RSS  |  Piłka Nożna  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej                     zgłoś newsa!
Spory sukces zanotowali rugbiści kadeci Legii, którzy wygrali turnieju w Bydgoszczy. W meczach grupowych ograli Ogniwo Sopot 27-0 i Lechię 41-0. W finale Legia pokonała Budowlanych Łódź 24-0. Dzięki tej wygranej legioniści awansowali do turnieju finałowego, który odbędzie się 18 czerwca w Krakowie.
17.05. / 09:52 - Kadeci pokonali Juvenię
W weekend na stadionie Skry kadeci Legii pokonali po zaciętym meczu Juvenię Kraków 27-21. Był to rewanż za jesienną porażkę w Krakowie, gdzie gospodarze wygrali bardzo wyraźnie.
W sobotę w Poznaniu odbył się siódmy turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 3. miejsce. W meczach grupowych Legia pokonała Juvenię Kraków 46-0 i Miedziowe Lubin 22-7. W półfinale po zaciętym meczu legionistki przegrały z gospodyniami turnieju 0-7, a w meczu o 3. miejsce ponownie nie dały szans Juvenii (29-0). Turniej tradycyjnie wygrała ekipa Biało-Zielonych Gdańsk, która praktycznie zapewniła sobie tytuł mistrzowski. Drugie miejsce w klasyfikacji zajmuje Legia.
W meczu 3. kolejki II ligi rugbiści Legii Warszawa wygrali z Rugby Białystok 49-14. W spotkaniu rozegranym na boisku Skry do przerwy legioniści prowadzili 15-9. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Rugby.
Fotoreportaż z meczu - 44 zdjęcia Kamila Marciniaka
Zdjęcia | więcej | 1
W sobotę w Rudzie Śląskiej odbył się szósty turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 2. miejsce. Dwa grupowe mecze Legia wygrała po 36-0 -z AZS AWF Warszawa i Black Roses Poznań. W półfinale legionistki okazały się lepsze od Juvenii Kraków, a w meczu o 1. miejsce przegrały z Biało-Zielonymi Gdańsk 5-34.
W meczu 2. kolejki II ligi nowego sezonu rugbiści Legii Warszawa przegrali wyjazdowy derbowy mecz z AZS AWF Warszawa 12-25. Do przerwy gospodarze prowadzili 15-0. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Rugby.
Fotoreportaż z meczu - 52 zdjęcia Kamila Marciniaka
W meczu 1. kolejki II ligi nowego sezonu rugbiści Legii Warszawa wygrali z Mazovią Mińsk Mazowiecki 88-3. Przez całe spotkanie legioniści zdecydowanie dominowali, do przerwy prowadzili 38-0. Na stadionie Skry przy ulicy Wawelskiej 5 stawiło się ponad 200 kibiców. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego spotkania:
Fotoreportaż z meczu - 46 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 47 zdjęć Kamila Marciniaka
W sobotę w Lubinie odbył się piąty turniej mistrzostw Polski rugby 7 kobiet. Legionistki zajęły 3. miejsce. W pierwszym meczu grupowym Legia przegrała z Black Roses Poznań 0-12, a w drugim pokonała gospodynie 27-0. W półfinale legionistki uległy gdańszczankom 0-28, a w meczu o 3. miejsce wygrały z Diablicami 27-7. Najlepszą drużyną turnieju zostały Biało-Zielone Gdańsk.
Rugbistki Legii zajęły trzecie miejsce w międzynarodowym turnieju, który rozegrany został w Bonn. Legionistki pokonały kadrę Belgii 10-5 oraz kadrę B Niemiec 5-0, a także przegrała z Holandią 0-33 oraz pierwszą drużyną Niemiec 0-42. "Była to doskonała okazja do konfrontacji z mocnymi rywalami i wierzymy, że zdobyte tu doświadczenia zaprocentują już na najbliższym turnieju Mistrzostw Polski Kobiet" - powiedział trener legionistek, Łukasz Nowosz.
Od 2017 roku sezon rugby startuje w nowym systemie wiosna - jesień. W kwietniu drużyna Legii rozpocznie zmagania w II lidze, która została podzielona na trzy grupy regionalne. Do lata "Wojskowi" zagrają 6 spotkań w czterodrużynowej grupie, a jesienią odbędzie się faza play-off o awans do I ligi.
W pierwszym tygodniu ferii województwa mazowieckiego odbyło się zgrupowanie sportowe kadetów sekcji rugby Legii Warszawa w powiatowym ośrodku sportu w Miętnym. Udział w nim wzięło 25 zawodników, którzy pod opieką 3 trenerów: K. Folca, Z. Szczybelskiego i Ł. Miśkiewicza odbywali treningi pod kątem wytrzymałości ogólnej, techniki indywidualnej i zespołowej.
01.02. / 07:10 - Rugby: Nabór do Legii
Po ostatnich naborach do sekcji rugby Legii dołączyło ośmiu nowych zawodników. Przed wami kolejna szansa na rozpoczęcie treningów w warszawskim klubie. Nabór do drużyny prowadzony będzie 3 lutego w godzinach 20:30-23:30 przy Łazienkowskiej 3 (pod balonem).
Sekcja rugby Legii Warszawa zaprasza wszystkich, którzy chcą dołączyć do drużyny na treningi. Nabór rozpocznie się w 27 stycznia i potrwa do odwołania. Pierwsze zajęcia odbędą się w piątek o godzinie 20:30 na bocznym boisku przy ul. Łazienkowskiej 3.
Kobieca sekcja rugby Legii Warszawa organizuje nabór do drużyny. Będzie to jedna z nielicznych szans na dostanie się do składu. W poprzednim sezonie legionistki zajęły 3. miejsce w Polsce, a obecnie zajmują 2. miejsce na półmetku ligowych zmagań. Sekcja poszukuje osób, które z czasem będą stanowiły realne wzmocnienie dla drużyny.
Niedziela, 30 kwietnia 2017 godz. 14:00