Radość graczy Viktorii po strzeonym golu - fot. Woytek / Legionisci.com

Sparing: Legia Warszawa 1-5 Viktoria Pilzno

Legia Warszawa przegrała w przedostatnim sparingu przed powrotem na ligowe boiska. Mistrzowie Polski polegli w starciu z Viktorią Pilzno aż 1-5. Podopieczni Romeo Jozaka prezentowali się o wiele gorzej od swoich przeciwników i momentami nie potrafili nawet wyjść z własnej połowy. Honorowego gola dla Legii zdobył Kasper Hamalainen. Kolejny sparing "Wojskowi" rozegrają w piątek o godzinie 15:30.

Legia rozpoczęła mecz w testowanym od pewnego czasu ustawieniu 4-3-3. Ważnym ogniwem przy takiej formacji byli boczni obrońcy, którzy podłączali się do akcji skrzydłami. Rywale jednak nic sobie z tego nie robili. Już w 11. minucie piłkarze Viktorii mogli wyjść na prowadzenie, ale uderzenie zza pola karnego Milana Petrzaly trafiło w słupek. Z biegiem czasu Czesi zaczęli jednak osiągać coraz większą przewagę. Nieco ponad kwadrans po pierwszym gwizdku arbitra podopieczni Pavla Vrby wyprowadzili szybkie dwa ciosy. Najpierw Cierzniaka z bliskiej odległości pokona Jan Kopic, a za moment prowadzenie podwyższył Michal Krmencik.

Potem nie było lepiej. Viktoria przeważała, a zagubiona Legia nie potrafiła przeprowadzić składnej akcji w ofensywie. W 31. minucie mógł paść kolejny gol, ale tym razem Cierzniak okazał się lepszy od Krmencika. Za moment mieliśmy jednak bliźniaczą akcję. Petrzela ponownie dograł do Krmencika, a ten nie miał problemów ze skierowaniem jej do siatki.

Do końca pierwszej połowy nic się już nie zmieniło. Legioniści nie istnieli, a momentami wyglądali nawet jakby na boisku było ich mniej. Szczególnie niewidoczni byli zawodnicy formacji ofensywnej z Jarosławem Niezgodą na czele. Brakowało również kreatywności w środku pola.

W przerwie Legia zrobiła dwie zmiany, jednak obraz gry niewiele się zmienił. Wprowadzony Arkadiusz Malarz musiał niebawem ratować swoich kolegów, kiedy z bliska obronił próbę Jana Kopicia. W 62. minucie honorowe trafienie zaliczył Kasper Hamalainen, który huknął zza pola karnego pod poprzeczkę. Niestety, za moment Viktoria odpowiedziała. Tomas Chory skorzystał z podania Kopicia i zdobył czwartego gola dla swojej drużyny.

Potem nie działo się zbyt wiele. Dopiero w 81. minucie sytuację sam nam sam zmarnował Michał Kucharczyk. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na legionistach chwilę później. Marek Bakos wykorzystał fatalny błąd obrony i spokojnie pokonał Arkadiusza Malarza. Potem jeszcze szanse miał Krzysztof Mączyński, lecz nie udało mu się pokonać bramkarza rywali.

Legia Warszawa 1-5 (0-3) Viktoria Pilzno