Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Radość Vadisa po strzeleniu gola Lechowi - fot. Woytek / Legionisci.com
Radość Vadisa po strzeleniu gola Lechowi - fot. Woytek / Legionisci.com
Sobota, 30 grudnia 2017 r. godz. 12:00

Najlepsze mecze Legii w 2017 roku

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Kończy się udany dla Legii 2017 rok. W minionych dwunastu miesiącach mistrzowie Polski rozegrali kilka meczów, które mogą pozostać w pamięci kibiców na dłużej. Pamiętacie wysokie wygrane nad IFK Mariehamn lub Termaliką Nieciecza? A może zacięty bój z Lechem w Poznaniu i bramkę Kaspera Hamalainena? Jeśli nie, to zapraszamy na nasze małe podsumowanie!

19 listopada, Legia 1-0 Górnik Zabrze

Mecz z Górnikiem był wielkim wydarzeniem nie tylko na boisku, ale i na trybunach. Tego dnia mistrzowie Polski walczyli o wskoczenie na pozycję lidera tabeli. Ostatecznie po emocjonującym pojedynku wygrali, strzelając bramkę na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Górnik w Warszawie został całkowicie zneutralizowany przez gospodarzy. Świadczyć o tym może słaba dyspozycja najlepszego strzelca w lidze - Igora Angulo, który nie stworzył sobie żadnej dobrej okazji do pokonania Arkadiusza Malarza. Pomeczowe statystyki pokazały jasno, że "Wojskowi" górowali nad przeciwnikami w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła. Oddali ponad dwa razy więcej strzałów i gdyby nie bardzo dobra postawa bramkarza z Zabrza, to gracze Romeo Jozaka na pewno wygraliby wyżej.

-> zobacz skrót oraz zdjęcia z meczu

19 lipca, Legia 6-0 IFK Mariehamn

Rewanżowy pojedynek w eliminacjach Ligi Mistrzów z IFK Mariehamn był sprawdzianem dla tych zawodników, którzy na co dzień nie dostawali zbyt wielu szans. Jacek Magiera postawił m.in. na Sebastiana Szymańskiego, Rafała Makowskiego, Łukasza Monetę, a także Konrada Michalaka. Zmiennicy spisali się bardzo dobrze i mieli duży udział w okazałym zwycięstwie stołecznej ekipy. Oczywiście, pokonanie amatorskiego rywala z Finlandii było obowiązkiem mistrzów Polski, jednak nieczęsto zdarza się, aby w europejskich rozgrywkach legioniści zdobyli sześć bramek. Prawdziwą ozdobą spotkania była pierwsza bramka zdobyta przez Guilherme. Brazylijczyk, który zimą pożegnał się z Łazienkowską, przymierzył zza pola karnego i umieścił piłkę w samym okienku bramki Marca Nordqvista.

-> zobacz skrót oraz zdjęcia z meczu

17 maja, Legia 2-0 Lech Poznań

Spotkanie z Lechem Poznań było niezwykle ważnym w kontekście walki o mistrzostwo Polski w poprzednim sezonie. Legioniści pokonali u siebie Lecha Poznań, wywiązali się ze wszystkich zadań bardzo dobrze i ostatecznie na trzy kolejki przed końcem sezonu awansowali na fotel lidera tabeli. Ten mecz był jednym z tych, w których swoją piłkarską klasę potwierdził Vadis Odjidja-Ofoe. Belgijski pomocnik otworzył wynik pojedynku już w 7. minucie, kiedy fantastycznie wykończył kilkudziesięciometrowe podanie od Macieja Dąbrowskiego. Potem dzieła zniszczenia dopełnił Michał Kucharczyk. Przez 90 minut lechici praktycznie nie istnieli na boisku. Oddali tylko jeden celny strzał, z którym poradził sobie Arkadiusz Malarz. Z kolei golkiper Lecha interweniować musiał aż ośmiokrotnie. 17 maja 2017 roku piłkarze Legii udowodnili, że na mecze o wielką stawkę naprawdę potrafią się wyjątkowo zmobilizować.

-> zobacz skrót oraz zdjęcia z meczu

14 maja, Legia 6-0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Pokonanie Termaliki na pewno było obowiązkiem, jednak chyba nikt nie oczekiwał, że stanie się to w aż tak pokaźnych rozmiarach. Gracze ze stolicy zdominowali swojego rywala od początku do końca tego majowego starcia. Bardzo dobrze spisał się Kasper Hamalainen (autor dwóch goli), a ponadto na pochwały zasłużył również Waleri Kazaiszwili. Reprezentant Gruzji tamtego dnia zdobył swoją pierwszą bramkę dla drużyny. W całym pojedynku podopieczni Jacka Magiery oddali aż 19 strzałów, z czego 11 z nich zmusiło do interwencji Dariusza Trelę. Warto podkreślić, że tak okazałe zwycięstwo było poniekąd bardzo znaczące... w historii Legii. To właśnie tego dnia Termalica po raz pierwszy musiała uznać wyższość legionistów. Do tej pory "Wojskowi" dwukrotnie zremisowali i tyle samo razy z nią przegrali.

-> zobacz skrót oraz zdjęcia z meczu

9 kwietnia, Lech Poznań 1-2 Legia

Ten mecz trafił do naszego zestawienia głównie ze względu na dramaturgię i emocje, których dostarczył kibicom - szczególnie w ostatnich dziesięciu minutach. Lechici otworzyli wynik spotkania na osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, ale mistrzowie Polski potrafili jeszcze dwukrotnie odpowiedzieć swoim przeciwnikom. Najpierw do siatki trafił Maciej Dąbrowski, a w doliczonym czasie swoich byłych kolegów upokorzył Kasper Hamalainen. Wówczas na stadionie przy Bułgarskiej słychać było jedynie wiwatujących piłkarzy, kibiców i członków sztabu szkoleniowego Legii. Tamten widok na pewno na długo pozostał w pamięci wszystkich fanów stołecznego klubu. Cała otoczka wokół tego spotkania była wówczas niesamowita. Dwa gole tuż przed końcem pojedynku, a w dodatku Kasper Hamalainen pogrążający swojego poprzedniego pracodawcę. To było coś naprawdę niesłychanego.

-> zobacz skrót oraz zdjęcia z meczu



Komentarze: (27)

tomaso79, 30.12.2017 12:14:31 - *.dynamic.mm.pl

Zdecydowanie mecz wyjazdowy z Lechem.

E(L)mo, 30.12.2017 13:04:01 - *.dynamic.chello.pl

Linki do meczów są źle dodane.

Wolfik, 30.12.2017 13:09:12 - *.dynamic.mm.pl

Dla mnie bezwzględnie meczem roku był ten w Poznaniu. Naturalnie mam na myśli ten wiosenny....

1916, 30.12.2017 14:24:15 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Wyjazd do Poznania, takiej dziczy na sektorze jeszcze nigdy nie przeżyłem :)

Legionista, 30.12.2017 14:44:41 - *.226

Nie mogę zapomnieć meczu wyjazdowego z Amiką (2:1) i to był dla mnie oraz pewnie większości kibiców ważne zwycięstwo.. Drugim meczem było zwycięstwo z Amiką (2:0) i był to jeden z najlepszych meczów w ostatnich latach :) Zdominowaliśmy Amike i dzięki temu meczowi mieliśmy prostą drogę po Mistrzostwo Polski :)
Reszta też była ważna, ale nie tak bardzo jak wcześniej wspomniałem - 6:0 z Termalicą (pierwsze zwycięstwo nad termalicą i było to najwyższe (L)igowe zwycięstwo od 13 lat), 1:0 z Górnikiem (wyszliśmy na prowadzenie) i 6:0 z Marienham (wysokie zwycięstwo w europejskich pucharach)

agnosticbelieve, 30.12.2017 15:02:32 - *.centertel.pl

bramka Hamy na 2:1 z amicą przeszła do historii Legiuni, ja po tej bramce byłem na kolanach

Arek, 30.12.2017 15:11:25 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dla mnie to 1-2 w Poznaniu to mistrzostwo świata. Ale wygrana 2-0 w Warszawie chyba lepszy jeśli o samą grę chodzi. Zjedliśmy ich totalnie.

Sawo, 30.12.2017 15:47:00 - *.28.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Czegos takiego jak bramka Hamalainena strzelona lechowi w poznaniu w ostatniej sekundzie meczu to nie przezylem nigdy. Cowiecej to smiem twierdzic iz w zyciu nie spotka mnie juz wieksze szczescie. To bylo cos niesamowitego. Wlasciwie kto tego nie przezyl to tego nie zrozumie. Poziom emocji nie do opisania. Nie cieszylem sie tak jak poznalem swoja zone nie cieszylem sie tak jak bralem slub i jak urodzily mi sie dzieci. Takich emocji nie oddalbym za zadne pieniadze. Bylem wtedy w pubie Legii z kolega i jak Legia zdobyla tego gola byla taka eksplozja taki amok i szal ze jak teraz o tym pisze to przechodza mnie ciarki. Nie wiedzialem nawet w pierwszej chwili ze bramke zdobyl Kasper tylko ruszylem do przodu jak opetany. Ludzie rzucali sie sobie na szyje. Pamietam ze wzialem na rece jakiegos nieznajomego typa a za chwile dolaczyl do nas jego 10 letni syn. Bieglem dalej i wskoczyla mi na rece jakas gruba baba ale w ogole mi to nie przeszkadzalo. Potem patrze ze leci do mnie smierdzacy kloszard i chce mnie przytulac. Przez chwile sie zawahalem ale mysle sobie... co tam! I nagle uswiadomilem sobie ze przytulam sie z kloszardem :) wtedy dostrzeglem mojego kumpla ktory jedyne co byl w stanie z siebie wydusic to „Hama” „Hama” wtem ja odparlem z elokwencja na podobnym poziomie „Hama??” A moj kumpel odparl z opetaniem na twarzy i glupkowatym usmiechem „tak Hama!” Po chwili patrze dzwoni do mnie moj ojciec. Odbieram a on w amkoku krzyczy „widziales? Hama Hama” wiec ja odpowiadam dalej nie potrafiac wydusic slowa „ tak tak Hama”

Te dwa dialogi przeszly do historii. Opowiadam to zawsze kazdemu kto czul wtedy ten stan i doskonale mni rozumie. Cos nieprawdopodobnego! Zapamietam to do konca zycia.

Jihad, 30.12.2017 17:15:03 - *.opera-mini.net

Komentarz kolegi Sawo, wyżej, to właśnie to coś co nazywamy kwintesencją kibicowania, aż sobie zapisze Twój wpis :D

vipkrzych, 30.12.2017 17:52:11 - *.centertel.pl

Do Sawo Tak to jest z grubymi babami :D

Wymiatacz1916, 30.12.2017 18:06:33 - *.play-internet.pl

Czytajac wypowiedz @Sawo zazdroszcze. Ja nie moglem az tak emocji okazywac. Wrecz musialem je dusic z calych sil bo obok w pokoju spal moj roczny maly Legionista. Nawet sobie nie wyobrazacie co wtedy czulem. Nie moglem sie drzec, spiewac, radowac, tylko na kolanach darlem sie w duszy. Nigdy wczesniej nic mnie tak nie uradowalo. No moze 3:2 w Moskwie ale wtedy skala duzo mniejsza bo nie ogladalem. Brak slow. Zdecydowanie najlepszy mecz, ale nie za gre, ale za zwyciestwo i pokazanie jaj, uciszenie tysiecy zgnilych zalamanych kartofli, jedyne na co ich stac to ze moga sobie poublizac. Mistrzowie swiata i okolic, Adasie Miauczynscy ekstraklasy...

R., 30.12.2017 18:08:44 - *.dynamic.chello.pl

Dla rownowagi bedzie konkurs na najgorsze mecze? Z tegorocznych najwieksza radość to Lech Legia 1.2, radosc porownywalna z Spartak Legia czy Legia Panathinajkos.

Felek, 30.12.2017 22:21:55 - *.play-internet.pl

Koniec grudnia a tu żadnego transferu do klubu a tyłu piłkarzy odeszło. Gdzie są transfery kudlata malpo?

xxx, 30.12.2017 22:39:08 - *.6.ktmtelekom.pl

lech-Legia 1-2 oglądane w Gdańsku na starówce , na początku po cichu żeby wyczuć kto jest w środku , wraz z ilością wypitego alko i po zapoznaniu grupy tursytów z Wawy i kilku angoli z WestHam , po golu Kaspra ogólny szał i spiewy na maxa , było bardzo wesoło i ten gol jest naprawdę porównywalny do Panatinaikosu , 2-0 u Nas to kompletna dominacja i ich upokorzenie , Odidja to był gość z tej samej półki co Ljubo .... szkoda że razem nie mogli pograć ..... Najlepszego w Nowym Roku , alechyba równamy w dół ;-(

Bartek, 30.12.2017 22:55:06 - *.play-internet.pl

Wspolczuje jezeli wiekszego szczescia nie czules gdy ci sie dzieci rodzily

Arek, 30.12.2017 23:28:08 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

@sawo, nic dodać nic ująć. Może nie to samo, ale coś podobnego jeszcze przeżywałem po meczu w Gdańsku, jak Kuchy po wejściu ich załatwił. Po tamtym meczu napisałem coś w stylu, że żadna liga mistrzów, żadna kadra nie wyzwala we mnie tyle emocji co Legia. No, chyba że Legia w lidze mistrzów, to co innego. @bartek, nie ciśnieniuj się.

Bartek , 31.12.2017 08:27:50 - *.play-internet.pl

Nie cisnieniuje:) stwierdzam fakt. Kibicowsko zgodze sie ze bramka Hamalainena i szal po niej to cos nie do opisania

grzesiek, 31.12.2017 09:11:13 - *.centertel.pl

Co z Miro Radoviciem? Redakcjo prosze o jakies info !

wrt, 31.12.2017 09:15:19 - *.play-internet.pl

najlepszy jakościowo był z Lechem u siebie , z Górnikiem również , totalna dominacja , praktycznie zero nerwów ,chyba ,że jak my coś nie wykorzystalismy . a ten w Poznaniu był najbardziej emocjonujący , na boisku rywala i w wyjątkowych okolicznościach , najwieksza radość , jak zawsze przy bramkach w ostatnich minutach , pozdro dla wszystkich z L w sercu , dużo zdrowia w Nowym Roku i Ligi Mistrzów na Ł3

wrt, 31.12.2017 09:38:59 - *.play-internet.pl

wszyscy wspominamy teraz ,że bramkę strzelił Hama ,ale jaką robotę wtedy zrobił Hlousek , kwintesencja futbolu , walka i wiara w zwycięstwo do samego końca , jak Wawrzyniak do Gola w Moskwie , tamten mecz oglądałem w knajpie na Podhalu gdzie niewiele osób kibicuje Legii , ale w ramach solidarności ,że kibicowałem Wiśle we wcześniejszym meczu tego dnia (jak wszystkim polskim klubom w pucharach) , sporo osób kibicowało Legii ze Spartakiem , trafił się jednak gość ,który był nastawiony bardzo antylegijnie i nawet chciał się lać jak mu zwracałem uwagę , bylismy umówieni po meczu ,ale gol Gola tak go zszokował ,że stracił całą agresję , po prostu załamał się i poszedł , a ja sie śmiałem i potem świętowałem i to z kibicami Wisły głównie jeśli chodzi o piłkę ale przede wszystkim z Podhala Nowy Targ , pozdrawiam Górali i Podhale

Do Grzesiek, 31.12.2017 11:41:27 - *.play-internet.pl

Byl artykul jakis czas temu w ktorgm napisane bylo ze zaczal indywidualnie trenowac

b , 31.12.2017 14:18:59 - *.16-1.cable.virginm.net

1:2 w Pyrylandii, po strzale Hamy (w doliczonym czasie, ze spalonego, po karnym z d.... ) to mistrzostwo swiata. Te same emocje co Spartak, Panatnaikos, IFK czy Sampdoria to sie pamieta do konca zycia. ( byl jeszcze mecz z Barcelona, ktora sedzia ratowal przez caly mecz , co Latka ich osmieszal )

(L), 31.12.2017 14:40:38 - *.ilabs.pl

Panathinaikos .....
To był mecz który mnie uksztaltowal kibicowsko.to było naprawde coś mega totalnego. Do dzis mam kawalek bluzy Szamo...ehh zobaczcie na youtoubie:)
Do dzis to często ogladam. Ta chwila będzie ze mną do śmierci.

Poznań i Hamalainen to też najprawdziwsza dzicz. Smaczku dodało to ze na stadionie amiki(to nie Lech!!!!). Jednak jest roznica pomiedzy tymi meczami. Przynajmniej dla mnie:)

Dość wysoko u mnie też jest Moskwa oraz gol ..... Marcina Burkharda w 2006 roku w Wodzislawu na Odrze. Też bylo zacnie .

Ale ten czas zasuwa...za kilka godzin następny rok....

Ktoś napisał że równamy do dołu...Tak jest. Z roku na roku coraz słabsi piłkarzo podobni gracze. Plus Leśny miał to co coś co pozwalało wierzyć że sukces będzie.
Mioduski to iti...

ojciec, 31.12.2017 15:49:48 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

po bramce na 1:2 z Lechem na Ursynowie w pizzeri na R, co tam się działo!! nict mi tego nie zabierze!

a do b, 31.12.2017 19:12:18 - *.play-internet.pl

mecze ci się po pomyliły , na wiosne w Poznaniu nie było spalonego

Olo, 31.12.2017 19:34:17 - *.dynamic-ww-07.vectranet.pl

Akurat wygrana z Górnikiem to nie nasza zasługa, tylko żenująco słabo zagrał Górnik. Oczy przecierałem ze zdumienia jak to może być lider naszej ligi, tyle niewymuszonych błędów robili.

TMR, 01.01.2018 10:30:41 - *.dynamic.chello.pl

Najlepsze mecz Legii w 2017 byly w 2016.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.