Strzelectwo: Dwa złote medale Legii 1. dnia MP we Wrocławiu

Zawodnicy sekcji strzeleckiej Legii od dwóch złotych medali rozpoczęli mistrzostwa Polski w strzelaniach pneumatycznych, które dziś rozpoczęły się we Wrocławiu. Złoto wywalczył Tomasza Bartnika w Kpn60 z wynikiem 251,8 pkt. Tuż za podium uplasowali się Maciej Wojtasiak i Robert Kraskowski.

Legioniści zdobyli także złoto drużynowo - wspomnianych trzech zawodników zdobyło 1848,5 pkt. i o 3,5 punktu wyprzedziło w klasyfikacji klubowej Zawiszę Bydgoszcz. Kolejne konkurencje rozgrywane będą w sobotę i niedzielę.

Wyniki legionistów na MP w strzelaniach pneumatycznych:
Karabin pneumatyczny 60: 1. Tomasz Bartnik, 4. Maciej Wojtasiak, 5. Robert Kraskowski, 31. Patryk Brzeziński, 42. Sebastian Szuszczyński

Karabin pneumatyczny (klasyfikacja drużynowa): 1. Legia Warszawa w składzie Tomasz Bartnik, Maciej Wojtasiak, Robert Kraskowski 1848,5 pkt.

Karabin pneumatyczny 60 kobiet: 26. Joanna Bielska, 32. Julia Grzybowska, 41. Zuzanna Paluchowska

Karabin pneumatyczny (klasyfikacja drużynowa): 8. Legia Warszawa w składzie Joanna Bielska, Julia Grzybowska, Zuzanna Paluchowska 1815,4 pkt.