oraz
Marcin Kamiński
Sędzia główny

Pierwsze punkty dla Legii

W meczu 4. kolejki II ligi siatkarze Legii 3-1 z zespołem AZS UWM II Olsztyn, zdobywając tym samym pierwsze punkty w obecnym sezonie. Po pierwszym secie legioniści przegrywali 0-1, ale kolejne trzy części spotkania należały już do nich. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Wyniki setów: 23-25, 25-21, 25-19, 25-21. Spotkanie obserwowało ok. 100 osób.

Przez cały pierwszy set obserwowaliśmy wyrównaną walkę punkt z punkt. W środkowej fazie seta goście osiągnęli minimalną przewagę, którą z uwagi na błędy własne po stronie Legii utrzymali do końca, wygrywając tą partię 25-23.

Drugi set rozstrzygnął się w samej końcówce. Dzięki większej skuteczności w ataku oraz szczelnemu blokowi legioniści zwyciężyli do 21.
Najmniej emocji kibicom zgromadzonym w hali przy ul. Polnej dostarczyła partia trzecia. Od początku minimalną przewagę osiągnęli gracze gospodarzy. Dobra zagrywka powodowała kłopoty w przyjęciu olsztynian, a konsekwentną grę w ataku warszawianie utrzymali do samego końca, zwyciężając 25-19.

Czwarta i, jak się później okazało, ostatnia partia meczu miała podobny przebieg do tego, co oglądaliśmy w części trzeciej. Kibice obserwowali akcje z widowiskowymi obronami, a minimalna przewaga utrzymywała się do połowy seta. Wtedy podopieczni Pawła Rzepińskiego włączyli drugi bieg i pewnie zwyciężyli 25-21 i w całym meczu 3-1.

Kolejne spotkanie Legia Warszawa rozegra 25.10. w Międzyrzecu Podlaskim. Do hali prz ul. Polnej legioniści wrócą 8 listopada, kiedy to w derbowym pojedynku zmierzą się z drużyną Czołg AZS UW Warszawa.