Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Krzysztof Mączyński, Michał Kucharczyk vs Łukasz Moneta, Lubomir Guldan i Sasa Balić - fot. Mishka / Legionisci.com
Krzysztof Mączyński, Michał Kucharczyk vs Łukasz Moneta, Lubomir Guldan i Sasa Balić - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 11 lutego 2018 r. godz. 10:15

Plusy i minusy po meczu z Zagłębiem

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu z Zagłębiem piłkarze Legii zagrali w zupełnie innym ustawieniu niż te, które oglądaliśmy jesienią. Zmieniły się więc także zadania, które trener powierzył na poszczególnych pozycjach. Choć "Wojskowi" wygrali bardzo szczęśliwie po bramce w ostatniej sekundzie spotkania, to zdecydowanie na to zwycięstwo zasłużyli. Zapraszamy na naszą ocenę gry zawodników.

Jarosław Niezgoda + - Takiego Niezgodę chcemy oglądać! Niezmiennie będziemy wymagali od niego strzelania goli i jeżeli będzie trafiał tak, jak uczynił to w Lubinie, to plus ma gwarantowany. Tym razem młody napastnik dorzucił niezłą grę. Wygrał dziesięć pojedynków z rywalami i odzyskał kilka piłek.

William Remy + - Po obejrzeniu pierwszego meczu w barwach Legii Francuza chyba każdy kibic "Wojskowych" ma nadzieję, że będzie to nowy Dickson Choto. Bardzo mocno trzyma się na nogach, skutecznie przerywa akcje rywali, a do tego dwa razy pokazał się w ofensywie. W pierwszej połowie był bliski zdobycia gola z główki, a w drugiej próbował efektownego strzału nożycami z 10 metrów, ale nie trafił w piłkę.

Domagoj Antolić + - Jeżeli w kolejnych spotkaniach będzie grał tak jak w piątek, to strata Moulina nie będzie w ogóle odczuwalna. Człowiek od czarnej roboty - nie tylko odzyskał sporo razy piłkę, ale przez niego przechodziła większość akcji. Grał szybko i notował celne podania (91% celności).

Chris Philipps + - Cichy bohater meczu. Gra na pozycji defensywnego pomocnika zawsze jest niewdzięczna, ale reprezentant Luksemburga, który raptem tydzień temu dołączył do drużyny, pokazał, że może być sporym wzmocnieniem. Choć nie uniknął kilku strat w ofensywie, to dobrze uspokajał grę, dużo widział i nie bał się zagrać celnej długiej piłki. Razem z Antoliciem zdominował środek boiska.

Krzysztof Mączyński + - Dobry występ reprezentacyjnego pomocnika. "Mąka" oddał trzy strzały na bramkę Leciejewskiego, z czego jeden był naprawdę groźny. W prawdzie nie uniknął aż 11 strat w ataku, ale był kreatywny i dobrze współpracował z Antoliciem i Philippsem. Choć miał najniższą celność podań w zespole, to jednak najczęściej próbował trudnych zagrań i zanotował dwa udane kluczowe podania, w tym to do Eduardo w ostatnich sekundach meczu.

Arkadiusz Malarz + - Zanotował kilka bardzo udanych interwencji. W 25. minucie zdjął piłkę z głowy Maresowi. W drugiej części gry obronił mocny strzał Czerwińskiego zza pola karnego i sekundę później zdążył zablokować piłkę lecącą do bramki po dobitce Jagiełły. Przy straconych bramkach nie miał zbyt wiele do powiedzenia. W końcówce pierwszej części gry obejrzał żółtą kartkę za pretensje do sędziego po nieodgwizdanym faulu na Szymańskim.

Artur Jędrzejczyk - W nowym ustawieniu gra bocznych obrońców całkowicie uległa zmianie. Gdy Legia posiada piłkę Jędrzejczyk i Hlousek ustawieni są zdecydowanie wyżej i pełnią rolę skrzydłowych. Przy niespodziewanej stracie piłki ich ustawienie może skutkować tym, że nie zdążą wrócić do obrony. W tej sytuacji muszą liczyć na dobre ustawienie stoperów. "Jędza" był aktywniejszy od Czecha.

Adam Hlousek - Moglibyśmy powtórzyć tekst z opisu "Jędzy" i dodać, że jego występ do ostatniej chwili stał pod znakiem zapytania z powodu problemów pleców. Ostatecznie wybiegł na plac gry i zanotował kilka dośrodkowań i nie popełnił większych błędów w grze defensywnej.

Sebastian Szymański - W 16. minucie idealnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Jarosława Niezgody. Był bardzo aktywny w ofensywie, ale nie zawsze jego warunki fizyczne pozwalały walczyć jak równy z równym z Guldanem. Po faulu Kubickiego doznał urazu - dotrwał na boisku do przerwy, ale sztab szkoleniowy zdecydował, że na drugą część meczu już nie wyjdzie.

Kasper Hamalainen - Niezbyt udany mecz Fina. Starał się, schodził do środka i na skrzydło, ale zbyt często odskakiwała mu piłka. Bronią go liczby, ale liczyliśmy na więcej.

Michał Pazdan - - Był głównym winowajcą utraty dwóch bramek przez "Wojskowych". W 46. minucie nie upilnował Maresa - jego próba wybicia piłki głową była spóźniona, a w 90. minucie przypadkowo piłka spadła mu na rękę w polu karnym. Poza tymi wpadkami stoper reprezentacji Polski miał długie minuty dobrej gry. Odzyskał sporo piłek, zagrał także dwie długie piłki do ofensywy.

Zmiennicy:

Eduardo - Pierwsze zetknięcie byłego reprezentanta Chorwacji z Ekstraklasą nie wypadło okazale, ale mimo to Eduardo zapunktował: asystował przy bramce Niezgody i wywalczył rzut karny. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że przede tę sytuację koszmarnie zmarnował i gdyby nie głupie zachowanie golkipera Zagłębia, spadłyby na niego gromy.

Miroslav Radović - Jak prawdziwy lider z zimną krwią wykorzystał szansę i zapewnił Legii wygraną, skutecznie egzekwując rzut karny.

Michał Kucharczyk - grał zbyt krótko.

Wystaw oceny piłkarzom Legii za mecz z Zagłębiem!



Komentarze: (30)

grzesiek, 11.02.2018 10:29:47 - *.centertel.pl

Brak plusa dla szymańskiego i eduardo. Plus dla malarza niepotrzebny. Tak to wg mnie wygladalo na boisku.

michallus99, 11.02.2018 10:31:41 - *.adsl.inetia.pl

Okej, Malarz fantastycznie obronił tę dobitkę, ale nie miał nic do powiedzenia przy pierwszej bramce? Pazdan zawalił krycie, ale w jakim celu Malarz wtedy wychodził z bramki? Chciał przytulić Pazdana, poklepać go po plecach czy co? Kompletnie bezsensowna decyzja, bo gdyby stał tam gdzie stał, to piłka wpadłaby w niego. A tak w niewiadomym celu wyszedł w kierunku Pazdana.

77/82, 11.02.2018 10:33:02 - *.dynamic.chello.pl

Dobrze ci nowi wyglądali. Z wyjątkiem Eduardo. Gość, którego głównym atutem była szybkość najlepsze lata ma już za sobą, do tego przeorany kontuzjami. Widać, że nie gra na 100% pewnie, odpuszcza przy twardszych starciach a i tak każdy kontakt z rywalem to pół minuty zwijania się z bólu. To nie będzie drugi Ljuboja, który mógł człapać cały mecz ale genialnie grał tyłem do bramki, potrafił rozegrać i przede wszystkim miał charyzmę i zadatki na kogoś, kto pociągnie zespół w trudnych momentach. Jasne, to jego machanie łapami i darcie ryja na młodszych graczy często irytowało ale generalnie wychodziło na plus.

balkan, 11.02.2018 10:38:37 - *.knc.pl

Malarz jest bohaterem po sytuacjach, które sam sobie stwarza. Sparowanie piłki wprost pod nogi rywala spowodowało następnie znakomitą interwencję. Chwała mu za to ale chciałbym,żeby bramkarz był pewniejszym punktem zespołu.

Szymański moim zdaniem duży +.

Btw, Philips fajnie ale moim zdaniem pare razy dał dupy, wyglądało jakby więcej dawał w ofensywie niż w defensywie.

Raf, 11.02.2018 10:49:46 - *.dynamic.mm.pl

Droga Redakcjo! Arek Malarz złapał dobitke Filipa Jagiełło, bowiem w chwili oddawania tego strzału Janoszka był już pod prysznicem. Pozdrawiam serdecznie.

Woytek (LL!): dzięki :)

Cch, 11.02.2018 10:56:34 - *.dynamic.mm.pl

Tez postawilbym plus przy Szymanskim. I to duzy.

G., 11.02.2018 11:09:09 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Czemu nikt nie zwraca uwagi, że Eduardo grał na nietypowej dla siebie pozycji? On nigdy nie był skrzydłowym. Ostatnie minuty zagrał na szpicy jak przez całą karierę i juz znalazł sie w sytuacji sam na sam. Dla mnie występ na plus. Pokazał ze ma zajebista technikę i bedziemy jeszcze mieli z niego dużo radochy.
PS. A najlepszy na boisku Antolic- gosciu na defensywnym pomocniku z taką tachniką i do tego zero paniki jak ma 3 obok siebie dawno w naszej ekstraklapie nie był widziany. Oby tak dalej!

Po(L)noc, 11.02.2018 11:35:24 - *.dynamic.mm.pl

Ja osobiście bym zamienił Pazdana z Jędrzejczykiem ocenami.
Jak dla mnie dwie bramki wima Artura.
Najpierw swoją biernością pozwolił na dośrodkowanie z którego padła bramka - Pazdan miał pecha że tak akurat spadła piłka i tak się odbiła.
Druga bramka poniekąd konsekwencja wcześniejszej straty posiadania piłki - AJ nie umiał po ziemii podać piłki do Remyego, przez co był aut i niedługo potem wolny itd...
znowu jak dla mnie Pazdan miał pecha...
Także jakbym miał ich dwóch porównać, to zdecydowanie dla mnie Pazdan solidniejszy występ niż Jędza, który cały mecz jakby na alibi...Pazdan po prostu strasznego pecha miał, ale przez swojego kolegę z prawej strony.
Oczywiście to tylko moja osobista ocena :)

M3, 11.02.2018 11:39:17 - *.dynamic-ww-12.vectranet.pl

Ludzie czy wy kur... oglądacie inny mecz czy tylko dla własnej satysfakcji opluwacie Arka ?! Tylko ślepiec nie widzi jego wkładu w wynik drużyny.

L, 11.02.2018 11:51:36 - *.dynamic.chello.pl

Az tak was boli, ze Arek daje rade? Zawisc, typowa ludzka zawisc, tak czesto spotykana w Polsce.

L.W, 11.02.2018 11:54:26 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Chyba redaktorzy nie przepadają za Szymańskim, do momentu zejścia dla mnie najlepszy na boisku.

Bysior xx(L), 11.02.2018 12:08:44 - *.dynamic.chello.pl

Jedrzejczyk najgorszy na boisku, zawalił przy obu bramkach. Jak długo ta miernota bedzie jeszcze pasożytować na Legii?

krys008 , 11.02.2018 12:16:49 - *.serv-net.pl

Plus
Powrót Rado. "To był karny w kluczowym momencie, wielka odpowiedzialność, ptesja, ale jestem właśnie od tego, aby w takich momentach brać odpowiedzialność na siebie."
To jest lider i kapitan!

michał, 11.02.2018 12:27:10 - *.play-internet.pl

Plus to brak na boisku znanych pilkarzy Michałów, minus to pobyt na boisku kadrowicza Michała. No i żsię nie okazało że Jozak to też Michał. Najbardziej piłkarskie imię dla przeciwników Legii. Padan albo się ogarnie przy Remy albo papa, życie. Zamiast zachodu powrót na wschód. Lubin nie miał piłki e20 minut, tzw. gra w dziada.

Do bysior , 11.02.2018 12:32:13 - *.dynamic.chello.pl

A ty miernoto jak długo będziesz wylewał tu swoje żale ?

KiboL, 11.02.2018 12:38:14 - *.s126.sekocin.pl

Dla mnie też Szimi grał jak kozak. Jędza i Pazdan dramat. Philipps dla mnie słabo, ale przy defensywnych pomocnikach to trzeba być na meczu.

olew, 11.02.2018 12:45:26 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Niezgodzie prezes winien znacznie podwyższyć kontrakt i wpisać 10 odstępnego, on latem odejdzie, ale mistrza nam da

Leron, 11.02.2018 12:50:24 - *.163.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Za mały ten plus dla Jarka :P Brakuje mi też + dla Szymańskiego, nieźle napędzał akcje w pierwszej połowie. No i Malarz jak już wspomniano też zawalił przy pierwszej (jego wściekłość po bramce też to pokazuje) + kilka słabych wybić więc ograniczył bym to neutralnego.

krys008 , 11.02.2018 13:04:17 - *.serv-net.pl

Słabe wybicia to miał Kuciak, którego tak wszyscy wielbią. W sobotę wyprowadzał piłkę podając do drużyny przeciwnej. Jedna asysta jego. Malarz to solidny bramkarz, popełnia czasem błędy, ale to prawdziwy Legionista z charakterem i dobry bramkarz. Dajcie na luz z tym Arkiem, dla mnie za mecz z Zagłębiem plus.

Szymański zdecydowanie na plus.

MM, 11.02.2018 14:13:06 - *.internetdsl.tpnet.pl

Szymański zdecydowanie na plus. Świetnie bite stałe fragmenty (wreszcie od wielu lat), olbrzymia aktywność, sporo wygranych pojedynków.

ostet, 11.02.2018 14:48:09 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

duży plus dla Romeo za posadzenie największych drewniaków Eklapy na ławce, chociaż mały minus za wpuszczenie jednego na koniec...

andreas, 11.02.2018 15:35:08 - *.dynamic.chello.pl

obrona do poprawy czytaj zgrania 2 bramki stracone. W całym sezonie też sporo. 4 dobrych obrońców nie znaczy że dobra obrona. Malarz przyspawany do linii to wszyscy w Polsce wiedzą więc walą w pole karne i co gorsze rywale dochodzą do główek.

Riko, 11.02.2018 15:43:42 - *.dynamic.chello.pl

Tylko nie wpadajcie w samozachwyt. Jeden z was nawet pisze, że przez cały mecz graliscie sobie z Zagłębiem w "dziada". A prawda jest taka, ze Legia nic nie pokazała. Fakty ? Jak ich Zagłębie przycisnelo to gubili się jak juniorzy. Gdyby nie brak pomyślunku, niecelne podania i brak tempa w rozgrywaniu akcji Zagłębia byłoby po Legii. Jedno wobec tego jest niezaprzeczalne. Przy miernocie Legii, Zagłębie było jeszcze większą miernotą. I piszę to jako kibic tego Zagłębia. Najlepsi w meczu Niezgoda z Legii i Maresz w Zagłębiu, które kupiło sobie bramkarza jakiegoś Leciejewskiego. Trzy bramki i wszystkie z jego winy. Mimo niedoskonałości Legia wygra tą ligę "miernot pilkarskich", bo inni są o jeden poziom od niej niżej w tej miernocie. Przy takim poziomie naszej ligi powinien w niej obowiązywać zakaz gry wszelkiego zagranicznego "szrotu" po trzydziestce. Ten sam poziom i taniej reprezentuje nasza młodzież ale z szansą, że coś z nich wyrośnie. Nie musiałyby takie "bieliki" i " kapustki" grzać ław na obcych frontah. ....ale to jest nierealne skoro tam za grzanie ławy na konto wpływa kilka razy wiecej niż u nas. I tak koło się zamyka, jestesmy skazani na ekscytowanie się meczami w "piłkarzykow" np. Legii i Zagłębia.

roma, 11.02.2018 16:09:09 - *.centertel.pl

Malarzowi to przede wszystkim należy się plus za akcję po faulu na Szymańskim. A drugi za obronę dobitki. Tym co tu piszą że to nic takiego gratuluję poczucia humoru. Jak dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem to Philipps - już go lubię.

@rek, 11.02.2018 16:24:16 - *.dynamic.chello.pl

Ja nie będę oceniać nowych graczy, bo oni w tym pierwszym meczu już sami "obronili się" swoją grą... I tyle w temacie plusów...:)))

Pochylę się natomiast nad innym zagadnieniem, a mianowicie nad poziomem naszej ekstraklasy... Jak bardzo gówniany jest poziom naszej ekstraklasy pokazali nam w piątek nasi czterej nowi gracze oraz ten gościu Mares z Zagłębia (vide: wcześniej Angulo z Górnika)... Zapewne cała czwórka na ten moment nie miałaby szans na żaden poważny i liczący się kontrakt w uznanym zachodnim klubie, a tymczasem w naszej siermiężnej lidze przez najbliższe miesiące tworzyć będą swój nowy piłkarski status, status "piłkarskiej gwiazdy"...:)))

Może właśnie poprzez takie zakupy prowadzić będzie nasza droga do wrót piłkarskiej Europy i wszelakich pucharów..? Może i inne polskie kluby powinny sprowadzać więcej takich Remy'ch, Angul'ów, Maresów i Antoliców, aby ta nasza ekstraklapa coś nareszcie znaczyła w Europie..? Wg. mnie zakupy udane i szybko powinny się nam spłacić... Liczę także na kolejne udane i mocne zakupy podczas letniego okienka tak, abyśmy nie musieli już nigdy więcej przeżywać takich rozczarowań, jak te porażki z Sheriffem czy Astaną... Pozdro (L)

Daszka, 11.02.2018 16:59:52 - *.dynamic.chello.pl

@ Riko - trzeba być doświadczonym i obiektywnym kibicem, aby móc zamieścić "u nas" takiego posta. Szczerze gratuluję; to rzadkość na naszym forum.

Oczywiście mnie jako kibica Legii bardzo cieszy tak szczęśliwe zwycięstwo, tym bardziej, że zespół warszawski grał bardzo przemeblowanym składem. Cieszą również dobre rokowania nowych piłkarzy. Po raz pierwszy od trzech okienek transferowych drużyna została personalnie wzmocniona, a nie jedynie uzupełniona. Kto wie, może to ten właśnie fakt zasługuje na miano największego plusa omawianego meczu?!
Aby jednak twardo pozostać na ziemi należy bardzo stanowczo skrytykować postawę naszego zespołu zaprezentowaną w pierwszych 9. min. II połowy meczu. W odróżnieniu od Miedziowych zaczęliśmy ją mało skoncentrowani i pewni swego. Gdyby nie dwie fantastyczne interwencje "człowieka roku" ten mecz mógłby się potoczyć w zupełnie innym kierunku. Taka nonszalancja w sposobie traktowania rywala nie powinna się zdarzyć obrońcy tytułu MP, tym bardziej, że prowadziliśmy tylko jedną bramką. Owe, niechlubne 9. min. gry w wydaniu Wojskowych zasługuje na miano największego minusa tego pojedynku. Oczywiście bezpośrednim winowajcą obu straconych goli jest Pazdek, ale w obu bramkowych sytuacjach nie popisała się cała formacja defensywna. Inna sprawa, że gdyby wskazany piłkarz był wyższy, to z pewnością mógłby zażegnać utracie przynajmniej jednego gola.
Ps.: powrót Rado na boisko - to temat na osobną, szczęśliwie kończącą się bajkę...

@rek, 11.02.2018 17:02:20 - *.dynamic.chello.pl

(L)egia nadal rozgląda się tylko za ewentualną okazją w ofensywie. Na celowniku Legii znalazł się Marko Pervan, 21-letni ofensywny pomocnik występujących w barwach HNK Cibalia Vinkovci. Informacja ta została podana wczoraj na antenie "Weszło FM". Temat jest ponoć dość zaawansowany. Może być jednak tak, że Pervan przyjdzie dopiero latem.... Pozdro (L)

urban, 11.02.2018 19:21:14 - *.7-1.cable.virginm.net

Pazdan trzyma poziom z jesieni, ponizej dna. jego lysy kolega z lewej strony to samo. Wiecznie spoznieni, kazda przebitke przegrywaja. Dramat.

siepacz, 11.02.2018 21:06:46 - *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Zdolności analityczne niektórych komentatorów na poziomie przedszkola. Redaktor Woytek też niestety oceny feruje nie za trafne. Szymański był zdecydowanie wyróżniającym się zawodnikiem, chociaż rzeczywiście powinien jeść więcej makaronu i spędzać więcej czasu na siłowni. Najgorszy w obronie nie był Pazdan, tylko Hlousek i widać było, że zwyczajnie nie jest sobą. Wyborów dokonywał najczęściej błędnych i permanentnie nie nadążał za rywalami. Przy bramce z prawej strony, jak ktoś tu słusznie dostrzegł, zawinił Jędza, a nie Pazdek, który skądinąd rozegrał zawody bardzo przeciętne. Niezgoda to wielka i radosna niespodzianka, bo dotąd tak grać nie potrafił, więc może jeszcze za wcześnie na peany, zanim się nie upewnimy, że ustabilizował formę. Zachwyty nad Antoliciem też przedwczesne. Wynik do końca był niepewny, bo drużyna wypadła bardzo nierówno: połowa w dobrej formie, a połowa (z grubsza) poniżej oczekiwań, w przypadku Hlouska - tragicznie poniżej. To samo dotyczy Eduardo. Gra, jakby się ciągle bał.

van basten, 12.02.2018 09:32:53 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Jędza dopuścił do dośrodkowania przy 1. bramce w stylu juniorskim. Duży minus za ten brak interwencji ...

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.