Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Dariusz Mioduski i Jarosław Jankowski - fot. Woytek / Legionisci.com
Dariusz Mioduski i Jarosław Jankowski - fot. Woytek / Legionisci.com
Poniedziałek, 5 lutego 2018 r. godz. 16:53

Mioduski w radzie nadzorczej Ekstraklasy

Woytek, źródło: Legia Warszawa

Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa, wejdzie do rady nadzorczej Ekstraklasy SA, gdzie zastąpi dotychczasowego przedstawiciela klubu, Jarosława Jankowskiego. Głównym powodem tej decyzji jest fakt, że w najbliższych miesiącach spółka zarządzająca rozgrywkami będzie prowadziła rozmowy na kluczowe tematy dotyczące m.in. kształtu rozgrywek oraz przetargu na prawa telewizyjne.

- To strategiczne decyzje dla przyszłości wszystkich polskich klubów, dlatego chcę bezpośrednio uczestniczyć w tych rozmowach i podzielić się moją wiedzą oraz doświadczeniem związanym z zasiadaniem w międzynarodowych organizacjach piłkarskich. Jestem przekonany, że dobra współpraca rady nadzorczej, wszystkich klubów i środowisk piłkarskich pozwoli wypracować rozwiązania, które będą korzystne dla całej Ekstraklasy i pomogą znacząco podnieść jakość ligi w najbliższych latach - powiedział Dariusz Mioduski.

- Przed polskimi klubami stoją olbrzymie wyzwania, zarówno w skali europejskiej, jak i lokalnej. Jako Legia jesteśmy coraz bardziej aktywni w Europie, ale wkładamy też dużo pracy w rozwój klubu w skali wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Musimy jeszcze bardziej zaangażować się we współpracę z samorządami i lokalnymi organizacjami w całej Polsce. Uzgodniliśmy z Jarkiem Jankowskim, że teraz poświęci on więcej czasu i uwagi tym strategicznym obszarom. Będzie także wspierał inne projekty związane z naszym ponadregionalnym rozwojem, czyli m.in. rozbudowę sieci szkółek i przedszkoli Legia Soccer Schools, a także pozostałych sekcji sportowych. Bardzo dziękuję Jarkowi za dotychczasową, konstruktywną pracę w radzie nadzorczej Ekstraklasy i będę dalej korzystał z jego wsparcia w tym zakresie – dodał Dariusz Mioduski.



Komentarze: (21)

TUŻ TUŻ TUŻ, 05.02.2018 18:11:40 - *.internetia.net.pl

PREZES TO O NAPASTNIKA I ROZGRYWAJĄCEGO POWINIEN SIĘ POSTARAĆ BO LIGA JUŻ TUŻ TUŻ

Znawca, 05.02.2018 18:22:20 - *.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Mioduski to porażka sprzedał 2 czołowych graczy przed startem rundy. Sprowadził samych defensywnych graczy. Chyba w ataku zagra sam z Kucharczykiem

DM, 05.02.2018 18:25:58 - *.static.ip.netia.com.pl

Panie Darku niech się Pan juz nie kompromituje bo sprzedaz Moulina to był strzal w kolano nasz najlepszy ostatni gracz.

Gosc, 05.02.2018 18:39:45 - *.static.ip.netia.com.pl

Gosciu Ty najpierw wszystko poukladaj w Klubie a nie lansujesz sie tu Floryda tu RNA. Bo Zagłebie juz za 4 dni

Cult⚽️Legia, 05.02.2018 19:30:20 - *.192

Darek samotnie prowadzi Legie odroku?dajcie mu jeszcze ten sezon a bêdziecie wdziéczni,Legia!Mistrz!Forever!

S78, 05.02.2018 19:38:30 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Liczę na to, że Legia wywalczy sobie lepsze prawa telewizyjne.

Jaśio do DM, 05.02.2018 19:45:07 - *.centertel.pl

Ostatnio to może i tak. Ale nie zmienia to faktu ze Moulin to w skali europejskiej miernota i z takimi asami raczej Europy podbić się nie da.

Majk, 05.02.2018 19:59:56 - *.210

@ Gosc......

.. żebyś Ty miał tak poukładane w życiu jak Darek w Legii....

Sawo, 05.02.2018 20:07:38 - *.114.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Ciekawi zawodnicy bez klubu

Mirko Vucinic

Jeremy Toulalan

Patice Evra

brak jeszcze 2 klocków przed startem ligi , 05.02.2018 20:10:11 - *.internetia.net.pl

Jakby był zawodnik typu i o umiejętnościach Ofoe w środku pola , który kierowałby rozgrywaniem piłek i instruował akcje , do tego dobry napastnik nie było by raczej problemów , bo kadra jest nie najgorsza , ale brakuje typowego rozgrywającego i napastnika na odpowiednim poziomie .

mietek, 05.02.2018 21:28:56 - *.internetia.net.pl

@Sawo: Z nich trzech najbardziej bym wolał Vucinicia. Ale koleś jeszcze niedawno grał u Arabów, więc wątpię, żeby się zgodził przyjść do Polski grać za uścisk dłoni prezesa ;)

Toulalan też by mógł być ciekawą opcją. Szczególnie, że nie załapał się w tym okienku na żaden nowy klub na zachodzie. Chyba, że sam planuje wycieczkę po petro-dolary, to wtedy możemy zapomnieć.

Rio, 05.02.2018 21:50:26 - *.ip.oxynet.pl

Moulin to był patałach jakich mało. Słaby i tyle w temacie. I te jego miny, wiecznie zmartwiony i zdziwiony. Dobrze, że go już nie ma.
Idziemy po Mistrzostwo Polski!!!!

Oskar , 05.02.2018 22:04:59 - *.dynamic.gprs.plus.pl

@sawo
Po co nam tacy emeryci? Ciekawi to oni może byli ale kiedyś.

Ja, 05.02.2018 22:38:43 - *.dynamic.mnet-online.de

Fajnie by było oglądając inne ligi w DAZN zobaczyć rozgrywki Polskiej Ekstraklasy może ktòryś z prezesów się tym zainteresuje.

viper, 06.02.2018 02:29:33 - *.range86-183.btcentralplus.com

Ekstraklasa musi przejść do jednej z telewizji, która jest dużym operatorem ogólno europejskim z niekodowanym odbiorem w kraju. Wiąże się to z paroma czynnikami, na które musi zwrócić uwagę Ekstraklasa. Mianowicie oglądalność, czym większy procent ludzi będzie miało możliwość oglądania meczy, tym większe jest prawdopodobieństwo, że ten kibic z przed telewizora może pojawić się na stadionie. A z tym musi się uporać ESA, bo na tą chwilę to jest obraz nędzy i rozpaczy. Drugą kwestią jest możliwość udostępniania sygnału do innych krajów europejskich. Nasza liga jest tak marna, że żadna telewizja europejska nawet nie myśli o kupnie praw do ligi. A w takim przypadku tylko emisja "wymuszona" może sprawić, że ktoś z europy może na tą ligę spojrzy. Tylko taki rodzaj umowy może dać efekty w postaci rozpoznawania marki klubów. A co za tym idzie, możliwość zaistnienia w świadomości europy. Co może dać klubom większe możliwości marketingowe. Jest jednak jedno ale, mianowicie taka telewizja nie będzie chciała płacić sum, jakie mogą zapłacić stacje kodowane. Moim zdaniem jednak liga musi zaistnieć w świadomości jak największej liczby ludzi, bo tylko to może dać wymierne korzyści w przyszłości.

@rek do viper, 06.02.2018 08:33:25 - *.dynamic.chello.pl

I tutaj otwierają się możliwości przed TV publiczną... J.Kurski wespół-zespół z innymi pisiorami może się teraz ponownie "wykazać"... TVP łyknęła już mecze repry, więc teraz niech wykupią prawa do meczów ekstraklasy... Zasięg ma TVP największy, a więc i reklamodawców przyciągną co niemiara... Poza tym idą wybory, tak więc złapią kolejne "punkty" u potencjalnych wyborców... Tylko musieliby zatrudnić wówczas jakiś dobrych sprawozdawców piłkarskich, bo smędzenia Szpaka nie da się na trzeźwo słuchać... Taka by była moja koncepcja... Pozdro (L)

sawo, 06.02.2018 09:24:01 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@ oskar

ja tam twierdze iz mimo wieku sa ciekawi. Poza Evrą maja 33 i 34 lata. Naprawde sadzis ze 37 letni Patrice Evra jest slabszy niz Broź? Na zmiane za Hlouska swietnie by sie nadal a i marketingowo to wieksze nazwisko niz nasz Edek.

Benavento czy jak im tam sprowadzaja do siebie Bacariego Sagne wiec widac ze te byle gwiazdy w okreslonym wieku juz mniej wybrzydzaja.

Alex Song - poza zasiegiem
Samir Nasri - poza zasiegiem
Anderson - poza zasiegiem
Josue - poza zasiegiem

mietek, 06.02.2018 10:15:10 - *.emea.ibm.com

@viper: Wystarczy zrobić solidną kompilację największych kiksów ligowców i wysłać do kilku zachodnich stacji. Sami kupią, żeby ludziom zafundować kabaret.

Oskar, 06.02.2018 21:21:59 - *.v39.interkam.pl

@sawo
Evra to aktualnie korzysta sobie z życia. A Co do reszty marketingowo może Ok. Myśle ze byłoby to większe obciążenie budżetu niż korzyści jakie byśmy z ich gry ponieśli.

Do sawo, 07.02.2018 01:13:06 - *.centertel.pl

Habib Maiga - poza zasiegiem
Coulibaly- poza zasiegiem
Jak sie placi góra 500 tysi euro pensji to kazdy jest poza zasiegiem, no moze oprocz Kuchych,Broziow i Kopczynskich kopiących sie po czolach a kolega Kopczynski nawet po jajach. Darek odejdz i wstydu oszczedz bo naprawde troche żenada jest i wolimy chinczykow niz twoje pierdzenie jednego a robienie drugiego.

Tom (L), 07.02.2018 02:56:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Twp dla ludzi niemajętnych . Mnie starzy NIC nie zostawili . I tak ich kocham (trochę na siłę ) . Miłość to miłość , ślepa , a(L)e piękna siła . A od Szpaka sie odj.a , wciąż pamiętam , jak ładnie mówił o naszym awansie do LM ( pierwszym -info dla najmłodszych ) .

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.