Huragan Międzyrzec Podlaski
3-1
Sędzia główny

Przełamanie!

W końcu przełamali się siatkarze Legii. W 9. kolejce II ligi pokonali w Warszawie zespół Huraganu Międzyrzec Podlaski 3-1. Wyniki poszczególnych setów: 25-20, 16-25, 25-21, 25-18. Było to drugie zwycięstwo Legii w tym sezonie. Po wyrównanym początku pierwszej odsłony, „Wojskowi” szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę. Doskonała postawa w bloku spowodowała, że w pewym momencie Legia prowadziła 9 punktami (22-13). Ostatecznie set zakończył się pewnym zwycięstwem 25-20.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg, ale tym razem to goście szybko wyszli na zdecydowane prowadzenie. Pomimo ambitnej postawy Legii, naszym zawodnikom nie udało się zniwelować przewagi i w całej partii to goście triumfowali 25-16.

Trzeci set w odróżnieniu do poprzednich dwóch był najbardziej wyrównany. Obie drużyny walczyły punkt za punkt. W końcówce więcej krwi zachowali gospodarze i po fantastycznej serii przy zagrywce Daniela Rosy nasz zespół wyszedł na prowadzenie 22-18. Ostatecznie podopieczni Pawła Rzepińskiego wygrali całego seta 25-21 i objęli prowadzenie 2-1.

W czwartej partii nasi zawodnicy kontrolowali przebieg gry i grając coraz bardziej swobodnie pewnie zmierzali po zwycięstwo w secie i w całym meczu. Ten cel udało się osiągnąć i podopieczni Pawła Rzepińskiego zwyciężyli 25-18, dzięki czemu zainkasowali tak potrzebne 3 punkty do ligowej tabeli.

Następne spotkanie już 5 grudnia , a rywalem naszego zespołu będzie AZS UWM II Olsztyn.