Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Bogusław Leśnodorski - fot. Woytek / Legionisci.com
Bogusław Leśnodorski - fot. Woytek / Legionisci.com
Środa, 27 grudnia 2017 r. godz. 10:06

Leśnodorski: Jeśli chcesz gonić Europę, to musisz płacić

Woytek, źródło: se.pl / Super Express

- Sprawa jest prosta – jeśli chcesz gonić Europę, to musisz płacić, a nie gadać o tym, że jest za drogo. Ceny wynikają z rynku. Jak płacisz mniej, to te chłopaki będą grać gdzieś w Turcji lub w Benevento. Jeśli chcesz awansować do Ligi Mistrzów, to trzeba wyłożyć na kontrakty od pół miliona do miliona euro rocznie - mówi Bogusław Leśnodorski w rozmowie z Super Expressem.

Leśnodorski został zapytany o transfery, które przeprowadzał podczas prezesowania w stołecznym klubie.

- Nie zamierzam wchodzić w polemikę. Darek ma teraz swój czas i moim zdaniem powinien skupić się na ocenie letniego okienka transferowego. Powiem tyle, że Nagy to super zawodnik z wielkim potencjałem. A taki Chima Chukwu dałby Legii więcej niż Sadiku. On umie grać w piłkę. Ludziom się wydaje, że jeśli gracz ma zmontowany fajny filmik, na którym zrobi dwa zwody i zagra piętką to jest wielkim piłkarzem. (...) Przy transferach najważniejsze jest, żeby per saldo klub wychodził na plus, a drużyna wygrywała. Zespół ma osiągnąć cel. Cała reszta to tylko fajerwerki dla kibiców - powiedział Leśnodorski.

Cały wywiad z byłym prezesem Legii możecie przeczytać tutaj.



Komentarze: (89)

Hehe, 27.12.2017 10:18:04 - *.134

Szkoda lesny ze taki madrala jestes jak juz wLegii nie pracujesz

stary trener, 27.12.2017 10:21:01 - *.135

moze juz czas by pan Lesnodorski przestal komentowac co dzieje sie w Legii /z dobroci serca wyrwal 19 baniek/ bo do dzis sa jego wynalazki swietni-Moneta CC,Nagy,Jedrzejczyk i paru innych za ktorych kasa poszla w bloto -oraz swietnie podpisane kontrakty z Dzidzia,Gulim -przestan byly prezesie budowac swoje image - jestes dyletantem -Żewlak powiedzial w C+ o twoich "sukcesach" wstydu nie masz czlowieku !!!

Szmu(L)ki, 27.12.2017 10:22:40 - *.usr.onet.pl

Koralik zabrałeś z wandzlem pieniądze z LM to teraz nie gadaj, że trzeba płacić zawodnikom. Taki teraz z Ciebie kibic, ale jak pojawiła się okazja, żeby wyciągnąć z twojej ukochanej Legii miliony to sentymentu nie było?

Hipokryta i parodysta.

Tłumacz się teraz jak twój chłoptas z polonii naściągał szrotu, który nie gra a trzeba płacić...

Pete, 27.12.2017 10:26:48 - *.CNet.Gawex.PL

Przeczytałem: "taki Chima Chukwu dałby więcej Legii niż Sadiku". Hmm ok panie Leśnodorski. Nie wiem czy się śmiać czy nic nie pisać. Zadałbym tylko pytanie: Czemu Chukwu nie daje więcej klubowi niż Sadiku? Może dlatego, że jest megasłaby?!?!
A Pan broni tego transferu bo nie chce się Pan przyznać do porażki bo ten transfer to Pana "sprawka". Faktem jest, że za Pana czasów w Legii transferowych hitów i sukcesów mieliście dużo i za to Panu chwała.
I tekst o kontraktach między 0.5 a 1 mln € gwarantujących powodzenie w Europie uważam za prawdziwy.

Leron, 27.12.2017 10:30:06 - *.158.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Leśny bierz swojego DCC i Jędzę z kontraktami po pół melona i wy***** do Turcji albo Benevento. Jakoś VOO i Nikolica nie udało Ci się zatrzymać.

#BL WRÓĆ, 27.12.2017 10:32:58 - *.dynamic.chello.pl

j/w

Szmu(L)ki do Pete, 27.12.2017 10:38:22 - *.usr.onet.pl

0,5 - 1 mln ojro gwarantuje sukces w Europie? Obudź się kolego razem z koralikiem bo w turcji czy grecji kontrakty przyzwoite od 2 mln się zaczynają, a mimo nielicznych wyjątków (besitas) kluby z tych krajów mało znaczą w tej waszej europie.

L, 27.12.2017 10:42:06 - *.dynamic.chello.pl

Sprowadził kolegę z poznania i razem wyciągneli z Legii blisko 40 baniek i mam wierzyć, że dobro Legii było najważniejsze????????
Bardzo mnie ciekawi, ile Jędrzejczyk odpalił Leśnemu, że ten podpisał z nim kontrakt na 800 tysięcy euro???????

Przykre to jak się na Legię patrzy ., 27.12.2017 10:55:30 - *.internetia.net.pl

Jedni tacy sami , aby tylko zarobić i nic więcej , poza Ofoe - żadnego dobrego transferu - Legia kadrowo na dziś to średniak Polskiej ligi - dzięki obecnym jak i poprzednikom , co tylko ego i własne zyski się liczyły .

kibic, 27.12.2017 10:58:43 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Leśniodorski ma rację z płacami ..Jeśli chcesz mieć dobrego grajka i go utrzymać w zespole trzeba płacić około miliona i to jest fakt .Rola prezesa jest aby lub takie pieniądze pozyskał .Były prezes niewątpliwie zrobił wiele dobrego dla klubu ale przede wszystkim dla siebie ( około 20 miloonów ).Zastanawia jednak gdzie rozeszły się te setki milionów które klub uzyskał z transferów i awansu do LM .Pewnie to bardziej interesuje kibiców niż jego jątrzenie i głupie polemiki .Chukwu dałby więcej niż Sadiku ! to dlaczego panie były prezesie nie daje ?!

Roma, 27.12.2017 11:07:55 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Za prezesury Leśnodorskiego były wyniki, była jakość, były emocje. Niewiele zostało.

@rek, 27.12.2017 11:10:30 - *.dynamic.chello.pl

Że też BL ma czelność wypowiadać się w mediach na temat stanu osobowego i problemów (L)egii, kiedy tymczasem wespół z tym poznańskim frędzlem wydoił (L)egię z 40 baniek... BL pozuje na wielkiego znawcę piłki nożnej, a tymczasem to cwany geszefciarz i tyle w temacie... Pozdro (L)

alex uk, 27.12.2017 11:11:25 - *.dynamic.chello.pl

widac ze zachorowal na to samo co Dziekan, Kowal, Kazimiera, tak jakos dziwnie jadra go bola

bartsson, 27.12.2017 11:20:50 - *.satfilm.com.pl

zrobil wynik tu i teraz i ok. osiagnal LM tylko jakim kosztem. czkawke widac chociazby w tym sezonie

bubu, 27.12.2017 11:29:46 - *.127.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do rek a niby czemu, nie miał by.

Fuland, 27.12.2017 11:32:47 - *.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Chukwu. Polecam dzisiejszy PS. K jak Kabaret

grzesiek, 27.12.2017 11:58:51 - *.dynamic.gprs.plus.pl

A co wy znawcy tacy jesteście? Byliście na treningu i widzieliście jak chukwu gra ???
Jakoś w molde fk dawał radę. Tylko tutaj od razu go skreślono.

Za leśnego chociaż były wysokie kontrakty . ZObaczycie teraz co to znaczy jeść łyżką a nie chochlą.
:)

aarti, 27.12.2017 12:00:46 - *.internetdsl.tpnet.pl

Ze też niektórzy maja problemy z logicznym myśleniem. Dzięki jego pracy wzrosła kilkukrotnie wartość spółki, to nic dziwnego, że razem z Wandzlem sprzedali udziały drożej niż kupili. Za darmo mieli pracować? Nikt Mioduskiego do zakupu akcji nie zmuszał. Chciał kupić, to niech teraz sobie radzi, a nie ciągle płacze.
Za rządów Lesnego awans do LE to był obowiązek i po paru latach nikt już tego nie traktował jako sukcesu. Dla Mioduskiego jest to jak na razie nieosiągalny cel. Porównanie tych panów powinno być krótkie: za Leśnego mnóstwo sukcesów sportowych i niepodważalny sukces finansowy (wartość zarządzanej przez niego firmy wzrosła kilkukrotnie), za Mioduskiego jak na razie brak sukcesów sportowych i spektakularne wtopy z przeciętniakami w europejskich pucharach, piłkarze chcą stąd uciekać przy pierwszej okazji (Gui, Pazdan), a nowi, co przyszli za czasów nowego prezesa są nieporozumieniem, wieczne płacze i pretensje do poprzedników. Widać,że facet kompletnie sobie nie radzi i prowadzenie klubu go przerasta. Nie ma co nawet porównywać tego z początkami Leśnego, który niemal natychmiast wprowadził ten klub na wyższy poziom. Porównywanie tych panów nie ma więc sensu, bo w żadnym aspekcie działalności w tym klubie Mioduski jak na razie nawet się nie zbliżył do sukcesów Leśnego. I wieczne płacze i narzekania na pewno tego dystansu nie zmniejszą.

Rychu, 27.12.2017 12:04:15 - *.play-internet.pl

Leśny Ty akurat nieźle się oblowiles na Legii. Wziąłeś kasę z Ligi Mistrzów razem że swoim kumplem z Poznania. Nie wypowiadaj się teraz co trzeba a czego nie trzeba.

@rek do bubu, 27.12.2017 12:05:51 - *.dynamic.chello.pl

Bo zwykła kultura osobista i moralność powinny mu teraz nakazywać "milczenie" w temacie obecnych spraw finansowych (L)egii... Miał swoje 5 minut, więc teraz niech typ nie "liczy" cudzych pieniędzy... Pozdro (L)

@rek do Fuland, 27.12.2017 12:10:32 - *.dynamic.chello.pl

Widzisz kolego... Kolejny marny piłkarzyna o ciemnym kolorze skóry swoją gównianą kondycję i beznadziejną formę piłkarską przykrywa hasłem rasizm (vide: wcześniej Langil) Wcale się nie zdziwię, jak zaraz jego agent będzie chciał "ugrać" jakieś odszkodowanie za "takowy stan rzeczy"... A pogonić te całe tałatajstwo w tri-miga gdziekolwiek... Pozdro (L)

Zenon, 27.12.2017 12:19:51 - *.centertel.pl

Jak można było sciagnąc taki szrot jak ten Chukwu i dac mu 700 tys euro rocznie ?

LEGIA Wlkp, 27.12.2017 12:30:28 - *.9

Ty już Leśny porobiłeś transfery do Legii grają w 3 lidze i trzeba im płacic mase kasy.

olew, 27.12.2017 12:37:04 - *.warszawa.vectranet.pl

Nudzi b/prezes, Legia nie musi ciągle wygrywać tej beznadziejnej ligi, mogłaby jednak częściej ładnie zagrać.Dobre umowy z zawodnikami ( raczej polskimi ) i stała gra w Europie, Warszawa , lepsza otoczka wobec klubu, mecze bardziej piłkarskie niż kibicowskie, spowodują stopniowy napływ kasy z reklam telewizji, meczów. Jesteśmy teraz zbyt biedni , by przepłacać grajków, a w Polsce jesteśmy najbogatsi...Jak będziemy mogli sprzedać pół miliona koszulek Niezgody albo Szymańskiego , albo bilety będą po 50 euro wtedy pomyślmy o wejściu do licytacji z Duńczykami, Holendrami, Belgami...

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 27.12.2017 12:42:35 - *.tvp.pl

Sto procent racji dla Leśnego. Od dawna powtarzam, że za takie "drobne" w skali europejskiej, jakie się u nas płaci, to może przyjść do nas Sadiku, Necid albo Chukwu. Czyli gracze trzeciego sortu w Europie. Żeby wskoczyć chociaż na 2. poziom, trzeba więcej płacić.

A komentarze że Leśny wydoił Legię są po prostu śmieszne. Po pierwsze to rozumiem, że ci co je piszą oddaliby swoje udziały za darmo? To jest biznes a nie przedszkole.
A po drugie to za udziały Leśnego Mioduski powinien zapłacić z własnych pieniędzy a nie ze środków klubu!!! Jak coś to miejcie pretensje do Mioduskiego, to on wydoił klub.

Rio , 27.12.2017 13:05:12 - *.42.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Po co gada takie głupoty. Zabrał dupę i pieniądze, a teraz śmie jeszcze mówić kto, co ma robić.

Szyszkownik, 27.12.2017 13:16:44 - *.dynamic.chello.pl

Byl Lesny byly wyniki nie ma lesnego nie ma legii w europie. PROSTE

mietek, 27.12.2017 13:16:56 - *.internetia.net.pl

Może i za jego kadencji próbowaliśmy gonić Europę. Ale szkoda, że ta pogoń zakończyła się spektakularnym wyrżnięciem łbem o ścianę w postaci zarówno tej mocno śmierdzącej zmiany właścicielskiej oraz objęcia rządów przez Dariusza "nigdy nie będę łączył roli właściciela i prezesa" M.

@Szmu(L)ki: Jakoś nie wydaje mi się, żeby BATE Borysów płaciło swoim grajkom po 2 miliony euro rocznie. A jakoś w Lidze Mistrzów grają częściej niż nasze kluby, które z Białorusi szydzą. Oni sami w fazie grupowej Ligi Mistrzów zagrali czterokrotnie - więcej niż wszystkie polskie drużyny razem wzięte.

I jeszcze przyjrzyj się kadrze pierwszego zespołu - na 25 zawodników, 18 to Białorusini. Oprócz nich 2 Serbów, Fin, Estończyk, Łotysz, Gruzin i Czarnogórzec. Bez przepłacanego szrotu latynosko-afrykańskiego, czy odrzutów z zachodnich lig. Da się budować drużynę na swoich, a nie zagranicznym drewnie? Jak widać, da się - tylko trzeba chcieć.

http://weszlo.com/2014/08/28/bate-droga-od-niebytu-do-ligi-mistrzow-jak-to-sie-robi-w-borysowie/

Normalnie bym nie wkleił linka do tej strony, ale akurat w tym konkretnym tekście masz świetny przykład, jaką drogę przeszło BATE przez ostatnie 20 lat. Mniej więcej na początku tekstu masz zdjęcie ich stadionu z 1996 roku - to poziom zbliżony do Znicza Pruszków, lub Dyskopolo. A na dole jest ich obecny stadion. My też mamy nowy stadion, ale... Porównaj sobie potencjał 150-tysięcznego Borysowa do blisko dwumilionowej Warszawy. A jeśli jeszcze mało, to odwiedź sobie oficjalną stronę BATE i popatrz na schemat ich ośrodka treningowego, gdzie mają WSZYSTKO.

Pieniądze są oczywiście w sporcie ważne. Ale mówienie, że tylko nimi można zbudować silny zespół to mit głoszony przez ludzi, którzy:
1) chcą iść na łatwiznę (czyt. na skróty),
2) nie potrafią racjonalnie wydawać pieniędzy (jak w każdym polskim klubie) - zwróć uwagę, że historia każdego polskiego klubu to klasyczna sinusoida -> po dobrych latach nadchodzą złe, gdy klub popada w marazm i problemy finansowe, bo żyje się ponad stan i nie planuje z wyprzedzeniem.

Kobo(L)t, 27.12.2017 13:31:55 - *.stansat.pl

Panowie. Jeden (Leśny) i drugi (Miodek) sa winni obecnej sytuacji. Pierwszy to spekulant kupił tanio Legię i sprzedał drogo po sukcesie jakim była LM. Teraz jak Legia jest w kryzysie z chęcią znowu odkupił by tanio. Dlatego teraz gra na nasza szkodę mówiąc jak bardzo się troszczy. A drugi nie potrafi zarządzać. Zmienił trenera z marnym doświadczeniem na trenera bez doświadczenia i liczy, że wciągu 2-3 lat będzie drugim Ajaxem... A to już wiemy jak wychodzi w Poznaniu ( jedno mistrzostwo na 10 lat). Czekaja nas chude lata jeżeli nagle do gry nie wejdzie bogaty inwestor.

pl, 27.12.2017 13:33:59 - *.centertel.pl

A może były prezes kupiłby/zasponsorował kilku super grajków do Legii... był taki projekt że goście z kasą składali sie na zawodnika ...dlatego bardzo sie dziwie że Leśny biorąc tyle kasy na odchodne nie chce teraz kupic a pozniej sprzedac kilku grajkow z zyskiem

bubu, 27.12.2017 13:38:32 - *.dynamic-ww-10.vectranet.pl

Narazie to leśnego bronią wyniki w jakis tam sposób.A Miodek Too....narazie nic

oLaf, 27.12.2017 13:41:46 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

Podoba mi się porównanie: "Legia to nie Arsenal Londyn, gdzie można grać na trzecim, czwartym miejscu przez 20 lat."

; ))))

I tak trzymać, my gramy zawsze o Mistrza !!!!

Coby o Leśnym ktoś nie pyszczył to fakty są takie: 4 mistrzostwa w 5 lat. Spróbujcie to poprawić, powodzenia....

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 27.12.2017 13:43:58 - *.tvp.pl

@mietek

z Bate to ciekawy przykład, ale nie do końca trafiony. A raczej niemożliwy do powtórzenia w naszych warunkach. Wiem coś o tym, bo mam kumpla z Białorusi, który się piłką inreresuje.
Po pierwsze to jest klub, w którym postawili na stabilizację. Trener Jermakowicz pracuje tam od 2013 roku. U nas od tego czasu to było chyba z 10 trenerów.
Kolejna rzecz - Bate zdobywa mistrzostwo nieprzerwanie od 2006 roku i każdy wybijający się piłkarz z ligi białoruskiej trafia właśnie tam, bo sam tego chce. U nas ściągnąć kogoś z ligi to jest cud, ogromna kasa, lub koniec kontraktu.
Jeszcze coś - Borysów jest oddalony od Mińska o jakieś 75 km i teraz ma już sporo kibiców także w Mińsku.
Dalej - Bate jest pupilkiem miejscowej administracji, a jak działa prawo na Białorusi to pewnie sobie wyobrażacie. Oni mogą sporo więcej niż pozostali.

Także u nas nic takiego nie zafunkcjonuje.

Jeszcze co do sprzedaży Legii - jestem ciekawy, czy Mioduski jak już kiedyś będzie sprzedawał klub to uzyskane pieniądze odda Legii? Jest tu ktoś kto w to wierzy?

bzura7, 27.12.2017 14:11:01 - *.193.operetka.pirx.pl

ZŁODZIEJ ma jeszcze tupet żeby się wypowiadać na temat (L)

PRAWDA, 27.12.2017 14:16:35 - *.dynamic.chello.pl


GADAJCIE CO CHCECIE ALE BYŁ B(L) BYŁ WYNIK !!
MISTRZOSTWO NA 100 Lecie
LM NA 100 Lecie
Transfery choć nie wszystkie trafione to część z nich spłaciła długi...
DUDA czy NIKO...

mietek, 27.12.2017 14:16:44 - *.internetia.net.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: Ja nie twierdzę, że mamy w stu procentach kopiować rozwiązania BATE. Ale część z nich na pewno można przeszczepić na polski grunt.

Przede wszystkim nie wierzę w to, żeby w tak wielkim mieście jak Warszawa (czy też w jego najbliższych okolicach) nie udało się znaleźć kilku(nastu) firm, które dałoby się namówić do finansowego wsparcia rozbudowy klubowej infrastruktury oraz (profesjonalnego) szkolenia młodzieży.

Po drugie - nie wierzę, że w Warszawie i jej okolicach nie da się znaleźć utalentowanej młodzieży, którą można by z powodzeniem w przyszłości wprowadzić do pierwszej drużyny Legii.

Po trzecie - nawet bycie pupilkiem władzy i jednym z ukochanych klubów Łukaszenki nie zmienia faktu, że w BATE po prostu potrafią pieniądze wydawać mądrze. U nich nigdy płace zawodników nie weszły na poziom patologiczny i tam drewna nie zarabiają kroci. A porównaj to z Polską - odpady z trzeciej ligi hiszpańskiej, czy inne "gwiazdy", co to się boleśnie odbiły od ŚREDNIO poważnej piłki. Mimo to ci zawodnicy jakoś szczególnie chętnie na polską ligę nie spoglądają. Więc czym się ich kusi? Dużymi pieniędzmi. I teraz pasuje zacytować Pazurę z "Chłopaki nie płaczą", gdy mówi o tym, jak Murzyni trafili do Ameryki. Do naszej ligi (w tym i Legii) trafia taki właśnie sort zawodników. Dostają wielką kasę, a jak się później trafiają przypadkowe perełki w stylu Vadisa, to już dla nich na godny kontrakt nie starcza.

Mówiąc, że rozsądne wydawanie pieniędzy nigdy w Legii nie zafunkcjonuje, dajesz podstawy do przypuszczeń, że jest Ci bardzo na rękę obecna patologia i nie chcesz żadnych zmian.

Wszystko się może zmienić - tylko trzeba chęci do zmian.

"Wiem coś o tym, bo mam kumpla z Białorusi, który się piłką inreresuje." - to mi się najbardziej podoba :))) Znowu mi się Pazura przypomina:
- Byłeś w Ameryce?
- Nie.
- No, a ja... Znam kogoś, kto był.

DO REDAKCJI, 27.12.2017 15:26:23 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

może mi ktoś wytłumaczyć, najlepiej redakcja, tak bez spiny, jak to było z tym kupnem Legii. Czy klub kupił Mioduski za swoją kasę, czy za kasę z LM? Jeżeli klub był kupiony z funduszy Mioduskiego, co uważam za rozsądne, to gdzie jest kasa z LM.....?

Legionista, 27.12.2017 15:29:22 - *.226

Tymczasem Menedżer naszego Czukwu ;) "Daniel nigdy nie powiedział, że w Legii boryka się z problemem rasizmu, to nieprawda. Nie mam pojęcia, skąd pochodzi ta historia, ale na pewno nie od niego czy mnie. Daniel kocha Warszawę"
Mam nadzieje, że będzie podobna sytuacja co z VOO ;)

WaLdemar, 27.12.2017 15:34:49 - *.centertel.pl

Trzeba płacić i przy okazji " zaruchac"

Legionista, 27.12.2017 15:47:02 - *.226

Ja zastanawiam się: Czym się różni Miodek od Leśnego lub Leśny od Miodka? Według mnie niczym i jest to ta sama władza... Czy kogoś Miodek rozliczył? Nikogo... Czy coś zmienił ? Praktycznie nic... Tylko tym się różnią, że Leśny potrafił ryzykować, a Miodek nie umie... A jeszcze czy Miodek przygotował audyt? Nie! więc coś tu pachnie i myślę, że te wywiady mają wyłącznie dzielić kibiców Legii, a oni za pewnie są kolegami... Jedyną nadzieją na tzw. Wielką Legie jest inwestor lub właściciel z Chin....

mietek, 27.12.2017 15:58:15 - *.internetia.net.pl

@Legionista: Masz na myśli to, że "z miłości do Warszawy" raz-dwa ją opuści? Jestem za. :)

Cienty, 27.12.2017 16:14:42 - *.adsl.inetia.pl

Dla mnie to tam śmiechu warte... Biznes biznesem, BL to taki sam korporacyjny szczurek jak i pudel... Ku...wa o czym gadka miał znajomości pozałatwiał kilka nowych sponsorów... tam działał pozyskał trochę kasy... To jak był taki sprytny to czemu oddal Nikolica, Prijovica? hahahahah dla mnie tam śmieszny gostek zdoił naszą (L)egię i tyle w cale bym się nie zdziwił żże wywiera presje na pudelku żeby się poddał i odkupić akcje za grosze haahahha no właśnie gdzie kasa z LM ?? i gdzie te udane transfery?? To jeabć takich grajków za Pół-miliona euro hahahah już lepiej stawiać na młodych zawodników którzy chcą zaistnieć... z tym bate bardzo dobry przykład kiedyś do Legii chciał trafić każdy a teraz zamiast się skupić na swoim podwórku to szukamy paździerzy którzy nic nie grają... Masakra... i niech mi nie piedroli ktoś że w Polsce nie ma grajków bo Niezgode wyciągnęli z 3 ligi jeden sezon na wypożyczeniu i objawienie ekstraklasy więcej takich ludzi potrzeba!! POZDRÓWKI MORDY a BL lepiej gęby nie otwieraj

SZACZUNEK DLA TRENERA MAGIERY, 27.12.2017 16:17:45 - *.tvp.pl

@mietek

a jak Ci powiem, że mój kumpel jest białoruskim dziennikarzem sportowym siedzącym w temacie od wielu lat, przy okazji kibicem Bate? Masz lepsze źródło informacji o białuruskim sporcie?

"Przede wszystkim nie wierzę w to, żeby w tak wielkim mieście jak Warszawa (czy też w jego najbliższych okolicach) nie udało się znaleźć kilku(nastu) firm, które dałoby się namówić do finansowego wsparcia rozbudowy klubowej infrastruktury oraz (profesjonalnego) szkolenia młodzieży." - napiszę tak jak Ty - to jest niezłe :)

Wskaż mi proszę te firmy, które to miałby "finansowo wspierać" rozbudowę klubowej infrastruktury (sic!). Na jakiej zasadzie? Jaki mają te prywatne firmy interes w inwestowaniu w inny prywatny projekt jakim jest Legia? Piszesz o tym jakby to było takie proste, jak praw do nazwy stadionu po końcu umowy z Pepsi się nie udało sprzedać od takiego czasu?

To z młodzieżą to też mrzonki - w wieku juniora nigdy nie będziesz miał żadnej pewności kto będzie się nadawał do 1. składu. Poza tym u nas to funkcjonuje już od jakiegoś czasu, i ilu zawodników z mazowieckiego ostatnio się przebiło w Legii, czy też w ogóle w polskiej lidze? Niezgoda? Szymański? Ktoś jeszcze?

Trzeci punkt - Bate to klub z Białorusi, my jesteśmy w Polsce i w Unii, zapewniam Cie że to są dwa różne światy. Jak chcesz mieć zawodnika o klasie Vadisa to musisz mu zapłacić jak Vadisowi. Bate bierze kogo chce z Białorusi i dlatego są mocni. Nie mają tam żadnej konkurencji.

I proszę przekręcaj moich słów bo nigdzie nie napisałem że "rozsądne wydawanie pieniędzy nigdy w Legii nie zafunkcjonuje" tylko że zasady na jakich Bate osiąga sukcesy u nas nie zafunkcjonują. I jestem też ciekawy jaki mam mieć interes w "obecnej patologii" i co tą patologią jest? To że zawodowy klub płaci tyle ile zmusza go to tego rynek? A że często bierzemy szrot to właśnie dlatego że inni płacą więcej.

Lukas, 27.12.2017 16:23:17 - *.dynamic.chello.pl

Boguś King! Najlepszy prezes we wszechświecie! Boguś wracaj do Nas!

Do aarti, 27.12.2017 16:32:32 - *.dynamic-ww-11.vectranet.pl

Jestem takiego samego zdania! Pozdro

Lucas36, 27.12.2017 16:47:01 - *.play-internet.pl

Do SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY
Kolego mówisz o kupnie udziałów w Legii przez Mioduskiego za pieniędze klubu z taką pewnością jakbyś coś wiedział albo miał dowody - podziel się,chętnie zobaczę..tylko daj dowody nie na zasadzie "kolegi z Białorusi co się na piłce zna" ale takie prawdziwe..bo ja nie przypominam sobie,żeby gdziekolwiek mówiło się,że DM wydał na udziały kasę klubu..co do stabilizacji trenerskiej w BATE o której wspomniałeś to policz sobie ilu trenerów w czasie swojej prezesury zwolnił i zatrudnił tak wielbiony przez ciebie Leśnodorski - jego strategia to było działanie na tu i teraz,zero myślenia o przyszłości..

Biała Łapa, 27.12.2017 17:13:30 - *.dynamic.chello.pl

Po licznych, wcześniejszych postach autorstwa wielu kolegów kibiców, którzy rozbierali na czynniki pierwsze zmiany własnościowe w Legii sądziłem, że ten temat został wyczerpany. Ja osobiście lansowałem tezę, iż cztery lata prezesury BL bronią wyniki jakie klub w tym czasie osiągnął. Z kolei obecna, jednoroczna prezesura DM rozpoczęła się od b. mocnego tąpnięcia finansowego, dwóch nietrafionych okresów transferowych, ale nadal trwa. I sądzę, że czas będzie pracował na korzyść aktulnego włodarza klubu.
Również wcześniej, przestrzegałem szanownych kolegów, aby nie wikłać się w szczegóły rozwiązania tzw. konfliktu właścicielskiego ponieważ nasza "wiedza" na ten temat bazuje jedynie na tzw. faktach medialnych. A jedyny konkret - potwierdzony publicznie przez obecnego właściciela Legii - to taki, że obaj b. współwłaściciele zostali spłacenie kwotami w wysokości 19 mln zł. Bulwersujące nas kibiców pytanie: "z jakiej puli wyasygnowano te pieniądze?" znajdzie wyjaśnienie dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości.
Osobiście negatywnie odbieram uaktywnianie się medialne BL w legijnych tematach. Skutki tej nadaktywności nie służą dalszej stabilizacji klubu oraz wzmacniania jego wizerunku. W obecnie prezentowanym stosunku BL do Legii kompletnie brakuje aspektu moralno-etycznego, który w naturalny sposób kłóci się z formą jego rozstania z klubem...

ektar, 27.12.2017 17:28:36 - *.smgkrc.com.pl

Dla mnie Sadiku i Chukwu siedzą na tej samej ławce. Z tym, że Chukwu dostał mniej szans. Co do spraw prezesowskich to dalej czekam na efekty zmiany, chyba że to co jest teraz jest efektem zmiany. Po co drążyć kto lepiej prowadzi klub skoro nowy prezes nawet (wynikami) nie dorównał jeszcze poprzedniemu. Dlatego uważam, że to jest po prostu gówno wojenka i tak zwany trolling. Tematu wcale nie powinno być, powinien pojawić się za sezon lub dwa. Wtedy będzie czas na porównania.

Kyo, 27.12.2017 17:43:00 - *.dynamic.chello.pl

Doceniam osiągnięcia Leśniodorskiego bo fakty są takie, że Legia nigdy nie miała tak owocnego w trofea okresu jak za jego prezesury. Problem jest jednak taki, że polityka transferowa była krótkowzroczna i bardzo niebezpieczna. Koniec końców trafił się słabszy okres przez, który straciliśmy kasę nie awansując do fazy grupowej europejskich pucharów, starszych zawodników, nawet takich jak Pazdan nikt nie chce za bardzo kupić za dobre pieniądze a młodzi okazali się mało warci jak Nagy, który postanowił zrujnować sobie karierę. Teraz wypada się modlić żeby Michalak okazał się mega talentem a Szymański zaczął być efektywny na boisku i potwierdził swój talent. Leśnodorski stawiał wszystko na jedną kartę i trochę to przypomina sytuację kiedy całym kapitałem Legii byli zawodnicy Romanowskiego i jak ich zabrał to był dramat i tylko fart chyba sprawił, że udało się stworzyć tak szybko kolejną dobrą ekipę. Teraz znowu nie ma prawie kogo sprzedać chociaż zawodnicy są nasi. Na szczęście Legia teraz ma bardziej zdywersyfikowane źródła dochodów.

Legionista, 27.12.2017 17:43:45 - *.226

@Szacunek Dla Trenera Magiera, 100% poparcia.

mietek, 27.12.2017 18:06:16 - *.internetia.net.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: Jeżeli te wspierające firmy zyskają promocję przez tego rodzaju sponsoring, to dlaczego by mieli nie wejść w taki program?

Z młodzieżą mrzonki? No to powiedz mi, dlaczego w takich Realach, Barcelonach czy innych wielkich klubach, gdzie presja wyniku jest o wiele większa niż w Legii, jakoś mogą grać wychowankowie? Tam też nie potrafią ocenić, czy junior "się kiedyś nada"? Podając przykład Niezgody czy Szymańskiego tylko potwierdzasz moją opinię, że wyszukiwanie i szkolenie utalentowanej młodzieży u nas po prostu leży i robi pod siebie.

Niech będzie, że Niezgoda jest chłopakiem z Mazowsza - jak przyłączymy do niego Lubelszczyznę.

Mówisz, że jak chcemy zawodników pokroju Vadisa, to trzeba im płacić jak Vadisowi. OK, zgoda. Nie mam nic przeciwko, żeby jakiś następca Vadisa dostał nawet 2 miliony euro miesięcznie. Ale, żeby na to były pieniądze, to nie można wydawać pół miliona rocznie na takiego Chukwu, który albo nie umie stadionu znaleźć, albo nie wie, jaki ma rozmiar buta.

I "ci inni" płacą więcej, bo my rozp*eprzamy pieniądze na pensje dla drewna. Podaj mi przykład obcokrajowca, który zrobił karierę za granicą po odejściu z Polski (tylko takim warto dużo płacić). Jeden jedyny - Paulinho. Ale to dlatego, że "polska myśl szkoleniowa" go odpaliła. A inni? No, może jeszcze Nikolić. Ale reszta... Co jeden, to kolejny dodatek do składu węgla i papy. Jak ściągasz do klubu drewno, to płać jak za drewno, a nie za złote góry.

Krzeszczu, 27.12.2017 18:20:17 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: swietne cytaty! Sama klasyka :-)

Nie na temat, wiem, ale tak jakos czytajac twoje wpisy przypomnial mi sie Dr. Alban i oczywiscie cytat Halinki Kiepskiej: A w posredniaku byles!?

Pozdro.

e(L)o, 27.12.2017 18:30:09 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Nigdy więcej Leśnego w Legii! Całkowity zakaz powinien dostać. Psuł Legię od środka!

M.J.Ząbki, 27.12.2017 18:33:47 - *.dynamic.chello.pl

Leśnego bronią wyniki! I to że walczył o legię ostro w mediach i między kibicami. Takiego Prezesa już nie będzie. Za to mamy ciepłe kluchy.

Mariano, 27.12.2017 19:30:57 - *.dynamic.chello.pl

I jeszcze tego CzupaCzupsa broni. Sorry ale tyle na Legii to jeszcze nik się nie dorobił. Wyciągnął z koleżką kilkadziesiąt baniek i teraz się mundrzy.

mietek, 27.12.2017 19:53:11 - *.internetia.net.pl

@Krzeszczu: Dzięki brachu :)

A Dr. Alban to chyba nie ma celu w tym, by iść do pośredniaka. Jeśli wierzyć anglojęzycznej wikipedii, to w Grecji dostał kontrakt na 600 tysięcy jurków rocznie. Więc chyba mu się za szybko nie opłaci szukać nowego pracodawcy - coś jak ŁŁŁ ;)

Krzeszczu, 27.12.2017 20:34:52 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: a pracowal niemal ze co do dnia tak samo dlugo co u nas :-)

Niezly projekt mu Band of Brothers wykrecili. Totalnie wedlug motto Ferdka K: jak tu zrobic zeby zarobic a sie nie narobic .-)
Trenerka, to jest dopiero fucha! Na niczym nie musisz sie znac, odwalisz jakas tam siatkonoge na treningach, kontrakt na 3 lata, po miesiacu kopniak, a kasa i tak sie zgadza za trzy lata na koncie. To jest dopiero pomysl, no nie! :-)

@rek do mietek, 27.12.2017 20:57:12 - *.dynamic.chello.pl

Słowo kariera to słowo "na wyrost" bracie...:))

Typową i topową karierę na Zachodzie to zrobił Lewandowski, ale on jest Polakiem...:))

Z tego zagranicznego "miotu" to chyba warto pochylić się jedynie nad: VOO (ponoć chce go Benfica), Prijovic (ponoć chcą go kluby angielskie) no i Nikolić (o ile grę w MLS można nazwać "karierą", a nie zwykłym "dorabianiem do emerytury"...)

Nasi zagraniczni gracze są jacy są... Kupujemy albo no-name'ów, albo emerytów, albo rekonwalescentów albo zwykłych przereklamowanych patałachów... Duda i Nagy nie są tutaj w ogóle brani przeze mnie pod uwagę, bo pochodzą z "demoludów"...:)))

Co i kto taki stan rzeczy może zmienić...??? Jeśli już, to tylko RJ ze swoimi układami na Bałkanach... Bo może zacznie kupować młodych i zdolnych bałkańskich graczy, których może potem opylimy gdzieś dalej na Zachód za kilka lub kilkanaście baniek euro... Nas po prostu na drogich zachodnich graczy nie stać i raczej długo nie będzie stać...:(((

Takie są fakty... Pozdro (L)

Krzeszczu, 27.12.2017 21:04:17 - *.cust.bredband2.com

@ mietek: a widziales /slyszales moze kiedys jak Jacek Magiera spiewa Katiusze? Nie?
No to masz :-)

https://www.youtube.com/watch?v=DtT62uw2LGE

Legionista, 27.12.2017 21:18:19 - *.226

@mietek, Prijović, VOO, Astiz (jakoś mu szło)
Moussa Ouattara i przede wszystkim Antolović**
Ja bym jeszcze Dude nie skreślał ponieważ w tym sezonie więcej gra i może za 2-4 lat być kluczowym zawodnikiem.

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY , 27.12.2017 21:46:25 - *.ssp.dialog.net.pl

@Mietek

Powiem Ci że nie chce mi się już kopać z koniem... więc ostatni wpis: pamiętasz jak iti chciało sprzedać Legię? Chętni walili drzwiami i oknami? Nie wydaje mi się. Znaleźć inwestorów do piłki jest mega trudno. Napisałem Ci o prawach do nazwy stadionu to się nie odniosłeś do tego. Napisałem żebyś podał mi jakieś potencjalnych inwestorów - zero odpowiedzi. Powiem Ci dlaczego jest tak mało sponsorów - otóż poważne firmy mające prawdziwą kasę nie chcą być kojarzone z Legią, bo w świadomości zwykłych nie zaintetrsowanych piłką ludzi Legia to zamieszki na stadionie, to pijani kibole rozwalający swoje miasto, bijący swoich piłkarzy itp. Sponsorzy nie chcą być z tym kojarzeni. A niewiele osób wie np o akcjach z karetką czy oddawaniu krwi. Dlatego wchodzą jedynie firmy które oferują produkty dla kibiców (Fortuna, Królewskie). Także może warto pomyśleć przed odpaleniem następnej racy czy to pomaga klubowi czy szkodzi. To zresztą problem całej ligi a nie tylko Legii.

Ż tymi juniorami to nie wiem o co Ci chodzi, w jednym masz rację - Niezgoda nie jest z mazowieckiego

SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY , 27.12.2017 22:25:49 - *.ssp.dialog.net.pl

Resztę mojego posta uciekło, chyba za długi

Szelka, 27.12.2017 22:26:10 - *.dynamic.chello.pl

@Szacunek dla (...) z godz.21.46'25 - napiszę krótko i na temat: Duży szacunek za ten Twój post!

T_Panzer, 28.12.2017 00:10:32 - *.ssp.dialog.net.pl

Niech każdy kto pluje na Leśnego spróbuje poszukać odpowiedzi na następujące pytania:

1. Jak długo istnieje Legia Warszawa ?
2. Ile tytułów mistrzowskich zdobyła w historii swojego istnienia ?
3. W jakim okresie funkcję prezesa Legii pełnił Leśny?
4. Ile tytułów mistrzowskich zdobyła Legia podczas jego kadencji?

Jeżeli po znalezieniu odpowiedzi na te pytania i ich analizie ktoś chce na niego pluć dalej ( nie mylić z konstruktywną krytyką) proponuję wziąć długi rozbieg i pi......ć pustym łbem w ścianę, bo to przecież nie boli, a kto wie - możne pomoże.

Legionista, 28.12.2017 00:15:15 - *.226

@Szacunek Dla trenera Magiery, 100 % poparcia i jak @szelka napisała: "Duży szacunek za ten Twój post!"

Cult⚽️Warsaw, 28.12.2017 01:18:42 - *.170

Leśny to poczátek 100letniej Legii otworzył nowá droge Legii warto szukać drugiego Lešnego abédzie git✨⚽️⚽️⚽️✨

Zajmon Szczecin , 28.12.2017 01:24:13 - *.137.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wyciągnął kasy z Legii ile się dało, najeździł się i nazarl nie za swoje, dał dupy z Celtikiem nie znając przepisów.
Hipokryta wieśniak i dorobkiewicz w jednym.

mietek, 28.12.2017 10:33:50 - *.internetia.net.pl

@SZACUNEK DLA TRENERA MAGIERY: Już zamykając temat. Dlaczego nie udało się załatwić sponsora na stadion jak kiedyś z Pepsi? Może dlatego, że stadion do nas nie należy. A ostatnim razem już przerabialiśmy zgrzyty z miastem o procent od umowy sponsorskiej.

@Legionista: Tak, Prijo na początku robił wrażenie. Ostatnio nie ma go w meczowej osiemnastce (może kontuzjowany), a wcześniej dość często zaczynał mecze na ławce. Vadis też - raz gra, za chwilę albo ławka, albo trybuny (a liczbami do wyniku z Legii nie ma nawet startu). Mówiłem o poważnej piłce - który z obcokrajowców grających w polskiej lidze po transferze został czołowym graczem klubu z topu najlepszych pięciu lig w Europie?

@Krzeszczu: Chcesz, żebym sobie monitor zepsuł, jak go popluję? :)))

@ @rek: Siema brachu. Vadis jak napisałem - raz gra, raz nie gra. Ale wcale mnie nie zdziwi transfer do Benfiki - w takiej technicznej lidze powinien sobie dać radę. O ile będzie grał.

Prijo - też o nim wyżej napisałem. Kilka dni temu na tej stronie zastanawiałem się też, czy jego brak w składzie to nie jest pokrętna polityka Greków, którzy będą musieli oddać Legii 10% sumy następnego transferu, więc teraz po prostu wolą go nie sprzedawać, żeby nie płacić. A jak się ma zawodnik wypromować z ławki.

Niko - ciężko powiedzieć. Niby faktycznie zdobycie tytułu króla strzelców w MLS robi wrażenie jak się spojrzy na zawodników tam grających. Czasami gdzieś tam z nudów obejrzę jakiś mecz z tej ligi i wydaje mi się, że gra w MLS jest znacznie szybsza niż w Polsce, więc niby Niko nie powinien tam pasować. A jednak daje radę. Szkoda, że nie dostał prawdziwej szansy w Lidze Mistrzów - wtedy byśmy może zobaczyli, czy by był w stanie zaszaleć w Europie.

Duda i Nagy - fajne przykłady. Naprawdę wielkie talenty, którym wystarczyło spędzić w Warszawie rok, żeby Palmowski zrobił swoje :)

@T_Panzer: To prawda, nazdobywaliśmy w tym czasie wiele trofeów. Ale... Jakoś wątpię, żeby obecna zbieranina w Legii zdołała w połowie lat 90. zająć w lidze wyższe miejsce niż w środku tabeli. Tamta Legia czy Widzew by nasz obecny zespół lały równo i pytały, czy mamy już dość.

Sukcesów z czasów Leśnego nikt nie neguje, ale jakoś smakują one inaczej, gdy się ma świadomość, że mimo wszystko jesteśmy bardzo słabi.

Legionista, 28.12.2017 14:44:06 - *.226

@mietek, "Tak, Prijo na początku robił wrażenie. Ostatnio nie ma go w meczowej osiemnastce (może kontuzjowany)," Prijo nie jest kontuzjowany, a ostatni mecz nie mógł zagrać ponieważ miał zawieszenie kartkowe. Możesz mieć rację z tą polityką Grecką, ale mało prawdopodobne ponieważ jak wychodził z ławki to "coś" wnosił i myślę, że ich trener dokonywał rotacji która opłaciła się im. Według mnie Prijo jest dobrym przykładem ponieważ: 1.Po odejściu z Legii zagrał w Reprezentacji Serbii, a u nas nie grał. 2.Przede wszystkim gra, a nie siedzi na ławce! I jak nawet wychodzi z ławki to coś wnosi, a nie jak np:Sadiku.. 3.Jakoś się rozwija. 4. Ma szanse na dobry transfer np: jakiś średniak Angielski. 5.Z ławki jedynie cztery razy wychodził, a resztę grał i jedynie raz był poza składem. (Nie liczę zawieszenia kartkowego)

Legionista, 28.12.2017 15:26:32 - *.226

@mietek, Vadis nie ma takich statystyków co u nas i z tym się zgodzę, ale sam fakt że jest nazywany: "Najlepszym Letnim transferem" oraz "kupiliśmy go za grosze" (fajny był artykuł w ww.sport), a także plotki o transferze do Porto oraz Sportingu pokazują jakim jest wartościowym zawodnikiem i jestem przekonany, że może zawojować Europe i jedynie musi uważać na kontuzje. Najważniejsze dla Legii jest to, że może zarobić na Bereszyńskim, VOO oraz Prijo i należy podziękować za to Leśnemu oraz Miodkowi. Jedynie szkoda, że nie zostali bo szansa na finał LE była :( Może teraz Jozak "coś" wyczaruje, ale chyba taką Legie jaką oglądałem na jesieni 2016 to przez lata nie zobaczę :( Szkoda, ale trzeba pozytywnie patrzeć na przyszłość choć czasami nie jestem zadowolony z pracy Jozaka. "Duda i Nagy - fajne przykłady. Naprawdę wielkie talenty, którym wystarczyło spędzić w Warszawie rok, żeby Palmowski zrobił swoje :)" Wielu takich było (nie tylko oni) i żaden nie wyszedł, a nawet nie którzy dorośli poczuli styl "warszawski" ;) np:Grosicki, podobno Jodła, Janczyk itp.

tomiacab do @rek, 28.12.2017 16:53:32 - *.centertel.pl

czemu ma siedzieć cicho? Dareczek wszystkie niepowodzenia zwala na niego to czemu on ma milczeć? Wolałem Leśnego o stokroć od tego ksiegowego dariusza "bilans" mioduskiego. Łykacie jego wersje jak dzieci. Był Leśny, były wyniki. Wypominacie mu Nagy, Chukwu i jędzę. Tylko tych którzy zostali, a czemu nie wspominacie tych najlepszych, których już nie ma? Przecież za jego kadencji przychodzili także VOO, Niko i Prijo, a takze Pazdan, Hlousek. Ja chcę wyników, jak będą wyniki to i wyższy budżet bedzie się bilansował. Pudel nie chce wynieść Legii na wyższy poziom bo nie po to spełnił swoje marzenie i usiadł w fotelu prezesa żeby teraz musiał Legię sprzedawać. Zwykły kłamca co miał nie być prezesem. Pozazdrościł Leśnemu sukcesu i usiadł na jego miejsce. Gdyby nie Leśny to to skompiradło nigdy nie zatrudniłoby Czerczesowa. Wy żeście potracili głowy dla tego pudla czy czy zapomnieliście ze jesteście kibicami a nie księgowymi. W piłce chodzi o wyniki a te są dobrze w europie opłacane, a nie tylko o bilans w kasie. Ekonomiści się ku... znaleźli. Nawróćcie się na drogę kibicowską, bo się pogubiliście z lekka.

mietek, 28.12.2017 17:15:28 - *.internetia.net.pl

@Legionista: No, z Janczykiem panie kolego to było trochę inaczej, bo udało nam się - szczęśliwie - sprzedać go za duże pieniądze do Rosji, zanim mu jeszcze odbiło. Z innymi - niestety jest/było jak mówisz. Magia Warszawy wielu potrafi omamić i trzeba solidnego charakteru, żeby się jej oprzeć.

@tomiacab: Zapamiętaj prawdę absolutną, która obecnie króluje na Ł3. Nieważne co się dzieje, ważne, żeby się słupki w excelu zgadzały :) No i ja akurat (z króciutkim okresem litości) od zawsze byłem na nie dla Szopena :)

Kibic36, 28.12.2017 19:13:20 - *.play-internet.pl

Witam śmiać mi się chce jak czy tam te komentarze nie które BL to był dobry za jego obecności w klubie gdzie grała L i co zdobyła a co jest teraz gadanie o tej kasie to jest chora gatka każdy kto wykłada kasę chcę zarobić i tyle tylko tak na spokojnie zastanówcie się z czego i skąd nowy właściciel miał kasę żeby ich spłacić była kasa w klubie i nie ma teraz nagle daje to do myślenia teraz nie jestem z Warszawy ale chciał bym by Pan BL kupił Zagłębie S to jest dobra opcja dla klubu Sosnowca a jeszcze za jakiś czas będzie nie jeden tęsknił za powrotem tego Pana pozdrawiam Zagłębie i Legia

Wolfik, 28.12.2017 19:22:59 - *.dynamic.mm.pl

Jak dla mnie, kapitalnie wynurzenia byłego prezia podsumował Kolega Zajmon Szczecin, którego serdecznie pozdrawiam.

A reszcie powiem krótko: jest kraj, w którym niejakiego Dżugaszwilego chwalą do dziś. I nic ich nie przekona.

@rek do tomiacab, 28.12.2017 19:24:06 - *.dynamic.chello.pl

Ja mam kolego w dupie, jaki ma charakter i jakie ma przyzwyczajenia Dariusz Mioduski... To sprawa jego i jego bliskich... Mnie jako kibica interesuje jedynie rola, jaką ma do spełnienia DM jako prezes (L)egii Warszawa... Wymagam dobrej gry i kolejnych sukcesów... Wielokrotnie na tym forum stwierdzałem i nadal stwierdzam fakt, iż obu panów, a mianowicie DM i JR rozliczę, ale dopiero po całym sezonie 2017/2018 oraz wczesnej jesieni (vide: awans do europejskich pucharów)

I dlatego uważam, iż powinniśmy poczekać z surowymi ocenami pod adresem DM i JR aż do jesieni 2018 roku... Brak ewidentnej poprawy stylu gry, brak MP w 2018 roku i brak awansu minimum do LE będzie dla mnie podstawą do konstruktywnej krytyki i "jazdy" po DM... Ja również jestem bardzo wymagającym kibicem i nie po to płacę ciężką forsę za bilety i gadżety klubowe, aby oglądać kiepskiej jakości szrot boiskowy i mizerny styl Mojej Ukochanej Drużyny... Pozdro (L)

faszysta pod biało-czerwonym sztandarem, 28.12.2017 19:39:52 - *.dynamic.chello.pl

@rek te oskarżenia o rasizm to chyba wymysł nigeryjskich mediów.

"- Nigdy nie spotkałem się z rasistowskimi zachowaniami wobec mnie w Legii i w Polsce. Informacje to sugerujące są nieprawdziwe i niesprawiedliwe. Nie wiem, skąd się wzięły. Mam w Warszawie wielu przyjaciół i dobrze czuję się w tym mieście oraz w drużynie" – powiedział Daniel Chima Chukwu.

Legionista, 28.12.2017 22:29:47 - *.226

@mietek, Tu się z tobą zgadzam. @tomiacab, Tak samo nie zatrudniłby: J.Magiery, Radovicia i pewnie jest długa lista, a sam Gui powiedział: "- Nie wydaje mi się, że "przespała" to dobre słowo. Na pewno fakt, że były w klubie były duże zmiany na najwyższych stanowiskach, nie wpłynął pozytywnie na to, aby ktoś podjął decyzję, dotyczącą mojej osoby." Jak sam Gui nie chce przyłączyć się do projektu Miodka to żle się dzieje w naszej Legii :(

tomiacab do @rek, 28.12.2017 22:52:59 - *.play-internet.pl

Kozaka akurat oceniam pozytywnie póki co. Pudel mnie nie przekonuje. Obym odszczekał kiedyś krytykę pod jego adresem.

()L, 29.12.2017 09:38:18 - *.interq.pl

Kasa nie gwarantuje sukcesu! Pozatrudniają romeów i zawodników za kolosalne pieniądze. Drużyna będzie zlepkiem indywidualności i nic z tego!
Żałuję tego, że w Legii było tylu fajnych młodych zawodników i puścili ich do innych klubów z chęcią zysków itd. A teraz wszystko wygląda jak wygląda!

jai, 29.12.2017 10:36:09 - *.dynamic.chello.pl

To Mioduski zmusił Leśniorowskiego do odejścia w imię swoich chorych ambicji. Musiał koniecznie rządzić wszystkim sam. I wyłożył na Leśniodorskiego kasę z Ligi Mistrzów. Mioduski rozwalił dobry układ i pozbawił Legię pieniędzy. A teraz jakiś ... pisze że Leśniodorski wziął kasę i odszedł. K..., BO GO MIODUSKI ZMUSIŁ. Rozumiesz idio.o??

Wolfik, 29.12.2017 10:57:31 - *.dynamic.mm.pl

@jai: Tak kretonie, przyłożył mu giwerę do łba i wymusił odejście. Naturalnie bidny prezio robił w klubie społecznie i grosza z klubu nie przytulił.

Skąd takie synki się biorą....

Krzeszczu, 29.12.2017 11:27:28 - *.cust.bredband2.com

@ Wolfik: popieram. I jeszcze raz przypomne o teoriach Einsteina :-)
Pozdro

ST, 29.12.2017 12:32:00 - *.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Jak chcesz gonić Europę to niestety musisz umieć poprawnie wypełniać formularze meczowe nazwiskami piłkarzy

pawell, 29.12.2017 14:54:25 - *.warszawa.vectranet.pl

obecna zapasc finansowa to poklosie klótni lesnego z mioduskim. ot po prostu mioduski splacil wspolnikow kasa klubu. mioduski mysli ze bedziemy klubem ktory za grosze posciaga talenty ogra ich przy okazji osiagnie sukces sportowy a potem sprzeda ich z zyskiem.problem w tym ze taki patent na funkcjonowanie ma ze 5000 klubów na swiecie z tego z 1000-2000 zasobniejszych od naszego. rynek mlodych zdolnych jest tak spenetrowany ze my co najwyzej dostajemy 3 sort. w azji nie ma czego szukac. afryka to domena klubow francuskich, ameryka poludniowa to portugalskie kluby, skandynawia to anglia i holandia. i mowie tutaj o 2 gatunku pikarskim. bo po perly siegaja kluby z top 20.

jani, 29.12.2017 15:10:52 - *.dynamic.chello.pl

Ty Wolfik chyba Alzheimera masz. Leśniodorski nie chciał odchodzić (nawet zaproponował że sam wykupi klub), ale po pół roku nacisków i przepychanek, miał już dosyć wojny z Mioduskim i jego chorymi ambicjami. Takie są fakty trollu

Krzeszczu, 29.12.2017 17:39:49 - *.cust.bredband2.com

@ jani: Trollem to ty sam jestes. "Lesniodorski" (nawet nazwiska bylego prezesa nie potrafisz napisac poprawnie pajacu jeden) nie mial na wykup kasy, jedynie glosno glos zabieral.
Mioduski jego i wandzla wykupil bo potrafil i mial czym.
Ale ty o biznesie masz takie pojecie jak krowa o balecie, wiec prozno ci cokolwiek tlumaczyc.

Wolfik, pozdro.

Wolfik, 30.12.2017 13:00:11 - *.dynamic.mm.pl

@jani: Chcieć, nie znaczy móc. Resztę dopisał Ci Kolega Krzeszczu.

A owe fakty, chyba wyczytałaś z gazety "Fakt", bo mniej więcej podobny poziom prezentują.

grzesiek, 30.12.2017 15:12:24 - *.centertel.pl

Coz z tymi prezesami to roznie moze byc. Kiedys myslalem ze Lesnemu zalezy na klubie ale po tym co odczynial na twiterze zmienilem zdaniem. Miodek ma jakis plan na Legie oby mu wypalił, nam kibicom pozostaje tylko trzymac kciuki.

W_S_W, 30.12.2017 17:08:29 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

Zostawił Legię bez kasy i na wysokich kontraktach, a teraz to łatwo się mądrzyć.
Wespół z poznaniakiem wyjeli cały ostatni zysk z Legii...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.