Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Guilherme - fot. Woytek / Legionisci.com
Guilherme - fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 27 listopada 2017 r. godz. 11:06

Legia spełni wymagania Guilherme?

Woytek, źródło: przegladsportowy.pl / Przegląd Sportowy

Od początku rozbieżności w negocjacjach kontraktowych Legii z Guilherme dotyczyły kwoty, jaką Brazylijczyk chce zarabiać. Stołeczny klub jeszcze latem oferował pomocnikowi 350 tys. euro rocznie, ale ten chce zarabiać ok. 500 tys. euro. Według najnowszych informacji Przeglądu Sportowego najnowsza oferta Legii to 3 letnia umowa i 500 tys. euro rocznie. Czy to zatrzyma Guilherme w Polsce?

W sobotę po meczu z Koroną Brazylijczyk szansę pozostania w Legii oceniał na 50%.

W zimowym okienku priorytetami transferowymi mają być środkowy obrońca i pomocnik na pozycję nr 6.


przeczytaj więcej o:, ,


Komentarze: (50)

mietek, 27.11.2017 11:14:13 - *.emea.ibm.com

Priorytetami środkowy obrońca? Mamy w drużynie czterech. Jak grają na swoim normalnym poziomie, to wygląda to więcej niż przyzwoicie. Po co tam piąty?

Skrzydła potrzebują wzmocnień. Atak. Na dziesiątkę też by się przydał ktoś z prawdziwego zdarzenia.

Rogal, 27.11.2017 11:26:44 - *.26

priorytety transferowe to środkowy obrońca i pomocnik, a napastnika nam nie trzeba?

GCW, 27.11.2017 11:34:01 - *.play-internet.pl

W zimowym okienku priorytetami transferowymi mają być środkowy obrońca i pomocnik na pozycję nr 6. Jak dla Mnie a widać to gołym okiem że potrzebny jest jeszcze napastnik który strzela minimum 10 goli w rundzie i skrzydłowy o rozgrywającym już nie wspomnę bo jak Guilherme nie ma na boisku to jest dramat. (L)

bubu, 27.11.2017 11:38:06 - *.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dobrze chłopak gra,ale czy wart jest tyle pieniędzy .?

Dywizjon 303, 27.11.2017 11:49:18 - *.dynamic.gprs.plus.pl

I jeszcze napadzior jest potrzebny

Sawo, 27.11.2017 11:52:13 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nie jest prawda ze Legia oferuje Gui 500tys. Dotychczasowa oferta wynosila 400tys brutto a obecnie wynosi 360tys netto czyli jakies 442tys brutto. Jestem w tym zakresie dobrze poinformowany takze nie wierzcie w te bzdury. Gdyby Gui dostal 500tys to by nie zastanawial sie nawet minuty na podpisaniem kontraktu.

mG, 27.11.2017 11:53:04 - *.2

Pazdan, Dąbrowski, Czerwiński , Astiz, młody Żyro ...czy potrzebny kolejny obrońca?
Pewnie po sezonie, wykupimy Wieteskę, jakaś klauzula powinna być przy tym dealu.

Chyba , że Pazdan odchodzi ... i szukają alternatywy.

@rek, 27.11.2017 12:08:35 - *.dynamic.chello.pl

A ja uważam, iż priorytetami dla )L)egii są..:

1 - prawy obrońca (szybki gracz z dobrymi dośrodkowaniami, który jak Hlousek po lewej stronie, będzie brać aktywny udział we wszystkich akcjach zespołu)... Z całym szacunkiem ale Broź i Jędza to już raczej tylko "kandydaci na ławę"...

2 - Ofensywny pomocnik /rozgrywający z prawdziwego zdarzenia/, który będzie miał dobry przegląd pola, który będzie potrafił się zastawić i który będzie rozdzielał piłeczki, aż miło będzie patrzeć...

3 - Za jakiś czas /chyba krótki czas/ potrzebni będą także obaj skrzydłowi, bo Hama i Kuchy to za pół roku lub max rok także rezerwa na końcówki meczy... O Nagy'm i Berto jakoś nie chce mi się pisać...

4 - Napastnik z czasem chyba też będzie potrzebny, bo Sadiku to nie ten "kapelusz", a Niezgoda cały czas jest taki jakiś chimeryczny (jakby (L)egia go paraliżowała)... Co do Rado - hmmm, boję się iż Radko nie wróci już do swojej bardzo wysokiej formy... Obym się jednak w tym temacie mylił... Pozdro (L)

Mlynow, 27.11.2017 12:08:35 - *.play-internet.pl

Gui wreszcie dostanie 500+

do Sawo, 27.11.2017 12:12:18 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

weź się... najpierw naucz jakie są stawki podatkowe i dopiero określaj się dobrze poinformowanym

Ding, 27.11.2017 12:15:04 - *.play-internet.pl

Za 0,5 mln to kontrakt na 5 lat!!!

Legia F, 27.11.2017 12:31:01 - *.ciechanow24.pl

MUSI spełnić

Sawo, 27.11.2017 12:48:09 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Akurat stawki podatkowe sa mi bardzo dobrze znane bo od 12 lat prowadze dojsc duza firme chlopczyku. Jestem stalym bywalcem silvera i czesto rozmawiam z ludzmi ktorych ty dzieciaku ogladasz w telewizji. Przyjaciel Gui powiedzial mi na ostatnim meczu ze najnowsza oferta to 360tys netto.

Mat, 27.11.2017 12:53:03 - *.bremultibank.com.pl

442 tys euro to by było ledwie ponad 300 tys netto, twierdzisz więc że zaoferowali mu mniej niż wcześniej? Chyba słabi ci Twoi informatorzy...

tomiacab, 27.11.2017 12:57:42 - *.23

Od roku nie mamy napastnika, a priorytetem jest środkowy obrońca i pomocnik.

mietek, 27.11.2017 13:01:19 - *.emea.ibm.com

@ @rek: A lewa obrona brachu? Przez lata narzekaliśmy, że mamy tam tylko Brzyskiego. Jak w końcu przyszedł Hlousek, to Brzyskiego się krótko po tym pozbyliśmy, ale na jego miejsce przez rok nie przyszedł nikt. Hlousek też jest tylko człowiekiem i może złapać kartkę / doznać kontuzji. A wtedy czeka nas znowu łatanie na kolanie.

Pozdro.

bubu, 27.11.2017 13:11:47 - *.179.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Rek wszystko pięknie ,tylko z pustego i Salomon nie naleje.

Cch, 27.11.2017 13:13:34 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Priorytetem powinno być zdjęcie z listy płac chukwu, pasquato i hamy.

Jacek R., 27.11.2017 13:17:06 - *.zone5.bethere.co.uk

@mietek - Pazdinho pewnie out juz w zimie, Inaki tylko do konca rundy wiec zostajemy z Dabrowskim i Czerwinskim wiec TAK PRIORYTET (jeden z kilku)

KUWA!!!! Loczek sie szarpie o piepszszszone 150tys rocznie dla naszego NAJLEPSZEGO zawodnika!?!?!
To ile bedzie oferowal nowym zawodnikom??!?!?!?

leo, 27.11.2017 13:23:07 - *.vyatta.italnet.eu

Wolny będzie za chwile Vadis Odjidja-Ofoe ponieważ nieudacznik trener go zostawił i nie płacą mu od 3 mcy....

Grucha, 27.11.2017 13:30:08 - *.play-internet.pl

Gosc jest sredniakiem. Nie wart takich piniedzy. Niech idzie w pisidu.

Sawo, 27.11.2017 13:48:53 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Nastepny spec od wyliczania kwot brutto i netto. Ludzie czy wy konczyliscie jakies szkoly?

https://wynagrodzenia.pl/kalkulator-wynagrodzen

@rek, 27.11.2017 13:55:24 - *.dynamic.chello.pl

do mietek:

Czołem brachu... Na lewego obrońcę, w razie kartek czy kontuzji Hlouska, powinien pasować jak ulał z ławki /tak jak w kadrze.../ Jędza... To wystarczy póki co...;)))

do bubu

Być może DM celowo robi przed nami wrażenie, iż kasa jest pusta... Ale ja czuję przez skórę, iż DM ma jakieś skitrane dudki na zimowe zakupy... Wszak musiał coś konkretnego obiecać RJ... i teraz przed RJ nie może grać sknery przy wzmocnieniach... Poza tym podczas zimy może uda się sprzedać tych 3 "darmozjadów": Czukwu, Nagy'a i Berto i wpadną do kasy jakieś konkretne grosze na zakupy...;)))

Tak czy siak hasło na zimę: WIETRZENIE SZATNI...!!!

Pozdro (L)

Krzychu , 27.11.2017 14:09:53 - *.136

Taka 6 to tylko Marek Citko :)

Moty(L), 27.11.2017 14:12:46 - *.dynamic.chello.pl

do mietek;
A może po to nam środkowy obrońca, bo Czerwiński odejdzie zimą i Pazdan razem z nim ;)
Jeden dlatego, że nie gra, a drugi dlatego że "osiągnął" już w Legii wszystko.
Zastanawia pomocnik na 6-kę, czyżby Kopa się wybierał do Płocka? A może jednak Gui dał do zrozumienia, że odejdzie?

wkz, 27.11.2017 14:16:35 - *.159

Darze go cała sympatią ale myślę że będzie jak z innymi (np Kucharczyk) zbliżał się koniec umowy trzeba coś podpisać nagle życiowa forma. Po podpisaniu nowej umowy powietrze zeszlo prryyyy....

FC_ŻYRARDÓW, 27.11.2017 14:32:04 - *.100

Gui jest już sprawdzony, dużo potrafi i jest naprawdę bardzo wartościowym zawodnikiem dla (L). Ja się nie dziwię że chce podwyżkę, skoro niektórzy zarabiają sporo więcej a w porównaniu z nim nie dają żadnej wartości.

muchito(L), 27.11.2017 15:01:31 - *.19

Sawo jaki specjalista od podatków i wyliczeń i do tego menadżer z trybuny silver. No i zna przyjaciół Gui, ehhh.
Wg kalkulatora wynagrodzeń, który podałeś 442 tys. brutto to 336 tys. netto, a nie jak podałeś 360 tys.

@rek do Sawo, 27.11.2017 15:05:28 - *.dynamic.chello.pl

Szkoda nerwów... Nie ma po co kruszyć kopie w temacie pensji brutto/netto, bowiem z tego co wiem, to kalkulator standardowych wynagrodzeń /czytaj: pensji/ różni się od formy kontraktów piłkarskich i sposobów obliczeń tychże... Pozdro (L)

mietek, 27.11.2017 16:15:43 - *.internetia.net.pl

@Jacek R.: Pazdan odejdzie zimą? Jakoś od lata ubiegłego roku nie było dla niego żadnych ofert. Patrzenie przez pryzmat reprezentacji to trochę mało. Mimo wszystko jednak Liga Mistrzów i sporo straconych przez nas bramek w grupie wysłała sygnał, że silna europejska drużyna to dla Pazdana zbyt wysokie progi. Może, gdyby był parę lat młodszy, to jeszcze by go ktoś chciał jako rokującego. Trzeba na to spojrzeć realnie, a nie tylko z perspektywy zawodnika, "który chce odejść".

Astiz do końca rundy? No to by było mistrzostwo świata w wykonaniu Szopena, jakby Inaki miał tylko niespełna półroczny kontrakt z nami.

@Moty(L): Czerwiński nie gra dlatego, że leczył kontuzję. Przypomnę tylko, że przed jej odniesieniem był podstawowym obrońcą i wcale źle nie grał. Więc jak dla mnie argument, że odejdzie, bo nie gra, jest chybiony. A o Pazdanie wypowiedziałem się wyżej.

@ @rek: Pewnie i ten Jędza wystarczy. Ale jak długo mamy jeszcze cierpieć to "póki co" w Legii? :) Podejście do transferów w naszym klubie za bardzo mi przypomina uczenie się do egzaminu na korytarzu pod salą - a ch*j, jakoś to będzie :)

Wyczytałem gdzieś dzisiaj, że ponoć Chupa Chups jest priorytetem, jeżeli chodzi o odejście. Na ile to prawda i co z tego wyjdzie, zobaczymy. Ale nawet jedna taka baba z wozu, to już pozostałym koniom lżej :)))

@rek do mietek, 27.11.2017 16:41:33 - *.dynamic.chello.pl

I zapewne DM (skoro samemu nie zna się zbyt dobrze na piłce i zarządzaniu zespołem piłkarskim) zatrudnił do tego celu piłkarskich profesjonalistów z Chorwacji... Myślę brachu, iż teraz trzeba być cierpliwym i poczekać spokojnie na zimowe okienko transferowe, zimowe wietrzenie szatni i zimowe zgrupowanie (L)egii... Na wiosnę będziemy mądrzejsi w wielu tematach...;))) Pozdro (L)

0055gp, 27.11.2017 17:09:16 - *.play-internet.pl

do wszystkich dobrze poinformowanych i znających znanych - kto zabił JAK?

Jurek, 27.11.2017 17:54:06 - *.dip0.t-ipconnect.de

Potrzeba nam 11 prawdziwych piłkarzy i 11 zastępców.

Arek, 27.11.2017 18:02:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Żebyście się nie zdziwili, jak nie będzie żadnego wietrzenia szatni. Przecież nawet Jozak przed meczem z Koroną w wywiadzie mówił, że dojdzie dwóch, może trzech piłkarzy. Tyle samo pewnie odejdzie i tyle. Jeśli już to nazwałbym to bardziej małym przewietrzeniem i tu pełna zgoda. A do przyjaciół i informatorów z silvera nawet odnosić mi się nie chce.

Legionista, 27.11.2017 18:05:59 - *.226

Romeo Jozak przed meczem z koroną mówił w canal +, że przyjdzie do nas 2-3 piłkarzy więc pewnie chodziło mu o środkowego obrońce, pomocnik na pozycje 6 i bramkarza...
Budżet transferowy podobno wynosi 1.5 mln.euro wiec nie wiem kogo normalnego kupią.... Pewnie swoich kolegów kupi i będziemy musieli ich utrzymywać....

do Sawo, 27.11.2017 18:16:42 - *.play-internet.pl

to sprawdz biznesmeniku z silvera z internetem cp, jaka jest stopa opodatkowania w II progu podatkowym pit z tytulu umow o prace. i jak wyliczysz z tego co podałeś brutto tyle netto to chce wiedzieć gdzie takich szkola. fajnych ma przyjaciol ten Gui. nie ma co.

Sawo, 27.11.2017 18:44:50 - *.251.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Debilu skonczony kwoty umow o prace sa inaczej rozliczane niz kontrakty zawodnicze dlatego nienalezy przeliczac na dokladnie tych samych zasadach. Na twoje nieszczescie taki obszczymurek jak i tak nigdy nie dowie sie ile zarabia Gui bo taka kase jak „biznesmenki” z silvera widzial jedynie w oczach wyobrazni zaraz po tym jal dobytek swojego zycia zainwestowal w amber gold. Nie moja wina ze pracujesz w korpo na umowe zlecenie i splacasz kredyt we frankach za ta kawalerke ktora kupiles sobie w siedlcach. Frustracja jest uzasadniona ale bez przesady! Jakos to bedzie! Jeszcze tylko 30 lat splacania i twoj sen o byciu milionerem umiejacym wyliczac kwoty brutto lepiej od „biznesmenkow” z silvera stanie sie tak realny jak mokre sny ktore miewasz co noc.

hajdukL, 27.11.2017 19:59:48 - *.ar-network.pl

Możecie się tu spierać o pensję netto/brutto ale faktem jest, że nic takiego wielkiego ten piłkarz-symulant nie zrobił żeby dostać 100% podwyżki. I czy nie jest przypadkiem tak, że DM chce wprowadzić system motywacyjny, a nie czy się biega czy się leży... Wtedy taki Gui mógłby do tych swoich wymarzonych pieniędzy dojść pracą na boisku, a nie na lamentach, płaczu i zagrywkach menadżera.
P.S.Latanie do SE i gadanie o wirtualnych pieniądzach oferowanych przez tureckie kluby było bardzo słabe.
@Sawo A Ty nie podsłuchuj i nie ściel głupot bo 12 lat niby firmę prowadzisz, a ma się wrażenie że tyle lat masz.

Sawo, 27.11.2017 22:37:34 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@hajdukL

Ma sie wrazenie?

Kolego wrazenie to z definicji proces poznawczy. Jest wynikiem dzialania jakichs bodzcow a zatem co konkretnie sprawilo ze pomyslales iz mam 12 lat?

Czym jest „scielenie glupot” o ktorym piszesz bo niebardzo rozumiem tresc merytoryczna przekazu. Scielic mozna np lozko.

Pisze rowniez abym nie podsluchiwal. Otoz sluchanie tego co ktos do ciebie mowi to nie to samo co podsluchiwanie. Nie wiem zatem co konkretnie miales na mysli ale pewnie mi to wyjasnisz.

D.o.g, 28.11.2017 00:07:06 - *.play-internet.pl

Do Sawo

W skrócie hajdukL chodziło o to że , jesteś idiota.

hajdukL, 28.11.2017 00:59:37 - *.ar-network.pl

1. Dałeś się tu wcześniej tak bardzo łatwo sprowokować...
2. Prawisz tu takie wywody, a nie możesz się wysilić na wciśnięcie klawisza 'alt' , postawienie przecinka...
3. Z ostatniego wpisu widzę, że lubisz się czepiać, a z przedostatniego, że ubliżanie to też Twoja mocna strona. To wszystko takie dorosłe.
Wpis z 18:44 jest głupi, a przede wszystkim chamski ale skoro poczułeś się lepiej to winszuję.
Słuchaj dalej znajomy przyjaciela o ile jeszcze kiedyś będziesz miał czego. Swoją drogą taki przyjaciel to skarb.
A tymczasem żegnaj i bez wczuwki przesadnej bo nie chcę już mi się w tym temacie drążyć, tym bardziej, że odeszliśmy za daleko od tego co kluczowe.





dex, 28.11.2017 07:58:05 - *.play-internet.pl

A Chukwu ile dostaje za swoje cudowne występy?

@rek, 28.11.2017 08:07:34 - *.dynamic.chello.pl

Powyższy artykuł dotyczy wyłącznie tego, czy Gui zostanie w (L)egii... Zadecydują o tym dwie kwestie: 1) Czy właściciel (L)egii DM jest skłonny zapłacić te pieniądze, jakie oczekuje Gui wraz ze swoją rodziną..? 2) Czy sam Gui i małżonka chcą nadal mieszkać w Polsce... I tyle w temacie...

Tymczasem na forum zrobiło się niesmacznie... Inwektywy... Oskarżenia... Wymądrzania... Przechwałki... Bracia po szalu: co tak was wszystkich interesuje pensja Gui..? Czy wam zagląda ktoś do kieszeni i wylicza wam codziennie wasze dochody..? Jeśli DM zechce, to zapłaci tyle, ile chce Gui... Jeśli Gui zechce, to odejdzie z (L)egii bez mrugnięcia okiem i pójdzie tam, gdzie zechce jego żona i on sam... Peace bracia... Pozdro (L)

mietek, 28.11.2017 09:48:29 - *.emea.ibm.com

@ @rek: Racja przyjacielu. Od dawna uważam, że skórokopy na całym świecie są mocno przepłacani, ale... skoro znajdują się naiwniacy, którzy im takie duże pensje dają, to nie jest to mój problem, bo nie wyciągają ich z mojego portfela :) Dodatkowo, zarabiają te pieniądze w sposób legalny, więc rozliczanie ich z tego przypomina trochę takiego zawistnika, który sam nic nie zrobi, żeby polepszyć swoją sytuację, ale będzie kontrolował innych :)

Odmienną kwestią natomiast jest to, czy Gui zasłguje na nowy kontrakt. Idealnym rozwiązaniem z mojego punktu widzenia byłoby: podpisać kontrakt i zaraz potem Brazylijczyka sprzedać. Wtedy klub przynajmniej będzie te parę groszy do przodu. Ale jestem niemal pewien, że jak Gui dostanie nową umowę, to "nagle, w niewytłumaczalny sposób" zniknie zainteresowanie Turków, Benevento czy kto tam jeszcze jest niby chętny według mediów.

Sawo, 28.11.2017 10:08:17 - *.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

HajdukL


Nazwanie idioty idiotą jest jedynie stwierdzeniem faktu a nie obraza. Skoro wiekszosc tu piszacych stawia sobie za cel aby podwazyc to co mowie uczac mnie wyliczac podatki albo nazywajac biznesmenkiem z silvera to jak twoim zdaniem mam zareagowac? Ja nie mam zadnego celu w tym zeby pieprzyc farmazony wiec dlaczego niektorzy mi to zarzucaja? Mysle ze taka rozmowa po alkoholu ktora odbylem jest blizsza prawdzie niz wyssane z palca dziennikarskie informacje o kwotach jakie niby sa oferowane.

Nie rozumiecie ze niezaleznie od tego czy ja mam racje lub czy prawde mowil przyjaciel Gui ( ktoremu osobiscie wierze ) to nasz zarzad celowo podaje informacje o zawyzonej propozycji kontraktu? Nie domyslacie sie dlaczego to robi?
Otoz robi to po to by na samym koncu jak Gui odejdzie kibice mysleli ze klub zrobil wszystko zeby go zatrzymac a zly niedobry pazerny brazylijczyk nas olal.

Tymczasem wraz z odejsciem Lesnodorskiego skonczyly sie kontrakty na poziomie 600-800tys euro za sezon.

west, 28.11.2017 14:28:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sawo , dziecko pic to trzeba umiec

west, 28.11.2017 14:31:20 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Sawo pic to trzeba umiec , po ilu mamrotach miałeś te wizje ?

Sawo, 28.11.2017 16:17:36 - *.247.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@west

Zapraszam dzis na silver to sie sprawdzimy kto ile moze wypic. Aha zapomnialem ze ojciec przelewa ci kieszonkowe do dziesiatego kazdego miesiaca a ze juz wszystko wydales na batoniki to niestety na bilet cie nie stac. Coz moze za miesiac sie spotkamy!

Pozdrawiam

siwy, 28.11.2017 19:09:57 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

gimbaza atakuje

hajdukL, 28.11.2017 19:28:51 - *.dynamic.chello.pl

@Sawo Debil skończony, obszczymurek i ogólnie cały ten wczorajszy Twój wpis był niefajny. A bardzo trafnie całą wczorajszą grandę podsumował @rek w pierwszym zdaniu drugiego akapitu dzisiejszego wpisu. Przyznaje, że też trochę cegiełkę do tego, całkiem niepotrzebnie, dodałem.
Reasumując, niepotrzebne niektóre zwroty tu padły i tak na koniec napiszę jak patrzę na temat kwoty transferu i podejścia do tego tematu DM i Gui. Ani jednemu, ani drugiemu nie wierzę bo wiem tyle, że w piłce nożnej za dużo jest przekłamań, obłudy, fałszu i szeroko rozumianej picerki. Z tym, że opowiadam się tu po stronie DM bo w nim widzę nadzieję na poukładanie kluczowych spraw w Legii w dłuższej perspektywie. Gui jest tylko jednym z kolejnych najemników w tym klubie, który miał dostatecznie dużo czasu żeby sumiennie zapracować na podwyżkę, której się domaga. I chyba w większości się zgodzimy, że na 100% wzrost kontraktu nie zasłużył.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.