Pływanie: Legia kończy mistrzostwa Polski z sześcioma medalami

Dziś w Łodzi zakończyły się czterodniowe mistrzostwa Polski w pływaniu na basenie 25-metrowym. Jak już informowaliśmy, w ciągu dwóch pierwszych dni legioniści wywalczyli trzy srebrne medale. W dwóch kolejnych dniach pływacy Legii Warszawa wywalczyli jeszcze trzy medale - tym razem brązowe i całe zawody mistrzostw Polski zakończyli z sześcioma krążkami.

Brązowy medal na 4x100 metrów stylem dowolnym nasza drużyna wywalczyła w składzie: Antoni Kałużyński (49,50s), Karol Zbutowicz (49,98), Stanisław Kolczyński (48,23), Paweł Korzeniowski (47,09). Korzeniowski wywalczył także brązowy medal na 100 metrów stylem zmiennym z czasem 53,18s oraz brąz na 50m stylem motylkowym (23,18s). Na tym samym dystansie Karol Zbutowicz był szósty (54,34s).

Antoni Kałużyński zajął 7. miejsce na 200m stylem dowolnym z czasem 1:47.48 min. Stanisław Kolczyński był szósty na 100m stylem grzbietowym (53,13s).