Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Cristian Pasquato, Armando Sadiku, Hildeberto Pereira, Krzysztof Mączyński, Łukasz Moneta - fot. Woytek / Legionisci.com
Cristian Pasquato, Armando Sadiku, Hildeberto Pereira, Krzysztof Mączyński, Łukasz Moneta - fot. Woytek / Legionisci.com
Czwartek, 21 grudnia 2017 r. godz. 10:13

Oceniamy letnie transfery

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W ostatnim oknie transferowym do Legii przyszło sześciu nowych zawodników. Tylko dwóm z nich mogliśmy wystawić plusy za kilkumiesięczną grę w barwach stołecznej drużyny. Trójka otrzymała od nas minusy. Co przyniosą nam nowe zakupy? Mamy nadzieję, że w kolejnym notowaniu ocen pozytywnych będzie znacznie więcej. Zapraszamy do przeczytania naszego podsumowania letnich transferów.

Krzysztof Mączyński

Pozycja: Pomocnik
Poprzedni klub: Wisła Kraków
Minuty: 1836
Mecze/gole: 26/2
Kartki: 1
Asysty: 2

Z przyjściem Krzysztofa Mączyńskiego wiązano duże nadzieje. Wyróżniający się w lidze pomocnik, który z powodzeniem występował w reprezentacji Polski, miał poukładać grę w środkowej strefie boiska. Pomimo tego, że w klubie nie reprezentuje jeszcze takiego poziomu jak w kadrze, to jednak jego transfer można zapisać na plus. Trzeba powiedzieć, że Mączyński jest wzmocnieniem środka pola. Być może nie daje zbyt wiele w ofensywie, ale gdy gra Thibaultem Moulinem, to Polak ma odpowiadać za działania defensywne, a Francuz za rozgrywanie. W kolejnych miesiącach powinno być jeszcze lepiej. Zbliżają się mistrzostwa świata, a "Mąka" na pewno przed tym turniejem będzie chciał pokazać się Adamowi Nawałce z jak najlepszej strony.

Ocena: +

Inaki Astiz

Pozycja: Obrońca
Poprzedni klub: APOEL Nikozja
Minuty: 1240
Mecze/gole: 15/0
Kartki: 3
Asysty: 0

Przejście do Legii Inakiego Astiza również było jej wzmocnieniem. Początkowo wydawało się, że stołeczna drużyna nie potrzebuje kontraktować wiekowego już defensora, który ostatnio nie był związany z żadnym klubem, lecz Hiszpan udowodnił, że nadal można na niego liczyć. Astiz rozegrał w Legii w minionej rundzie 15 meczów i jedynie można go winić za ostatnie spotkania, w których popełnił kilka prostych błędów. Ogółem jednak nie zawodził, a w parze z Michałem Pazdanem był nie do przejścia. Wspólnie z reprezentantem Polski rozegrał w tym sezonie osiem meczów, w których legioniści stracili pięć goli.

Ocena: -

Cristian Pasquato

Pozycja: Pomocnik
Poprzedni klub: Krylja Sowietow Samara
Minuty: 992
Mecze/gole: 19/2
Kartki: 1
Asysty: 4

Pomocnik odżył dopiero za kadencji Romeo Jozaka. W meczu z Bytovią zdobył swojego pierwszego gola dla Legii, a za miesiąc był już jednym z lepszych zawodników podczas spotkania z Koroną Kielce. Zanotował wtedy asystę i był o krok od drugiej, ale jego podanie zmarnował Michał Kucharczyk. Pasquato z dobrej strony popisał się także w starciach z Sandecją (asysta na wagę remisu) oraz Termaliką (piękny gol na 2-0). W ostatnich dwóch meczach nie zagrał co prawda od pierwszej minuty, ale na pewno udowodnił, że ma potencjał, aby zagościć na stałe w pierwszej jedenastce. Dużo wyjaśni się po zimowych przygotowaniach, podczas których będzie musiał przekonać do siebie Romeo Jozaka.

Ocena: -

Armando Sadiku

Pozycja: Napastnik
Poprzedni klub: FC Lugano
Minuty: 1205
Mecze/gole: 25/7
Kartki: 0
Asysty: 4

Sadiku miał zastąpić w Legii Nemanję Nikolicia, lecz przez pierwszą część sezonu nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Reprezentant Albanii miał dobre wejście do drużyny - strzelił dwa gole w pierwszych trzech meczach, jednak potem zupełnie przygasł. Potrafił pokonywać bramkarzy tylko słabszych rywali, takich jak Wisła Puławy, Ruch Zdzieszowice czy Bytovia Bytów. W lidze nie strzelił żadnego ważnego gola, który przesądziłby o zdobyciu punktów. Od pewnego czasu przegrał rywalizację z Jarosławem Niezgodą i zasiada głównie na ławce rezerwowych. Nie obraża się jednak i zamierza dobrze przepracować zimowe zgrupowania. O tym, że Sadiku obecnie jest bez formy można było przekonać się chociażby w ostatnim spotkaniu z Wisłą Płock, kiedy nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. Napastnik na pewno potrafi strzelać gole, bo udowodnił to zarówno w reprezentacji jak i poprzednich zespołach. W Legii jednak musi przystosować się do nowej roli, gdzie nie każdy z jego kolegów gra tylko i wyłącznie do niego.

Ocena: -

Łukasz Moneta

Pozycja: Obrońca
Poprzedni klub: Ruch Chorzów
Minuty: 331
Mecze/gole: 5/0
Kartki: 0
Asysty: 2

Po młodzieżowych mistrzostwach Europy miał być wartościowym zmiennikiem dla Adama Hlouska, ale częściej niż w pierwszej drużynie grał w trzeciej lidze w rezerwach. Po powrocie do Legii 23-latek ani razu nie wystąpił w spotkaniu na poziomie ekstraklasy. Zagrał jedynie w dwóch starciach eliminacji Ligi Mistrzów z IFK Mariehamn oraz trzy razy w Pucharze Polski. Ani razu nie zawiódł, ale jednak nie dał też argumentów, aby częściej na niego stawiać. Moneta miał ogrywać się w pierwszym zespole, żeby za jakiś czas sprzedać go z zarobkiem za granicę, ale trudno oczekiwać, aby ktoś teraz wyłożył dobre pieniądze za zawodnika z takimi statystykami. Jak pokazały niektóre spotkania, w przypadku nieobecności Adama Hlouska trenerzy woleli na pozycji Monety sprawdzić innych obrońców niż dać szansę jemu, co tylko potwierdza, że w przyszłej rundzie możemy go już na Łazienkowskiej nie oglądać.

Ocena: -

Hildeberto Pereira

Pozycja: Pomocnik
Poprzedni klub: Nottingham Forest
Minuty: 290
Mecze/gole: 7/2
Kartki: 1
Asysty: 1

Na koniec została nam prawdziwa wisienka na torcie. CV sprowadzonego latem Hildeberto wyglądało atrakcyjnie. Był w młodym wieku, co tylko potwierdzało, że może okazać się wzmocnieniem Legii. Problemy pojawiły się już jednak po kilku tygodniach, gdy wyszło na jaw, iż nowego gracza warszawskiej drużyny jest "trochę za dużo". "Berto" zmagał się z nadwagą przez długi czas, jednak momentami wydawało się, że albo jest bardzo trudnym przypadkiem albo do zalecanych diet w ogóle się nie przykładał. Kiedy wreszcie nieco schudł zagrał kilka meczów. Pod koniec listopada strzelił swoje pierwsze gole dla Legii, gdy pokonał bramkarza Bytovii. To jednak nie przekonało trenera, żeby dać mu szansę w następnych meczach. Hildeberto sześciokrotnie wystąpił w spotkaniach rezerw, w których bywał... jednym z najgorszych zawodników w drużynie. Miał dużo strat, niecelnych podań, nieudanych dryblingów... Czy coś z tego gracza jeszcze będzie? W przyszłym roku odpowiedź na to pytanie przyszykują na władze angielskiego Northampton, gdzie Portugalczyk uda się na wypożyczenie.

Ocena: -

fot. Woytek / Legionisci.com



Komentarze: (36)

L, 21.12.2017 10:26:17 - *.unregistered.net.exatel.pl

A coś na temat Daniela poprosimy...

ahaha, 21.12.2017 10:28:27 - *.dynamic.chello.pl

Astiz + lol

Jedyny podkreślam jedyny transfer na + to Mąka
i też Du... nie urywa

scouta_brak, 21.12.2017 10:36:30 - *.cebit.com.pl

Czy LEgia musi wkółko powtarzac ten sam błąd???? Szrot z zachodu / wschodu ....a Gornik potrafił z młodych Polaków zrobić swietną ekipe. Zamiast emeryta Astiza Wieteske oddali?!?!?WTF???

Marek , 21.12.2017 10:42:13 - *.22

A gdzie jest Niezgoda ? Czyje że jest tak samo faworyzowany jak Kucharczyk czy Kopczyński. A to wielki błąd nic z nich nie będzie a sprzedać się ich też nie da. Mają długie, wysokie kontrakty nie mają pracia do gry mają to gdzieś. Ale przecież to legioniści nie tak jak najemnik Hamalainen. Trzeba dobrze o nich pisać mimo wszystko. Zastanówcie się na tym. Gdyby Lewandowski został w Legii
Kariery by nie zrobił, podobnie z Niezgodą on to się zwija a nie rozwija.

Zduneq, 21.12.2017 10:45:00 - *.play-internet.pl

Pasquato w meczu z koroną mógł zaliczyć "asystowy" hat trick.Dąbrowski po jego dośrodkowaniu (chyba z różnego) trafił w słupek

do scauta_brak, 21.12.2017 10:46:45 - *.134

Wieteska ma w kontrakcie klauzulę pierwokupu przez Legię, wynoszącą 300 tyś EUR. W każdej chwili Legia może się po niego zgłosić, a do tej pory niech sie chłopak ogrywa. Teoretycznie powinien być lepszy od Astiza, ale tylko teoretycznie. Najlepsi obrońcy to ci w wieku 28-32 z odpowiednim doświadczeniem ale nie za stazi jak Astiz, który biega potykając się o własne nogi.

tymon, 21.12.2017 10:47:58 - *.96

Berto to byl kupiony chyba na skupie zywca bo tanio wychodzilo za kg :D Mnie Berto i Sadiku bardzo rozczarowali :( Maka nie blyszczy bo ciezko sie gra z defensywnym skrzydlowym kucharczykiem ktory nie probuje juz grac 1 na 1 na skrzydle tylko stoi przyklejony do liny i podaje do tylu... Mam nadzieje ze wiekszosc graczy w przerwie dostanie konkretny plan dzialania na zime jak maja zmienic swoj styl gry. Bo lepiej ogrywac mlodziakow niz trzymac na boisku wyjadaczy ktorzy przechodza obok meczu

eth, 21.12.2017 10:58:17 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Po kolei według powyższej listy, oceniając szkolnymi ocenami czyli 1-6: 3, 2-, 2, 2, Monety nie oceniam bo się specjalnie nie nagrał, w ogóle go jakoś specjalnie nie kojarzę z żadnego meczu, oraz 2 dla Berto.
Czyli transfery cienkie jak ch**ek komara, a para Astiz + Broź to najlepsza definicja tej tragikomedii.

Viking, 21.12.2017 11:12:24 - *.dynamic.chello.pl

Co sądzicie o skrzydłowym Malmo Jo Inge Berget? Facet grał w Molde przeciwko nam, tyle że w odróżnieniu od Daniela Za Małe Buty od tego czasu zaliczył poważne ligi, a w obecnym sezonie strzelił dla szwedzkiej drużyny 10 bramek, miał 2 asysty. Ja wiem, że działaczy wyszukiwanie boli, ale cholera facet jest od stycznia wolnym zawodnikiem. 400K euro + poziom życia w Pl i facet będzie się czuł miliarderem

Johnzpolski, 21.12.2017 11:18:50 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Nie rozumiem ludzi którzy tak wypisują o wietesce przecież górnik ma jedną z najsłabszych defensyw w lidze a on sam robi sporo błędów, jedyny + ze strzelił 4 gole ale mając kurzawe przy stałych fragmentach też nie jest to trudne

grzesiek, 21.12.2017 11:20:40 - *.centertel.pl

Mysle ze trafne podsumowanie. Warto dodac ze byly to typowe wzmocnienia na lige polska. W europie to dalej jestem zdania ze pierwszy lepszy sheriff moze nas rozstrzelac...

Terry, 21.12.2017 11:33:53 - *.centertel.pl

Górnik z Wieteską stracił aż 32 gole w 21 meczach. Nie sądzę żeby to była dobra rekomendacja dla przejścia do Legii. Ładnie podłącza się do przodu ale jako stoper nie jest nawet średni w naszej lidze

oLaf, 21.12.2017 11:52:52 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

transfery w całym 2017r. to DRAMAT !!!!!

Same padaki !!!!

Mączyńki ma "+" ???? To chyba kawał!!!! Mąka boi się własnego cienia, piłkę oddaje w 90% do tyłu do kolegów "niech oni się martwią".... Szlag mnie trafia gdy widzę jego zaangażowanie w Reprze a w Legii olewa kibiców...

Astiz jako jedyny gra normalnie - nikt chyba nie spodziewał się, że ten 'dziadek' , który już 2 lata temu był za słaby na Legię będzie grał na przyzwoitym poziomie (oprócz 2-ch ostatnich meczów).

Berto .... jak zawodowy gracz trenujący ciężko?? po kilka godzin dziennie nie może schudnąć przez 6 miesięcy?????? To największa tajemnica... ; )))

O Necidzie, Czukwu to nie wspominam bo to jakieś wałki niesamowite były.... Sadiku przynajmniej się stara, a że jest drewniany to nie wpada piłka do bramki : (

wrt, 21.12.2017 11:59:58 - *.play-internet.pl

do Terry: Wreszcie jakiś głos rozsądku , Wieteska jest za słaby jak każdy z Górnika ,który jest taki wspaniały ,że jest za słabą Legią w tabeli a za rok dwa spadnie z ligi

ro(L)nik, 21.12.2017 12:00:20 - *.sta.asta-net.com.pl

Astiz na +? pełno błędów, po których tracimy bramki :/

do wrt, 21.12.2017 12:25:54 - *.74

być może ale o Angulo tego bym nie powiedział. Gość zjada każdego naszego napastnika.

tomiacab, 21.12.2017 13:29:57 - *.centertel.pl

A co tu oceniać? Wystarczy jedno słowo.

a, 21.12.2017 14:20:29 - *.static.chello.pl

do tarcia chrzanu się na dają

grzesiek, 21.12.2017 14:58:06 - *.centertel.pl

Vadisa Odjidje Offoe mozna by sprobowac sciagnac z olimpiacosu. No ale trzeba by bylo pewnie z 5 mln ojro wylozyc...

@rek , 21.12.2017 15:07:00 - *.dynamic.chello.pl

do Terry
do wrt

Ja już od kilku tygodni zauważam, iż jeśli Wieteska miałby wrócić do (L)egii, to raczej ewentualnie na def. pomocnika (vide: taki wczesny Jodłowiec). Bo chyba faktycznie z Wieteski słaby środkowy obrońca, za to chłopak ma parcie do przodu, niezłe podłączanie się do akcji zaczepnych oraz przyzwoite strzały głową... Pozdro (L)

lw73, 21.12.2017 16:19:16 - *.dynamic.chello.pl

Cristian Pasquato na mały plus jak by więcej grał to kto wie...
Krzysztof Mączyński mały plus jak by miał komu dogrywać to byłoby dużo lepiej
Armando Sadiku Nie dostał za dużo szans, ale jak by mógł zagrać częściej to wyglądałoby to lepiej.
Generalnie Legia powinna grać na 2 napastników to wtedy miałoby ręce i nogi


d2b90, 21.12.2017 16:26:52 - *.centertel.pl

Rozumiem ze chukwu jest takim nie wypalem ze nie warto o nim pisac?
A i dla przypomnienia moznaby bylo napisac za ile zostali oni wykupieni i jak dlugie kontrakty maja

Barti, 21.12.2017 17:57:05 - *.static.chello.pl

Działania trasferowe Legii to festiwal rozmontowania drużyny: Niko, Prijo, Odidija, Bereś, Gui. Odeszli sami najlepsi. Nie ma nikogo w zamian! Beznadzieja.
Zostały cieniasy i do nich dokupiono kolejnych...
Jedyni wartościowi gracze obecnie to Hlousek i Hama.
No i może wiekowy Malarz...
Całą drużynę trzeba zmontować na nowo.
Wykorzystanie awansu do LM: ZEROWE!

A wracając do trasferów: + dla Astiza? To chyba jakiś żart.
Astiz jest cienki, jest cieniem siebie sprzed lat.
i popełnia żałosne błędy. Zaraz po powrocie miał więcej
szczęścia, ale wcale nie grał jakoś dobrze.

mlbets, 21.12.2017 18:02:59 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ciągle czytam tutaj porównania jaki to Górnik wspaniały, jakie to Lech robi transfery, a potem patrze w tabele i będąca w kryzysie Legia jest na pierwszym miejscu.

I tak sobie myślę, że wole Legie z Sadiku i Berto na pierwszym miejscu niż z "młodymi gwiazdami z Górnika" czy "super transferami Lecha" odpowiednio na trzecim i drugim miejscu.

77/82, 21.12.2017 20:02:26 - *.dynamic.chello.pl

@d2b90: "oceniamy LETNIE transfery". Której części zdania nie rozumiesz?

fvefv, 21.12.2017 20:46:34 - *.adsl.inetia.pl

Pan prezes Mioduski pokazał klasę - to były/ są suuuuper transfery nie to co za czasów Leśnodorskiego i Żewłakowa - rzeczywiście czapki z głów....
Oby się rozkręcili ale poza Mączyńskim na razie bardzo słabo to wygląda...

77/82, 21.12.2017 20:55:20 - *.dynamic.chello.pl

Już nawet abstrahując od tego czy Astiz to transfer na + czy - pisanie, że obrona Legii w tym sezonie jest nie do przejścia to kiepski żart. Samych transferów nie ma co za bardzo oceniać. Porównując zeszłym sezonem, VOO, powrotem Rado to nikt nie zasługuje tutaj na plusa. Mąka, Pascquato i niech będzie ten Astiz jak na razie tak sobie ale może coś z tego będzie (tzn. z Inakiego co najwyżej solidny zmiennik, nie ma co liczyć na więcej od emeryta). Sadiku też może odpali, bo nie jest to zły grajek jak na warunki e-klapy. Z drugiej strony drewniany Niezgoda wykręca lepsze liczby... Moneta jest po prostu za słaby na Legię a grubas z takim podejściem nie nadaje się do zawodowej piłki.

M3, 21.12.2017 22:09:29 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Mąka na mały plusik, Sadiku i Pasquato znak zapytania, Astiz duży znak zapytania, Moneta i Pereira out.

Wolfik, 21.12.2017 22:18:36 - *.dynamic.mm.pl

Jeśli oceniamy występy Astiza jako plus, to nie mam więcej pytań. Całą defensywę w ryzach trzyma Michał Pazdan, niezależnie kto gra z nim w parze wypada dobrze. Kiedy jednak Michała brakuje, obrona przypomina ser...wystarczy zobaczyć ile straciliśmy bramek, gdy Michała zabrakło.

Jak napisał jeden z Kolegów z góry - tylko Krzysztof Mączyński cokolwiek wzniósł do zespołu. I jako jedyny był gotowy do gry. Z formą jaką prezentowali Astiz czy Pasquato uważam, że spokojnie za nich mogliby grać Witeska oraz Szymański/Michalak. Ale widocznie wolimy zagraniczny szrot, niż swoich.

Pino(L), 21.12.2017 22:56:52 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

Ludzie, przeczytajcie tytuł: "Oceniamy letnie transfery".
To znaczy, ze nie piszemy o Danielu czy Jarosławie. Niezgoda co prawda dołączył w lecie, ale to nie był transfer tylko koniec wypożyczenia.

olew, 22.12.2017 13:37:28 - *.warszawa.vectranet.pl

Wszyscy słabi, makaron może jeszcze zaskoczy... ta brama przepiękna .Odejście Vadisa nas zabiło, teraz musi być tylko lepiej , chyba ?

Kipkorir, 22.12.2017 16:29:41 - *.dynamic.chello.pl

Gdyby wcześniej zwolniono Żewłakowa (np razem z Hasim) to nie byłoby jednej z większych porażek transferowych o nazwie Chuckwu.

Szelka, 22.12.2017 21:59:14 - *.dynamic.chello.pl

W normalnej firmie lub instytucji wobec pracownika, który sprokurowałby taki transfer jak np. DCC do Legii, wszczęto by z urzędu postępowanie dyscyplinarne. Wachlarz kar w tym przypadku byłby szeroki, tj. od nagany do zwolnienia dyscyplinarnego włącznie. A jak zareagowało kierownictwo klubu? Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i wypłata wszystkich należności finansowych dla "dzielnego" skauta. Chociaż dobrze, że prezes klubu nie okrasił mowy pożegnalnej w stylu: "zaszczytem było z Tobą pracować!".
Oczywiście tolerowanie tak rozumianej bezkarności wystawia fatalne świadectwo Legii i jej włodarzom. Być może ich na to stać...

Legionista, 22.12.2017 23:45:33 - *.226

@Wolfik, Astiz przychodził jako rezerwowy obrońca, a w pewnym momencie lepiej się prezentował od Dąbrowskiego więc według mnie była to dobra decyzja żeby go zatrudnić, a ma jeszcze pół roku kontraktu.

Tomek Mokotów , 23.12.2017 11:42:50 - *.centertel.pl

Gdybacie o tych piłkarzynach Górnika jakby zjedli naszą ligę choć beznadziejnie grajaca Legia jest wyżej w tabeli...

Każdy beniaminek ma dobrą rundę jesienną a potem walka o utrzymanie.

Angulo? Po 3 miesiącach i wielka gwiazda? Dajcie mu jeszcze pół sezonu i zobaczymy czy jest choć w połowie tak dobry.

Albo przestańcie oveniacyna podstawie waszych gier komputerowych i opinii Mielvcarskich i Wegrzynów

Rogal, 23.12.2017 16:46:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

same ciecie.... a jeszcze większe ich ściągały

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.