Młodzież: mecze weekendowe

Drużyny Akademii z drużyn U12-U19 w tym tygodniu trenowały pod okiem trenerów innych roczników Akademii. Dwie z nich pojechały do Berlina mierząc się z Herthą. Mimo bardzo korzystnych wyników po I połowa, oba zespoły odniosły 1-bramkowe porażki ale ich gra mogła się podobać. 12-latkowie rywalizowali w ramach festiwalu gier Big 6, a ich młodsi koledzy udanie pokazali się w meczu z AP Żuri Olsztyn '07. Legia U14 pokonała 2-1 Varsovię.CWKS Legia 2003 zakończył obóz w Cetniewie wygraną z Gryfem Wejherowo CLJ U15.

Hertha Berlin U17 3-2 (0-2) Legia U17
0-1 Bartłomiej Ciepiela (rzut karny)
0-2 Mieszko Lorenc (as. Radosław Cielemęcki)
2-1
2-2
3-2

Kacper Czajkowski [02] - Kacper Grzela, Mieszko Lorenc, Jan Goliński, Michał Sparwasser [02] - Wiktor Preuss (50' Kacper Gościniarek), Łukasz Łakomy, Radosław Cielemęcki [03], Gabor Grabowski [02](47' Jerzy Munik [02]), Bartłomiej Ciepiela, Dawid Karczewski (50' Patryk Peda [02])
Drużynę prowadzili trenerzy Rafał Gębarski i Robert Picuła

Hertha Berlin U15 2-1 (0-1) Legia U15
0-1 20 min. Szymon Włodarczyk (as. Kacper Imiołek)

Antoni Klan - Hubert Derlatka, Patryk Pierzak, Filip Szewczyk, Kacper Imiołek, Dawid Barnowski [02], Michał Kochanowski [02], Arkadiusz Ziarko, Bartosz Ślendak, Ignacy Dawid, Kacper Skwierczyński, Franciszek Majewski [02], Oliwier Olszewski, Szymon Włodarczyk, Marcel Niesłuchowski
Drużynę prowadzili trenerzy: Jakub Zapaśnik i Grzegorz Szoka

Legia U14 2-1 (2-0) Varsovia Warszawa U15
1-0 27 min. Grzegorz Burakowski (as. Wiktor Kamiński)
2-0 39 min. Wiktor Kamiński (karny po faulu na Kacprze Jakóbczyku)
2-1 72 min. Damian Rucikowski

Strzały (celne): Legia 9 (5) - Varsovia 15 (8)

Legia: Jakub Mielcarz - Dominik Arkuszewski, Kacper Włoch, Tomasz Okulicki, Tomasz Mazur, Igor Strzałek, Dominik Krajewski [03], gr. testowany, Wiktor Kamiński, Kacper Jakóbczyk, Maksymilian Stangret [05], Grzegorz Burakowski [05], Kacper Knera

Na koniec weekendu trampkarze Legii rozegrali mecz sparingowy z o rok starszymi kolegami z Varsovii. Pierwsza połowa stała pod znakiem zaciętej walki, w której nieco bardziej klarowne sytuacje stwarzali sobie legioniści. Graczom Varsovii brakowało nieco zimnej krwi i ostatniego podania, bądź dobre reakcji na nie. W 15. minucie bliski objęcia prowadzenia był Wiktor Kamiński, który w ostatniej chwili został zablokowany na 6. metrze. Z kolei Tomek Mazur w sytuacji sam na sam minimalnie chybił. Po blisko pół godzinie gry Legia objęła prowadzenie, gdy po dograniu z lewej strony od Kamińskiego wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Grzegorz Burakowski odnalazł się najlepiej w polu karnym. Tuż przed przerwą w polu karnym upadł Kacper Jakóbczyk i arbiter podyktował jedenastkę, zamienioną na gola przez Kamińskiego.
Po zmianie stron obraz gry początkowo nie ulegał zmianie, ale z minuty na minutę gra przesuwała się w stron pola karnego Legii. Goście w dogodnych sytuacjach pudłowali, bądź na posterunku stał Kuba Mielcarz. Legia miała z kolei problem ze stworzeniem sobie dogodnych sytuacji, do tego niewymuszone straty groziły kontrakcjami. Wysiłki graczy Varsovii zostały nagrodzone w końcowych minutach gry, gdy Rucikowski (w podobny sposób, co 40 minut wcześniej Burakowski) udanie zamknął akcję kolegów.

Big 6 (rocznik 2006 i mł.)

Legia: Aleksander Mickielewicz, Michał Malinowski - Piotr Kuśmider, Maciej Złotkowski, Rafał Boczoń, Filip Kucharski, Jakub Trzaskowski, Maciej Saletra, Kacper Włodarek, Jakub Żewłakow, Kacper Lepianka, gr. testowany I, gr. testowany II, Jakub Chodkowski, Piotr Żołyński
trener: Piotr Chmiel, Michał Kubiak

Legia U-11 - AP Żuri Olsztyn 07

Skład Legii: Marcel Pernal [07] - Sebastian Baranowski [07], Raul Bazler, Daniel Foks, Dawid Foks [07], Jakub Nawrocki [07], Maciej Bieniak, Marcel Kiełbasiński, Filip Nieckarz, Adam Niewiadomski, Piotr Bzducha.
Trenerzy: Tomasz Bąbel, Mateusz Legierski, Sebastian Różycki (koordynator)

CWKS Legia 2003 na obozie w Cetniewie:

Drużyna trampkarzy CWKS pojechała na obóz w 27-osobowym składzie (jedynie bez 3 graczy kontuzjowanych) łączącym składy występujące w lidze U-16 i U-15 (23 graczy z rocznika 2003, 3 z 2002 i jeden z 2004). Zgrupowanie w Cetniewie było okazją do wytężonej pracy nad szwankującymi jeszcze elementów piłkarskiego rzemiosła, szlifowaniem zachowań taktycznych oraz sprawdzeniem się w rywalizacji z solidnymi rywalami. Przeciwnikami byli kolejno: Arka Gdynia CLJ U-15 (2-2), Gryf Wejherowo U-16 (1-3) i Gryf Wejherowo CLJ U-15 (3-2). Intensywna praca da na pewno efekty w I lidze mazowieckiej U15 i w rozgrywkach juniorów młodszych. W obozie uczestniczyli również równolegle chłopcy z roczników 2007-9 bemowskiej Legii.

Jan Sienicki
Mikołaj Wiśniewski (rzut karny po faulu na Kacprze Cetlinie)
Mikołaj Wiśniewski (rzut karny po faulu na nim samym)

Mecze CWKS Legia 2003 z Arką Gdynia 2003 oraz Gryfem Wejherowo 2002 i 2003 (fot. M. Sidor):