Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
Poniedziałek, 6 listopada 2017 r. godz. 18:42

Półmetek rundy zasadniczej: Twierdza Łazienkowska

Woytek, źródło: Legionisci.com

Po 15 kolejkach sezonu 2017/18 Legia Warszawa zgromadziła na swoim koncie 28 punktów. "Wojskowi" zajmują 2. miejsce w ligowej tabeli i tracą 1 punkt do prowadzącego Górnika Zabrze. Jak ocenić obecny bilans mistrzów Polski przed kolejną serią spotkań? Jak pokazują liczby z poprzednich sezonów - całkiem nieźle.

W sezonie 2016/17 zespół po 15 kolejkach miał na swoim koncie zaledwie 22 punkty i tracił do prowadzącej Lechii i Jagiellonii aż 8 punktów. Nie przeszkodziło to jednak legionistom cieszyć się na koniec sezonu z tytułu mistrzowskiego. Identycznie było rok wcześniej, gdy po 15 meczach w tabeli prowadził Piast Gliwice z dorobkiem 34 punktów, a druga Legia miała ich tylko 26. Jesienne punktowanie legionistom najlepiej wychodziło w sezonach 2014/15 (29 pkt.) i 2013/14 (31 pkt.).

W porównaniu z ubiegłymi latami martwi skuteczność. W obecnych rozgrywkach zespół ze stolicy trafił do siatki rywali zaledwie 19 razy. To najsłabszy wynik w ostatnich pięciu sezonach. Z kolei dużym powodem do zadowolenia jest gra Legii przed własną publicznością. Stadion przy Łazienkowskiej 3 stał się twierdzą nie do zdobycia. Bilans w trwającym sezonie to 6 zwycięstw, 1 remis i 0 porażek - najlepszy wynik od momentu wprowadzenia 37 kolejek Ekstraklasy. U siebie nie przegrał także Górnik Zabrze i Lech Poznań. Dodatkowo zespół Legii stracił na własnym boisku tylko 3 gole. Tyle samo bramek u siebie straciły jeszcze zespoły Lecha Poznań i Wisły Kraków, ale żadna z tych drużyn nie punktowała tak dobrze jak mistrzowie Polski.

Zdecydowanie gorzej "Wojskowi" wypadli na wyjazdach, na których zanotowali 5 porażek i 3 zwycięstwa. Aż 11 z 14 goli Legia traciła grając w roli gościa.

Aktualny bilans Legii w Ekstraklasie należy ocenić na dobry. Drużyna Romeo Jozaka jest w bardzo dobrej pozycji, by skutecznie walczyć o kolejny tytuł mistrzowski. Udało się uniknąć dużej straty do lidera, którą trzeba by odrabiać w drugiej serii spotkań sezonu zasadniczego.

Statystyki Legii Warszawa w ostatnich sezonach


sezonstan po 15 kolejkachstan po 30 kolejkach
miejscepunktybilansstrata/przewagamiejscepunktystrata/przewaga
2013/141.3110w 1r 4p,
bramki 34-17
3 pkt. przewagi
nad Wisłą i Górnikiem
1.6310 pkt. przewagi
nad Lechem
2014/151.299w 2r 4p,
bramki 31-17
1 pkt. przewagi
nad Śląskiem
1.562 pkt. przewagi
nad Lechem
2015/162.267w 5r 3p,
bramki 31-16
8 pkt. straty
do Piasta
1.602 pkt. przewagi
nad Piastem
2016/174.226w 4r 5p,
bramki 23-18
8 pkt. straty
do Lechii i Jagiellonii
2.581 pkt. straty
do Jagiellonii
2017/182.289w 1r 5p,
bramki 19-14
1 pkt. straty
do Górnika
?



Komentarze: (47)

Bogu, 06.11.2017 18:46:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo, Legia Mistrz!!!!!
Brawo trenerze Romeo!!!

Max, 06.11.2017 19:14:08 - *.dsl.bell.ca

Brawo, Brawo , ale to dla osob ktore odwiedzily pilkarzykow....

Im sie najwieksze naleza.

mietek, 06.11.2017 19:26:34 - *.internetia.net.pl

28 punktów - warto dodać, że na 45 możliwych. To tylko odrobina ponad połowę. Zatem marzenia Szopena o dominacji w kraju można znów wsadzić między bajki.

19 strzelonych bramek to też żaden powód do dumy, ale... Z drugiej strony, gramy praktycznie bez napastnika i tylko 4 gole mniej niż rok temu. A wtedy byli Niko i Prijo. Ja wiem, że niektórzy już powołali Niezgodę do reprezentacji na Mistrzostwa Świata oraz sprzedali go do Barcelony, ale prawda jest taka, że chłopak ma wciąż duże braki i musi się wiele uczyć. Na pewno plusem jest to, że jest dość skromny i sprawia wrażenie pracowitego.

Janusz Paź, 06.11.2017 20:13:30 - *.dynamic.chello.pl

Drogi Maxie, uspokój się. Wizyta gagatków nie miała żadnego wpływu. Co najwyżej na media. Wielu to nie może przejść przez ciasne móźdżki, ale to PAN (nie piszę trener, bo cenzura nie puszcza) Jozak ogarnął temat. Mimo bombardowania z każdej możliwej strony,

Kerad, 06.11.2017 20:36:54 - *.centertel.pl

Nie wiem z czego tutaj się cieszyć.....chyba tylko z suchych liczb w tabeli!
Grę Legii nie da się oglądać na trzeźwo. Taka prawda. Ostatnia drużyna w tabeli każdemu kibicowi Legii podnosiła ciśnienie krwi, łomotanie serca i itd. Nikt nie był pewien wyniku do strzelenia drugiej bramki. Po prostu ostatnia drużyna w tabeli była równa jak nie lepsza od Legii. To w sumie cud że mamy tylko jeden punkt straty do lidera. Lidera który przyjedzie na Lazienkowska w najbliższej kolejce i wynik ( wygrana gospodarzy ), to nie jest po prostu pewnik patrząc na grę u siebie. Idę o zakład że bukmacherzy postawią więcej na zwycięstwo Legii niż Górnika.
To bardzo złe prognistyki na przyszłość. Należy dobrać z jak najmniejsza stratą do końca roku aby później zmienić skład. I to nie może być kosmetyka ale prawdziwe przemeblowanie.

Ps. jeżeli My mamy taki problem, to co mogą powiedzieć inni??? Jak musi być słaba ta ekstraklasa.....

Jerz z Potoku, 06.11.2017 20:46:54 - *.dynamic.chello.pl

@ mietek - bardzo trafny post. Bez napinki i bez bajania w obłokach, jak nasz prezes - za to do bólu trafny i obiektywny. Jeżeli tak będziemy postrzegać obecną siermiężną Legię, to nasz kibicowski stres będzie znacznie łagodniejszy.
Przed JN jeszcze dużo pracy i zbierania doświadczenia. Jednak niezależnie od wszystkiego, ktoś (czyt.: kreatywny środkowy rozgrywający) musi go obsłużyć. Aktualnie w naszej drużynie - poza Gui - takowego nie posiadamy. Jest to fatalny skutek niewłaściwie prowadzonej polityki transferowej w br. Być może do zimy nasi włodarze się czegoś nauczą...Pozdro (L)

@rek do Janusz Paź, 06.11.2017 21:09:02 - *.dynamic.chello.pl

Masz rację kolego... 100 % poparcia w temacie RJ... Pan Trener Romeo Jozak pokazał panu WF-iście, jak w krótkim czasie można przeanalizować potencjał drużyny, poustawiać właściwie zawodników na boisku i dobrać odpowiedni styl i taktykę gry... Taktykę bez napinki na "jakość", za to skuteczną do bólu... Aż strach pomyśleć, gdzie teraz byśmy byli, gdyby nadal zespołem zawiadywał WF-ista... Pozdro (L)

Rambo, 06.11.2017 21:26:00 - *.centertel.pl

Do Mietek.

62% to nie jest odrobina ponad połowę ;-)

Cult⚽️Mistrz !Bravo!, 06.11.2017 21:46:49 - *.85

Pask£ato out, 06.11.2017 10:19 - *.dynamic.chello.pl
Nie boje się
Gdy pada deszcz
Bo zawsze ze mną
CWKS!!

Ibis ~ @rek do Janusz Paź, 06.11.2017 21:55:53 - *.dynamic.chello.pl

Byli byśmy tuż obok naszych przyjaciół ze Szczecina; nie inaczej.

do @rek, 06.11.2017 21:56:41 - *.dynamic.chello.pl

Rok temu, kiedy Jacek Magiera odnosił sukcesy po odsunięciu Hasiego inaczej mówiliście ! Nikt nie nazywał JM "wuefistą". Bo -moim zdaniem- JM jest dobrym trenerem,tylko sytuacja go przerosła i nie poradził sobie z naszymi "gwiazdeczkami" !

pablo, 06.11.2017 22:12:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Co tu dużo mówić, rozmowa motywacyjna na parkingu zadziałała należycie:)

Sawo, 06.11.2017 22:19:04 - *.13.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Odkad zwolniony zostal ten siwy klaun zwany trenerem to w zasadzie nie mam sie do czego przyczepic. Oczywiscie bardzo bylem zly ze Legia przegrala niefartem w bialymstoku bo druzyna grala niezle ale niewystarczylo sil... O meczu z amica wronki nie warto wspominac bo druzyna byla calkowicie rozbita przygotowaniem do sezonu tego nauczyciela gimnastyki krzepoty pod batuta wuefisty jacka placka parodysty. Sila rozpedu wygral z nami ten pieknie grajacy korpucjorz ktory jest i juz pozostanie za nami w tabeli.

wiecie dlaczego nasz Romeo jest dobrym trenerem? Bo potrafi dopasowac taktyke do potencjalu jakim dysponuje. Nie wymysla ze Legia ma grac zgodnie z jego filozofia lub stylem jaki go cechuje tylko gra tak jak pozwala mu czynnik ludzki. Magic tragic chcial nauczyc tiki taki Kucharczyka i grac atakiem pozycyjnym kopczynskim w skladzie. Jozak zobaczyl ze kopczynski to nadaje sie tylko do wierzenia lukow bagazowych w autokarze i posadzil go na lawie. Zrozumial ze nasz Kuchy to jest biegacz wiec kaze mu biegac. Na kontry w sam raz. Nie ma nikogo kreatywnego poza Gui ale on pilki nie przetrzyma bo jest za slaby fizycznie. Jak wyleci Gui to Maka i Moulin potrafia zagrac tylko dluga pilke do ktorej taki Kuchy dobiegnie. Niezgoda jest bardzo przecietnym napastnikiem ale pasuje do koncepcji. Pasuje bardziej niz lepszy od niego Sadiku bo nam przy obecnym systemie niepotrzebny jest napastnik dobry technicznie grajacy tylem do bramki i potrafiacy rozegrac tylko kolejny biegus ktory dobiegnie jak Pazdan wytnie kogos z trawa i Daber lub Astiz puszcza dzide naprzod. Dolozyl nasz Romeo do tego Hame co czasem cos rozegra to rozpedzonego lewa strona konia Hlouska i wyszlo ze mozna mecze wygrywac. Nie pieknie przegrywac tylko brzydko wygrywac. Patrz Jacusiu plastusiu na Pana trenera Jozaka i sie ucz.

W sobote widzialem w Enklawie Chukwu i Berto siedzacych cala noc i pijacych alkohol co juz zglosilem wladzom klubu wraz z dokumentacja zdjeciowa. Licze na powazne konsekwencje dla tych nierobow kasujacych po 500tys euro za sezon. Krol warszawskich burdeli Nagy juz zrozumial ze nie przyjechal tu na bajlando tylko grac w pilke a teraz pora na tych panow.

Jack(L) , 06.11.2017 22:23:12 - *.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

He he nie zapominamy że w tym roku już nie ma podziału punktów po rundzie zasadniczej. Jak będzie duża strata po 30 kolejkach to o mistrzostwo można zapomnieć

Praga, 06.11.2017 22:24:03 - *.static.ip.netia.com.pl

Z taką grą możemy pomarzyć choćby o remisie z Górnikiem.
Tego się nie da oglądać. IiI Liga chyba pasterze z Mongolia grasz ja lepiej

Rekin, 06.11.2017 22:24:11 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Arek - jak mozesz prawdziwego Legionistę ktory wywalczył MP, zremisował z realem i wyszedł z 3 miejsca do LE nazywać wf-ista....
O jakiej analizie i stylu mówimy ???
Przeciez po 2 meczach kiedy RJ chciał grać techniczna pilke i dominować na boisku wrócił do tego co grał..... Jacek Magiera..... Taka jest prawda. Nie dominowaliśmy od poczatku sezonu i nie dominujemy teraz. Graliśmy głownie z kontry i grać bedziemy. Różnica jest taka ze teraz mamy furę szczęścia a wczesniej go nie mieliśmy. Tyle w temacie.
Bardzo jestem ciekawy spotkania z hanysami. I pytanie jak na nich wyjdziemy ? Ja obstawiam ze dokładnie tak samo jak na spotkanie z Zagleniem Lubin czyli bedziemy dawali grać górnikiem i kontrować.... Wtedy płakałes ze wstyd tak grać u siebie. Teraz bedziesz wypisywał peany jaka to świetna taktyka RJ.
Dla jasności. Nic nie mam do nowego trenera i trzymam kciuki jak za kazdego innego ale apeluje o chociażby odrobine obiektywizmu. A juz na pewno, użyje eufemizmu, nieelegancko jest nazywać człowieka dzieli ktoremu przeżyliśmy tyle radości na wiosnę - wfista.
I na koniec jeszcze raz. Jest dokładnie tak samo. JM mowil dokładnie to samo co teraz piszesz czyli ze nie stać nas teraz na dominacje i kreowanie gry bo najzwyczajnej w świecie nie mamy kreatywnych graczy a transfery Mioduskiego i spółki okazały sie totalnym niewypałem ( patrz Pasquato ).
Różnica taka ze teraz mamy duzo szczęścia bo w tych ostatnich 3 meczach równie dobrze mogliśmy skończyć z dorobkiem 5 punktów i tez byłoby to sprawiedliwe.
Moj jedyny zarzut do JM to zbyt duza rotacja składem. Rozumiem ze szukał optymalnej 11 ale trwało to jednak zbyt długo.
Podsumowując
Aby do przerwy i zobaczymy jakie 2-3 konkretne wzmocnienia zostaną zaproponowane.

Biała Łapa, 06.11.2017 22:33:33 - *.dynamic.chello.pl

Cyt.: "Bo - moim zdaniem - JM jest dobrym trenerem, tylko sytuacja go przerosła i nie poradził sobie z naszymi [gwiazdeczkami]". Skoro tak twierdzisz kolego anonimie, to po co kruszysz kopię?! Przecież wszyscy - jak nigdy - zbliżyliśmy się do prawdy, tylko zmierzaliśmy do niej różnymi drogami...

ale jaja, 06.11.2017 22:50:39 - *.skranetcan.pl

powiem tak legia bez formy przez całą rundę i 2 miejsce ze stratą 1 pkt. do górnika to pokazuje jaką mamy ligę niestety wstyd
A jeśli przeanalizować terminarz legi to powinniśmy odjechać innym o 12 pkt. i już wzmacniać się w walce o LM (już dawno nie było tak łatwego startu w lidze jeśli chodzi o terminarz

@rek, 06.11.2017 23:24:55 - *.dynamic.chello.pl

@ do @rek
Rok temu JM miał 4 samograje: Nico, Prijo, Radović i VOO... Dlatego mógł dookoła chełpić się remisem z Realem i skromną wygraną ze Sportingiem... Niestety latem bieżącego roku pan WF-ista dał ciała, a Pan Trener RJ tymi samymi zawodnikami po kilku tygodniach swej pracy w (L)egii dał pokaz kunsztu trenerskiego i zdolności przywódczych... Tyle w temacie... Pozdro (L)

Jack(L) , 07.11.2017 01:18:02 - *.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

I jeszcze jedno do tych którzy myślą że Jozak zimą przewietrzy skład. Po pierwsze żeby kogoś kupić trzeba kogoś sprzedać a tu pojawia się problem bo w tym momencie naszymi gwiazdami są Malarz, Kuchy, Giu, Pazdan a za nich nikt nie da nawet 3mln ojro (razem w pakiecie nie są tyle warci) a i tak przy każdym transferze 80% trafi do kieszeni prezesa bo nie było pucharów i są koszty bieżące. Ten brak pucharów będzie wypominany przez prezesa do usranej śmierci. ITI spłacało długi koreańczyków Loczek spłaca długi ITI itd tak żeby,, kibicowska ciemnota to łykała"Jozak nic nie zmieni jak nie dostanie konkretnego budżetu na zimowe transfery. Tyle w temacie.

AAA, 07.11.2017 06:56:16 - *.dynamic.chello.pl

A Jacek Magiera już wykłada W-F w jakiejś podstawówce czy w kajecie pisze jakieś fraszki?

Rekin, 07.11.2017 08:36:15 - *.play-internet.pl

Arek - a teraz to juz odleciales.
Na wiosnę nie było Niko, nie było Prijo. Słowem NIE BYŁO nominalnego napastnika a rado ktory tam czesto grał robił to nie bo Taki był plan tylko P prostu nie było alternatywy . BTW grał cała wiosnę z kontuzja. A gadanie ze VOO sam wygrał cała ligę sa mocno przesadzone.
Swoja droga to JM ustawił go na ofensywnym pomocniku i od razu odpalił. Hasi ustawiał go na defensywnym tracąc duza czesc jego potencjału. BTW to samo robił w Olimpiakosie.
swoja droga niepodważalnie najlepszy trener od lat Pan Czerczesow mając w składzie i Prijo i Niko walczył o MP do ostatniej kolejki !
I dajcie juz spokoj tym peanom na czesc nowego trenera jaki to kunszt itp.
Przegralibyśmy w Szczecinie, zremisowali z Cracovia , dostali bencki od skislej i zremisowali z Lechia i te same osoby ktory pod niebiosa zachwalają RJ, wieszakyby na niego psy a we wszystkich tych meczach wyniki były otwarte. Śmiem twierdzić ze w większości ze wskazaniem na rywali. Takze duzo farta ale nie mam nic przeciwko temu aby tak było do konca sezonu chociaz z tym składem i gra to o LE nie mówiąc o LM mozna bedzie tylko pomarzyć

Sawo, 07.11.2017 08:39:53 - *.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Z tego co wiem to obecnie nasz byly trener jest konsultantem do spraw jak przeciwdzalac siwiznie przed 40stka w programie „afera fryzjera”

Rychu, 07.11.2017 08:47:48 - *.warszawa.vectranet.pl

Jest dobrze. W zimie trzeba jednak dokonać wzmocnień aby na wiosnę cieszyć się z kolejnego mistrza.

@rek do Rekin, 07.11.2017 09:26:26 - *.dynamic.chello.pl

Nie odleciałem... Po prostu stwierdzam fakty...;)))

A parafrazując Ciebie, to co byś teraz pisał, gdyby Real w ostatnich minutach strzelił na 3:4 (była takowa sytuacja...) a ze Sportingem padłby jedynie remis 1:1 (były 2-3 takowe sytuacje...)...???

Tak więc nie ma co "gdybać" i trzeba zacząć opierać nasze kibicowskie "spory" na faktach... A fakty są takie, iż latem tego roku JM miał do swojej dyspozycji tych samych piłkarzy, których obecnie ma do swojej dyspozycji JR... Ja już widzę różnicę w pracy obu wymienionych panów... Ty jej "jeszcze" nie widzisz...??? Pozdro (L)

@rek do Rekin, 07.11.2017 09:34:16 - *.dynamic.chello.pl

I jeszcze jedno: ja napisałem w swoim poście "rok temu", czyli miałem na myśli jesień 2016 roku i okres pucharów... A wtedy to wymieniona czwórka: Nico, Prijo, Radović i VOO grała chyba jeszcze w (L)egii... Czy się mylę...??? Pozdro (L)

Sawo, 07.11.2017 10:11:23 - *.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@rek
Klasa twoj przedostatni komentarz.

Rekin, 07.11.2017 10:27:39 - *.play-internet.pl

Nie mylisz sie. Na wiosnę natomiast nie grała a MP zostało Zdobyte wiec Twoja tezę mozna wyrzucić do kosza....
Gdybyśmy z realem przegrali 3:4 a oczywiscie mogło tak byc, to tez byłbym dumny z tego meczu.
Z faktami mylisz sie niestety Ty.
Oczywiscie najistotniejsze ze wygrywamy - tutaj pełna zgoda. Nie twierdze ze nie idziemy w dobrym kierunku ale podkreslam ze taktyka jest dokładnie taka sama jak za JM
Pozdrawiam

Zibin55, 07.11.2017 12:53:26 - *.play-internet.pl

Do Sawo- myśle, ze najlepsza analiza na tym forum
Do Rekin- może i taktyka ta sama ale zupełnie inaczej poustawiani zawodnicy i roszady na pozycjach poszczególnych ( typu Kopczynski, Moulin na ławę). Dobry trener tym m.in. różni sie od słabego ,ze nie potrzebuje kilkunastu meczów by sie zorientować kto na jakiej pozycji powinien grać. Oczywiście świetnie przestawił OFFoe i za to mu chwała ale w całej reszcie niestety poległ bo po prostu zbyt małe ma doświadczenie. Nie czarujmy sie ale z tak znikomym szanse miał nieduże, b. dobra gra pozna jesienią 2016 zaciemniła tylko obraz jego umiejętności. Na te grę złożyło sie kilka czynników w których udziału nie miał poza wspomnianym przestawieniem OFFoe: apogeum formy Prijo, dobry Nikolic, Rado, zgranie drużyny i jej chęć pokazania sie z tuzami piłki. Ale to wlasnie Magiera ma tez swój udział w późniejszym bo wtedy zaczęły sie ucieczki zawodników podstawowych z Legii: Nikolic sfrustrowany ławka, Prijo nieprzytrzymany silna ręka ( oczywiście tu większa role powinnienem mieć Zarząd) a potem rejterada OFFoe , który ewidentnie widząc, ze nie już z kim grać, nie miał ochoty grać w Legii. Mając swój udział w rozbiciu drużyny sam sobie zgotował los gdy trudno było poskładać od nowa drużyne, w której zabrakło podstawowych trybów. A nie jest i pewnie długo jeszcze nie będzie fachowcem, który potrafiłby sobie z tym poradzić. I padł, w czym dodatkowo pomogły mu cechy charakteru: „nieomylność”, upór itp. Zawodnicy tez spostrzegli, ze z tym trenerem daleko już nie zajada i umierać na boisku za niego nie zamierzali. Ale w takim specyficznym sporcie jak piłka, gdzie trener ma do czynienia często z ograniczonym intelektem piłkarskim trzeba mieć w sobie zestaw wielu cech , co ma chyba niezbyt wielu. Np. Miał K. Górski , wyczucie, intuicje, podejście do zawodników a czy dysponował nadzwyczajnym warsztatem?
Oczywiście z tym składem, nawet po porządnych przygotowaniach, to my Europy nie zawojujemy ale tez zmiany przy zle skontrolowanych kontraktach kilku przeplatanych , nic nie dających drużynie zawodników trochę musza potrwać...i to nie jedno okienko. Chyba , ze książę Muhammad z Emiratów przełączy TV przypadkowo którejś niedzieli o 18 tej na Canal + :)

Zibin55, 07.11.2017 13:02:22 - *.play-internet.pl

Poza tym taktykę gry z kontry to Magiera zastosował dopiero na samym końcu, w 2 może 3 meczach jak jego preferowany dotychczas atak pozycyjny, do którego nie udało mu sie długo zauważyć, ze nie ma zawodników odpowiednich, nie przynosił żadnego efektu. Nie jadem tu forumowicz wtedy ( ja zreszta tez) pisał ,ze wlasnie tak należy grać gdy drużyna w rozsypce i do tego złe przygotowana. A ze złe przygotowana to widać cały czas bo nie maja sił by grać dobrze przez cały mecz. O pressingu nawet zapomnijmy do końca tej rundy. To sa wlasnie zasługi JM i wyniki mówią za siebie. Oczywiście Jozak nie uczynił cudu bo i nie mógł tak szybko ale wprowadził w zycie kilka prostych spostrzeżeń i to na razie przyniosło punkty... o które w dwóch najbliższych meczach notabene będzie baaardzo ciężko.

Zibin55, 07.11.2017 13:13:28 - *.play-internet.pl

Oczywiście były i inne przyczyny takiej postawy zespołu jak konflikt właścicielski , fatalne transfery i dodatkowo sprzedaż Bereszynskiego, którego niby miał zastąpić Jedzą... wiadomo z jakim skutkiem. Ale ,żeby taki mix zdarzeń ogarnąć potrzeba większego doświadczenia i mocniejszego charakteru. Zreszta mam nadzieje, ze jeszcze o JM usłyszymy ale z pewnością nie teraz.

Zibin55, 07.11.2017 13:20:53 - *.play-internet.pl

Ale w annałach Legii pozostanie jako trener drużyny remisujacej z Realem i wychodzącej z grupy LM a może jeszcze kiedyś coś uda mu sie dopisać...

@rek do Zibin55, 07.11.2017 16:17:27 - *.dynamic.chello.pl

Mądrze napisane... Treści pokrewne z moimi wcześniejszymi tezami i ostatnimi spostrzeżeniami... Cóż, obrońcy talentu JM dopiero po kilku m-ach pojmą jego braki w warsztacie trenerskim oraz jego bądź co bądź zbyt trudny charakter, nie pasujący do szatni takiego klubu, jak (L)egia Warszawa... Osobiście myślę, iż potrenowanie 1-2 lata Zagłębia Sosnowiec byłoby dla niego lepszą opcją i z czasem dałoby mu to większe szanse na zaistnienie w ekstraklasie... A tak nastąpił klasyczny falstart... Czasami czas jest najlepszym doradcą... Pozdro (L)

Legionista, 07.11.2017 17:08:28 - *.226

@rek, "A parafrazując Ciebie, to co byś teraz pisał, gdyby Real w ostatnich minutach strzelił na 3:4 (była takowa sytuacja...) a ze Sportingem padłby jedynie remis 1:1 (były 2-3 takowe sytuacje...)...???" Mogliśmy też wygrać z Realem..... Bo też mogli nie strzelić.... Mecz ze Sportingiem też mogliśmy wygrać więcej.... Czytając to miałem wrażenie że według ciebie to wygranie z Sportingiem oraz remis z Realem jest prostą sprawą :) Chciałbym żeby RJ osiągnął to, ale nie osiągnie bo jest słabym trenerem (Dobry ekspert, ale nie trener) "Niestety latem bieżącego roku pan WF-ista dał ciała, a Pan Trener RJ tymi samymi zawodnikami po kilku tygodniach swej pracy w (L)egii dał pokaz kunsztu trenerskiego i zdolności przywódczych.." Mówisz o wielkiej grze z Amiką (3:0) Jak dobrze pamiętam to Magiera z Bjelicą wygrał 3 razy i ostatni jego mecz z Amiką była Legii dominacją... Mówisz o meczu z Jagiellonią ? Mówisz o meczach z Arką, Lechią itp? Na tą chwile ma wyniki, ale prędzej czy później nie będzie miał tyle szczęścia co teraz.... Gra jest taka sama i nie zmienia się.. Kopczyński oraz Moulin nie grają - Nie ważne że wychodzą na końcówki itp... A taka prawda, że Magiera wciągu 8 meczów w Lidze przegrał 3 meczy, RJ na tą chwile ma 7 meczów w Lidze i przegrał 2 meczy - Nie widzę tu poprawy tylko taki sam styl tylko pod inną nazwą :)

Rekin , 07.11.2017 18:10:54 - *.play-internet.pl

Sawon - zgoda z wieloma tezami . Jesli widziałeś w enklawie wyżej wymienionych to należał sie im jesienny liść :)
Zibin55 - rowniez dobra i co najwazniejsze wyważona analiza
Pozdrawiam

@rek do Legionista, 07.11.2017 18:26:07 - *.dynamic.chello.pl

Tobie akurat to od zawsze zależało na wynikach i wygranych, bo jak sam pisałeś - nie ważny jest styl, ale wyniki... No to teraz bądź konsekwentny i nie narzekaj na styl gry pod rządami JR, a ciesz się wspólnie ze mną wynikami (L)egii... Wszak póki co wygrywamy...:):)):): Pozdro (L)

Legionista, 07.11.2017 20:32:59 - *.226

@rek, " Na tą chwile ma wyniki, ale prędzej czy później nie będzie miał tyle szczęścia co teraz...." Mówimy tu o poprawie gry :) - Ja nadal mam takie zdanie i jestem zadowolony z wyników, ale pod względem gry niczym się nie różni Jozak od końcówki Magiery. I jak pisałem: "A taka prawda, że Magiera wciągu 8 meczów w Lidze przegrał 3 meczy, RJ na tą chwile ma 7 meczów w Lidze i przegrał 2 meczy" Czym się różnią te porażki? Tym że za RJ przegraliśmy z zespołami które będą mieli jakieś szanse na tytuł, a za JM przegrywaliśmy z średnimi zespołami i dla mnie najbardziej odczuwane porażki są z Jagą oraz Amiką.

@rek do Legionista, 08.11.2017 07:41:31 - *.dynamic.chello.pl

Kolego, zarówno mnie, jak i zapewne większości z kolegów kibiców, wiszą kalafiorem te statystyczne wyliczanki JM 8/3 czy też RJ 7/2... Jeśli tak bardzo lubisz statystyki to może kandyduj na stanowisko dyrektora Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie...:)))

Mnie w początkowym okresie pracy RJ, a więc w tym pierwszym roku jego pracy, interesują cztery kwestie, a mianowicie..:
1 - udane i sensowne zimowe wietrzenie szatni...
2 - mądre i sensowne zimowe (a potem i letnie) zakupy nowych piłkarzy do I kadry (L)egii (a nie do rezerw)...
3 - zdobycie MP i PP w sezonie 2017/2018...
4 - a po tej rocznej "banicji" (nota bene z winy twego ulubieńca JM) udane jesienne występy w LM / LE... Pozdro (L)

imchotep, 08.11.2017 12:06:11 - *.fttx.telefonserwis.pl

Ocenić trenera czy jest dobry czy zły nie można po roku pracy a co dopiero po 4 miesiącach. 4 zwycięstwa z rzędu i marsz w górę tabeli czyż nie podobna sytuacja była rok temu? Wtedy to Hasiego uznano winnym wszystkich porażek Legii, teraz jest nim Jacek Magiera. Wtedy uznawano że Jacek Magiera jest super trenerem i w dodatku tym który w Legii miał być na lata. Żeby była jasność nie zamierzam bronić Magiery i wywyższać Jozaka ponieważ jak napisałem na samym początku trenera można oceniać po kilku latach pracy. Mourinho, Guardiola, Ancelotti czy z Polski Nawałka, Probierz, Fornalik czy Wdowczyk - o nich można powiedzieć że są dobrymi lub złymi trenerami. Jacek Magiera pracował jako trener przez 1,5 roku a Jozak praktycznie dopiero zaczyna, więc po 3-4 latach ich pracy będzie można stwierdzić jakim jest trenerem. Fakt że za Jozakiem przemawiają wyniki a za Magierą nie wpływa na ich obecną ocenę. Uważam, że z ocenianiem jednego i drugiego należy jeszcze poczekać. Jozak nie zaczął dobrze, ale teraz szczęście mu sprzyja. Przed nim jednak zimowe przygotowania i egzamin na wiosnę. Jeśli wygra mistrzostwo, w co bardzo wieżę, to będzie to jakiś plusik. Natomiast przykład Magiery pokazuje, że ocena trenera w ciągu raptem 4 tygodni może się zmienić. Jeśli Jozak na stanowisku przetrwa 2 lata to będzie to już jakiś odnośnik i wtedy można pokusić się o jakąś ocenę. Niektórzy piszący tutaj zapominają o jednej ważnej sprawie a mianowicie o transferach!!! Rafał Wolski twierdzi, że Magiera go chciał w Legii ale Dariusz"Astana" vel "Sheriff" Mioduski pewno stwierdził, że kosztuje zbyt drogo i wolał człapaka Pasquato, który to pokazuje dlaczego gra w Legii a nie Juventusie. Kolejny przykład to Berto którego to prezes uważa za wielce uzdolnionego i wspaniałego piłkarza - pytanie gdzie jest Berto??? Sadiku też wiele nie pokazuje, Chukwu podobnie a to są tegoroczne transfery do Legii a raczej kompletne niewypały. Zamiast Berto lepiej było zostawić w Legii Michalaka a wcale gorzej by się nie prezentował. No ale niestety taka polityka doprowadziła do tego że dziś Legia jest poza Europą. Być może dobrze się stało i teraz to faktycznie za transfery odpowiadał będzie przede wszystkim trener a nie dyrektor sportowy, który przecież za wyniki nie odpowiada a wszystkie gromy zbiera trener bo to on ustala skład. To że szatnię "przewietrzyć" trzeba jest jasne. Dla niektórych czas w Legii się skończył a dla niektórych nawet nie zaczął i muszą odejść. Zobaczymy co nam przyniesie okres transferowy i zimowe przygotowania, czy Jozak zda egzamin. Teraz najważniejsze jest zdobycie jak najwięcej punktów do końca roku a po zakończeniu sezonu 2017/2018 przyjdzie czas na ocenę dokonań trenera.

Sawo, 08.11.2017 12:49:17 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Apropos transferow to podobno mlody Jóźwiak z amici wronki nie przedluzyl kontraktu i jest do wyjecia wylacznie za ekwiwalent w kwocie 150tys euro. Moim zdaniem wielki talent na ktorym mozna sporo zarobic a dodatkowo to bylby kolejny transfer wizerunkowy. Ucieranie nosa pyrom jest nie bowiem nie przeliczalne na pieniadze :)

Sawo, 08.11.2017 12:52:32 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Prosze o korekte w komentarzu:

„Jest bowiem nie przeliczalne na pieniadze”

do Sawo, 08.11.2017 14:25:56 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

młody Beret ???? Czy zbieżność nazwisk ? Najpierw Wieteskę , Michalaka i Wolaka . I może to już wystarczy ? No może jeszcze Niko ...

Legionista, 08.11.2017 16:29:05 - *.226

@rek,
"Kolego, zarówno mnie, jak i zapewne większości z kolegów kibiców, wiszą kalafiorem te statystyczne wyliczanki JM 8/3 czy też RJ 7/2... Jeśli tak bardzo lubisz statystyki to może kandyduj na stanowisko dyrektora Głównego Urzędu Statystycznego w Warszawie...:)))" Ja podałem te statystyki ponieważ powiedziałeś: "Niestety latem bieżącego roku pan WF-ista dał ciała, a Pan Trener RJ tymi samymi zawodnikami po kilku tygodniach swej pracy w (L)egii dał pokaz kunsztu trenerskiego i zdolności przywódczych..." Teoretycznie ma takie same statystyki i jakoś nie piszesz że JM pokazał kunszt trenerski itp. Co to gry też się nie różni :) Ja się nie zgadzam z tym, że JM miał takich samych piłkarzy (teoretycznie miał), ale stracił Gui (Bez niego byśmy nie wygrali 4 mecze pod rząd... W poprzednim sezonie to VOO ciągnął Legie, a teraz Gui...),
Berto (Przed Kontuzją miał to "coś")

Sawo, 08.11.2017 16:43:37 - *.102.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie to zbieznosc nazwisk ale Jóźwiak to poza Gumnym najbardziej utalentowany zawodnik amici wroki.

Legionista, 08.11.2017 19:09:16 - *.226

@Sawo, Lubię to ;) Oni szkolą, a my kupujemy praktycznie za darmo, a później sprzedajemy ;) - Bielik, Bereszyński, jakiegoś Koazaka (czy jak on miał - nadal jest..) Jedynie problemem będzie: 1.Oczekiwał, że będzie grał - Jak nawet Szymański nie gra.... 2.klauzula odstępnego - Zależy jaka :) 3.Czy jest kibicem Amiki, czy nie - Jak nie to prosta droga ;)

Sawo, 08.11.2017 20:05:48 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Ten Jóźwiak dwa razy byl bodajze wybierany do 11stki kolejki. W mojej ocenie zawodnik lepszy niz obecnie podstawowy prawy obronca amikorza Gumny. Gdyby w klubie nie wysmienita forma Makuszewskiego to napewno gralby w podstawowym skladzie. Zawodnik wart 2-3 banki euro jak pogra u nas rok. Z tego co czytalem to zaproponowali mu kontrakt 25tys zlotych miesiecznie. To boczny pomocnik a nam takich brakuje - na zmiennika idealny. Powchodzi z lawki na ogony przez rok i zarobimy na nim tyle co na Bieliku.

Legionista, 09.11.2017 19:50:26 - *.226

@Sawo, wiadomo itp, ale czy on jest typowym Amikorzem czyli nienawidzi Legii.... Jak nie nienawidzi Legii to wtedy będzie pewnie zainteresowany.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.