Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Janusz Wójcik
Janusz Wójcik
Poniedziałek, 20 listopada 2017 r. godz. 13:05

Zmarł Janusz Wójcik

Redakcja, źródło: 90minut.pl, Legionisci.com

W poniedziałek w wieku 64 lat zmarł były trener Legii Warszawa i reprezentacji Polski Janusz Wójcik. Urodził się on 18 listopada 1953 roku w Warszawie. Największym sukcesem "Wójta" był srebrny medal igrzysk olimpijskich w Barcelonie, który zdobył jako trener reprezentacji Polski, prowadząc ją w latach 1989-1992.

W sezonie 1992/93 Wójcik rozpoczął pracę w Legii Warszawa i wywalczył tytuł mistrzowski, który następnie został odebrany przez PZPN. W kolejnym sezonie prowadził stołeczny zespół w rundzie jesiennej, a wiosną wyjechał do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

W 1997 roku objął reprezentację Polski seniorów i był jej selekcjonerem przez dwa lata.

Wójcik zmarł w warszawskim szpitalu MSWiA na skutek rozległego krwiaka w głowie.


Pogrzeb Janusza Wójcika odbędzie się w środę 29 listopada o godzinie 13:30 w Katedrze św. Dominika na Służewiu w Warszawie. Zostanie pochowany w grobie rodzinnym na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej.


przeczytaj więcej o:, ,


Komentarze: (69)

Jane, 20.11.2017 13:12:22 - *.play-internet.pl

[*]

Afro, 20.11.2017 13:13:13 - *.static.nsti.pl

[*][*][*]

Pamiętam jakby to było wczoraj! Mielcarski, Juskowiak, Kowalczyk.... i Kiko strzelający na 3:2 w finale po dobitce z wolnego.

Dziękuję!

lucho_83, 20.11.2017 13:13:42 - *.114

Fatalna wiadomość....Dziękuje Trenerze za Barcelonę i Mistrza z 1993! Kiełbachy w górę i golimy Frajerów!!!!

actchris, 20.11.2017 13:14:00 - *.action.pl

Kolejny sąsiad z bloku odszedł.

Tomek , 20.11.2017 13:16:59 - *.internetdsl.tpnet.pl

Ech , kolejny zasłużony odchodzi za wcześnie

rdzenny , 20.11.2017 13:22:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

o mój Boże Panie świeć nad jego dusz , co się stało zmarł nagle ? czy może walczył z jakaś choroba ?

zubrzyk100, 20.11.2017 13:28:17 - *.cws.sco.cisco.com

[*][*][*][*][*]

orti, 20.11.2017 13:28:45 - *.internetdsl.tpnet.pl

Wujo spoczywaj w pokoju

eth, 20.11.2017 13:31:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie... Na pewno na zawsze zostanie w naszej pamięci, mało dziś takich ludzi jak on.

@rek, 20.11.2017 13:32:25 - *.dynamic.chello.pl

RIP [*]

b, 20.11.2017 13:33:47 - *.home.aster.pl

nieeeeeeeeeeeeeee :(((

otwock, 20.11.2017 13:36:25 - *.play-internet.pl

[*]

Do rdzenny, 20.11.2017 13:39:15 - *.centertel.pl

Wszystko napisane jest . Rozległy krwiak w głowie

speede SnD, 20.11.2017 13:39:39 - *.net.lovo.pl

Panie Januszu, DZIEKUJEMY za Barcelone i za LEGIĘ !!!! Tamta LEGIA za Janusza ( poźniej Janasa ) to była maszyna !!!! nie to co teraz sie dzieje..... :((( [*] [*] [*]

Bartoszyce, 20.11.2017 13:44:14 - *.bartnet.pl

[*]

robochłop, 20.11.2017 13:58:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

odszedł gościu niepodrabialny...zawsze będę pamiętał jego słynne kiełbasy w górę i jedziemy frajerów...jeden z ostatnich naturszczyków...taki Himilshbach wśród trenerów..spoczywaj w pokoju Trenerze...

:(, 20.11.2017 14:00:43 - *.90.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Niech Pan spoczywa w pokoju Panie trenerze.

Współbiesiadnik, 20.11.2017 14:02:13 - *.elartnet.pl

Jeszcze w sobotę obchodziliśmy Jego urodziny.

@rek do Do rdzenny, 20.11.2017 14:06:49 - *.dynamic.chello.pl

Jak kolega "rdzenny" pisał swego posta, to ostatniego zdania o przyczynie śmierci Wójta jeszcze nie było w treści... Została dopisana w tzw. "międzyczasie"... Pozdro (L)

pb, 20.11.2017 14:10:07 - *.vanco.co.uk

Zmarł zaraz po swoich urodzianch ... Niech Go Bóg przyjmie do siebie.

ja, 20.11.2017 14:10:09 - *.189

Dziękuje panie Januszu za wszystko. Spoczywaj w spokoju trenerze [*]

robson, 20.11.2017 14:11:05 - *.dynamic.chello.pl

Spoczywaj w spokoju !

Kon(L)rad, 20.11.2017 14:18:48 - *.static.gprs.plus.pl

Spoczywaj w spokoju
,TRENERZE,
Dzięki za Mistrza-no to golimy frajerów

Komar, 20.11.2017 14:24:22 - *.free.aero2.net.pl

[*] Wieczny odpoczynek...

Leo, 20.11.2017 14:25:47 - *.play-internet.pl

Pamiętam, jak w 93 nieśliśmy Wójta na ramionach spod siedziby PZPN w Al. Ujazdowskich na legię. Wtedy jeszcze wierzyliśmy w oficjalne mistrzostwo. Spoczywaj w pokoju Trenerze [*][*][*]

Raoulduke, 20.11.2017 14:28:03 - *.internetdsl.tpnet.pl

odszedł kolejny obok Pawła Zarzecznego kolorowy ptak tego środowiska...

Hiszpan, 20.11.2017 14:47:38 - *.play-internet.pl

Żal ....
Wspaniały trener...

Ppp, 20.11.2017 14:55:44 - *.internetdsl.tpnet.pl

Teraz będzie golił frajerów na wiecznym mundialu [']

Juri, 20.11.2017 15:03:42 - *.centertel.pl

To był gość z jajami,frajerów golił równo.
[*]

kowal, 20.11.2017 15:14:30 - *.4

['] Trenerze, będziemy tęsknić.

Saska Kępa (L), 20.11.2017 15:19:05 - *.165.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Poznałem Janusza osobiście. Człowiek z charyzmą. Za wszystko wielkie dzięki Janusz, bo prawdziwa Legia ta za którą teraz tęsknimy, z jajem i charakterem była za Twoich czasów. Czasem było biednie i boso, ale w ostrogach. Jeszcze raz wielkie dzięki Janusz.Spoczywaj w Pokoju Ko(L)ego.

Mj, 20.11.2017 15:40:41 - *.play-internet.pl

Moje kondolencje... Smutno tak bez niego bedzie. Co sie dzieje.. Niedawno Zarzeczny, teraz Wojcik...

Adi, 20.11.2017 16:19:18 - *.internetia.net.pl

Dziękujemy za serce oddane Legii! Spoczywaj w Pokoju!

daro, 20.11.2017 16:52:47 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Szkoda człowieka mógłby jeszcze pożyć. Barcelony nigdy nie zapomnę

daro, 20.11.2017 16:58:16 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Moje kondolencje

Pio, 20.11.2017 17:00:53 - *.play-internet.pl

Pamiętam Barcelonę 92, do każdego meczu podchodzilismy jako faworyci ( no może poza finałem z Hiszpanią którą byśmy i tak ograli gdyby mecz nie był u nich) miałem 16lat płakałem jak dziecko po finale ale byłem też i mega dumny z drużyny.i właśnie dzięki Wujowi to było, te emocje, te piękne lato i medal.wieczny odpoczynek Trenerze

En, 20.11.2017 17:37:58 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

[*]

GT, 20.11.2017 17:39:21 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

R.I.P

L, 20.11.2017 18:35:02 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Pozostaniesz w moich dobrych wspomnieniach. L!

matus007, 20.11.2017 19:07:13 - *.play-internet.pl

Szkoda chłopa mógł jeszcze spokojnie pożyć 10-15 lat. PamiętaMY!

Ponton, 20.11.2017 19:12:25 - *.adsl.inetia.pl

Dziękujemy !!

do pio, 20.11.2017 19:15:23 - *.pl-81-219-240-2

ja miałem wtedy 15 lat i po meczu poszedłem z flagą Polski na moje boisko szkolne,beczałem tak samo

aa, 20.11.2017 19:21:58 - *.ssp.dialog.net.pl

Żegnamy Wójta ! -

Michal, 20.11.2017 19:54:00 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Mialem w 92 roku 14 lat i po finale z Hiszpanią też wylem jak bóbr.Wieczny odpoczynek wspaniały Trenerze.A miałem nadzieje że poprowadzi jeszcze kiedys Naszą ukochaną LEGIE.Spoczywaj w pokoju.

PRAGA, 20.11.2017 20:23:25 - *.centertel.pl

Spoczywaj w pokoju... zawsze będziesz w Naszych sercach

Dymas, 20.11.2017 21:07:45 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szalone lata 90.mistrza przy stole ja Lecha w ....
Sulejówek żegna Janusza

syrenka, 20.11.2017 21:15:41 - *.centertel.pl

Panie Januszu, spoczywaj w spokoju!!! Konin

jasio865, 20.11.2017 21:15:42 - *.play-internet.pl

Janusz!!!Odpoczywaj w pokoju ,niech Ci ziemia lekką będzie!!!

swk, 20.11.2017 21:22:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

spoczywaj w spokoju Wójcie !!!

marian, 20.11.2017 21:59:55 - *.120

Nigdy nie zapomnę ryku mojego ojca na całe podwórko gdy Kowal strzelił bramkę w finale. To dzięki p. Wojcikowi mieliśmy te emocje. I upragniony tytuł po 23 latach, który zawsze był na wyciągnięcie ręki, ale jakoś nie mógł wrócić do stolicy.

Andrew Legia, 20.11.2017 22:13:20 - *.221.threembb.co.uk

RIP. Janusz Wójcik bardzo lubiłem tego Pana Trenera. IO 92 nie zapomniane chwile i MP 93 to wisienka na torcie. Spoczywaj w spokoju. Legia Mistrz. !!!

slg, 20.11.2017 22:23:24 - *.dynamic-ra-12.vectranet.pl

Tragiczny jest ten rok. Najpierw Paweł Zarzeczny teraz Trener. Kogo tu czytać kogo słuchać?? Coraz bardziej płytki zostaje nam ten świat bez takich ludzi!!!! Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Fanatyk82, 20.11.2017 22:25:05 - *.play-internet.pl

Mój ulubiony trener.
Panie Januszu -dziękuję za Barcelonę, Mistrza '93 oraz walkę do końca o euro 2000. Tak mało zabrakło do baraży..
Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen.

miron , 20.11.2017 22:28:34 - *.play-internet.pl

[*]żegnaj Wujo nigdy Cię nie zapomnimy (L) spoczywaj w spokoju [*]

lendzian, 20.11.2017 22:40:41 - *.play-internet.pl

Dziękuję trenerze za to, że byłeś,za wszystkie łzy szczęścia....

Warszawiak, 20.11.2017 23:53:04 - *.dynamic.chello.pl

Dziękuję za wszystko. Odpoczywaj w pokoju.

Twardy, 21.11.2017 00:43:33 - *.centertel.pl

No i wsio ...

cbuuuul, 21.11.2017 00:52:01 - *.dynamic.mm.pl

Panie Januszu, dziękuję za tamtą Legię, za Barcelonę,za...wszystko.
[*]

Rafał, 21.11.2017 03:47:58 - *.dynamic.chello.pl

Wspaniały facet
Niech odpoczywa w spokoju

jano, 21.11.2017 09:12:26 - *.v5.interkam.pl

Odszedł wspaniały człowiek. Wielki autorytet w dziedzinie piłki z wielką charyzmą i oddaniem. Pamiętamy i Dziękujemy.

"Januszu Bóg tak zdecydował abyś tworzył wspaniałą drużynę - Tam w niebie"

Rob L, 21.11.2017 10:00:29 - *.centertel.pl

chłopaki nie płaczą żegnaj amen

azja, 21.11.2017 12:01:03 - *.centertel.pl

Wujo był zasłużony dla Legi i całej polskiej piłki trener z jajami umiał posłać pare h...i komu trzeba

WERTIS(L), 21.11.2017 12:45:26 - *.151.ipv4.supernova.orange.pl

Niech spoczywa w Pokoju, Amen. Dziękujemy .

PragaPld(L), 21.11.2017 16:01:29 - *.51

Panie Januszu, niech Pan spoczywa w spokoju. Dziękujemy za wszystko.

Zlb , 21.11.2017 18:31:03 - *.centertel.pl

Panie Trenerze, panie Januszu dziękujemy za wszystko!!!!! Kibole Legii która tak Pan uwielbiał!!!! MP 93 jest Nasz!!!! Ogromna tragedia! Cała Warszawa placze!!!

Zlb , 21.11.2017 18:35:05 - *.centertel.pl

Mistrza przy stole ja lecha w du.....Kur.... jaka strata! Taki chłop!!!!

Wójcik i Gol to Najlepsi Janusze - szacun ., 21.11.2017 20:24:04 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Do zobaczenia w Niebie wodzu (L) . Szacunek . Trzeba wziąć krótko Pzpn , bo to za długo trwa . Najlepszego prawnika i odzyskajmy to , co i tak jest nasze . Dla Wójta i dla nas wszystkich - mistrzowie Polski 1992/1993 (L)egia Warszawa ! Porządek powinien być .

Przepraszam - Januszowie brzmi lepiej, 21.11.2017 20:33:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Rozkojarzony jestem dziś .

L.W.1916, 22.11.2017 22:03:34 - *.dynamic.chello.pl

[*] Wielki Trener, Wielki Czlowiek ,Wielka Legia za Jego czasów spoczywaj w spokoju [*]
Pamiętamy L.W.1916

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.