Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Stadion Legii z lotu ptaka - fot. Hagi / Legionisci.com
Stadion Legii z lotu ptaka - fot. Hagi / Legionisci.com
Środa, 29 listopada 2017 r. godz. 10:35

Antyrekord frekwencji na nowym stadionie

Woytek, źródło: Legionisci.com

Wtorkowy mecz z Bytovią zapisze się w historii - miejmy nadzieję, że na zawsze - z powodu bardzo niskiej frekwencji. Spotkanie przy Łazienkowskiej 3 obejrzało z trybun zaledwie 7240 kibiców, co jest najgorszym wynikiem w oficjalnym meczu Legii na nowym stadionie.

Dotychczasowy "rekord" obowiązywał od 2 grudnia 2015, kiedy to na meczu 18. kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Łęczna na stadionie stawiło się 8125 kibiców.

Do tej pory na 30-tysięcznym obiekcie rozegrano 186 oficjalnych spotkań i tylko 6 razy liczba osób na trybunach była niższa niż 10 tysięcy. Ponadto siedem spotkań zostało rozegranych bez udziału publiczności.

Z kolei najwyższa frekwencja została zanotowana 2 czerwca 2013 roku w 30. kolejce Ekstraklasy w starciu ze Śląskiem Wrocław (5-0). Mecz obejrzało wówczas 30 787 widzów.

Wszystkie mecze na nowym stadionie z frekwencją poniżej 10 tysięcy:
7240 - Bytovia Bytów [28.11.2017, Puchar Polski]
8125 - Górnik Łęczna [02.12.2015, Ekstraklasa]
8368 - Chojniczanka Chojnice [18.11.2015, Puchar Polski]
8699 - GKS Bełchatów [19.07.2014, Ekstraklasa]
9000 - Piast Gliwice [28.10.2012, Ekstraklasa]
9568 - FC Midtjylland [26.11.2015, Liga Europy]


przeczytaj więcej o:, , ,


Komentarze: (42)

Wielkopolska, 29.11.2017 10:43:17 - *.52

Na taki mecz to bilety powinny byc po 5-10zl

L, 29.11.2017 10:52:17 - *.play-internet.pl

Nigdy nie zrozumiem wybierania na który mecz pójść a na który nie...

asdfmovie, 29.11.2017 10:53:36 - *.com.pl

i tak jest lepiej niż na meczach Śląska, gdzie na DERBACH było mniej więcej 10 tys. ludzi haha.

do L, 29.11.2017 10:57:00 - *.centertel.pl

A to bardzo proste uważam. Taki mecz można obejżeć w tv.

JANUSZ, 29.11.2017 11:09:00 - *.236

TAKIE CENY BILETÓW ZE SIE NIE DZIWIE

Olo, 29.11.2017 11:12:42 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

A w Zabrzu, gdzie mieszka 15x mniej osób niż w Warszawie, ponad 10 tys. ludzi wczoraj na meczu. Że mają tańsze bilety? Owszem. Ale i mniej tam zarabiają...

Alan, 29.11.2017 11:14:03 - *.249.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Aż strach pomyśleć jaka byłaby frekwencja gdybyśmy byli tam gdzie ŁKS czy Widzew...

Qwertunio, 29.11.2017 11:19:24 - *.play-internet.pl

Znowu mydlenie sobie oczu i szukanie powodu. Powód jest taki, że gdyby bilety były po 10 złotych to o wiele więcej ludzi zdecydowałoby się przyjść. Graliśmy z jakąś Bytovią w środku tygodnia a bilety były jak w innych klubach za szlagierowe mecze ekstraklasy....

Winnica @L, 29.11.2017 11:29:38 - *.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Tak tylko piszesz, ze nie rozumiesz. Ja rozumiem doskonale - nie szanuje, ale rozumiem. 1 brak oprawy (ziomeczki nie maja argumentu zmobilizowac sie + zaprosic znajomych) , 2 srodek tygodnia (nie mozna sie z ziomeczkami natrybic %), bo jutro pracusia a meczyk zamiast o 18ej to o 21ej) , 3 zimno (w cieplej kanapie z piwerkiem w reku najlepiej) , 4 przeciwnik mizeria (ale wynik otworzyl i rogala wkrecil, a w lidze siodemek takich cudow nie ma) , 5 rewanz roztrzygnietego dwumeczu (a i tak do przerwy pachnialo odpadnieciem...) PS. rozumiem, ze niektorzy w tygodniu nie daja rady, ale jakby to byla LM to byloby inaczej prawda ? ... Pozdrawiam wszystkich z ktorymi mialem wczoraj przyjemnosc zdzierac gardlo !

@ do L - "taki mecz" gryzie mi sie z "Legia albo smierc..."

Stary "L", 29.11.2017 11:46:07 - *.adsl.inetia.pl

Ale na finał l PP na Narodowym to każdy się będzie pchał. A powinny być w pierwszej kolejności dla tych co byli wczoraj.

do L, 29.11.2017 11:47:30 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Może jak mamusia przestanie ci sponsorować bilety to zrozumiesz...

Bear, 29.11.2017 11:59:17 - *.170.ipv4.supernova.orange.pl

Na takie mecze ceny biletów powinny być adekwatne do przeciwnika.
Nikt nie zapłaci 40-50-60 zł żeby zobaczyć mecz z Bytovią Bytów.

Jac, 29.11.2017 12:03:06 - *.bialapodlaska.vectranet.pl

do "do L": Na wczorajszy (jak na każdy) mecz Legii mam ok. 170 km w jedną stronę... Wracam do domu kiedy wielu Warszawiaków już smacznie śpi. I byłem na Bytovii. Nie piszę tego by się chwalić, ale by powiedzieć, że chciałem tu być, bo na Ł3 grała MOJA Legia!

dd, 29.11.2017 12:18:10 - *.90

Zarobki w Warszawie są przereklamowane. Dobrze zarabiają prezesi.

do do L z 11;47:30, 29.11.2017 12:22:26 - *.play-internet.pl

Nie stać cię na bilet za 15 złoty,gdzie ty pracujesz? Uciekaj stamtąd jak najszybciej,bo cie wykorzystują

Do Do L, 29.11.2017 12:24:09 - *.play-internet.pl

Tak sie składa pajacu ze mimo młodego wieku zarabiam na siebie sam i od 3 lat moja mamusia nie kupiła mi biletu na mecz. Jestem na każdym meczu czy na bytovii czy na borussi i bawią mnie tacy jak ty co o finał pucharu polski sie zabijają a na bytovie to nie bo 1000 wymówek. Pozdrawiam tych co wczoraj byli.

do bear, 29.11.2017 12:25:38 - *.play-internet.pl

Wpierw sie dowiedz po ile były wczoraj bilety,a potem pisz glupoty o 40-50-60 za Bytovie,bo to chyba na vipy po tyle byly wczoraj bilety

do Bear, 29.11.2017 12:27:45 - *.207.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie kompromituj sie... 15pln Zyleta, 25pln Wschodnia, a Karnety za Free - takie byly ceny na cwiercfinal Pucharu Polski z Bytovia... teraz mozesz przeprosic, wyjsc i nie wracac tu wiecej.

Włochy - do Olo, 29.11.2017 12:34:08 - *.9.245.18

ale w Zabrzu jest czysta krew - 90% swoich ludzi a w Stolicy proporcja odwrotna więc nie natrzepiesz 50k ludzi co mecz skoro napływowi nie czują związku z miastem tylko z pieniędzmi.

k. do L, 29.11.2017 12:38:46 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Masz sporo racji co do wybierania spotkań ale nie zawsze da się. Tym bardziej jak się pracuje na II i III zmiany tylko a dzień na żądanie już dawno wykorzystany. Co innego mecze w weekendy. Szacunek dla tych co wczoraj byli.

Klamstwo, 29.11.2017 12:40:44 - *.acuarius.pl

1. A mecze w trakcie protestu? Wtedy byly liczone osoby ktore byly uprawnione do meczu, a nie ktore byly ale i tak na pewno byly mecze po 4-5k osob.
2. A superpuchar z slaskiem wroclaw?

znafca, 29.11.2017 12:43:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

na puchar hiszpanii w valencii bilety są po 10 euro prosta i uwaga 6 euro reszta ;-) czyli w cenie 3 biletów komunikacji najdrozszy ;) inna sprawa ze ogladac na zywo juniorów albo "legendy rezerw" to zabawa dla hardkorów.

Do stary , 29.11.2017 13:04:39 - *.play-internet.pl

Bilety na finał pp na narodowym były ostatnio i powinny być takze tym razem rozdysponowane ( oprucz grup,wyjazdowiczow ,zgód ) zgodnie z ilością zaliczonych meczów w całym sezonie ,nie wrzucaj wszystkich do jednego worka ,bo dużo osób wczoraj nie poszło na mecz z różnych powodów ( choroba ,praca ,inne sprawy ale powiedzieli sobie chodzę na wszystkie pogoda lipa ,godzina lipa ,przeciwnik lipa ,i tak awansują to jeden odpuszczę ) to nie znaczy że przez jeden mecz maja mieć gorsze warunki zdobycia biletu na pp. P.s ja wczoraj nie byłem chorubsko mnie złapało pozatym co sezon mam 19-21 meczy zaliczonych a ty ?

jasz, 29.11.2017 13:12:14 - *.static.ip.netia.com.pl

szkoda że na taki sparing nie zrobili biletów po 100zł hahaha , pazerność i głupota Loczka nie zna granic

zz, 29.11.2017 13:49:58 - *.dynamic.chello.pl

Na mecze z takiej rangi przeciwnikiem bilety powinny być bardzo tanie, albo nawet sprzedawane w pakiecie z wcześniejszeym/późniejszym meczem ligowym.

123, 29.11.2017 14:01:33 - *.dynamic.chello.pl

7240 odjąć przyjezdnych i dzieci to wyjdzie jakieś 5000 .
I tylu jest prawdziwych kibiców z L w sercu

roben66, 29.11.2017 14:03:07 - *.135.ipv4.supernova.orange.pl

do L
SKORO UWAŻASZ ŻE TAKI MECZ MOZNA OBEJRZEĆ W TV ...jesteś autentycznym januszem

GÓRA KALWARIA, 29.11.2017 14:03:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Bilety na Silver po 300 zł?? Przy czym na prestiżowy mecz z Górnikiem 350? To żenada. Powinny być max po 200pln, wówczas vipy nie świeciły by pustkami. W poprzednim sezonie na PP były po 250. Specjalistę od marketingu powinni zwolnić, żeby coś zmienić na plus.

Prazanin do Qwertunio, 29.11.2017 14:05:52 - *.play-internet.pl

Chlopaku, bilety byly po 15 PLN czyli nie tak duzo.....zmarzlem, ale przynajmniej zobaczylem fajna bramke Szymanskiego z banki i 2 gole Berto.....................Nagy do wyj...nia :)

PragaPld(L), 29.11.2017 14:27:43 - *.51

Pozdrowienia dla wszystkich (szczególnie dla kibiców z "Żylety"), z którymi mogłem wczoraj, podobnie jak na każdym innym meczu przy Ł3, dopingować z całych sił Legię! Mimo mizernej frekwencji sądzę, że i tak daliśmy radę (słowa uznania dla "Szczęściarza", którzy urozmaicał doping jak tylko mógł, dzięki czemu było głośno, melodyjnie, żywiołowo i różnorodnie:))- miałem wrażenie, że poziom decybeli na stadionie był większy niż na niejednym meczu szlagierowym, gdy trybuny są wypełnione trzy czy cztery razy szczelniej. :)

PragaPld(L), 29.11.2017 14:28:09 - *.51

Pozdrowienia dla wszystkich (szczególnie dla kibiców z "Żylety"), z którymi mogłem wczoraj, podobnie jak na każdym innym meczu przy Ł3, dopingować z całych sił Legię! Mimo mizernej frekwencji sądzę, że i tak daliśmy radę (słowa uznania dla "Szczęściarza", którzy urozmaicał doping jak tylko mógł, dzięki czemu było głośno, melodyjnie, żywiołowo i różnorodnie:))- miałem wrażenie, że poziom decybeli na stadionie był większy niż na niejednym meczu szlagierowym, gdy trybuny są wypełnione trzy czy cztery razy szczelniej. :)

Matt, 29.11.2017 14:56:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Jeśli chodzi o przyjezdnych, to wielu też jest kibicami Legii. Gdy mieszkałem w Warszawie byłem na każdym meczu. Teraz bywam tylko okazjonalnie, bo 400 km to nie jest dla mnie fraszka. Nie ma to jednak dla mnie znaczenia z kim gra Legia i o jaką stawkę. Jak jest możliwość to się idzie. Czasami mecze z tzw. "ogórkami" są ciekawsze niż zapowiadane szumnie szlagiery.

Do jac, 29.11.2017 15:23:52 - *.a2mobile.pl

Brawo Jacek tak trzymac

Stary "L" do Do stary, 29.11.2017 16:24:22 - *.adsl.inetia.pl

Poniżej podpułkownika nie schodzę. I dalej twierdzę, że ci chodzą regularnie powinni mieć łatwiejszy dostęp do biletów na finał. Najśmieszniejsze to było to jak kupowali karnety po wylosowaniu Realu i Borussi.

eth, 29.11.2017 16:27:52 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie doszukujcie się powodów słabej frekwencji w cenach, bo 15 i 25zł to to nie są ceny wysokie. Po prostu trzeba zdać sobie sprawę, że na Legii jest obecnie prawdopodobnie 7,5 tysięcy fanatyków plus powiedzmy dodatkowy tysiąc tych którzy z różnych powodów naprawdę nie mogli wczoraj przyjść. Po prostu 8 tysięcy to ludzie którzy przyjdą zawsze, albo prawie zawsze, a reszta to ludzie mniej fanatyczni, ale zupełnie niefanatyczni. Jedni przyjdą na mecz w śnieżycę, minus 20 stopni we wtorek o 22.00, drudzy tylko wtedy gdy Legia gra w weekend a inni nie przyjdą i w lato o 18.00 bo Legia gra z jakimś Piastem. Nie ma sensu ich oceniać, cieszmy się że my zaliczamy się do grona fanatyków.

Piotrek, 29.11.2017 17:45:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Do L, Jak Nigdy nie zrozumiesz wybierania na który mecz pójść a na który nie...to jedz np.do radomia na radomiaka i zapłać za bilet 45 zł hahahaha

NZW, 29.11.2017 20:17:26 - *.dynamic.chello.pl

No trochę mi wstyd za siebie, bo słaba frekwencja dotyczy LEGII WARSZAWA czyli i mnie osobiście.

Z drugiej strony czasem jak się popatrzy na współdopingujących mając (jeszcze w sumie świeżo) w pamięci ogień lat minionych to czasem lepiej posiedzieć w dobrym towarzystwie gdzieś na mieście. Na pocieszenie myślę też oprócz tego że solidne roczniki lat 80 pozakładały rodziny i czasem trudno to wszystko zorganizować.

Ale okej nie ma wytłumaczeń, stadion to Świątynia i trzeba tam być, a nie bywać.

recjonalista, 29.11.2017 20:58:13 - *.play-internet.pl

Dla tych co byli na meczu bilety na narodowy na fianl powinny byc sprzedawane w pierszej kolejnosci. Bo tacy ludzi chodza nie tylko na final sie pokazac tylko nawet na taka bytovie... ale pewnie i tak bilety rozejda sie wsrod znajomych znajomych ktorzy raz do roku na meczu sa... a takiemu ktory przychodzi na mecze na ktore innym sie niechce.... taki ....

gość, 29.11.2017 21:42:57 - *.adsl.inetia.pl

Do Piotrek. Na RADOMIAKU bilety są po 10 i 15 zł.

Kobo(L)t, 29.11.2017 22:41:32 - *.dynamic.mm.pl

Jesteście zdziwieni takim wynikiem ? 10 powodów:

1. Pogoda
2. Transmisja w TV
3. Sukcesy w ostatnich latach
4. Godzina - choć jak dla mnie idealna w środku tygodnia
5. 3-1 w pierwszym meczu
6. Porażka w Kielcach
7. Rezerwowy skład
8. Bytovia (1 liga)
9. Brak oprawy
10. Oglądanie na zywo D. Nagy

W skrócie ten mecz nie zachęcał niczym do przyciagnięcia typowego piknika/Janusza/regularnego kibica. Bo jak i mecz odpuścić na ogladanie finału "diagnozy" z dziewczyną/żoną to jak nie kiedy jak nie w środę w listopadzie ;)

Nikogo nie usprawiedliwiam ani nie rozgrzeszam, podaje tylko zbieg wielu okoliczności, które na ten fakt wpłynęły. Pokazuje tylko, że jako kibice musimy przewidywać tego typu mecze "o pietrszukę" i wzajemnie się motywować, bo nawet gdyby te bilety były za 5 złotych to wynik pewnie byłby max o 1000 osób lepszy...

FOREVER LEGIA, 30.11.2017 08:00:40 - *.play-internet.pl

I po co to sie spinacie w sieci,ktory jest wierniejszym kibicem?.Pewnie zdecydowana wiekszosc z Was wybiera sobie mecze,na ktore chodzi,ze o wyjazdach nie wspomne.A ci,co jezdza regularnie nie chwala sie w necie-no chyba,ze gimbaza,co opanowala internet w 95%,ale to juz zajecie dla socjologow.

olew, 30.11.2017 14:12:28 - *.warszawa.vectranet.pl

no wstyd ta frekwencja, ale takie czasy...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.