7. Kasprzyk
16. Lewandowski
Sędzia główny Michał Nagórski

Zasłużone zwycięstwo

Pierwszy set sobotniego spotkania ze Ślepskiem Augustów zakończył się zwycięstwem siatkarzy Legii 28-26. W drugim lepsi byli goście 23-25. Trzecia odsłona spotkania była równie zacięta jak dwie pierwsze. Żadna z drużyn przez długi czas nie potrafiła uzyskać kilkupunktowej przewagi. Przy stanie 16-16 trzy kolejne oczka z rzędu zdobyli legioniści i już do końca nie oddali przewagi - set zakończył się wynikiem 25-21. Czwarta odsłona okazała się tą ostatnią. Szybko uzyskana przez legionistów kilkupunktowa przewaga utrzymywała się przez cały set i ostatecznie podopieczni Wojciecha Szczuckiego wygrali 25-18.

Autor: Woytek

Pomeczowe wypowiedzi

Wojciech Szczucki (trener Legii): Nie jestem zadowolony z meczu jeżeli chodzi o grę. Cieszy wynik, trzy punkty, ale znowu zagraliśmy niekonsekwentnie i nierówno - od akcji, które były na najwyższym poziomie, do prostych błędów. Jestem przekonany, że pomimo iż przestrzegałem chłopaków, że to nie będzie łatwy mecz, gdzieś tam w podświadomości im zostało to, że Ślepsk jest niżej w tabeli i ostatnio przegrywał, i że ten pierwszy mecz z nimi wygraliśmy, grając nie najlepiej. Chyba założyli, że ten mecz wystarczy postać a on sam się wygra. Augustów był dziś lepiej zmotywowany i gdyby im sił jeszcze starczyło, to mogłoby być różnie. Cieszymy się, bo odskoczyliśmy troszkę od tej dolnej strefy tabeli i realizujemy konsekwentnie swój plan. Natomiast musimy na pewno poprawić grę. Nie załamywałbym rąk z powodu gry, ale cieszyć się też nie będę. Trochę udało nam się wymęczyć te trzy punkty, ale cieszę się, że trzy, a nie dwa, jak to zwykle bywało w podobnych meczach.

Dodatki
Zapowiedź

Ważny mecz

W najbliższy weekend kibiców Legii czekają pierwsze tegoroczne emocje. W barwach Legii 2007 rok zainaugurują siatkarze Legii. Przeciwnikiem zespołu Wojciecha Szczuckiego będzie beniaminek z Augustowa. W pierwszym meczu obu drużyn, rozegranym w październiku w Raczkach Legia pokonała gospodarzy 3-2.
Sobotnia potyczka i potencjalne zwycięstwo mogą mieć kluczowe znaczenie dla układu tabeli po rundzie zasadniczej. Legia walczy o miejsce premiowane udziałem w rundzie play-off. Trzy punkty zdobyte w tym spotkaniu mogą bardzo pomóc w osiągnięciu celu minimum na ten sezon.
Siatkarze oraz szkoleniowiec Legii bardzo liczą na pomoc zagorzałych kibiców w sobotę. Już grudniowe spotkanie z Kozienicami pokazało jak bardzo wsparcie fanów może przyczynić się do odniesienia zwycięstwa. Oby mecz ze Ślepskiem kontynuował tę passę...