13. Leśniewski
14. Motyka
Sędzia główny

Porażka bez walki

O godzinie 18 w hali AWF siatkarze Legii rozegrali pierwsze spotkanie z KPS Wołomin w walce o utrzymanie w II lidze. Pierwszego seta legioniści wygrali 25-23. Niestety, w drugim, trzecim i czwartym lepsi byli goście wygrywając odpowiednio do 17, do 14 i do 19.

Pierwszy set był zdecydowanie najlepszą partią naszych zawodników w tym spotkaniu. Po początkowym sukcesie przyszedł jednak moment rozprężenia, który do końca meczu już nie minął. Drugi set to gładka porażka gospodarzy. Wydawać by się mogło, że to tylko zmobilizuje Legię. Nic nie wskazywało jednak na to, co stało się w kolejnych minutach. Legioniści zupełnie się pogubili, tracili punkt za punktem. Wielokrotnie nie udawało im się wywalczyć prostych piłek i zakończyć akcji. Duży wpływ miała na to słaba postawa warszawskiego libero. Nic więc dziwnego, że od czwartego seta gospodarze grali bez niego. Niewiele to jednak pomogło, bo w miarę niezłą grę zobaczyliśmy tylko przez pół czwartego - i jak się okazało - ostatniego seta.

W pierwszym meczu o utrzymanie nic nie sprzyjało siatkarzom Legii - ani statystyczna przewaga nad rywalem, ani własna hala, ani publiczność, momentami nawet sędziowie...

Szkoda, że w trudnych momentach kibiców, którzy się nazywają najlepszymi w Polsce, nie było przy zawodnikach Legii. Zdecydowanie większym powodzeniem niż dopingowanie cieszyły się butelki z piwem. W tym momencie warto zadać sobie pytanie, po co w takim razie w ogóle przychodzić na mecz?

Miejmy nadzieję, że jutro o tej porze będziemy w dużo lepszych nastrojach. W przypadku kolejnej porażki coraz bliższą stanie się perspektywa spadku do trzeciej ligi. Nam pozostaje wierzyć, że do tego nie dojdzie, ale o to muszą walczyć i siatkarze na parkiecie i kibice na trybunach.

Autor: Mishka