RSS  |  Piłka Nożna  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
"Pomóż nam zorganizować obóz szkoleniowy, a my zdobędziemy dla Ciebie medal" - pod takim hasłem sekcja rugby kobiet Legii Warszawa organizuje zbiórkę pieniędzy. W ubiegłym sezonie legionistki wywalczyły wicemistrzostwo Polski i chcą nadal rozwijać zespół, by wreszcie zdobyć upragnione złoto.
W czwartym meczu play-off o miejsca 4-6 II ligi rugby Legia Warszawa przegrała na Skrze z Watahą Zielona Góra 17-43. Do przerwy goście prowadzili 19-5. Było to ostatnie spotkanie "Wojskowych" w sezonie 2018. Legia Warszawa zajęła w II lidze 6. miejsce. Więcej informacji o sekcji w dziale Rugby.
W trzecim meczu play-off o miejsca 4-6 II ligi rugby Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Spartą Jarocin 10-35. Do przerwy gospodarze prowadzili 15-5. Do zakończenia sezonu legionistom pozostało jedno spotkanie - zostanie ono rozegrane w przyszły weekend w Warszawie. Więcej informacji o sekcji w dziale Rugby.
W sobotę w Warszawie na stadionie AWF odbył się drugi turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet w sezonie 2017/18. Legionistki zajęły w nim 4. miejsce. W meczach grupowych nasze panie doznały trzech porażek. W półfinale legionistki ponownie uległy Biało-Zielonym Ladies Gdańsk, a w meczu o 3. okazały się gorsze od Juvenii Kraków. Turniej wygrała ekipa Biało-Zielonych.
Fotoreportaż z turnieju - 57 zdjęć Woytka
W najbliższą sobotę od godziny 10 na boisku rugby AWF przy Marymonckiej 34 odbędzie się drugi turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet w sezonie 2017/18. W pierwszych zawodach, które odbyły się w Gietrzwałdzie rugbistki Legii zajęły 3. miejsce. Zapraszamy do wspierania legionistek!
W sobotę w Gietrzwałdzie odbył się pierwszy turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet w sezonie 2017/18. Legionistki zajęły 3. miejsce. W meczach grupowych nasze panie pokonały AZS AWF Warszawa i przegrały z Black Roses Posnanią Poznań. W półfinale legionistki ponownie uległy poznanianom, a w meczu o 3. miejsce wygrały z AZS-em. Turniej wygrała ekipa Biało-Zielonych Ladies Gdańsk.
W drugim meczu play-off o miejsca 4-6 II ligi rugby Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Watahą Zielona Góra 17-62. Gospodarze zdominowali legionistów w pierwszej połowie i prowadzili 36-0. Po zmianie stron nie dali sobie odebrać wygranej. Więcej informacji o sekcji w dziale Rugby.
W pierwszym meczu play-off o miejsca 4-6 II ligi rugby Legia Warszawa wygrała ze Spartą Jarocin 50-24. Do przerwy legioniści prowadzili 33-10. Spotkanie odbyło się w Warszawie na stadionie Skry. Więcej informacji o sekcji w dziale Rugby.
07.09. / 21:13 - Terminarz fazy play-off
Legia Warszawa zajęła 2. miejsce po rundzie zasadniczej II ligi i teraz rozegra 4 mecze w fazie play-off o miejsca 4-6. W rywalizacji wezmą udział 3 zespoły - Legia, Sparta Jarocin i Wataha Zielona Góra.
RC Legia Warszawa Women czyli aktualne wicemistrzynie Polski w olimpijskiej dyscyplinie rugby 7 poszukują wysportowanych dziewczyn, które zechcą zmierzyć się z tym pięknym sportem i rozpocząć rugbową przygodę, a tym samym wzmocnić drużynę.
Kadeci legijnej sekcji rugby wzięli udział w finałach mistrzostw Polski rugby 15-osobowego. Legioniści po dwóch porażkach, kolejno z Budowlanymi Łódź 19-22 (decydujące punkty w ostatniej minucie) oraz Juvenią Kraków 8-26, stracili szanse na walkę o medale. W trzecim meczu fazy grupowej Legia zwyciężyła Lechię Gdańsk 26-0 i w sobotę zmierzyli się w meczu o 5. miejsce z BBRC Łódź, zwyciężając 29-0.
Zdjęcia | więcej | 2
W meczu 6. kolejki II ligi rugby Legia Warszawa wygrała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 108-5. Było to ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego. "Wojskowi" zajęli 2. miejsce w tabeli z bilansem 4 wygranych i 2 porażek. Więcej informacji o sekcji w dziale Rugby.
Rugbiści Legii Warszawa wygrali trzecie ligowe spotkanie. Podobnie jak 1,5 miesiąca temu, tak i teraz w rolę pokonanych wcielili się zawodnicy z Białegostoku. Legioniści wygrali na wyjeździe 39-7. Do przerwy było 17-0 dla Legii. Liderem rozgrywek pozostaje niepokonany AZS AWF Warszawa.
W sobotę w Gdańsku odbył się ostatni ósmy turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 3. miejsce. W meczach grupowych Legia przegrała z Black Roses Poznań 5-24 i pokonała AZS AWF Warszawa 24-10. W półfinale legionistki przegrały z Biało-Zielonymi Gdańsk 0-48, a w meczu o 3. miejsce z Juvenią Kraków wygrały 27-10. Turniej i zarazem mistrzostwo Polski wygrała ekipa Biało-Zielonych Gdańsk. Srebrne medale powędrowały w ręce zawodniczek Legii!
Fotoreportaż z turnieju - 32 zdjęcia
Video | Zdjęcia | więcej | 3
Sobota, 14 października 2017 godz. 14:00
Legia Warszawa Legia Warszawa17 (5)
Wataha Zielona Góra Wataha Zielona Góra43 (19)

Wataha znów lepsza

W sobotę na stadionie Skry rugbiści Legii zagrali ostatni mecz sezonu. "Wojskowi" przegrali w nim z Watahą Zielona Góra 17-43. Już do przerwy goście prowadzili 19-5. Tak porażka przypieczętowała 6. miejsce legionistów na koniec sezonu 2018.

Niedziela, 8 października 2017 godz. 15:00
Sparta Jarocin Sparta Jarocin35 (10)
Legia Warszawa Legia Warszawa10 (5)

Nieudana wyprawa

W trzecim meczu play-off o miejsca 4-6 II ligi rugby Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z Spartą Jarocin 10-35. Do przerwy gospodarze prowadzili 15-5. Do zakończenia sezonu legionistom pozostało jedno spotkanie - zostanie ono rozegrane w przyszły weekend w Warszawie, a rywalem będzie Wataha Zielona Góra.