RSS  |  Piłka Nożna  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
Kobieca sekcja rugby Legii Warszawa organizuje nabór do drużyny. Będzie to jedna z nielicznych szans na dostanie się do składu. W poprzednim sezonie legionistki zajęły 3. miejsce w Polsce, a obecnie zajmują 2. miejsce na półmetku ligowych zmagań. Sekcja poszukuje osób, które z czasem będą stanowiły realne wzmocnienie dla drużyny.
W niedzielę, rugbiści Legii wygrali w Gdańsku półfinałowy turniej mistrzostw Polski kadetów. Młodzi legioniści pokonali w fazie grupowej Lechię Gdańsk 24-5 oraz Ogniwo Sopot 21-0, a w finale nie dali szans Arce Gdynia, zwyciężając 28-0.
W sobotę na warszawskiej Skrze odbył się trzeci turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet, którego gospodarzem była Legia. Legionistki zajęły 2. miejsce. W pierwszym meczu grupowym Legia wygrały z Diablicami Ruda Śląska 40-0, a w drugim 31-10 z AZS AWF Warszawa. Półfinał legionistki wygrały z Black Roses Poznań 34-7. W finale po raz trzeci w tym sezonie spotkały się z mistrzyniami Polski z Gdańska i po raz trzeci lepsze okazały się Biało-Zielone.
Fotoreportaż z turnieju - 127 zdjęć Woytka
Zdjęcia | więcej | 4
W sobotę 22 października od godziny 9:00 na stadionie Skry w Warszawie (ul. Wawelska 5) rugbistki Legii będą rywalizowały w III Turnieju Mistrzostw Polskie Rugby 7 Kobiet. Po dwóch turniejach legionistki zajmują 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zapraszamy do wspierania Legii. Wstęp wolny!
W sobotę na warszawskim AWF odbył się drugi turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 2. miejsce. W pierwszym meczu grupowym Legia wygrała z Miedziowymi Lubin 24-0, a w drugim 31-0 z gospodyniami zawodów. W półfinale legionistki zdecydowanie ograły Juvenię Kraków 31-0. Smaku porażki doznały dopiero w finale - lepsze okazały się aktualne mistrzynie Polski Biało-Zielone Gdańsk (0-29).
W trzecim meczu 2. ligi rugbyści Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z Rugby Białystok 18-29, mimo że do przerwy prowadzili 7-18. Do Białegostoku drużyna pojechała w sporym osłabieniu - zabrakło 5 podstawowych zawodników młyna. Brak zmienników i o wiele cięższy młyn przeciwnika dały o sobie znać w drugiej połowie meczu.
W sobotę 8 października na boisku AZS AWF Warszawa przy ulicy Marymonckiej odbędzie się drugi turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. W zawodach weźmie udział 9 drużyn. Pierwsze spotkanie grupowe rozpocznie się o godzinie 10. Od 13 rozgrywane będą mecze półfinałowe i finałowe. Zapraszamy do wspierania legionistek!
W meczu 2. kolejki II ligi rugbyści Legii wygrali z zespołem Frogs Warszawa 29-26. Do przerwy legioniści prowadzili 10-7. Po zmianie stron rywale szybko wyszli na prowadzenie, a dwóch zawodników otrzymało czerwone kartki (Łukasz Zimny i Tomasz Wosiński). Mimo iż "Wojskowi" przegrywali już 10-19, walczyli do końca i w ostatniej akcji zapewnili sobie zwycięstwo. Przed meczem seniorów udanie zaprezentowali się kadeci, którzy pokonali Pogoń Siedlce 30-12. Więcej o sekcji w dziale Rugby.
Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Woytka
Zdjęcia | więcej | 2
Rugbistki Legii rozpoczęły rozgrywki sezonu 2016/17, zajmując drugie miejsce w pierwszym turnieju Mistrzostw Polski w Gietrzwałdzie. Legionistki zwyciężyły w półfinale Black Roses Poznań 24-7 i przegrały finałowe spotkanie z Biało-Zielone Ladies Gdańsk 0-24. Od bieżącego sezonu liga kobiet została podzielona na dwie klasy - klasę A (drużyny 1-6) oraz klasę B (drużyny od miejsca 7 w dół). Nasz zespół występuje w klasie A.
W pierwszym meczu II ligi rugbiści Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z AZS AWF Warszawa 15-30. Do przerwy legioniści prowadzili 8-6. Kolejny mecz za tydzień. Legia podejmie zespół Frogs Warszawa.
Fotoreportaż z meczu - 32 zdjęcia Kamila Marciniaka
Rugbyści Legii Warszawa w sezonie 2016/2017 będą występować w grupie wschodniej drugiej ligi. Rozgrywki będą odbywały się systemem każdy z każdym, bez rewanżu, a następnie zostaną rozegrane mecze półfinałowe i finał o I miejsce. W związku z reorganizacją systemu rozgrywek, sezon rozpocznie się w połowie września i zakończy już w listopadzie.
Sekcja kobiet rugby Legii Warszawa zaprasza w lipcu na treningi otwarte, które odbywają się we wtorki i czwartki o godzinie 19 na boisku Skry Warszawa przy ul. Wawelskiej. Treningi są całkowicie nieodpłatne i skierowane do wszystkich chętnych gotowych do podjęcia wyzwania w najbardziej kontaktowym i drużynowym sporcie. "Nie szukamy doświadczenia, szukamy siły, szybkości, determinacji i zaangażowania - wierzymy, że nam pokażesz na co Cię stać!" - zapraszają rugbistki.
Nie udało się rugbistom Legii udanie zakończyć sezonu w I lidze. W meczu o 3. miejsce ulegli na wyjeździe Czarnym Pruszcz Gdański aż 0-118. Po pierwszej połowie było 75-0 dla Czarnych. Pierwsze miejsce w sezonie zajęła drużyna Juvenii Kraków, która w finale pokonała Budowlanych Lublin. Legioniści skończyli zmagania na 4. miejscu, czyli takim samym jak po fazie zasadniczej. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Rugby.
11.06. / 19:42 - Juvenia mistrzem I ligi
W finałowym meczu fazy play-off I ligi Juvenia Kraków dwukrotnie pokonała Budowlanych Lublin i awansowała do ekstraklasy. Pierwsze spotkanie rozegrane 28 maja w Lublinie krakowianie wygrali 39-29 (15-15), a w sobotę 11 czerwca przed własną publicznością ograli Budowlanych 27-14 (20-0).
Sobota, 8 października 2016 godz. 15:00
Rugby Białystok Rugby Białystok29 (7)
Legia Warszawa Legia Warszawa18 (18)

Przegrana na froncie wschodnim

W trzecim meczu 2. ligi rugbyści Legii Warszawa przegrali na wyjeździe z Rugby Białystok 18-29, mimo że do przerwy wyraźnie prowadzili. więcej

Sobota, 24 września 2016 godz. 13:00
Legia Warszawa Legia Warszawa29 (10)
Frogs Warszawa Frogs Warszawa26 (7)

Walka do końca!

W meczu 2. kolejki II ligi rugbyści Legii wygrali z zespołem Frogs Warszawa 29-26. Do przerwy legioniści prowadzili 10-7. Po zmianie stron rywale szybko wyszli na prowadzenie, a dwóch zawodników otrzymało czerwone kartki (Łukasz Zimny i Tomasz Wosiński). Mimo iż "Wojskowi" przegrywali już 10-19, walczyli do końca i w ostatniej akcji zapewnili sobie zwycięstwo. więcej