9. Deptuła
6. Pucuła
Sędzia główny M. Sasień, M. Heyducki

Pewna wygrana

Siatkarze warszawskiej Legii odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo za 3 pkt, pokonując w meczu wyjazdowym w Szczytnie tamtejszą Gwardię 3-0. Mecz trwał 70 minut.
Zespół Legii przystąpił do spotkania osłabiony brakiem poważnie kontuzjowanych Karola Kłosa i Adama Sotka. Zmusiło to trenera Wojciecha Szczuckiego do zastosowania nowych rozwiązań taktycznych. Od poczatku meczu inicjatywę na parkiecie przejął zespół gości. Legia w pierwszym secie utrzymywała bezpieczną, kilkupunktową przewagę. Jednak w końcówce zryw Gwardii sprawił, że na tablicy wyników pojawił się wynik 24-24. Dwa "czasy" wzięte przez trenera Legii i opanowanie zawodników sprawiły, że Legia wygrała te partie "na przewagi".

Drugi set bez historii. Końcowy wynik w pełni odzwierciedla przebieg wydarzeń na parkiecie. Również trzecia odsłona pojedynku przebiegała pod dyktando drużyny z Warszawy. Jedynie na początku Gwardia Szczytno próbowała toczyć wyrównaną grę, w połowie seta sytuacja wróciła jednak do normy. Legia odskoczyła na kilka punktów i dowiozła bezpieczną przewagę do końca meczu.

Teraz przed podopiecznymi Wojciecha Szczuckiego 4 spotkania na własnym parkiecie. Już w najbliższą sobotę potyczka z SMS PZPS III Spała i szansa na kolejne 3 punkty. W następny weekend dwumecz z liderem - Energą Treflem Gdańsk. 9 grudnia Legia zmierzy się z KKS Kozienice. Na tych meczach hala przy Angorskiej musi zapełnić się do ostatniego miejsca!!!