Wilga Garwolin
2-3
Sędzia główny

To jest już koniec

W ostatnim swoim meczu rundy zasadniczej Legia niespodziewanie pokonała Wilgę Garwolin 3-2 i utrzymała się na piątym miejscu w tabeli. Niestety prawdopodobne jest, że legioniści spadną o jedną pozycję, gdyż 2 punkty straty ma do nich Jadar II Radom, który w ostatniej kolejce zmierzy się z najsłabszym zespołem grupy - KPS Wołomin. Decydująca 18. seria spotkań odbędzie się za tydzień, jednak legioniści największe emocje mają już za sobą. Za tydzień bowiem czeka ich przerwa w rozgrywkach i pozostało tylko czekać na wyniki rywali.

Pomeczowe wypowiedzi

Wojciech Szczucki (trener Legii): Wygraliśmy 3-2 po bardzo emocjonującym meczu. W pierwszym secie zaskoczyliśmy gospodarzy dobrą postawą na parkiecie. Mimo iż set zakończył się zwycięstwem Legii 25-20, mogło to być jeszcze wyższe zwycięstwo. Drugi set bez historii.
W zespole Legii zapanowało rozluźnienie a Wilga przystąpiła do niego z podrażnioną ambicją. Skończyło się na 25-11. Kolejna partia to okres wyrównanej gry, uporządkowaliśmy ją zdecydowanie, stąd wygrana. Czwarty set upłynął pod znakiem walki i zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Czekał nas tie-break. W nim młodzi siatkarze Legii pokazali klasę wygrywając 16-14, mimo że byli już w "podbramkowej sytuacji" przegrywając 10-13.
Meczem w Garwolinie zakończyliśmy sezon zasadniczy. W ostatniej kolejce Legia pauzuje. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na rezultat meczu Jadar II Radom-KPS Wołomin. Jeśli wygrają gospodarze, w play-offach zagramy z Gwardią Szczytno, jeśli zwycieżą goście to właśnie z Nimi zagramy w pierwszej rundzie.