11. M. Przybylski
16. L. Olender
Sędzia główny T. Grzegorek oraz A. Blazewicz

Było blisko

Pierwsze dwa sety w wykonaniu podopiecznych Wojciecha Szczuckiego w spotkaniu z AZS Olsztyn nie zapowiadały nic dobrego - legioniści wyraźnie przegrali do 12 i do 17 . Jednak nasi siatkarze otrząsnęli się i kolejne dwie partie wygrali 25-22 i 25-23. O losach meczu decydował więc tie-break. W nim z początku prowadzili legioniści, jednak po kilku błędach naszych graczy wynik od stanu 6-3 zmienił się w 2-punktową stratę. W końcowce legioniści obronili 4 meczbole, sami nie wykorzystali również 2 piłek meczowych, zaś ostatecznie goście po zaciętej walce wygrali 22-20. Spotkanie obejrzało około 60 widzów. Na trybunach pojawiła się sektorówka oraz duże i małe flagi. Po ostatnim gwizdku sędziego siatkarze podziękowali fanom za nieustanny doping, a ci odwzajemnili im się deszczem konfetti.

Autor: Hugollek

Pomeczowe wypowiedzi

Wojciech Szczucki: Dobrze, że udało nam się zdobyć w tym meczu przynajmniej jeden punkt, choć nie ukrywam, iż można było powalczyć o dwa, a może nawet i o trzy. Opanowała nas jakaś ogólna niemoc. Graliśmy niczym sparaliżowani. Nie wiem, co było tego powodem – może to, iż był to pierwszy mecz o punkty lub wynikało to z debiutu w nowym zestawieniu. Ewidentnie walczyliśmy bardziej ze swoimi emocjami niż z przeciwnikiem.

Mimo iż już w drugim secie chwilami wydawało się, że nasza gra zaskoczy, to niestety graliśmy ciężko i bardzo nierówno. Dopiero trzeci set, a konkretnie jego dobrze zagrana końcówka wróciła nam wiarę w to, że w tym meczu można jeszcze powalczyć o punkty. Bardzo dobrze zaprezentował się Karol Ołtuszewski, któremu udało się podbijać bardzo ważne piłki, a te z kolei zamieniać na punkty.
Istniała szansa, by wygrać ten mecz, jednak to Olsztyn wyjechał z Warszawy z dwoma punktami. Jestem umiarkowanie zadowolony – z jednej strony cieszę się, że po dwóch złych setach udało nam się podnieść i walczyliśmy jak równy z równym do samego końca (mam tu na myśli zwłaszcza przegraną 20-22 w tie-breaku), ale z drugiej strony widać, że mamy co poprawiać i analizować – zarówno stronę mentalną, jak i tę czysto sportową.
Doping kibiców Legii jest najlepszy w Polsce. Byłem już na wielu meczach, ale mogę przyznać z ręką na sercu, że tutaj w Warszawie fani zawsze są siódmym zawodnikiem na parkiecie. Nawet taka mała grupka kibiców potrafiła stworzyć fajną atmosferę. Mimo to nie pogniewam się, jeśli będzie ich przychodzić jeszcze więcej.

Dodatki
Zapowiedź

Zaczynamy nowy sezon

Siatkarze warszawskiej Legii w najbliższa sobotę inaugurują sezon ligowy 2009/2010. Przed własną publicznością stołeczny zespół pod wodzą nowego-starego trenera Wojciecha Szczuckiego zagra z AZS II UWM Olsztyn. W przerwie międzysezonowej warszawska drużyna "tradycyjnie" została przebudowana. Kilku zawodników odeszło do innych klubów, kilku poświęciło się pracy zawodowej. Skład został uzupelniony o kolejną grupę uzdolnionych siatkarzy, którzy pod wodzą doświadczonego szkoleniowca z pewnościa będą ambitnie walczyć o ligowe punkty.

Wydaje się, że zespół jest mocniejszy niż w roku ubiegłym, jednak ostatecznie potencjał sportowy ekipy zweryfikuje parkiet. Drużyna naszych przeciwników z Olsztyna również w lecie przeszła gruntowną przebudowę. Zarówno pierwszy jak i drugi zespół opuściło kilku najlepszych siatkarzy (z rezerw odeszli m.in. M.Wawrzyniak do Ślepska Augustów i L.Szablewski do Białołęki), ale olsztynianie od zawsze słynęli z wzorowej pracy z mlodzieżą, która stale zasila zespół drugoligowy.

Ponadto w sobotę drużyna gości może być wzmocniona kilkoma siatkarzami z PlusLigi. Przed nowym sezonem liczymy, że mecze warszawskiej Legii będą cieszyć się zdecydowanie większym zainteresowaniem fanów niż w roku ubiegłym, kiedy to tylko garstka wiernych kibiców regularnie dopingowała na trybunach. W tym roku grupa jest szalenie wyrównana, czeka nas wiele derbowych pojedynków także oprócz obecności w hali przy Braci Załuskich istnieje możliwość zaliczenia siatkarskich "wyjazdów".

Wszystkich kibiców ubranych na biało zachęcamy do przybycia na sobotni mecz i pomocy dopingiem dla młodych legionistów. Wstęp: 3 zł.

Autor: Redakcja