RSS  |  Piłka Nożna  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
Rugbiści Legii Warszawa wygrali trzecie ligowe spotkanie. Podobnie jak 1,5 miesiąca temu, tak i teraz w rolę pokonanych wcielili się zawodnicy z Białegostoku. Legioniści wygrali na wyjeździe 39-7. Do przerwy było 17-0 dla Legii. Liderem rozgrywek pozostaje niepokonany AZS AWF Warszawa.
W sobotę w Gdańsku odbył się ostatni ósmy turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 3. miejsce. W meczach grupowych Legia przegrała z Black Roses Poznań 5-24 i pokonała AZS AWF Warszawa 24-10. W półfinale legionistki przegrały z Biało-Zielonymi Gdańsk 0-48, a w meczu o 3. miejsce z Juvenią Kraków wygrały 27-10. Turniej i zarazem mistrzostwo Polski wygrała ekipa Biało-Zielonych Gdańsk. Srebrne medale powędrowały w ręce zawodniczek Legii!
Fotoreportaż z turnieju - 32 zdjęcia
Video | Zdjęcia | więcej | 3
W sobotę zespół kadetów przegrał na wyjeździe z Orkanem Sochaczew 3-14. Jesienne spotkanie obu drużyn zakończyło się pogromem (7-43 dla Orkanu). Tym razem legioniści nawiązali wyrównaną walkę z niepokonaną drużyną z Sochaczewa. Do przerwy było 7-3 dla gospodarzy.
W niedzielę w Siedlcach kadeci Legii Warszawa pokonali miejscową Pogoń 17-12. Mecz był bardzo zacięty i odbywał się w prażącym słońcu. W pierwszej połowie dominowali miejscowi ale rzutem na taśmę Legia wyszła na prowadzenie 7-0. W drugiej połowie drużyny zdobyły po dwa przyłożenia i legioniści wyszli z tej potyczki zwycięsko.
W meczu 5. kolejki II ligi rugby Legia Warszawa przegrała z zespołem AZS AWF Warszawa 19-33. Do przerwy legioniści przegrywali 12-14. Dla legionistów była to ostatnia szansa, by zagrozić w tym sezonie akademikom, którzy do tej pory wygrali wszystkie mecze. Więcej informacji o sekcji w dziale Rugby.
Spory sukces zanotowali rugbiści kadeci Legii, którzy wygrali turnieju w Bydgoszczy. W meczach grupowych ograli Ogniwo Sopot 27-0 i Lechię 41-0. W finale Legia pokonała Budowlanych Łódź 24-0. Dzięki tej wygranej legioniści awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się 18 czerwca w Krakowie.
17.05. / 09:52 - Kadeci pokonali Juvenię
W weekend na stadionie Skry kadeci Legii pokonali po zaciętym meczu Juvenię Kraków 27-21. Był to rewanż za jesienną porażkę w Krakowie, gdzie gospodarze wygrali bardzo wyraźnie.
W sobotę w Poznaniu odbył się siódmy turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 3. miejsce. W meczach grupowych Legia pokonała Juvenię Kraków 46-0 i Miedziowe Lubin 22-7. W półfinale po zaciętym meczu legionistki przegrały z gospodyniami turnieju 0-7, a w meczu o 3. miejsce ponownie nie dały szans Juvenii (29-0). Turniej tradycyjnie wygrała ekipa Biało-Zielonych Gdańsk, która praktycznie zapewniła sobie tytuł mistrzowski. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje Legia.
W meczu 3. kolejki II ligi rugbiści Legii Warszawa wygrali z Rugby Białystok 49-14. W spotkaniu rozegranym na boisku Skry do przerwy legioniści prowadzili 15-9. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Rugby.
Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Kamila Marciniaka
Zdjęcia | więcej | 1
W sobotę w Rudzie Śląskiej odbył się szósty turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 2. miejsce. Dwa grupowe mecze Legia wygrała po 36-0 -z AZS AWF Warszawa i Black Roses Poznań. W półfinale legionistki okazały się lepsze od Juvenii Kraków, a w meczu o 1. miejsce przegrały z Biało-Zielonymi Gdańsk 5-34.
W meczu 2. kolejki II ligi nowego sezonu rugbiści Legii Warszawa przegrali wyjazdowy derbowy mecz z AZS AWF Warszawa 12-25. Do przerwy gospodarze prowadzili 15-0. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Rugby.
Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Kamila Marciniaka
W meczu 1. kolejki II ligi nowego sezonu rugbiści Legii Warszawa wygrali z Mazovią Mińsk Mazowiecki 88-3. Przez całe spotkanie legioniści zdecydowanie dominowali, do przerwy prowadzili 38-0. Na stadionie Skry przy ulicy Wawelskiej 5 stawiło się ponad 200 kibiców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania:
Fotoreportaż z meczu - 46 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Kamila Marciniaka
W sobotę w Lubinie odbył się piąty turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 3. miejsce. W pierwszym meczu grupowym Legia przegrała z Black Roses Poznań 0-12, a w drugim pokonała gospodynie 27-0. W półfinale legionistki uległy gdańszczankom 0-28, a w meczu o 3. miejsce wygrały z Diablicami 27-7. Najlepszą drużyną turnieju zostały Biało-Zielone Gdańsk.
Rugbistki Legii zajęły trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju, który rozegrany został w Bonn. Legionistki pokonały kadrę Belgii 10-5 oraz kadrę B Niemiec 5-0, a także przegrała z Holandią 0-33 oraz pierwszą drużyną Niemiec 0-42. "Była to doskonała okazja do konfrontacji z mocnymi rywalami i wierzymy, że zdobyte tu doświadczenia zaprocentują już na najbliższym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet" - powiedział trener legionistek, Łukasz Nowosz.
Czwartek, 15 czerwca 2017 godz. 12:00
Rugby Białystok Rugby Białystok7 (0)
Legia Warszawa Legia Warszawa39 (17)

Wygrana na Podlasiu

Rugbiści Legii Warszawa wygrali trzecie ligowe spotkanie. Podobnie jak 1,5 miesiąca temu, tak i teraz w rolę pokonanych wcielili się zawodnicy z Białegostoku. Legioniści wygrali na wyjeździe 39-7. Do przerwy było 17-0 dla Legii... więcej

Sobota, 27 kwietnia 2017 godz. 14:00
Legia Warszawa Legia Warszawa19 (12)
AZS AWF Warszawa AZS AWF Warszawa33 (14)

Derby znów dla AZS

W sobotę o godzinie 14 na stadionie Skry przy ulicy Wawleskiej 5 odbył się ligowy mecz Legii Warszawa z AZS AWF Warszawa. Dla legionistów była to ostatnia szansa, by zagrozić w tym sezonie akademikom, którzy do tej pory wygrali wszystkie mecze. Niestety rywale ponownie okazali się lepsi, choć mecz był bardzo zacięty. Do przerwy AZS prowadził 14-12, a ostatecznie wygrał 33-19.