Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 18 grudnia 2017 r. godz. 19:54

21. kolejka Ekstraklasy. Legia liderem

Mishka, źródło: Legionisci.com

Zakończyła się ostatnia kolejka Ekstraklasy w 2017 roku. W poniedziałkowym spotkaniu Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Cracovią 0-4. Tym samym na pozycji lidera tabeli po rundzie jesiennej znajduje się Legia Warszawa. W niedzielę Wisła uległa Zagłębiu 1-2. Pewne zwycięstwo odniósł natomiast Lech nad Termaliką.

W sobotę Pogoń pokonała Arkę, Sandecja zremisowała z Lechią, Legia natomiast po raz pierwszy w historii przegrała w lidze na własnym stadionie z Wisłą Płock. W piątek Korona zremisowała z Piastem 1-1, a Śląsk wygrał z Jagiellonią 1-0.

21. kolejka:

Korona Kielce 1-1 Piast Gliwice
Śląsk Wrocław 1-0 Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin 1-0 Arka Gdynia
Sandecja Nowy Sącz 2-2 Lechia Gdańsk
Legia Warszawa 0-2 Wisła Płock
Lech Poznań 3-1 Termalica Nieciecza
Wisła Kraków 1-2 Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze 0-4 Cracovia

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców



Komentarze: (54)

Rychu, 15.12.2017 09:25:15 - *.warszawa.vectranet.pl

Liczę na to, że Legia się spręży na ostatni mecz przed Świętami i wygra. Byłaby dobra pozycja wyjściowa na wiosnę - lider i kilka punktów przewagi nad peletonem. Nie będzie podziału punktów, a więc byłaby niezła zaliczka.

Maciej(L)do Rychu, 15.12.2017 14:23:05 - *.hsi04.unitymediagroup.de

Masz racje. Wygraja mecz ale łatwo nie bedzie z taka gra ;). Niech ta runda sie konczy i Prezes robi porzadki z piłkarzami.

LW, 15.12.2017 14:24:14 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIA 2-0 Wisla P.! LEGIA !!!

LW, 15.12.2017 14:29:22 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Derby Mazowsza dla LEGII ! LEGIA !!!

Student_L, 16.12.2017 07:29:10 - *.docsis.tczew.net.pl

Powodzenia Pogoń. A Legia to najczęściej niestety w takich meczach gubi punkty. Trzeba będzie uważać przy nowym zestawieniu stoperów. Marzy mi się 3:0 i gol Hamy oraz Szymańskiego.

Wynik, 16.12.2017 08:20:44 - *.static.ip.netia.com.pl

Tylko wygrana da lidera remis i porazka to spadek na drugie miejsce. Gornik wysoko wygra Cracovia zagubiona

Lt, 16.12.2017 08:31:04 - *.static.ip.netia.com.pl

Licze ze Legia dzisiaj przegra z kretesem i wywala tego pseudotrenera o wygladzoe wydry a z nim Fatalczyka, Kopiczynskiego, Pasquato, Astiza, Niezgode i sciagna do klubu pilkarzy na poziomie i trenera co juz kiedys trenował. Zdenerwował mnie ten mecz z Piastem stoimi w miejscu, tabela zaklamuje sytuacje z taka gra nie podbijemy europy

@rek, 16.12.2017 08:59:51 - *.dynamic.chello.pl

@ Lt
Złap się wpierw gościu za "Słownik ortograficzny", a następnie poczytaj "Zasady interpunkcji"... Potem ogarnij realia w (L)egii, a dopiero na samym końcu wymądrzaj się na tym forum... Pozdro (L)

Tomek Mokotów , 16.12.2017 11:16:15 - *.dynamic.chello.pl

Do Lt

Myślisz, że ta porażka spowoduje zmianę trenera? Niestety nie.
Musiałbyś życzyć Legii przegranego sezonu, bez awansu do pucharów.

Ale skoro już prezes-geniusz zatrudnił kolejnego niedoświadczonego trenera to może poczekajmy aż 100% odpowiedzialności będzie jego. Jego przygotowania, transfery, treningi i może nawet jakąś myśl taktyczna...

Sądzę, że wyleci na początku następnego sezonu. Obym się mylił.

PS. I rzeczywiście weź słownik. Poprawna polszczyzna to szacunek dla rozmówców, że nie wspomnę o trzymaniu choć minimalnego poziomu...

LW, 16.12.2017 14:42:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

LEGIO walczymy o utrzymanie pozycji lidera ! LEGIA !!!

Mariano, 16.12.2017 15:04:48 - *.dynamic.chello.pl

Jak zagrają Pasqato i Hama na 100% to będzie dobrze :) Tylko żeby Niezgoda trochę się zmobilizował i pograł z resztą.

antyk, 16.12.2017 15:36:30 - *.22.ipv4.supernova.orange.pl

dlaczego nikt nie sprawdza tsubasy w pierwszym składzie ja wiem ze on tu przyszedł zeby młodzież sie miała od kogo uczyć ale moim zdaniem koles by odpalił w pierwszym składzie przynajmniej teraz z takim składem jaki mamy

Jo, 16.12.2017 17:54:37 - *.centertel.pl

To jest właśnie polska liga... Arka wygrywa z liderem żeby za 3 dni przegrać z ostatnim zespołem. Śląsk przegrywa z Niecieczą a za 3 dni wygrywa z Jagą. Dramat... ten poziom ekstraklapy.

do Antyk, 16.12.2017 18:39:33 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

No tak , Cubasa mógłby dostać choć jedną szansę . I Szczepański , młodszy Żyrko i Makowski . To ciekawi zawodnicy , pomimo tragicznej rundy Dwójki . A w ogóle Wieteskę , Michalaka i Wolaka wołać z powrotem . I Niko .

Friends forever and Cult⚽️Legia I inni, 16.12.2017 18:45:09 - *.187

Brawo!Pogoń!Braci!sie!nie!traci!

Rafał, 16.12.2017 19:16:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Utrzymać lidera , pozdro (L) .

Gocław, 17.12.2017 01:45:26 - *.dynamic.chello.pl

Ponad 250zł (do wygrania) straciłem na tej porażce...

Żenująco słabo to wyglądało... Jak Pan Czerwiński ma być w Legii to, to jest nieporozumienie. Za słaby jest na Ekstraklasę, a co dopiero na Legię. Już lepiej jakby ten młody Żyro zagrał na środku...

Panie Jozak rób Pan te transfery, bo to żal jest patrzyć na taki "futbol"...

Z dzisiejszego meczu zostawiłbym 2-3 zawodników, reszta to co najwyżej do... Chojniczanki. Z całym szacunkiem do Chojniczanki...

Może się już dziś upiłem i pisze głupoty, ale to "klepanie" miedzy środkowymi obrońcami trwające 10 sekund albo dłużej, na 7 kontaktów i bez żadnego ruchu z przodu, jest zwyczajnie jest... smutne, żenujące. Ile razy można to tolerować? Czy Wy piłkarze oglądacie czasami piłkę nożną na zachodzie?

Ja nie wiem, pijany na trybunie widzi, że gracie trzy tempa za wolno... I jak to jest? Wy tego nie widzicie? Nikt Wam nie mówi w szatni, że jesteście bardzo słabi i trzeba dać z siebie wszystko, żeby to jakoś wyglądało? Wam piłkarze nie jest, tak po ludzku wstyd?
I nie wierzę, że nie umiecie, po tym jak graliście z Realem i Sportingiem... Zwyczajnie Wam się teraz nie chce...

Kiedy Pan Sadiku (vel milion euro) wygra pierwszą główkę w sezonie?
Kiedy Pan Kopczyński zagra prostopadłe podanie do przodu?
Kiedy dojdzie pierwszy cross od bocznego obrońcy do skrzydłowego w tym sezonie?
Po co gramy długimi przerzutami jak nic z tego nie dochodzi?
Po co dośrodkowania są lekkie i górą, jak jeszcze nigdy to nie doszło, do nikogo? Płock wie, że nie umie grać w piłkę, to przynajmniej ktoś tam wymyślił, żeby mocno kopnąć wzdłuż bramki, może jakiś baran sam sobie wkopie. I wkopał...
Kiedy obrońcy środkowi zaczną grać z pierwszej piłki?
Kiedy piłka zagrywana przez Legię z rzutu różnego minie pierwszego rywala?
Czy naprawdę trzeba mieć Jose Mourinho w szatni, żeby powiedzieć środkowym pomocnikom, żeby non-stop wychodzili do piłki jak grają między sobą obrońcy? Stoi k....a jeden z drugim przez 70 minut meczu za plecami obrońców i zero ruchu...
Czy tylko ja widzę, że Pan Niezgoda biega jak wściekły, a dostaje piłkę 1 na 7, zamiast 1 na 2-3?

A, szkoda nerwów...

Szyszkoooo, 17.12.2017 04:44:36 - *.dynamic.chello.pl

Komuś jest wstyd czy tak sobie? Pier...lx nijakosc. Mistrz i Europa albo Darku łap frajera w worku. A czuję że zima owocna będzie. Bajo

Jarzabek , 17.12.2017 12:37:23 - *.jmdi.pl

Do Gocław Mordeczko, zgadzam sie z Toba 100% bardzo ladnie wypunktowane :) Pozdro i wesolutkich

warsaw_patriot, 17.12.2017 12:47:49 - *.dynamic.chello.pl

ZJAZD NA DNO !!! Zaprzeszczony caly dorobek ostatnich 5 lat, no ale Bogus i Wendzel dzieki temu zostali splacenii.
W tragicznie, slabej, z afrykanskim poziomem lidze Legia nie ma sie czego obawiac...ale w stosunku do Europy staczamy sie po rownii pochychylej...i nie wierze w jakiekolwiek osiagniecia na tej plaszczyznie w najblizszych 5-7 latach

For Romeo,Coach Legii!, 17.12.2017 13:53:15 - *.131


Może się już dziś upiłem i pisze głupoty, ale to "klepanie" miedzy środkowymi obrońcami trwające 10 sekund albo dłużej, na 7 kontaktów i bez żadnego ruchu z przodu, jest zwyczajnie jest... smutne, żenujące. Ile razy można to tolerować? Czy Wy piłkarze oglądacie czasami piłkę nożną na zachodzie?

Joda, 17.12.2017 16:57:28 - *.centertel.pl

Jak kiedyś powiedział pan Jan.... jak w burdelu nie idzie wymienia się dziwk.i a nie firanki

Obserwator, 17.12.2017 21:10:24 - *.static.ip.netia.com.pl

Ile zagralismy w tej rundzie meczy na dobrym poziomie? Zero!! Jazda na farcie nie moze trwac wiecznie z ta gra to miejsce 5-8 miejsce. Najslabsze ogniwa w druzynie:Mioduski, Jozak, Kucharczyk, Kopczynski, Astiz, Pasquato, Szymanski, Sadiku, Broz czeka nas karkołomna misja jezeli zrobimy okienko pt"cd Chukwu"to bedzie gwózdz do trumny i wtopimy sie na lata w szarosc i przecietnosc ekstraklasy. Ostatni dzwonek

benq76, 17.12.2017 22:28:28 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

lech doskoczył, górnik przeskoczy, zobaczcie 75-76 min meczu i naszą beznadziejnosc w rozegraniu.... trzech obronców i żaden nie wie co zrobić aaaaa a co robiła wisłap. przy bramce-SAMOBÓJU tego wirtuoza czerwiniaka ??????? ZAPIER...JĄ aż furczy i obrona w panice pakuje swojaka..... jeszcze jedno ,Brzeczek żył w tym meczu przez 93 minuty przy linii.....a jozak jakby troche miał problem ze wzrokiem.....

benq76, 17.12.2017 22:33:06 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

do (ForRomeo,CoachLegii!) to jest sedno wszystkiego, zgadzam się w 1000% ..... może za mało zarabiają i na NC+ nie stać i zobaczyć że jest się w czarnej .upie!!!!!

..., 17.12.2017 22:37:48 - *.echostar.pl

Bardzo słaby lider, bez powera vce lider, beniaminek z Zabrza - spuchnie, a jeśli coś ugra w tej nudnej jak piz....a lidze to i tak w przedwstępnej odpadnie.
ma-sa-kra!!!

Zajmon Szczecin , 18.12.2017 02:07:21 - *.191.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dla mnie cichym bohaterem tego meczu jest sędzia Przybył. To właśnie on powiedział Musiałowi żeby wziął Var i zasugerował rzut karny. Wielkie dzięki.

paweł , 18.12.2017 18:37:21 - *.toya.net.pl

kurnik he już 0:2 ,

Wolfik, 18.12.2017 20:02:06 - *.dynamic.mm.pl

To, że Craxa wygrała w Zabrzu mnie nie dziwi. Typowałem ich wygraną 2:0. Dlaczego? A dlatego, że ta liga jest tak śmiesznie cienka, że głowa boli. Liderem jest Legia, drużyna będąca od początku rozgrywek w kryzysie mająca SIEDEM porażek. To wystarczy za cały komentarz.

Cziko, 18.12.2017 20:07:01 - *.play-internet.pl

kurnik wtopił i tym bardziej szkoda straconych punktów . mogło być +5 na starcie .

miron , 18.12.2017 20:12:05 - *.play-internet.pl

mamy (L)idera w tej słabej dupoklasie poziom polskiej ligi sięga dna a My się do tego coraz bardziej dopasowujemy niestety ☹

I tak zdobywa sie eklapie mistrza, 18.12.2017 20:30:16 - *.10

Zrobic jrszcze jedná Lige superextraklase!12 drużyn najlepszych!poziom wzrosnie!tv!prawa!nowi!sponsorzy!

Biała Łapa, 18.12.2017 20:36:22 - *.dynamic.chello.pl

Tsunami optymizmu emanujące od kol. @rek-a chyba dotarło późnym popołudniem do Zabrza.
Wprawdzie zdążyłem obejrzeć jedynie II poł. tego meczu, ale nabrałem przekonania graniczącego z pewnością, iż cracovianie rozegrali dzisiaj kapitalne zawody.
No cóż, trzeba obiektywnie stwierdzić, że Legia na dużym farcie "ostała się" na pozycji lidera ESA, aż do wiosennego wznowienia rozgrywek. Nie będę ukrywał, że w tej niespodziewanie zaistniałej sytuacji, perspektywa świąteczno-noworoczna jawi mi się niezwykle barwnie i wesoło (z oczywistą dominacją kolorów: zielonego, czerwonego i białego).
Pozdro (L)

czarx, 18.12.2017 20:41:40 - *.dynamic.chello.pl

FARCIARZE ZENADA I LIGA TAM SIĘ NADAJA

Ss, 18.12.2017 20:50:25 - *.play-internet.pl

Oficjalna tabela rundy jesiennej PZPN jest nieco inna, niż na portalu Legionisci.com. To taka drobna uwaga.

ZZ, 18.12.2017 21:08:23 - *.250.ipv4.supernova.orange.pl

Czemu wy wieszacie psy na Czerwińskim ? nie rozumiem tego, tym bardziej że gość wchodzi nieograny. Nie róbcie kozła z Czerwińskiego bo w tej Legii nikt nie zasługuje na miejsce w składzie... Zero polityki transferowej, płaczące pipy w składzie dla których amputacja nóg nie wiele by zmieniła w ich życiu. Zresztą co ja o Legii jak w ta cała nasza liga nadaje się prędzej do remontów na wiejskich drogach. Nie dziwie się Guilherme że spie.... z tego syfu. Normalnie powinno być tak że Legia powinna rezerwowym sładem pykać takie ogórasy jak Petra czy Piast. A Piast w 10 mało co nie zremisował.... żałosne

TA LIGA TO DNO !!, 18.12.2017 21:34:22 - *.dynamic.chello.pl

J / W

Arek, 18.12.2017 21:41:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mamy lidera! Na zimę mamy lidera! :)

Rychu, 18.12.2017 21:47:42 - *.warszawa.vectranet.pl

Ja pitole jaka ta ekstraklapa jest słaba. Legia po tak słabej rundzie jest liderem, kto by pomyślał. Siedem przegranych czyli jedna trzecia meczy i lider. Jeśli się mądrze wzmocnimy i wywalimy tych fatalczyków, czerwińskich i innych kopczyńskich to powinniśmy nosem wciągnąć tą ligę na wiosnę. Trochę jest niedosyt, bo powinniśmy wygrać z Płockiem i mieć 5 punktów przewagi nad peletonem. Jest dwa co nie jest złe biorąc pod uwagę poziom gry Legii w jesieni.

@rek do Biała Łapa, 18.12.2017 21:53:01 - *.dynamic.chello.pl

Witaj... Mógłbym teraz powiedzieć sakramentalne: "A nie mówiłem..?"...:)))

Ale mam inne przemyślenia na koniec roku, bardziej smutniejsze, a mianowicie, czy aby nie było "ustawek"... Bo niby kiedy miałyby zarobić "buki", jak nie teraz, podczas tej ostatniej kolejki przed świętami..?

Te dziwnie podejrzane wyniki tzw. "faworytów" kolejki.: Śląsk Wrocław 1-0 Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin 1-0 Arka Gdynia, Legia Warszawa 0-2 Wisła Płock, Wisła Kraków 1-2 Zagłębie Lubin czy Górnik Zabrze 0-4 Cracovia... Coś mi tutaj zalatuje "ustawkami"... Ale może jestem z lekka przewrażliwiony... Tak czy siak: już jest dobrze, a wiosną 2018 roku będzie jeszcze lepiej... Pozdro (L)

Rrr, 18.12.2017 22:01:33 - *.centertel.pl

Polska liga to już totalne dno. Lider, który przegrał aż 7 spotkań, to już przegięcie. Legia jest bardzo słaba, a reszta drużyn to już totalne dno. Chociaż i tak już prawie się dopasowalismy od jakiegoś czasu do reszty drużyn. Poziom dramatyczny. Z czego tu się cieszyć. Sam osobiście wolałbym być wicemistrzem lub na podium w silnej lidze niż mistrzem w ogórkolidze. A co to za mistrz którego rozkłada Astana czy jakiś tam sheriff.

(L)egia, 18.12.2017 22:43:00 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Górnik Zabrze 0:4 Cracovia - SZOK!!! LEGIA MISTRZ!!! Tylko niech zacznie grać, tak żeby dało się to oglądać...

Portowiec, 19.12.2017 00:10:31 - *.centertel.pl

Mając siedem porażek i byc liderem rozgrywek po 21 kolejkach to albo świadczy o ch........j lidze, albo o tym, ze na L3 wiedza gdzie dzwonic. Przecież wychodzi co trzeci mecz w plecy. Tragedia.

Olo, 19.12.2017 01:17:01 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Podziwiam tych co się podniecają tym, że mamy lidera w takiej lidze... z 7 porażkami. Ekstraklasa to jest totalny dramat.

aaa, 19.12.2017 08:05:47 - *.adsl.inetia.pl

ale ta liga jest cienka - oglądanie jej poziomu gry to jakaś kara

@rek do Rychu, 19.12.2017 08:19:09 - *.dynamic.chello.pl

Gwarantuję kolego, iż jakbyśmy my wygrali z Płockiem, to na bank Górnik wygrałby z Cracovią... Na "układy" nie ma rady... Pozdro (L)

Dickson Chotowski, 19.12.2017 09:03:30 - *.range109-145.btcentralplus.com

Ta liga to totalny dramyt. 0-4 z Cracovia !!!!!!!

Do was., 19.12.2017 09:19:23 - *.dynamic.mm.pl

To nie oglądaj, nikt Ci nie karze

Ekstraklapa, 19.12.2017 09:20:41 - *.dynamic.gprs.plus.pl

To totalna porażka. 7 porażek i lider, nie ma co panikować, takie dno co inni grają to i tak mistrza zdobędziemy.

Norbi, 19.12.2017 10:09:32 - *.111.ipv4.supernova.orange.pl

Chłopcy zagrali u buka bo przecież premie zamrożone a tu święta nadchodzą ale górnik to przeszedł samego siebie tak ordynarnie oszukowywać kibiców...nieładnie kopacze oj nieładnie.

Andrew Legia , 19.12.2017 10:12:54 - *.57.threembb.co.uk

MAMY LIDERA HEJ LEGIA MAMY LIDERA!!!!! BRAWO LEGIA !!!! LEGIA MISTRZ!!!!

marian, 19.12.2017 10:13:16 - *.137

Cracovia - Wisła 1:4, Górnik - Cracovia 0:4. Ja p... o co kaman? I tak od ładnych kilku lat. Żenujący poziom. I Legia dostrojona do tego niestety.

sek, 19.12.2017 14:21:20 - *.play-internet.pl

Ekstraklapa@ 7 porażek i lider? Za to aż 12 wygranych, najwięcej i zaledwie dwa remisy. To nie jest zły bilans.

Biała Łapa', 19.12.2017 17:27:29 - *.dynamic.chello.pl

Koledzy, nie przeceniałbym tak ochoczo lansowanej przez część forumowiczów tezy, jakoby w ostatniej rundzie sypnęło tzw. ustawkami. Uważam, że poziom sportowy większości drużyn ESA na tyle się wyrównał (spłaszczył), iż praktycznie każdy może wygrać z każdym. Oczywiście w stosownych proporcjach ilościowych.
Legia "ostała się" liderem, m.in. dlatego, że w obecnym sezonie prezentuje się najbardziej wyraziście jako drużyna, tj. odniosła najwięcej zwycięstw, a jednocześnie odnotowała najmniej remisów. Tę tezę potwierdzają zespoły, które wywalczyły stosunkowo najwięcej remisów i uplasowały się w środkowych i dolnych rejonach tabeli. Wniosek na dziś jest oczywisty: nie opłaca się grać na remis (poza wyjątkami).
Ponadto, victorię w Gliwicach legioniści okupili wykartkowanym Pazdanem i Dąbrowskim oraz urazem Hamy, który w ostatnim meczu prawdopodobnie grał z blokadą. Jeżeli do ww. strat personalnych dorzucimy samopoczucie Gui, który myślami był już zapewne w słonecznej Italii, to tak mocno przetrzebiony zespół miał nikłe szanse na pokonanie płocczan. Zresztą swoje obawy dot. ostatniego meczu w Warszawie dość czytelnie i z dużym wyprzedzeniem artykułował trener Jozak.
"Rozbiórka" przyczynowo-skutkowa drugiego z "podejrzanych" meczów jest również nieskomplikowana. Cracovianie walczyli o przysłowiowy ligowy byt (czyt. ucieczkę ze strefy spadkowej) oraz o utrzymanie posady trenera Probierza. Natomiast zabrzanie odnotowali klasyczną zadyszkę formy lub jak kto woli tzw. zmęczenie materiału w końcówce sezonu.
Ps.: sądzę, że jedynym remedium dla Legii na szybkie wyrwanie się z tej przeciętności i ligowej bylejakości jest konieczność dokonania rzeczywistych wzmocnień kadrowych drużyny w okresie zimowym. Oczywiście obecnym składem personalnym sztab szkoleniowy Legii może się jeszcze długo "wachlować", ale jak pokazały dotychczasowe mecze bieżącego sezonu - niewiele dobrego z tego wyniknie.
Pozdro (L) - szczególnie dla @rek-a

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.