Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Michał Aleksandrowicz - fot. Hugollek / Legionisci.com
Michał Aleksandrowicz - fot. Hugollek / Legionisci.com
Środa, 24 stycznia 2018 r. godz. 10:36

Aleksandrowicz: Warszawa to mój dom

Hugollek, źródło: Legionisci.com

Dwa tygodnie temu pojawiła się informacja, że Legia Warszawa rozstała się z Michałem Aleksandrowiczem. W obecnym sezonie "Panda" rozegrał 16 meczów w rozgrywkach PLK przebywając na parkiecie śr. 10 minut. Chcąc mieć większy wpływ na grę, zdecydował przenieść się do I-ligowej Astorii Bydgoszcz. Aleksandrowicz nie ukrywa, że minione 3,5 roku w Legii było wyjątkowym okresem w jego karierze.

- Postanowiłem, że opuszczę szeregi Legii i przeniosę się na pierwszoligowe parkiety, gdzie będę grał i stanę się ważną częścią drużyny. Trochę żałuję, że moja przygoda z Legią kończy się w taki sposób, ale wraz z agentem i rodziną podjąłem decyzję, że jednak lepiej grać w meczu niż tylko trenować w ekstraklasie. Stąd moje postanowienie o odejściu.
Zdaję sobie sprawę z tego, że jako zawodnik doświadczeniem i fizycznie nie wskóram dużo w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mógłbym jedynie zdziałać coś chęciami. Wiem, że odstaję sportowo, ale mimo wszystko chciałem spróbować swych sił w ekstraklasie i chciałbym podziękować wszystkim za to, że umożliwili mi tę próbę. Czas jednak wracać do ligi, w której jest się dobrym. [śmiech]

- W Legii uzbierało mi się trochę meczów. W Warszawie spędziłem kilka lat i czuję, że tu jest mój dom. Uważam ten okres za udany. W pierwszej lidze udało nam się wywalczyć awans – wprawdzie nie po dwóch, lecz po trzech latach, ale cel zrealizowaliśmy. W ekstraklasie nasz zespół próbuje się bić, może nie z takim efektem, jakiego oczekiwalibyśmy sami i nasi kibice, ale obiecuję, że pierwsze zwycięstwo zostanie w końcu odniesione [udało się 15 stycznia z Czarnymi Słupsk – przyp. LL!], ponieważ w naszych szeregach znajdują się dobrzy zawodnicy, a ponadto mamy dobrego trenera, który wpaja nam, że jesteśmy wartościowi i stara się pracować nad możliwie jak najlepszą taktyką.

- W pamięć najbardziej zapadli mi... kibice Legii. Kiedy po spotkaniu z Dąbrową Górniczą krzyczeli do mnie w geście podziękowania, mocniej zabiło mi serce i autentycznie chciało mi się płakać. Musiałem być silny, żeby nie uronić łezki wzruszenia.
Oprócz fanów bardzo miło będę także wspominał każdy mecz z drużyną, ponieważ przez te cztery lata stworzyliśmy naprawdę zgrany kolektyw – taki „superteam”, który funkcjonował jak rodzina zarówno w trakcie pojedynków, jak i po nich.

- Na koniec chciałbym życzyć kibicom, aby mogli doświadczać jak najwięcej wygranych i żeby w dalszym ciągu w tak rewelacyjny sposób wspierali naszą Legię, ponieważ na to zasługujemy; chłopakom z zespołu zaś – wytrwałości, ciężkiej pracy i naturalnie zwycięstw. Mi z kolei życzcie po prostu powodzenia - powiedział Michał Aleksandrowicz.



Komentarze: (11)

tutu, 24.01.2018 16:10:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Panda pkt/min/eval w Bydgoszczy
1 mecz 15/28/13
2 mecz 16/31/11
grając w Legii 18 sek co mógł zrobić?
dzięki Panda

Kibic (L), 24.01.2018 17:55:49 - *.static.ip.netia.com.pl

No właśnie. W jaki SPOSÓB kończy się jego gra w Legii. Może trochę szczegółów.

No tak., 24.01.2018 17:58:38 - *.static.ip.netia.com.pl

"Doświadczyć wygranych". My ich doświadczamy co mecz. Ale częściej wygranych gości.

jankoL, 24.01.2018 18:14:56 - *.120.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Dzieki za wszystko za zawsze100%zaangazowanie !!!

mlbets , 24.01.2018 23:07:12 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@tutu

Ogarnij, że różnica między 1 ligą a PLK jest mniej więcej jak między polską ekstraklasą piłkarską a Premier League czy ligą hiszpańską. W 1 lidze to on może sobie i robic triple double co mecz a i tak będzie za słaby na PLK.

Look, 25.01.2018 12:38:16 - *.static.chello.pl

Mysle ze dalby rade tylko trzeba by czasu aby sie przestawil mentalnie.No i wlozyl troche pracy indywidualnej by wyeleminowac braki.Ale w Legii nie pasujesz to odchodzisz. Za to mlody 20 latek pasuje.Ciekawe jak bedzie gral czy tylko przyszedl zapelnic rotacje.
Czekam z niecierpliwoscia kiedy trener wposci Sulime na boisko,jak narazie permanentnie grzeje lawe a moze by pociagnal trojeczkami wynik bo to potrafi.

tutu, 25.01.2018 12:56:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

co można pokazać w 18 sek czy 2 minuty?
jezeli jest taki słaby(czy tylko on biorąc Twoją miarę) to po co w ogóle go zatrudniali ?Jak chcieli go wyrzucić to mogli powiedzieć wcześniej a nie sadzać na ławę

mlbets, 25.01.2018 14:10:23 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Przecież jak Michał do nas przychodził to graliśmy w 1 lidze. I na realia pierwszej ligi to było wzmocnienie. Po awansie był ambitny plan żeby wzmocnić się kilkoma "murzynami" a cały trzon z 1 ligi pozostawić. Tylko realia okazały się brutalne i różnica między ligami jest ogromna. Jest stosunkowo duża szansa, że się jednak utrzymamy, ale sentymenty trzeba odstawić i zawodnikom z poziomu 1ligi grzecznie dziękować.

Tutu, 25.01.2018 17:54:10 - *.centertel.pl

A inni 1 ligowcy dorośli do płk? Utrzymamy się?
Wolne żarty .teraz trzeba wygrać tylko 6 razy przy założeniu że inni nie wygrają.realne? Raczej trzeba liczyć na cud.przy takim zarządzaniu.Przez lata żyjemy marzeniami a lata pracy poprzedników poszły .......

mlbets, 25.01.2018 23:22:46 - *.centertel.pl

Wygląda na to, że się utrzymamy niesportowo, bo Czarni mają w piątek ogłosić, że się wycofują więc oni spadają na ostatnie miejsce w tabeli.

Kibic (L)->NASI pozostają w PLK ?, 26.01.2018 17:28:29 - *.static.ip.netia.com.pl

Żadna pociecha, jeśli pozostają w PLK i będą grać tak jak do tej pory. Jeszcze dużo meczów przed nimi w sezonie 2017/2018. Może teraz zaczną grać lepiej. A trener zacznie wprowadzać SKUTECZNIEJSZE elementy w grze swoich podopiecznych.

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.