty piłki: 5
Odbiory / udane: 0
Podania celne: 36 / 28 (78%)
Podania kluczowe / celne: 1 / 0 (0%)
Podania przyjęte: 31
Pojedynki / wygrane: 6 / 0 (0%)
Pojedynki w powietrzu / wygrane: 1 / 0 (0%)
Pojedynki na ziemi / wygrane: 5 / 0 (0%)
Zwody / wygrane: 1 / 0 (0%)



Komentarze: (15)

L, 06.11.2017 10:30:52 - *.play-internet.pl

Zróbcie kuchego teraz.

no i co z tego że jest słaby?, 06.11.2017 10:40:13 - *.dab.02.net

tylko on jeden taki (słaby) w Legii?

rafix, 06.11.2017 10:58:39 - *.centertel.pl

Kuchy ma dwie asysty w tym meczu. Mimo że resztę meczu grał słabo to nie porównuj g** do twarogu.

Do tego makaroniarz gra na ważnej pozycji, jak tutaj nie idzie to spada wartość drużyny. Skrzydłowy może mieć gorszy dzień, zawsze jest ktoś po drugiej stronie.

Chociaż w tym meczu ani wspomniany środek, ani oba skrzydła nie funkcjonowały. Do tego napastnik bez umiejętności zastawiania się, gry w powietrzu.

robochłop, 06.11.2017 11:04:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

redakcja dobrze podsumowała występ skądinąd sympatycznego Włocha, natomiast ja dodałbym jeszcze zarzut kompromitująco wykonywanych rzutów rożnych...jak gościu z przeszłością (tak wiem ,że nie był tam wiodącą postacią) w Juve ,nie potrafi posłać precyzyjnej piłki w pole karne to ja nie mam pojęcia...zresztą to akurat w Legii jest naszym wielkim problemem , gdyż nikt aktualnie u nas , nie ma dokładnych i POWTARZALNYCH dośrodkowań ze stałych fragmentów gry...w Legii aktualnie dwie osoby mają ułożoną nogę - Lucjan Brychczy i Krzysztof Dowhań...niestety obaj niezgłoszeni do Ekstraklasy...wracając do Pasquato , to nie radzi sobie z naszą fizyczną ligą ,sam ma za mało agresji w grze - tu wzorem mógłby być dla niego Guilerme , nasz mały pitbulek...doskonale podsumował jego postawę Darek Dziekanowski...w punkt...

Hmmm, 06.11.2017 11:21:53 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Do rezerw gamonia tak jak nagiego , a najlepiej o pozbyć się całego ostatniego zaciągu za worek piłek

Arek, 06.11.2017 11:49:40 - *.free.aero2.net.pl

Jak dla mnie, nic specjalnego ten Pasquato. Szczerze mówiąc, to więcej się po nim spodziewałem, chociażby jak ktoś napisał porządnej wrzutki ze stałego fragmentu. On nawet tego nie ma, no a przynajmniej nie pokazuje, że ma.

kiboL, 06.11.2017 12:58:57 - *.24

Jednym słowem - DRAMAT !!! Powinni go Żewłakowi do domu odesłać.

, 06.11.2017 16:09:34 - *.centertel.pl

Drewno jakich mało

doki93, 06.11.2017 17:32:52 - *.play-internet.pl

Odesłać tego pseudo piłkarzynę tam skąd przyszedł i dawać szanę Szymańskiemu.
Zawsze za wolno, za późno lub niedokładnie.

Czaro , 06.11.2017 17:58:43 - *.play-internet.pl

Dwa ostatnie okienka Legii to kał maksymalny tylko Maczynski na plus Jarka nie liczę Chupa Nacid Gruzini Sadiku Pasquato i gruby Berto - brak słów Astiza tez nie liczę bo tu komentować zbędny.

Do Redakcji LL!, 06.11.2017 19:47:42 - *.centertel.pl

Panowie,

Dajcie artykuł przed meczem kogo obserwujemy. Wtedy i my czytelnicy tez mozemy porównać swoje statystyki z waszymi. Po meczu aktualizacja artykułu i lecimy. Ale i tak od lat lubię ten „dział”.
Najlepsze są tabelki jak w artykule o dorobku punktowym po 15 kolejkach. Czytelne i przejzyste. Pozdrawiam Redakcje.

ryszart, 06.11.2017 22:07:14 - *.dynamic.gprs.plus.pl


tez macie wrazenie, ze on jest zezowaty?

Top CWKS, 06.11.2017 22:40:57 - *.warszawa.vectranet.pl

krzyz na drogie!
w ylu on gral klubach?
dwudziestu?
i w zadnych sie nie poznaly na takym pilkarskiem wyrtuozie???

Wasz Zewlak, 06.11.2017 22:55:54 - *.105.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mlody perspektywiczny gracz. Za 5-6 lat bedzie slal pilki jak Del Pierro. Wspomnicie moje slowa ale wtedy juz nie bedzie gral na L3 jak Lewy.

grzesiek, 07.11.2017 07:42:11 - *.centertel.pl

Zastepca Vadisa !

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.