Legia Warszawa - Atletico Nacional, Cristian Pasquato - fot. Hagi / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 0-2 Atletico Nacional

Legia Warszawa przegrała 0-2 z Atletico Nacional w swoim drugim meczu podczas Florida Cup. Wynik został ustalony już w pierwszej połowie. Mistrzowie Polski byli wyraźnie słabsi od swoich przeciwników z Kolumbii. Szczególnie widać to było pod względem technicznym. Najlepszych okazji na honorowego gola nie wykorzystali Łukasz Broź Michał Kucharczyk, którzy nie trafili do pustej bramki. Legioniści zakończyli turniej z zerowym dorobkiem punktowym.

Zobacz bramki:

Legia wyszła na swój drugi mecz podczas Florida Cup w nowym ustawieniu. Tym razem podopieczni Romeo Jozaka zagrali ustawieniem z trzema obrońcami. Kilka minut po pierwszym gwizdku arbitra z dystansu strzelił Michał Kucharczyk, ale dobrze między słupkami zachował się bramkarz Atletico. Niebawem stuprocentową okazję zmarnował Łukasz Broź. Zawodnik mistrzów Polski dostał podanie na pustą bramkę, jednak z kilku metrów fatalnie chybił. Jedyne zagrożenia pod polem karnym Radosława Cierzniakam miały miejsce po błędach graczy Legii. Sam golkiper również kilkukrotnie nie pospisał się, kiedy fatalnie wprowadzał piłkę do gry. W 27. minucie z rzutu wolnego szczęścia spróbował Thibault Moulin. Uderzenie Francuza na raty odbił Camilo Vargas.

Niestety, potem było coraz gorzej. Ekipa z Kolumbii osiągała coraz większą przewagę i wkrótce wyszła na prowadzenie. Juan Pablo Ramirez wykorzystał błąd w wyprowadzeniu futbolówki przez Macieja Dąbrowskiego i spokojnie pokonał Cierzniaka. Kilka minut przed przerwą przeciwnicy trafili po raz drugi. Raz jeszcze podanie otrzymał Ramirez, który mocnym strzałem zaskoczył bramkarza Legii.

Tuż po zmianie stron mogło być 0-3, ale jeden z graczy Atletico nie skierował piłki, do pustej bramki. Za moment legioniści powinni zdobyć kontaktowego gola. Armando Sadiku znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem, ten obronił jego strzał, lecz ostatecznie futbolówka znalazła się pod nogami Michała Kucharczyka. Pomocnikowi nie pozostało nic innego jak skierować ją do siatki, ale niestety okazało się to dla niego zbyt trudne. "Kuchy" przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kompromitacja.

W drugiej połowie, podobnie jak w starciu z Barceloną, "Wojskowi" prezentowali się nieco lepiej, chociaż oczywiście wszystko było dalekie od ideału. Szczególnie aktywny w ataku był wprowadzony w przerwie Armando Sadiku, który częściej dochodził do dobrych okazji niż Jarosław Niezgoda. Do końca pojedynku wydarzyło się już niewiele ciekawego. Obydwie jedenastki wydawały się być pogodzone z wynikiem ustalonym w pierwszej połowie. Jedynie jeden z rywali miał okazję na podwyższenie wyniku, ale dobrze między słupkami zachował się Radosław Majecki.

Florida Cup: Legia Warszawa 0-2 (0-2) Atletico Nacional
0-1 - 36' Aldo Leão Ramírez
0-2 - 42' Aldo Leão Ramírez

Legia: 33. Radosław Cierzniak (46, 29. Radosław Majecki) - 28. Łukasz Broź (58, 25. Łukasz Turzyniecki), 5. Maciej Dąbrowski (46, 34. Iñaki Astiz), 2. Michał Pazdan (65, 23. Mateusz Żyro), 55. Artur Jędrzejczyk (46, 22. Kasper Hämäläinen) - 31. Krzysztof Mączyński, 3. William Rémy, 75. Thibault Moulin (46, 15. Michał Kopczyński), 7. Domagoj Antolić (46, 8. Cristian Pasquato), 18. Michał Kucharczyk (73, 40. Brian Iloski) - 11. Jarosław Niezgoda (46, 99. Armando Sadiku).

Atletico: 25. Cristián Vargas - 19. Jackson Montaño (46, 24. Hadier Borja), 26. Carlos Cuesta, 12. Alexis Henríquez (73, 3. Felipe Aguilar), 32. Cristián Mafla (79, 23. Edwin Velasco) - 7. Gustavo Torres (66, 16. Ronaldo Lucena), 29. Aldo Leão Ramírez (66, 28. Juan David Castañeda), 6. Raúl Loaiza (79, 21. Jhon Mosquera), 10. Macnelly Torres (66, 8. Diego Árias), 20. Jeison Lucumí - 11. Andrés Rentería (79, 15. Juan Pablo Nieto).

żółta kartka: Montaño, M.Torres.